Jump to content
McStinger

Prehľad - Seiko Monster

Recommended Posts

nedávno jsem dával do vlákna o monstrech: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/60987-zase-ta-monstra/?p=2039434

https://www.60clicks.com/ultimate-seiko-monster-collectors-guide/

taky mě nejvíc berou ty bílý night monstra 006, pamatuju, že před lety jsem na nimi slintal u seyia..

a pořád mě mrzí, že jsem propásl klasiku SRP307, jeden čas byla na skywatches za asi 160 dolarů...

Dobrá práce. Nejvic se mi obecne asi libej gen 2.

A ty zeleny s tou svitilnou jsou bomba...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Už jsem skoro na Monstra zapomněl a teď toto.

Fajn přehled :)

Málokdo si na to pamatuje, protože byly v produkci jen krátce, ale jako první se objevily quartzová Monstra s kalibrem 8F35. Až pak přišla verze se 7s strojkem.

slr001 a 003.

A berou se tyhle Premonstra ještě(už) jako Monstra? Mají jinou lunetu, jejíž horní plocha netvoří spolu se sklem "misku", ale naopak se snižuje směrem k okraji (stejně jako lunety většiny hodinek :D )

Edit: taky chybí charakteristické zuby na lunetě, které myslím daly celé řadě jméno. Někde jsem zachytil, že se těmhle quartzkám říká Peach Monster..

Edited by martar

Jako první byly tyhle a snad o rok později 7s oranžový a černý, takže já bych to spojil. 

Ale protože jsem (první oranžová) Monstra kdysi vlastnil dva dny a pak jsem usoudil, že jsou fakt hnusný a nosit je nebudu, tak mi to je dost jedno :)

nedávno jsem dával do vlákna o monstrech: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/60987-zase-ta-monstra/?p=2039434

https://www.60clicks.com/ultimate-seiko-monster-collectors-guide/

taky mě nejvíc berou ty bílý night monstra 006, pamatuju, že před lety jsem na nimi slintal u seyia..

a pořád mě mrzí, že jsem propásl klasiku SRP307, jeden čas byla na skywatches za asi 160 dolarů...

Toto bol jeden zo zdrojov, z ktorého som vychádzal. Pár modelov tam chýba. Plus ma zaujímali roky, kedy sa začali konkrétne modely robiť. V 2013 sa Seiko uthlo z reťaze, polovica modelov vznikla za posledných 5 rokov. A že som nekúpil pár pôvodných SKX779 a SKX781 si vyčítam zase ja.

:notworthy: díky, kdysi se mi vůbec nelíbily, pak jsem je díky Tanovi vyzkoušel a byl jsem neutrální a díky McStingerovi zase mám u čeho Seikonanovat, fakt děkuju :lol2: Yellow a Green jsou boží.....

Však vieš, nejaké jazdené by som vedel zohnať :D. Naživo som videl všetky a yellow, green a snow sú výborné. Zamba má v reále tiež niečo do seba.

To ti to jednou se mnou nestačilo 8-)) Díky :-)

Ty snow byly u mě na třetím místě,ale co vědí v Thajsku o sněhu :-)

Ale zase když nejsou flake,tak monstra dobrý ;-))

....Ty snow byly u mě na třetím místě,ale co vědí v Thajsku o sněhu :-) ...

21.12.2017, 6:30, Doi Inthanon, Chiang Mai district: -5? C :)

21.12.2017, 6:30, Doi Inthanon, Chiang Mai district: -5? C :)

A co já vím o Thajsku 8-) :-))

Takoveho hnusu na jedne hromade...brrrrr!

McStinger, kloboucek. Dobra prace!