Přejít na obsah

Jaké chytré hodinky koupit?


Doporučené příspěvky

Pánové a dámy (jsou-li tu nějaké :)),

řeším podobné dilema jako ostatní tazatelé. Rád bych si pořídil chytré hodinky, které by byly na pomezí Ivanem Lelákem definovaných táborů (chytré vs. sportovní). Rád bych, aby nepůsobily příliš sportovně/zálesácky jako např. Garmin Instinct Tactical, ale daly se nosit ke košili/obleku do práce. Na druhou stranu bych chtěl, aby zvládly nějaké venkovní aktivity (štípání dříví, déšť, pád z kola), sportovní věci (běh, krokoměr apod.) a konektivitu notifikací s LG V30 androidem, buzení vibracemi a ideálně delší výdrží baterie.

 

Kdybych to měl hodit do bodů dle pořadí:

dlouhá výdrž baterie (tuším, že čím méně aplikací využívám, tím déle asi vydrží)

zobrazení notifikací (když jsem na jednání/mimo telefon, abych se mi vše důležité ukázalo na hodinkách; občas mám telefon víc než 20 m od sebe)

elegantní vzhled ke košili/výjimečně k obleku

probuzení vibracemi

kvalitní zpracování/odolnost (občas si jdeme zahrát fotbal, zajezdit na kole, zahrát squash)

voděodolnost (aby zvládli ideálně plavání v bazénu, déšť, mytí rukou) 

 

Co nepotřebuju:

platit hodinkama, poslouchat přes ně muziku, GPS, měřit tep, uplavané bazény, spálené kalorie.

 

Předpokládám (dle čtení tu na fóru), že hodně parametrům budou odpovídat Samsung smartwatch, ale jak to mají s výdrží a odolností? Případně Garmin Vivoactive?

 

Finanční rámec mám plus mínus 5 000.

 

Jsou moje požadavky reálné? Mířím se Samsungy a Garminy mimo? Existují jiné chytré hodinky, které lépe vyhovují?

Tolik otázek :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

kdyz bych mel porovnat ty ruzne chytre hodinky co nosi kluci v kanclu a merit je svym sybjektivnim hodnocenim podle toho, co by se dalo nosit ke kosili, tak z toho vychazi lepe samsung. vsechny suunto i garminy jsou sportovni. ty samsung vypadaji elegantneji.

kolega co je ma, je pouziva dost a pry je ale nabiji ob den.

 

zajimavym vyvojem prosel jiny kolega, ktery skoncil u mrnaveho Mi Band, ktery nosi na pravem zapesti, aby na leve mohl vratit zpet mechanicke hodinky :) ten mi band nabiji snad jednou za mesic? sportovni veci trackuje na mobilu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anela - souhlasím, mám stejnou zkušenost. Samsung Galaxy Watch nosím denně. Hodí se skoro ke všemu a pro společenské příležitosti dokonce víc než pro ty sportovní. Tomu napovídají i chytré nesportovní funkce, které Garmin ani Suunto nemá, nehledě na dotykový Amoled displej. A s tím souvisí i výdrž, nabíjím je každé 2-3 dny, zatímco Garminy, pokud nepoužívám aktivity, jednou za 10 dnů.

Na druhou stranu, kolega manažer si před pár lety koupil po mém vzoru Suunto Spartan Sport Wrist HR, nikoliv černé jako já (dnes už je nemám, nosím Samsungy a Garminy), ale verzi Copper (černé, "měděná" luneta, spona a tlačítka). Nosí je všude, včetně obchodních jednání, sleduje kalorie, kroky, srdeční tep, notifikace.. Samozřejmě to nejsou oblekovky, ale kupodivu nevypadají nepatřičně. Má přítelkyně má stejné ve verzi Gold, což je bílá verze se zlatou lunetou, tlačítky a sponou, vypadají skvěle skoro všude, snad s výjimkou společenských šatů, ale ona má na formálnější příležitosti klasické mechanické hodinky. Takže se dají i mezi ryze sportovními hodinkami najít kousky nositelné téměř univerzálně, byť je to kompromis. Ono by se dalo namítnout, že i ty Samsungy nejsou důstojné formálních příležitostí, nic přece nenahradí klasické oblekovky. Je to myslím pravda jen zčásti, záleží na úhlu pohledu a jak má kdo nastavené dělící roviny mezi různými příležitostmi, činnostmi a situacemi, navíc se hranice posouvají, dnes nosí spousta manažerů Apple Watch a v okruhu obchodních partnerů jsou oceňováni - jsou progresivní, mají rádi moderní technologie, i na zápěstí nosí něco, co jim pomáhá zvládat pracovní proces, stres a slouží i ke sportu, takže jsou i aktivní... Chronomagorům se to může zdát ujeté, ale zdá se mi, že je to tak, doba se mění. Navíc spousta lidí nosících chytré hodinky o skutečných hodinkách nic neví, netuší co je tah, stěžejka, luneta, na displeji mají nepřehledně přeplácaných 30 funkcí, nějaké ručičky nebo aspoň větší digitální časomíra, to jim nic neříká. Zaplaťpánbůh že někteří z nich aspoň volí pro formálnější příležitosti klasický analogový ciferník a pro sport sportovní. Vzpomínám, jak se mne někdo, když jsem mu ukázal mechanické hodinky se zadním průhledem na strojek, s nefalšovaným údivem zeptal, jestli se nepřeslechl a fakt ty hodinky stojí tolik peněz, když jsou tak nepřesné a navíc se musí natahovat?!?!? Já jsem poloviční staromilec, nezbavil jsem se žádných mechanických hodinek, ale ty funkce na zápěstí jsou prostě návykové..    

