Přejít na obsah

Unicef anebo české děti?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 76
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ten TV spot Unicefu tahá za srdce, ale to se jim asi vytýkat nedá, to je účel. V principu mi vadí, že speciálně v případě Afriky pomoc k ničemu nevede. Někde jsem četl, že za posledních 50 let odešla do Subsaharské Afriky pomoc v hodnotě 1 bilión (1000 mld) USD. A výsledek? Nemoci, hladomory, války, náboženské spory, korupce, svrab a neštovice, možná horší než před těmi padesáti lety. Dokud se nezastaví růst populace, nikdy se situace v Africe nezlepší a každá pomoc ji jen zhoršuje. "Díky" Unicefu budou problémy v Africe za 10 let neřešitelné. Delta Nilu v Egyptě uživí 1-2 mil. lidí, teď má Egypt asi 100 mil. obyvatel a jejich životní úroveň podle toho vypadá. A to jsou na africké poměry ještě boháči.

Závěr je pro mě jasný - žádná pomoc Africe, a to žádnou formou. Máme tady dost lidí, kteří potřebují naši pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dal ted 7 Kc na Trikralovou sbirku. Dostal jsem naoplatku nalepku, kalendarik a cukrik. Tak nevim, jestli jsem pro ne nebyl spis ztratovej.... :-)

Do finančních problémů se může dostat každý z nás, není na tom vůbec nic špatného, natož se za to stydět...děláš to správně :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten TV spot Unicefu tahá za srdce, ale to se jim asi vytýkat nedá, to je účel. V principu mi vadí, že speciálně v případě Afriky pomoc k ničemu nevede. Někde jsem četl, že za posledních 50 let odešla do Subsaharské Afriky pomoc v hodnotě 1 bilión (1000 mld) USD. A výsledek? Nemoci, hladomory, války, náboženské spory, korupce, svrab a neštovice, možná horší než před těmi padesáti lety. Dokud se nezastaví růst populace, nikdy se situace v Africe nezlepší a každá pomoc ji jen zhoršuje. "Díky" Unicefu budou problémy v Africe za 10 let neřešitelné. Delta Nilu v Egyptě uživí 1-2 mil. lidí, teď má Egypt asi 100 mil. obyvatel a jejich životní úroveň podle toho vypadá. A to jsou na africké poměry ještě boháči.

Závěr je pro mě jasný - žádná pomoc Africe, a to žádnou formou. Máme tady dost lidí, kteří potřebují naši pomoc.

 

Já bych to necílil jen na tu Afriku.

Že jen to žumpa stejná jako OSN s jejich nic neříkajícími rezolucemi je jasné. 

Třeba také teď nějakým způsobem zapracuje Unicef na exodu u těch Rohringů, ale za mne si myslím, že je to moloch a ty kačky co bych jim dal nebudu mít nikdy pod kontrolou.

Ty dětí v Africe se mají děsně to je bez debat,ale to nemá konce. Oni jen sedí s nataženou rukou a bezedná studna funguje, kdežto ty obědy pro děti nebo Anděl, jsou dle mého adresné a kačky zůstanou navíc doma.

Mně šlo spiše o to aby mi někdo řekl já to řeším Unicef (  je jedno jestli Afrika nebo Haiti) a jsem z toho a toho důvodu přesvědčen o správnosti

tohoto řešení.

Ten klip a s tou upoutávkou mně totiž přijde jako ovlivňování a to skoro až podprahové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jsem dal ted 7 Kc na Trikralovou sbirku. Dostal jsem naoplatku nalepku, kalendarik a cukrik. Tak nevim, jestli jsem pro ne nebyl spis ztratovej.... :-)

Lidská hyena :D :D 

 

 

Ten TV spot Unicefu tahá za srdce, ale to se jim asi vytýkat nedá, to je účel. V principu mi vadí, že speciálně v případě Afriky pomoc k ničemu nevede. Někde jsem četl, že za posledních 50 let odešla do Subsaharské Afriky pomoc v hodnotě 1 bilión (1000 mld) USD. A výsledek? Nemoci, hladomory, války, náboženské spory, korupce, svrab a neštovice, možná horší než před těmi padesáti lety. Dokud se nezastaví růst populace, nikdy se situace v Africe nezlepší a každá pomoc ji jen zhoršuje. "Díky" Unicefu budou problémy v Africe za 10 let neřešitelné. Delta Nilu v Egyptě uživí 1-2 mil. lidí, teď má Egypt asi 100 mil. obyvatel a jejich životní úroveň podle toho vypadá. A to jsou na africké poměry ještě boháči.

