Přejít na obsah

Jaké chytré hodinky koupit?


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vážení přátele

Požádal mě kolega o pomoc vybrat nějaké smartwatch do 6t. Můžete prosím dát nějaké tipy? Tak nějak dává přednost Xiaomi,Samsung a Garmin. Klasika kulaté.

Děkuji.

Ještě dodám,postavou je to takový "rentgen/pavouk" tak velikost 40/42max.

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne aby to šlo propojit s mobilem xiaomi

sport...kiky, schyby sedy, lehy atd

mel jsem stazenou aplikaci na garminy a psalo mi to ze to neni kompatibilnni s mym pristrojem takze garminy asi nepujdou spojit s mobilem

pak jsem si predstavoval ze budu mit mobil treba v chate a kdyz mi nekdo bude volat tak me to upozorni...nepotrebuju pres hodinky volat

chtel bychc tam barometr

chtěl bych aby mi to třeba počítalo schyby, kliky , sedy lehy atd...nevim jestli to vubec jde

 

Co mi poslal teď babo raď .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upozornění na volání umí cokoliv, funguje to tak do vzdálenosti 10 metrů podle prostředí.

 

Ostatní už je horší. Popis požadavků ukazuje na Garmin, ten umí omezeně zaznamenávat kliky a lehy sedy atd. Ovšem tam to naráží na to, ze telefon neumí Garmin a na finanční limit, tohle je až ve vyšších řadách. Mrknu na recenze jestli se přecejen nepodaří něco najít.

 

Btw co má za telefon? Odhaduju to tak na 5 roků starej model? Jen jednou jsem se setkal s tím že by aplikace nešla nainstalovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Xiaomi by měl jít Garmin connect nainstalovat. Nemám to jak zkusit, můžu se poptat v práci, jestli někdo nemám stejnej nebo aspoň podobnej model.
Od Garminu bych mrknul na Vivoactive 4s, většinu by měly splňovat. Pak by mohlo jít ještě něco od Samsungu, ale tam nemám přehled. Obecně platí koukat vždycky na nejnovější modely, rozdíly bejvaj značný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jen poznámka - protože jsem měl Suunta a stále mám Garminy (D2 Charlie + náramek Vivosport) a Samsungy a sleduji diskuse kolem chytrých hodinek, pozoruji, že lidé často rozlišují jen okrajově rozdíl mezi jednotlivými výrobky ve smyslu, že některé jsou trochu víc sporttestery s méně jinými "chytrými" funkcemi a jiné jsou zase chytřejší ve věcech jako telefonování, hudba, kalendář, notifikace, odpovídání na zprávy atd. a sport je u nich doplňkovou záležitostí. S tím často souvisí i výdrž, odolnost apod. Proto myslím, že každý by si měl při výběru nejdřív ujasnit, k čemu hodinky primárně potřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Coros asi nejsou špatný - dobrá recenze je tady: https://www.dcrainmaker.com/2019/05/coros-vertix-adventure-gps-premium-watch-hands-on.html

Jak píše Ivan, jsou dva pohledy, buď chceš chytrý hodinky s fitness funkcema => Apple, Samsung, ...

nebo fitness hodiny s chytrejma funkcema => Garmin, Suunto, Tomtom, ...

 

No a do třetice je potřeba zvážit podporu firmy ... tuším, že někdy loni/předloni z ničeho nic zaříznul hodinky Fitbit, tenhle tejden Under Armour - https://jablickar.cz/komentar-chytra-elektronika-je-jen-tak-dobra-jako-jeji-vyrobce/

