Přejít na obsah

Terasa jaký materiál zvolit


Doporučené příspěvky

Asi ten modřín moc hýčkám :) Mám z toho i provětrávanou laťkovou fasádu. Patinu to má krásnou už po 4 zimách. Fotr vždycky vyšiluje, ať to natřu. Neudělám to, líbí se mi ta šedá.

 

edit: nějak takhle. Tady ve tmavší variantě (vlhko), přes léto je to světlejší, když dřevo vyschne sluncem.

Máš to moc hezký :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti mohu dat radu profika a chce mit klid na dobu 20 roku. Jedinou volbou je dlazba na terce. Format 600x600x20mm, nebo 400x400 atd.. Kontrukci oplastit vodovzdornou preklizkou a dat to na terce itadeco. Perfektne se to udrzuje nic tomu nevadi a technologie oproti pokladani dlazby do lepidla se stonasobne delsi zivotnosti.

 

V pripade zajmu odkazy na vyrobce a dodavatele komponentu do SZ.

 

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi volbou z drevenych teras jsou uslechtile exoticke dreviny jako teak nebo ipe. Zivotnost techto drevin bude neprekonatelna. Navic pokud dodavatel disponuje certifikatem FSC, mas zaruku, ze jde o drevo z obnovovanych zdroju. Jestli bude pro tebe exot prilis drahy, jdi do akatu. Je to tvrda, houzevnata drevina. Ty modriny a borovice jsou dost mekky. V termo provedeni jsou sice stabilni, ale velmi krehky a ridky.

Upraveno uživatelem rodrigez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi volbou z drevenych teras jsou uslechtile exoticke dreviny jako teak nebo ipe. Zivotnost techto drevin bude neprekonatelna. Navic pokud dodavatel disponuje certifikatem FSC, mas zaruku, ze jde o drevo z obnovovanych zdroju. Jestli bude pro tebe exot prilis drahy, jdi do akatu. Je to tvrda, houzevnata drevina. Ty modriny a borovice jsou dost mekky. V termo provedeni jsou sice stabilni, ale velmi krehky a ridky.

Ipe je super, cena ale přes 2000 Kč za m2. Originál barmský Teak taky super, ale tady jsme už kolem 4500,- Kč/m2. Akat taky není špatný, ale cena je kolem 1800,- provedení je kvůli růstovým vadam pouze cinkovane (=delkove napojovane) a spoj nevydrží na veky. Drevo je vždy o tom, co od toho člověk očekává a kolik do toho chce vrazit peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky řeším problém co se stávající terasou u bazénu. Na baráku i na terase mám 7 let Thermowood borovici a jelikož jsem žil v domnění, že terasu nemusím ničím natírat (přece thermowood), děsně to třískovatí. Ale tak, že po pár krocích máte v každý noze min. 5 třísek. A taky už hnijí konce prken u vody. Výhodou jsou minimální tvarové změny. Na domě je thermowood ok.

 

Beton a wpc ani omylem.

 

Na kameni bych se asi u bazénu přizabil (terasa se používá celý rok).

 

Exotický dřeva by asi 1) moc neladila se šedou fasádou domu, 2) jelikož je terasa dost velká, cena by byla raketa.

 

Takže buď sibiřský modřín - tady se ale bojím kroucení a jiné tvarové nestálosti, nebo opět thermowood, ale už každý rok 2 x napustit olejem.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ipe je super, cena ale přes 2000 Kč za m2. Originál barmský Teak taky super, ale tady jsme už kolem 4500,- Kč/m2. Akat taky není špatný, ale cena je kolem 1800,- provedení je kvůli růstovým vadam pouze cinkovane (=delkove napojovane) a spoj nevydrží na veky. Drevo je vždy o tom, co od toho člověk očekává a kolik do toho chce vrazit peněz.

Masaranduba....1530,- m2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Exotický dřeva by asi 1) moc neladila se šedou fasádou domu, 2) jelikož je terasa dost velká, cena by byla raketa.