Závěr je pro mě jasný - žádná pomoc Africe, a to žádnou formou. Máme tady dost lidí, kteří potřebují naši pomoc.

Možná bych si přečetl komplexnější hodnocení té situace. Například Bill Gates když začal řešit hladomor, tak si udělal komplexní výzkum té situace a zjistil, že rodiče mají tolik dětí, pravě proto, že je poměrně vysoká dětská úmrtnost. Snížení dětské úmrtnosti společně s šířením účinné antikoncepce je tedy určitým řešením..... 

Navíc zastavení posílání pomoci do těchto zemí způsobí výrazný nárůst migrace do EU a ostatních zemí. Není to tak jednoduché jak se všeobecně zdá. Já dávám pravidelně něco málo na Lékaře bez hranic - to mi příjde jako vyloženě užitečná organizace se skvělou pověstí a potom se mi líbí ty programy kdy sponzoruješ studium dítěte, které by jinak nemohlo studovat. Platím to jednomu klučinovi v Indii.

Ten kluk co jsme mu to ještě jako rodina platili celkem dávno je teď doktor a jednou za čas si ještě píšeme - ten té zemi opravdu může pomoci a něco změnit. 

Naši dávají jednou za čas větší částku na něco kolem (naposledy Hospic - taky jsem něco přispěl) a předtím vybudování babyboxu + sponzorují několika dětem tu školu. 

 

Jinak se snažím občas trochu pomoct i svým časem:

Doučoval jsem cikánskou holku matematiku + angličtinu - bylo to v rámci nějakého programu v Ostravě, prvně jsem k tomu byl skeptický, ale nakonec to bylo jedno z nejpozitivnějších překvapení mého života a myslím, že mi to i lidsky dost dalo.

Vedl jsem skautský oddíl- jedna z nejsmysluplnějších a nejradostnějších věcí, které jsem kdy dělal. Všichni co máte menší děti, tak doporučuji je tam poslat.

No a potom se snažím i o takové ty blbosti, jakože když jdu na hory, tak sebou vezmu igelitku a posbírám odpadky. 

 

Znám několik lidí co vystudovali opravdu prestižní školy (na úrovni břečťanové ligy) a potom dělali nějakou dobu ekonomické/politické a jiné poradce vládám v oblastech subsaharské Afriky - ty školy na to mají i program. To jsou opravdu lidi co dokáží změnit svět :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdej rok kupuju vanocni pohledy Unicef.

 

Dary pak posilam ceskym detskym domovum - vzdy konkretnimu detskemu domovu. Nejak pak mam pocit, ze se to neztrati cestou (chapej v establishmentu organizace), ale jde to na dobrou vec.  Stejne dobre funguje, kdyz clovek da do decaku hracky nebo darky. Ten dopad je naprosto primej.

 

Co je myslim taky fajn, jsou donation certifikaty Cloveka v tisni. Za 9kil se koupi koza nebo slepice nebo psenice.

 

Staze v africe uz tak nejak patrej k lepsim projevum korporatnich Corporate Social Responsibility politik. Jak moc je to ucinny, tezko rict.

 

Deti z prestiznich rodin samozrejme jezdej na misie/mise - patri to k nezbytnym predpokladum pro naslednou korporatni/spolecenskou roli. Do jake miry je to prave kvuli te spolecenske prestizy a je to umozneno jejich financnim back-upem,kterej maji doma , a do jake miry je to skutence pro dobro si netroufam hodnotit, kazdopadne at tak ci tak je to lepsi nez nic.

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vojta1:

"Možná bych si přečetl komplexnější hodnocení té situace. Například Bill Gates když začal řešit hladomor, tak si udělal komplexní výzkum té situace a zjistil, že rodiče mají tolik dětí, pravě proto, že je poměrně vysoká dětská úmrtnost. Snížení dětské úmrtnosti společně s šířením účinné antikoncepce je tedy určitým řešením....."

No, problém je právě v tom, že snížení dětské úmrtnosti funguje, zatímco účinná antikoncepce evidentně nikoliv. Děti se rodí dál, jen je nemá kdo živit, takže když vyrostou, máme tady i ten "výrazný nárůst migrace do EU". Zní to drsně, ale jedinec, který se nenarodí, nebo který nepřežije do 10-12 let, do EU migrovat nebude. Mně je těch dětí také líto, narodily se na špatném místě do špatné doby, ale jak jinak chceš populační explozi zastavit? Obávám se, že tohle už nemá řešení. Lidstvo se zkrátka přemnožilo a bude muset nastoupit nějaká globální epidemie nebo válka, aby se to zase vrátilo do normálu. Příjemná představa to není, snad se toho nedožiju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuju si, ze v bejvale firme (T-Systems) dali vanocni darek detem v JAR - kurs golfu (nebo jachtingu, ted uz nevim). Ze pry golf (ev.ten jachting) je sport, ktery je nauci samostatnosti, cilevedomosti atd. a povede to tak k jejich osobni prosperitite.

