Přejít na obsah

Unicef anebo české děti?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 76
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Už dvakrát jsem se snažil sdělit, že na Tvoje útoky nemíním reagovat, tak nevím proč nepřestaneš provokovat. K věci samé jen maličkost - strávil jsem 5 let v jedné z nejchudších zemí na světě a další měsíce cestováním po státech, které na tom jsou podobně. Od člověka, který si ani nedokáže přečíst o co v diskusi šlo, dovede jen vytrhnout jednu větu z kontextu a na jejím základě vyplodit pár urážlivých poznámek,  se nenechám poučovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno a aby toho nebylo dost, tak i ti místní šikovní farmáři a producenti jsou soustavně ničeni přísunem druhořadé dumpingové západní pomoci. Tzn. nevyplatí se jim výroba vlastních potravin, oblečení atd. Čili západní dobroserové sice efektivně snižují dětskou mortalitu, ale zvyšují tak geometrickou řadou utrpení celé populace. 

 

SCIFI: Speciálně pro méně bystré. Dejme tomu, že za 3k baků fyzicky zachráníš 1 africké dítě. Ale aby to mělo smysl, musíš na něj příští rok poslat 5k, a další 6k, atd, atd. A za cca +15 let už musíš posílat tomuto "dítěti" X krát tolik na jeho XX dětí. Páč tvý zelení sluníčkoví kámoši mezitím nedali tomu dítěti šanci produkovat cokoli, čím by se uživilo, páč to prostě nedomysleli. A nedomysleli to proto, páč je to banda kreténů. ( Zdravím Conchitu Stropnickou & Jyrku Dymsbýra) 

 

A najednou je tu  XX přímých potomků toho zachráněnýho dítěte a v ještě větších sračkách. A teď ty děti vyrazili do Evropy aby se s tebou vo ty sračky podělili. A páč nic neumí a ani kdyby uměli, tak na náš styl života nejsou připraveni. Ani konkurenčně, ani intelektuálně, ani morálně, ani nijak. Kolik si jich ty osobně vezmeš domů a o kolik se postaráš osobně, ty antifo jedna, he? 

Upraveno uživatelem Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Mno a aby toho nebylo dost, tak i ti místní šikovní farmáři a producenti jsou soustavně ničeni přísunem druhořadé dumpingové západní pomoci. Tzn. nevyplatí se jim výroba vlastních potravin, oblečení atd. Čili západní dobroserové sice efektivně snižují dětskou mortalitu, ale zvyšují tak geometrickou řadou utrpení celé populace. 

 

SCIFI: Speciálně pro méně bystré. Dejme tomu, že za 3k baků fyzicky zachráníš 1 africké dítě. Ale aby to mělo smysl, musíš na něj příští rok poslat 5k, a další 6k, atd, atd. A za cca +15 let už musíš posílat tomuto "dítěti" X krát tolik na jeho XX dětí. Páč tvý zelení sluníčkoví kámoši mezitím nedali tomu dítěti šanci produkovat cokoli, čím by se uživilo, páč to prostě nedomysleli. A nedomysleli to proto, páč je to banda kreténů. ( Zdravím Conchitu Stropnickou & Jyrku Dymsbýra) 

 

A najednou je tu  XX přímých potomků toho zachráněnýho dítěte a v ještě větších sračkách. A teď ty děti vyrazili do Evropy aby se s tebou vo ty sračky podělili. A páč nic neumí a ani kdyby uměli, tak na náš styl života nejsou připraveni. Ani konkurenčně, ani intelektuálně, ani morálně, ani nijak. Kolik si jich ty osobně vezmeš domů a o kolik se postaráš osobně, ty antifo jedna, he? 

 

No, dobře, rozumíme  a taky jsem si ještě všimnul, že máš v podpisu spoustu pěkných barviček, to taky muselo dát děsnou práci to takhle pěkně poskládat.  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já poslední dobou zjišťuji, že argumentace v některých případech postrádá smysl. Například tehdy pokud někdo používá argument: "ono to tak prostě je". Samozřejmě, že problémy světa tady nevyřešíme. Nicméně diskuze mám rád a vždy mě bavili, vážím si každého kdo je schopný věcně a bez emocí argumentovat, stejně jako určité míry pragmatismu a opatrnosti. Mrzí mě, že se poslední dobou se z té debaty tak nějak pomalu vytrácí lidskost. 

Když mě tady nedávno jeden z mých oblíbených členů označil za homesexuála a pracovníka neziskového sektoru, tak jsem se tomu fakt zasmál. Ovšem z pohlížení na skupinu lidí pouze jen jako na čísla, se mi přece jen dělá trochu smutno a to jsem přitom ekonom a z přesvědčení pravičák :)  

 

No, dobře, rozumíme  a taky jsem si ještě všimnul, že máš v podpisu spoustu pěkných barviček, to taky muselo dát děsnou práci to takhle pěkně poskládat.  ;)

Romane Tebe bych rád jednou poznal osobně  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Oživovat tohle téma je čirá nezodpovednost, žihadlo jedno jedovaté :D

 

Navíc si nejsem jistý, zda vzdělání problém s populační explozí vyřeší - všichni afričtí absolventi střední nebo vysoké školy, které jsem poznal (od prezidentova syna přes vědce až po lesníky), mají na rozdíl od evropských vzdělanců dětí taky hromadu (4+), z toho dvě obvykle ještě během studií. A dosaženého vzdělání většina z nich použila k zabezpečení vlastního postavení (moci) a zajištění rodiny i nejbližších příbuzných, nikoli k altruistickým skutkům. Myslel jsem, že třeba lékaři a učitelé budou výjimkou, tak nějak z povahy svého zaměstnání... ale asi jsem měl smůlu, ti doktoři, které jsem osobně poznal, se buď věnovali oboru čistě jako byznysu, nebo už jej nepraktikovali a věnovali se politice nebo obchodu. Učitelé na tom byli trochu líp, ale i tam hodně z nich snilo o kariéře komunálního politika. Aby bylo jasno, nijak to neodsuzuju, podle mne je tohle chování přirozené a logické. Mají prostě na zřeteli především svou rodinu, svůj "kmen", své geny. Altruismus je postoj, ke kterému se kultura (a v jejím rámci jen některý jedinec) musí dopracovat, a cesta vede obvykle přes společenskou fázi materiálního blahobytu, kterou subsaharská Afrika zatím nepoznala. Z každého Schweitzer být nemůže. Když o tom tak přemýšlím, altriusmus sluší (a funguje) jen jednotlivcům; jakmile se zinstitucionalizuje, už to moc nefunguje. A jakmile se stane altruistickou celá kultura, začne to pro ni být v mnohém ohledu dokonce sebedestruktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť já vím :) stejně bylo ale nejlepší, když téma spalo.

 

Škola je určitě jedna z adresnějších cest, jak jednotlivcům pomoci, to souhlasím. Za předpokladu, že se ve škole bude učit něco smysluplného, kromě základní výuky třeba zemědělství, akvakultury, lesnictví atd. Bohužel se v mnoha podobných budovách učí životy svatých, nebo učení proroka, nebo sborka a rozborka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...