Přejít na obsah

Omega Moonwatch vs. Seamaster


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Good point, sir! Potvrzuji, u potapek mam 21mm a docela me to stve a omezuje.. Klasicky Moony jsou jasna volba, FOIS pro kolegy s uzsim zapestim.. 

 

A to si asi nemal hodinky s 23mm, to je panečku výber  :frusty:

 

FOIS a PRO majú rovnaký L2L? To je dôležitejší paramater ako samotný priemer.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K moonum a manžetě: na ruce s malým zápěstím budou moony velké a budou trčet a nevlezou pod manžetu. Na ruce 19 cm budou moony decentní oblekovky a v pohodě zajedou pod manžetu upnutou na druhej knoflíček. Navíc moony mají vypouklé sklo (hesalit), který sice v technických informacích zvyšuje výšku hodinek, ale v reálu jej lze v klidu od výšky hodinek odečíst (opticky i z hlediska vklouznutí pod rukáv se moony chovají jako kdyby jejich výška končila horní plochou lunety). Jen můj názor, ale moony nosím denně a mimoto často nosím Amfibie, pro které platí to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kid_A super fotka, super kombo

 

FOIS som skusal tiez, to ze su mensie by nevadilo, ani 19mm remen, rovnake to mam s aktualnymi Speedy Date, aj ked s remenmi je to obcas boj

 

@Axel napisal si to perfektne, hlavne to ze moony su ikonicke a ta historia robi svoje

 

Myslim ze vezmem moony, a uvidim ako si sadneme. Laka ma ta historia, story co je za nimi, ale obetujem to, co som od hodiniek ziadal. K moru budem tahat Speedy Date...a ak to nebude ono, nesadneme si, tak pojdu z domu a vezmem SMP. A mozno mi nesadnu ani tie a budem uplne v haji!!!

Upraveno uživatelem Farookh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Myslim ze vezmem moony, a uvidim ako si sadneme. Laka ma ta historia, story co je za nimi, ale obetujem to, co som od hodiniek ziadal. K moru budem tahat Speedy Date...a ak to nebude ono, nesadneme si, tak pojdu z domu a vezmem SMP. A mozno mi nesadnu ani tie a budem uplne v haji!!!

 

Speedy Date prodej a kup Moonwtche a Seamastery k tomu ... ideální kombo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Myslim ze vezmem moony, a uvidim ako si sadneme. Laka ma ta historia, story co je za nimi, ale obetujem to, co som od hodiniek ziadal. K moru budem tahat Speedy Date...a ak to nebude ono, nesadneme si, tak pojdu z domu a vezmem SMP. A mozno mi nesadnu ani tie a budem uplne v haji!!!

 

Ale čo by si bol v háji. Je tu ešte veľká spústa hodiniek, čo ti môžu sadnúť - Rolex. Zenith, Breitling  :lol2:

 

Napr. veľmi pekné chronografy s dátumom sú Zenith El Primero  :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S coaxem se nevyhneš autorizáku, moony mají v podstatě snad 70 let starej strojek, ten ti opraví kde kdo a díly není problém sehnat. A taky jsem ještě snad neviděl nejdoucí moony, ale vysipanej coax už tu někdo měl.

 

 

Nevím jak to děláte, ale já nedopnu s většíma hodinkama manžetu. A když jo, tak se mi o ní hodinky pořád zachytávají, což je nepříjemné. K obleku se nosí malé a nízké hodinky, což ani jedny z těchto nejsou.