 

Tohle pak dali na PFka pro zakazniky, ktere jeste uvedli tim, ze se jim omlouvame, ze letos jim neposleme zadny darek, ze jsme to dali takhle na ty deti.

 

No a pak sekretarky sly do trafiky koupit OEM PFka misto tehle korporatnich a darky byly jako obvykle....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

vojta1:

"Možná bych si přečetl komplexnější hodnocení té situace. Například Bill Gates když začal řešit hladomor, tak si udělal komplexní výzkum té situace a zjistil, že rodiče mají tolik dětí, pravě proto, že je poměrně vysoká dětská úmrtnost. Snížení dětské úmrtnosti společně s šířením účinné antikoncepce je tedy určitým řešením....."

No, problém je právě v tom, že snížení dětské úmrtnosti funguje, zatímco účinná antikoncepce evidentně nikoliv. Děti se rodí dál, jen je nemá kdo živit, takže když vyrostou, máme tady i ten "výrazný nárůst migrace do EU". Zní to drsně, ale jedinec, který se nenarodí, nebo který nepřežije do 10-12 let, do EU migrovat nebude. Mně je těch dětí také líto, narodily se na špatném místě do špatné doby, ale jak jinak chceš populační explozi zastavit? Obávám se, že tohle už nemá řešení. Lidstvo se zkrátka přemnožilo a bude muset nastoupit nějaká globální epidemie nebo válka, aby se to zase vrátilo do normálu. Příjemná představa to není, snad se toho nedožiju. 

Afrika je v tomto opravdu velký problém. Ti lidé mají hodně dětí, protože tam není žádný důchodový systém, ale hlavně vymahatelnost vlastnických práv atd... což je vždy základ společnosti. Tam platí velká rodina = síla a bezpečí a taky, že neumřou hlady... Antikoncepce by účinná byla, kdyby byla buďto dostupná nebo jí ti lidé neodmítali používat, protože jim nějaký pošuk - často z Evropy něco řekl. Podobně jako v Nigérii jede kauza child witch od křesťanských pošuků. To jen aby se vše neházelo na islám..... Je to jak z toho vtipu: Sejdou se žid, muslim. křesťan a ateista a protože žádný z nich není debil, tak si krásně popovídají..

Chce to zvýšit vzdělanost a ne ty země jen drancovat (momentálně hlavně Čína) + zavést efektivní zemědělství, jinak to bude ekologicky ale také lidsky katastrofa..... Ono koupit Ovci/Kozu atd je super, ale je to krátkodobé řešení, pokud se to tam takhle řešilo 30 let, tak to ten problém zvětší. Prvotně bych se být světovým společenstvím momentálně věnoval ekologii a neposlouchal různé popírače gravitace.... (ať se ta celá Afrika přesunout nemusí - mimochodem Arabské jaro začalo jako protesty zemědělců pro nedostatek obilí - kdy reálně hrozil hladomor - některé státy s tím bojují do teď, například Egypt)

 

A ještě jednou nemáš pravdu, vychází to ze všech dostupných materiálu, pokud bude vysoká dětská úmrtnost = zvýší se populační růst. A taky pokud se v těch zemích nebude dát žít, tak se ti lidé přesunou, protože jim beztak nic jiného nezbude. Takže ta Tvoje teze má přesně opačné efekty. Jinými slovy zastav humanitární pomoc pro Afriku a do Evropy něpříjde 1,4 mil. migrantů ročně ale třeba 50 mil.... Ekologové, Sociologové a další už o tom problému mluví mnoho let, jen politiky to vždy překvapuje.

Trochu jsem odbočil od tématu, ale mám pocit, že to tím směrem směřovalo :D 

 

Jo a je vidět, že jsem rozum prostě nedostal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

".. Šmahem vše odsoudit jako okamurovinu a hovadinu mi přijde unfér..."

 

To jsem taky neudělal. Napsal jsem "některé názory tady". Proto tomu, že někdo má averzi k velkým organizacím a radši dává adresně v okolí, samozřejmě vůbec nic nemám. Sám to tak ostatně dělám. Jen mi prostě existence UNICEF, nebo celé UN nehybně žlučí, myslím, že jsou třeba. Reformovat k lepšímu lze samozřejmě vše, ale mít globální platformu v dnešním multipolárním světě je myslím užitečné.