 

 

Barva teaku má po několika letech krásnou patinu a k šedé fasádě se hodí pěkně (záleží samozřejmě jakou šedou máš).

post-24257-0-96770300-1515099563_thumb.jpg

post-24257-0-68852300-1515099564_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Záleží co máš raději a jak moc se jí chceš věnovat a hlavně kde bude. WPC (dřevoplastová) mají odolnost relativně vysokou, asi jsou dobré kolem bazénu a nemusíš je tolik řešit. Pak máš to dřevo. Když koukneš más na výběr dekoru limitovanější http://www.drevo-spektrum.cz/sortiment/drevene-terasy-deckfloor . Třeba jsem někde četl, že exotické dřeviny jsou velmi odolné, ale třeba se nehodí k bazénům, myslím, že stejně tak je na tom dub. Ten zase vydrží lépe přímé světlo .Chce to hlavně zjistit, kam ji chceš položit a jaké tam budou podmínky teplo, světlo, kolik nad zemí, vlhkost, atd. A dle toho pak vybrat. A dřevo se musí opečovávat - lakování, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vymývaná dlažba by na to dřevo byla jako pěst na oko, nehledě nevím co by to dělalo se statikou té terasy.

 

Máme ji tak metr nad zemí, pere do ní slunce celý den, v zimě haldy sněhu a ledu. Budou na ní stoly židle, prostě celoroční zátěž.

Jinak pokud se týká těch woodplastiků viděl jsem co to udělalo sousedovi - po 8 letech je to nasra..y. Takže ne. Byl mi doporučen termojasan, jako absolutně nejodolnější dřevěný matroš. Nebo přece jen půjdu cestou nějakého Bangkirai či Massaranduby. Ale tahání dřeva přes celou zeměkouli kvůli mé terase se mi pořád nějak ekluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vymývaná dlažba by na to dřevo byla jako pěst na oko, nehledě nevím co by to dělalo se statikou té terasy.

 

Máme ji tak metr nad zemí, pere do ní slunce celý den, v zimě haldy sněhu a ledu. Budou na ní stoly židle, prostě celoroční zátěž.

Jinak pokud se týká těch woodplastiků viděl jsem co to udělalo sousedovi - po 8 letech je to nasra..y. Takže ne. Byl mi doporučen termojasan, jako absolutně nejodolnější dřevěný matroš. Nebo přece jen půjdu cestou nějakého Bangkirai či Massaranduby. Ale tahání dřeva přes celou zeměkouli kvůli mé terase se mi pořád nějak ekluje.

Když budeš potřebovat, rád pomůžu. Termo jasan prodáváme, exotiku taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som sa rozhodoval svojho casu medzi massaranduba, thermo borovicou a ipe.

Nakoniec podmienky dovolili kupit ipe. Zijeme s tym asi 4-5 rokov. Instalovane je to na juhozapadnej strane, cize prazi slnko, prsi, pada sneh, robi sa lad...beham po terase obcas v baganciach, presuvam kosacku, jednoducho plne zatazenie.

Negativa v zmysle konkretneho zatazenia/uzivania u nas doma: na doskach su drobne pozdlzne vlasocnicove prasklinky, ktore proste vidiet. Vraj to ale neovplyvnuje funkcnost a zivotnost...no neviem.

Natieram raz rocne bezfarebnym olejom s UV ochranou (myslim). Napriek tomu, povodna farba "zmizla", je tam klasicka patina taka sivo-hnedasta. 

Ak by som sa rozhodoval este raz, urcite by som isiel do lacnejsej alternativy, teda zrejme nejaka termo verzia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega si kupoval sibiřský modřín na podlahu do kuchyně a objednal si to přímo někde v Irkutsku nebo kde, aby ušetřil. Přišlo ho to na babku, ale servis strašnej, dovezli to v rozpadlých balíkách, tak 20% nepoužitelný, protože praskliny a podobně, musel dost vybírat. Ale cena fakt zanedbatelná, pár tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...