Jinak nosit se může kdo chce co chce, klidně i Ploprof a místo polobotek ploutve :snorkle:

Mě nicili potapky košile takže jsem si nechal ušít pár košil na míru s vyšší manžetou na levé ruce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Podívej se na fotky úplně dole zde: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-m%C3%A1te-pr%C3%A1v%C4%9B-na-ruce/page-6472 a uvidíš že k obleku do opery krásně sedí moony. Osobně si myslím že jsou k černému obleku parádní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, naštěstí tohle zatím kvůli prachům nemusím řešit, ale až nadejde čas, tak tohle bude přesně moje dilema. Čím déle tu jsem, tím víc mě hodinky přestávají bavit...tím myslím jejich střídání, udržování v chodu, i střídání řemenů už mě tolik nebaví... čím dál tím víc bych si přál být OWGčkem a mít jedny univerzální na všechno a mít klid (dobře a ještě maximálně plastový géčka jako bítry do práce, ale toť vše). Páč Omega je a byla můj sen, budou to Omegy. Shodou okolností bych vybíral přesně mezi těmito dvěma modely... černý SMPc nebo Moony hesalitky.... ale jak říkám, řešit to naštěstí akutně nemusím, nicméně toto vlákno budu bedlivě sledovat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moonwatch hesalite a Seamaster jsou tak strašně rozdílné hodinky, že musíš mít oboje, jiná cesta není :-) A aby ti do budoucna nic nechybělo, doporučuji Semaster s Gmt. Takhle to mám já a jsem very happy bastard, co se značky Omega týká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně vlastním  hodinky  Omega - Seemaster, Limited series = 007 James Bond ( vyrobeno k příležitosti 40 výročí prvního agenta 007 Jamese Bonda ) Těchto hodinek v  této limitované serii bylo vyrobeno celkem pro celý Svět 10007 kusů. Na na modrém podkladu ciferníku je motiv 007 , stejně tak na zadní straně a řetízku .  Česku jich bylo "přiděleno" celkem 3.kusy. Mám je už dvanáct roků a teprve minulý rok byly v autorizovaném hodinářském  servisu na prohlídku, seřízení a namazání. Taková celková prohlídka po deseti letech. Jejich hodnota a výjimečnost je právě v té Limitované serii. Takové se nedají jen tak koupit jako ty obyčejné - ne bondovky. Jsem s nimi navýsost spokojený, odpouštím jim, že při 30ti dením měsíci je musím přetočit o ten 31 den, odpustím jim i to, že za měsíc se předcházejí o cca 1 - 2 minuty,  protože mají výjimečnou duši.  Teď ale přemýšlím o značce  Rolex , takže možná, maybe budou snad na prodej.

post-62635-0-10311600-1516224534_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moonwatch hesalite a Seamaster jsou tak strašně rozdílné hodinky, že musíš mít oboje, jiná cesta není :-) A aby ti do budoucna nic nechybělo, doporučuji Semaster s Gmt. Takhle to mám já a jsem very happy bastard, co se značky Omega týká.

 

Já vím, že jsou to absolutně nesrovnatelný hodinky a že tu mícháme jabka s hruškama a že nejideálnější by bylo mít je v kombu.. ale prostě oboje nejdou... představ si celkem chudýho člověka, kterej má rád hodinky a Omega jsou pro něj něco jako grál a bude na ně dávat stranou dlouho a prostě může mít jen jedny... jako hlavní hodinky na denní nošení....a oboje se mu vizuálně líbí stejně...někdy trochu víc Speedy, někdy zase SMPc, ale vesměs stejně... a řekněme, že těch cca 15k navrch za Speedy (budu-li porovnávat ceny ze zahraničí) už nehrajou roli.... po kterých sáhnout? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že jsou to absolutně nesrovnatelný hodinky a že tu mícháme jabka s hruškama a že nejideálnější by bylo mít je v kombu.. ale prostě oboje nejdou... představ si celkem chudýho člověka, kterej má rád hodinky a Omega jsou pro něj něco jako grál a bude na ně dávat stranou dlouho a prostě může mít jen jedny... jako hlavní hodinky na denní nošení....a oboje se mu vizuálně líbí stejně...někdy trochu víc Speedy, někdy zase SMPc, ale vesměs stejně... a řekněme, že těch cca 15k navrch za Speedy (budu-li porovnávat ceny ze zahraničí) už nehrajou roli.... po kterých sáhnout? 

Na denní nošení a jenom jedny, tak za mě určitě univerzálnější Seamaster :-) Jo a časem našetřit na ty moony... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...