Proto se vyplati dobře volit i značku ... no a zrovna Coros jsou sice dobrý, ale mladý a malý, takže furt hrozí to, že to zabalej/prodaj/buhví co ještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych chtěl reagovat na Paw, který s odvoláním na můj dřívější příspěvek někomu radil, ať nebere Garmin, protože jsou to sporttestery a ne smartwatch. O nutnosti si ujasnit, co člověk vlastně chce, protože některé hodinky jsou více sporttestery a jiné spíš smartwatch jsem psal nedávno. Moje první "smartwatch" byly Suunto, psal jsem tu o nich taky, včetně dlouhodobého testu pro jeden obchod. U nich jsem se poprvé setkal s notifikacemi a usoudil, že jsou to ty chytré hodinky, o kterých se všude píše. Pak jsem koupil Garmin D2 Charlie, ne že by mi Suunto nevyhovovaly, ale tenhle Garmin je leteckou mutací Fenix 5X a mají funkce a databáze, které při létání ocením a využiju. Skoro rok jsem měl oboje, Suunto  i Garmin a tehdy jsem si uvědomil, že mnohem složitější Garminy jsou ale také trochu "chytřejší". Ne o moc, ale byly to užitečné změny, na druhou stranu to nejsou profisporttestery jako Suunto, ale přesto mají všechny sportovní funkce jako Suunto, rozdíl je spíš o uživatelském komfortu a jednoduchosti, která je během sportovní aktivity důležitá. Někde jsem psal i jakousi srovnávací recenzi a zmínil, že z obou hodinek čiší rozdílná filosofie výrobců, Suunto sází na jednoduchost, přehlednost, uživatelský komfort, intuitivní ovládání při sportovní aktivitě, nechybí jim snad nic ze sportovních i outdoorových funkcí, ale z "chytrých" funkcí měly hlavně notifikace a ještě něco málo. Sportovnímu zaměření odpovídá třeba i ergonomie. Garmin sází i na nesportovní populaci, sport a outdoor není nijak ošizen, ale ovládání je složitější, ne tak intuitivní, přibyly ale některé nesportovní a "chytré" funkce. No a pak jsem u kamaráda viděl Samsungy Galaxy Watch ve velikosti 46 mm a tak mne zaujaly svými smartwatch funkcemi, že šly Suunta z domu a koupil jsem Samsungy. Ty umí být i sportovní, ale zdaleka ne jako Garminy, už design, odolnost a výdrž napovídá, že jde víc o společenské hodinky, vhodné na denní nošení, do práce i k obleku, nádherný displej, spousta nesportovních funkcí, notifikace jsou doplněny o možnost aktivního telefonování, psaní SMS včetně možnosti diktování, kdy se hlas převede na text, prohlížení příloh mailů, práce s kalendářem, mnohem dokonalejší je počasí atd. Jak jsem napsal, sport ale není zdaleka tak propracován a třeba barometr/výškoměr není zdaleka tak dokonalý jako u Garminu. Takže Garminy nejsou jen sporttestery ale určitě i smartwatch, ale protože nic není černobílé, jsou i hodinky (třeba Apple Watch nebo v mém případě Samsung), které jsou ještě mnohem víc "smart" než Garminy.  A pak jsou třeba Xiaomi nebo Huawei, s těmi nemám zkušenost, ale recenze se shodují na tom, že jsou to méně smartwatch než Apple nebo Samsung i méně sporttestery než Garminy, Suunto nebo Polary. Ale cena tomu odpovídá a určitě i tyhle hodinky si najdou spoustu příznivců.

Domnívám se ale, že éra smartwatch je teprve před námi a během několika let budeme na hodinkách využívat funkce, o kterých se nám ani nesní. Už dnes hodinkami po vzoru špionážních filmů běžně telefonujeme a navigujeme, začíná se hodinkami platit, objevují se první (třeba u Apple) aplikace na měření krevního tlaku a EKG, existuje aplikace pro cukrovkáře, přibývá to rychle a upřímně, ani mi snad má fantazie nestačí na to, co všechno budeme hodinkami dělat, a to miluju sci-fi i filmy s Bondem, Jamesem Bondem...:-).  A v téhle souvislosti mne napadá otázka - co všechno si myslíte, že chytrými hodinkami půjde během několika příštích let (no, třeba do 10) dělat? Popusťte uzdu fantazii a napište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Řeším do čeho jít ve spojení s iOS (nechci Apple Watch ).. buď chci jít cestou garmin venku nebo Samsung galaxy watch 2. Na sport budou ale ten normální (běh, hory, plavání ) nic brutus..ale potrebuju to trochu hlídat a nutit se.. mate někdo vyzkoušené obojí? Budu to parovat s iPhone, služebním office365 kalendářem a tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenge - bohužel, netuším, v čem jsou Venu funkčně dál oproti Fenix 5X, resp. D2 Charlie, které mám a mohu porovnat se Samsung Galaxy Watch, 46 mm. Pokud bych rekreačně provozovat jen základní sporty (běh, kolo...) bez většího pokoušení odolnosti hodinek, tak bych volil Samsungy, které mají dost věcí navíc - lze s nimi telefonovat, na zprávy (Messenger, WhatsApp, SMS) lze i odpovídat, dokonce lze třeba SMS diktovat, SW převede mluvené slovo na text a odešle, lze přijímat kompletní maily včetně příloh atd. A také, protože o tom píšeš, funguje lépe komunikace s Microsoft Office, ze služebního počítače se mi přes mobil, až do hodinek, synchronizují kontakty (včetně fotek), kalendář i maily, fungují upomínky na události v kalendáři atd. I navigace funguje u Samsungu dobře, osobně používám aplikaci HERE WeGo. To u Fenixů 5X v tomto rozsahu nefunguje, na druhou stranu jsou Garminy odolnější, mají výrazně větší výdrž, lépe jim funguje výškoměr, pro sport jsou myslím vhodnější, sportovních možností je víc, GPS má větší možnosti nastavení a nejsem si jistý, jestli není dokonce přesnější, resp. citlivější... Samsungy jsou víc chytré hodinky a Garminy víc sporttestery, byť se v mnohém prolínají. Asi bych si netroufl radit, které zvolit. Ale jak jsem psal, to se netýká Garminu Venu, s těmi zkušenost nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenge, tvoje zapeklitá otázka mně vrtá hlavou, je to těžká a náročná volba. Šel bych na to takhle: Pokud chceš hodinky hned, tak jdi do Samsungu (ale pro jistotu si ověři jesti s tím budeš spokojenej v kombinaci s iOS).

Pokud nespěcháš, tak zkus tak půl roku počkat. Garmin poslední dobou vydává nový verze celkem často. A proč čekat? Protože první verze hodinek od Garminu jsou takový zkušební a vyplatí se počkat na druhou nebo třetí verzi. Porovnej si funkce fenix 5 a 5 plus 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...