Přejít na obsah

Prve mechaniky


Doporučené příspěvky

Dakujem moc za Vasu pomoc.

Konecne doma po praci a treningu, zmeral som zapastie a je to 18cm.

 

Inac Roman presne ako pises, nastal dalsi problem :-D Neviem, ci SUB, alebo GMT ... docerta, obe su velmi pekne a pacia sa mi az az.

 

Preco dopekla nerobia 41 & 39? Tam by bola volba jasna hned a to 41MM

Upraveno uživatelem Kachna33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka, tak uz v tom mam jasno - 42MM :-) Inac stoji ten 30EUR priplatok za keramicku lunetu? Pozeral som videa a ta hlinikova sa mi paci vizualne omnoho viac, keramicka je velmi leskla a nevidno na nej tak pekne cisla, ako na hlinikovej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka, tak uz v tom mam jasno - 42MM :-) Inac stoji ten 30EUR priplatok za keramicku lunetu? Pozeral som videa a ta hlinikova sa mi paci vizualne omnoho viac, keramicka je velmi leskla a nevidno na nej tak pekne cisla, ako na hlinikovej.

 

Keramická luneta je podle mě jednoznačně lepší. Je to místo, které trpí na šrámy a keramika dost vydrží :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzorec není dogma.

 

Souhlas. Tak před deseti lety se zde propagovala rovnice "obvod zápěstí x 2,22 = optimální velikost hodinek", což vychází o trošičku jinak bež postoval bicista výše, ale oboje dává slušná čísla. Chce to vyžkoušet především v reálu. Někdo má zápěstí typu lovečák a snese tak větší hodinky, někdo typu uherák a musí mít hodinky naopak menší. Z druhé strany je zde faktor, že třeba některé Orisky mají malé číslo lug to lug a jejich 47mm modely se dají slušně nosit i na menší ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, netreba zabúdať na vzdialenosť nožičiek (tzv. L2L). Ale pri 18cm zápästí to až tak riešiť nemusí, pokiaľ neuvažuje o fakt veľkom puzdre (>48mm).

 

Avšak je dobré hodinky pred kúpou vyskúšať, aby si nemal nepríjemné prekvapenie.

 

Btw. o iných značkách a modeloch si neuvažoval? 

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povodne som uvazoval o Seiko SKX009 Pepsi, ale ked som zbadal Steinhart, bolo vymalovane :-D

A pacia sa mi homage hodinky.

 

+ Na youtube tvrdia, ze Steinhard pouziva nejaky Super ETA strojcek v Ocean One modeloch.

Upraveno uživatelem Kachna33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+ Na youtube tvrdia, ze Steinhard pouziva nejaky Super ETA strojcek v Ocean One modeloch.

 

Dobrá otázka. Nedávno jsem koukal na Chronoshop a třeba u Ocean 1 39mm nebo Vintage je stroj ve verzi Elaboré (tj. druhý po verzi Standard), ale u 42mm Ocean 1 tento přídomek není. Má tedy 39mm a 42mm verze jinou kategorii stroje? Modely Titanium 500 mají pak verzi Top. Pro přehlednost přikládám tabulku.

 

post-1156-0-68297300-1515060130_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povodne som uvazoval o Seiko SKX009 Pepsi, ale ked som zbadal Steinhart, bolo vymalovane :-D

A pacia sa mi homage hodinky.

 

+ Na youtube tvrdia, ze Steinhard pouziva nejaky Super ETA strojcek v Ocean One modeloch.

 

Práve preto som sa pýtal na rozpočet, lebo ak by si bol ochotný prihodiť nejaké korunky, máš viacero možností na kúpu aj nie homage modelov. Napr. už spomínané Steinhart Titanium 500, alebo ch.Ward Trident 600 či Glycine Combat Sub. 

A to som ešte nespomenul menej známe potápky ako Mido Ocean Star Captain či Davosa Argonautic.

 

Ak chceš 99% homage na suby za menšie peniaze máš Tisell Marine Diver.

 

Edit: aby si nemusel hľadať tie Mido Ocean Star Captain tu je link https://www.jomashop.com/mido-watch-m026-430-11-051-00.html?nosto=productpage-nosto-1

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych být tebou taky šel do 42 mm verze. Mám podobné zápěstí (obvod 17.5 cm) a nosím Tissotky Chrono XL, který mají průměr pouzdra 45 mm (lug-to-lug cca 51 mm) a úplně v pohodě, ještě mi při žádné činnosti nezavazely a v pohodě i s košilí s manžetou. A myslím si, že s nimi nevypadám jak cirkusák :-D Ty 42mm Steinharty Ocean One budou podle mě rozměrově na ruku dost podobný, nevím jaký mají přesně lug-to-lug, ale díky tahu bych taky odhadoval něco přes 50 mm, výšku pouzdra mají o 2 mm větší ... velikostně si myslím, že je to v pohodě. Spíš se připravit na to, že těch skoro 200 g oceli bude na ruce cítit. Ale být tebou zkusím ty 42 ;-)

 

A co se týče lunety, za mě jednoznačně keramika pokud je na výběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...