 

".. Vezměte si ty akce, které (v pozitivním smyslu) rozmáznou noviny a TV. Robotická ruka, rodina které vyhořel barák, nemocné děcka atd. a lidi jsou schopni jim ty prachy poslat do pár dnů. Vždyť je to skvělé ! Nebo z dávnější doby - děda s vnukem dávali tuším v Brně do cajku lavičky v parku. Je to už pár let, ale furt na to vzpomínám, tyhle příběhy mne hodně nabíjí a vždycky si je připomenu, jak slyším dnes populární sebemrskačské názory, že jsme národ udavačů, lemplů a vychcánků..."

 

Souhlasím zcela.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tommas4 - máš pravdu, abychom měli jednoznačný obrázek, musel by být známý nějaký hloubkový audit a pak posuzovat. UNICEF určitě je "globální firma" a má větší provozní náklady než v dobrém slova smyslu "garážová " neziskovka nebo přímé darování. To nezpochybňuji. Má však daleko větší vliv, vyjednávací pozici vůči státním správám, místním úřadům, pracuje s velkými sponzory, má rozsáhlé logistické možnosti atd. myslím, že na takové Haiti po uragánu by bez nich pomoc prostě nedorazila nebo by byla rozkradena. No a že to stojí prachy navíc, je jasné. U mě to je blbý, že já jsem prostě nastavený na takovou víru v to lepší v lidech, lidem věřím a naseru se, když mě zklamou. Lehčí je, když to někdo má obráceně. Nevěří nikomu a pak je mile překvapený.

 

@wizard-ov - je přeci jasné, že charita má svoje místo. Posiluje občanskou společnost a měla by být ještě víc podporována. Znám se s jednou spisovatelkou velmi činnou v charitativních projektech, a ta mi jednoznačně deklarovala, že Češi na charitu slyší a pomáhají, výborně. Vnímám to i jako velmi pozitivní prvek pro další generace. Nicméně se stejnou vervou by ta samá společnost měla šlapat po státní správě, aby fungovala správně. Pokud například ve vnímání žebříčku korupce je na čele žebříčku Dánsko s 90 body a Česká republika na 47. místě s 55 body, máme prostě v té zemičce bordel. Vybral jsem jen jeden parametr. A v tom bordelu je tolik černých děr, že by jeden nestačil zírat.

Ano. Přesné.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afrika je v tomto opravdu velký problém. Ti lidé mají hodně dětí, protože tam není žádný důchodový systém, ale hlavně vymahatelnost vlastnických práv atd... což je vždy základ společnosti. Tam platí velká rodina = síla a bezpečí a taky, že neumřou hlady... Antikoncepce by účinná byla, kdyby byla buďto dostupná nebo jí ti lidé neodmítali používat, protože jim nějaký pošuk - často z Evropy něco řekl. Podobně jako v Nigérii jede kauza child witch od křesťanských pošuků. To jen aby se vše neházelo na islám..... Je to jak z toho vtipu: Sejdou se žid, muslim. křesťan a ateista a protože žádný z nich není debil, tak si krásně popovídají..

Chce to zvýšit vzdělanost a ne ty země jen drancovat (momentálně hlavně Čína) + zavést efektivní zemědělství, jinak to bude ekologicky ale také lidsky katastrofa..... Ono koupit Ovci/Kozu atd je super, ale je to krátkodobé řešení, pokud se to tam takhle řešilo 30 let, tak to ten problém zvětší. Prvotně bych se být světovým společenstvím momentálně věnoval ekologii a neposlouchal různé popírače gravitace.... (ať se ta celá Afrika přesunout nemusí - mimochodem Arabské jaro začalo jako protesty zemědělců pro nedostatek obilí - kdy reálně hrozil hladomor - některé státy s tím bojují do teď, například Egypt)

 

A ještě jednou nemáš pravdu, vychází to ze všech dostupných materiálu, pokud bude vysoká dětská úmrtnost = zvýší se populační růst. A taky pokud se v těch zemích nebude dát žít, tak se ti lidé přesunou, protože jim beztak nic jiného nezbude. Takže ta Tvoje teze má přesně opačné efekty. Jinými slovy zastav humanitární pomoc pro Afriku a do Evropy něpříjde 1,4 mil. migrantů ročně ale třeba 50 mil.... Ekologové, Sociologové a další už o tom problému mluví mnoho let, jen politiky to vždy překvapuje.

Trochu jsem odbočil od tématu, ale mám pocit, že to tím směrem směřovalo :D

 

Jo a je vidět, že jsem rozum prostě nedostal...

