Přejít na obsah

Prosba o identifikaci


Benmaxx

Doporučené příspěvky

Je to značka Hebdomas, osmi denní.

Ten velký pérovník je uchycený na jeden čep, přes šroubek (jestli si dobře vzpomínám), dělá často problém.

Jsou v chodu?

Jsou ocelové, oblík asi původní není. Když je přeleštíš a načerníš budou vypadat hezky, vynikne kroužek u rámku skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Já to dělám černěním na zbraně. 

Důležitá je příprava pouzdra. Několik druhů smirku po ten nejjemnější, pak to přeleštím na leštičce.

Musí se to důkladně odmastit. Pak se to jen potře přípravkem, který způsobí oxidací....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nebo rozžhavit a hodit do oleje. Opakovat dokud předmět nezčerná podle potřeby. U hodinkovejch pouzder bych to ale radši nezkoušel. :) Nicméně prodávaj se brynýrovací vodičky za studena. Proti korozi moc nechráněj, spíš teda vůbec, ale vypadá to hezky. Jediný co, že ten chemickej brynýr je matnej, zatímco původní brynýry dělaný za tepla jsou lesklý. Ale s tim se holt nedá nic dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, díky za informace k hodinkám. Předtím jsem se snažil na netu něco nalézt, ale nedařilo se. Hodinky jsou v chodu. Umí to ještě někdo servisovat? Tzn. vyčistit  apod? Je to po nějakém pradědovi, víc jsem k nim nevěděl. Ještě jednou děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ahoj, našli jsme v šuplíku toto, nikde jsem nedokázal najít nic stejnýho. Bohužel chybí jedna ručička a sklíčko. Zbylá ručička je upadnutá - jen ji nasadit.

Našel by se někdo, kdo by mi pomohl? Je to po pradědovi, předpokládám celkem staré. Díky

post-61540-0-63853200-1518037907_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...