 Kamaráde je vidět, že i tady umí stále pár lidí použít věčnou, slušnou a chytrou argumentaci. Děkuji za odpověď. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šedá je teorie a zelený je strom života. Vojta1 i Long mají teoreticky pravdu, ale realita je jiná. Čím více se pomáhá, tim je to horší. O tom není pochyb a není důvod se domnívat, že když zvýšíme pomoc, situace se zlepší. Nikde se to nestalo a taky nestane, protože čím víc pomoci pošleme, tím více dětí se bude rodit a dorůstat, a tím hůře na tom budou. Takže event. pomoc omezit jen na kontrolu porodnosti, vzdělanost, potírání korupce a demokracii. Ale to už jsme nebezpečně blízko tomu, co přineslo do rozvojových zemí trochu blahobytu - totiž koloniální správě. A to nemůže dneska projít, takže budeme dál posílat peníze a humanitární pomoc do zemí, které, kdyby byly trochu lépe řízené, žádnou pomoc by nepotřebovaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mne je nejlepší možnou pomocí nakupovat kvalitní hodinky z Číny. Číňan za přebytečnou hotovost skoupí africkou půdu a postaví jim tam továrnu a děti se naučí ráno vstávat do práce, 12 hodin makat a večer lehnout k TV, pustit si TV Barandov a ráno nanovo (tak jako já). A pokud přispět, tak nejlepší způsob je jít do německého Lídlu, koupit americkou Coca-colu, u dveří ji vypít a víčko hodit na zemi do krabice s fotkou malého Petříka - kterému nechce sociálka přispět na rozbitý vozík (fasuje se jednou za5 let). 

Upraveno uživatelem kolonada2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... takže budeme dál posílat peníze a humanitární pomoc do zemí, které, kdyby byly trochu lépe řízené, žádnou pomoc by nepotřebovaly.

 

Já myslím, že linka ČR - UNICEF - MUGABE je jasná :-). Dle ofiko reportu má na rok 2017 Unicef pro Zimbabwe v plánu poskytnout podporu za 13 a půl milionu dolarů, což je částka, kterou jejich vláda v cashi ukradne třeba každý týden/měsíc? Nesleduji příliš jejich ekonomiku, ale jako stát jsou neschopní. Mugabe byl u vlády od vyhlášení nezávislosti, nejdříve jako premiér potom jako prezident. Na africkém kontinentu patřila Zimbabwe k nadprůměrným producentům obilnin, ale díky pozemkové reformě v roce 2000 se jim podařilo zničit i to. Co se týká těžby nerostů, mají snad 80% světových zásob křemíku, nějak podobně chrómu, také dost zlata, uhlí atd. Někdy minulý rok jsem četl studii, která jasně říkala, že snad 80% těžby jakýchkoliv nerostných zásob je černá ekonomika řízená státem ve spolupráci s obchodníky především z JAR. Proto jak psal klokan, chtělo by to lepší řízení. Zkrátka se ukazuje, že ne všechni příslušníci negroidní rasy jsou schopni žít bez velení.

 

A teď k tématu. Hodně z Vás je tady majitelem, ředitelem nebo manažerem bohatých firem. S trochou snahy a dobré vůle lze pomáhat naprosto konkrétně. Majitel našeho holdingu si před pár lety založil vlastní nadační fond a třeba teď za rok 2017 firma věnovala přibližně 1 000 000,- Kč naprosto konkrétním projektům. Není to tak, že bychom poslali půl mega na Paraple a druhou polovinu Světlušce, ale s podněty příchází zaměstnanci, kterých je přes 1 000 nebo může kdokoliv poslat své doporučení jednoduše na email. Podporu získala základní škola na nové lavice, svobodná matka se dvěma dětma na přilepšenou, 60ti letý pán na rehabilitace, fotbalový klub na dokopnou atd. Myslím si, že aplikovat to jako fyzická osoba není problém. Každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo potřebuje pomoct nebo má někoho takového zase ve svém okolí. Ale jak jsem psal, je to o té vůli a snaze. Zabere to více času než trvalý příkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimbabwe - souhlas. Dalším zářným příkladem je Nigérie. Ideální podnebí umožňující dvě úrody ročně čehokoliv by uživily celou Afriku, navíc to celé plave na ropě a plynu. Nic nebrání tomu, aby to byla jedna z nejbohatších zemí na světě. A skutečnost? Korupce, náboženské války, chudoba, nemoce. 

A taky k tématu - podobné projekty probíhaly i tady na fóru. Rád a s hrdností jsem se zúčastnil a těším se na další. Obdivuji lidi, kteří se tomu aktivně věnují. 

 

Na sprostý výkřik pana SCIFI odmítám reagovat. Výrazy, které bych použil, sem nepatří. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...