post-3283-0-34913800-1583226498_thumb.jpg

post-3283-0-30428800-1583226503_thumb.jpg

post-3283-0-94407900-1583226521_thumb.jpg

post-3283-0-26281800-1583226556_thumb.jpg

post-3283-0-96019800-1583226563_thumb.png

post-3283-0-88290100-1583226732_thumb.jpg

post-3283-0-92127900-1583226747_thumb.jpg

post-3283-0-97561000-1583226767_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me byly vynikajici TG Connected Modular 45. Mel jsem je v modre variante, hodily se k triku i ke kosili. Funkce pro me akorat - bohuzel sly do sveta, protoze jsme ve firme presli na Android pracovni profil v mobilech a prestaly mi fungovat veskere notifikace (maily, kalendar, reminder apod.).

Nicmene i presto vyhlizim 12. 3., kdy bude predstavena nova generace a sel bych do nich zase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...



Coros asi nejsou špatný ...

Proto se vyplati dobře volit i značku ... no a zrovna Coros jsou sice dobrý, ale mladý a malý, takže furt hrozí to, že to zabalej/prodaj/buhví co ještě.

tak, COROS Vertix 2 su tu, "mala" recenzia ;)
výhody dvojfrekvenčného satelitného systému v GPS hodinkach COROS ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, jako chytrými hodinkami nepolíbený tady možná vznesu pár hloupých dotazů.

Chci koupit synovi k Vánocům chytré hodinky k propojení s jeho iphone8. Nevím vůbec jestli to neskončí za chvíli v šuplíku, nebo ztracený, případně ukradený. To je důvod, proč do toho nechci vrážet moc peněz. Cena tak do 1500 + =- Mohli byste mi zkusit poradit co vybrat? Co by se mi na nich líbilo

- spíše menší, na dětskou ruku

- možnost telefonování  a psaní sms z hodinek

-sportovní režimy

-případně přehrávání hudby uložené v hodinkách, ale to už bych chtěl asi moc a bude stačit přehrávání z mobilu

Našel jsem například tyhle ARMODD Squarz 9 Pro, které se mi docela líbí, ale nemají svou GPS a využívají snad tu v mobilu. Taky se jeví jako dost velké. https://chytre-hodinky.heureka.cz/armodd-squarz-9-pro/#specifikace/

Respektive jednou mi na můj dotaz napsali, že nejde ani využít GPS v mobilu a sportovní režim se sleduje na základě otřesu ruky. Takže jsem se zeptal ještě jednou a čekám na odpověď.

Díky za rady Nestler (klidně i do SZ)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Protože jsem po prolézání webu při výběru více zmatený než na začátku, prosím zkušenejší v oboru chytrých hodinek o radu...

Normálně bych "chytré hodinky" nepotřeboval, ale kvůli zdravotnímu stavu syna potřebuji být v práci pořád na příjmu (zvonění ani vibrace na mobilu v práci nepostřehnu), tak bych své G-Shocky vyměnil za hodinky na kterých bych viděl/cítil, že mi přišla zpráva, upozornění z aplikace nebo mi někdo volá.

Předběžně jsem vybral Garmin Forerunner 55. Nepotřebuji žádnou pecku, jen hodinky, které splní to co potřebuji. 

A jako nepolíbený oborem smartvočů se ptám..

Mají uvedené "hodinky" vibrace, při příchozím volání, nebo upozornění? Je možno přijímat upozornění z libovolné aplikace? Samozřejmě s propojením s mobilem počítám. A poněvadž s těmito hodinkami, chci nahradit G-Shocky, tak bych je rád používal potom i na koloběžku a využíval ten Garminovský sport tracker. To by mělo fungovat nebo?

Případně má někdo doporučení na jiné hodinky, které by splňovali moje požadavky a nestály raketu?

Děkuji za případné odpovědi...

 

Upraveno uživatelem bacil.357
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bacil.357

Pipani a vibrace by mely mit vsechny modely Garminu, takze te to upozorni. Ja mam treba nastavene jen to, aby me to upozornilo pouze na hovory. Jinak to umi i sms a whatsapp. To mam ale zablokovane, protoze bych se z toho zblaznil. Vic vyzkouseneho nemam.

FR55 je dobry zacatecnicky model a na to, co pises, by ti mel bohate stacit. Jen jeste pridavam jeden bod k zamysleni. Ja jsem treba Garminu celkem propadl a bavi me trackovat si ruzne sporty, spanek, zdravotni stav, sbirat medaile za challenge apod. Pokud bys to mel podobne, tak by ti po nejake dobe zakladni model nemusel stacit. Zkus se treba mrknout jeste na FR255, ktery nabizi trochu vic funkci.

Dalsi model do pranice bych zvazil Instinct 2. Zminujes, ze Garminem chces nahradit gecka a Instinkt je trosku vic "tank" v porovnani s FR.

Tady mas link na porovnani: https://buy.garmin.com/cs-CZ/CZ/catalog/product/compareResult.ep?compareProduct=741137&compareProduct=780139&compareProduct=775421

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Instincty by v tomhle případě byly asi lepší volbou, je to fakt tank. Asi bych se nebál ani první generace (pokud by byly dvojky drahý). Dvojky uměj navíc pokročilý metriky, který by asi v tomhle případě nebyly nutný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tě to táhne k solarům dvojkám, tak do nich jdi :). Měl jsem  jedničku solar a byly to perfektní hodinky. Měl jsem na tom nalepený ochranný skličko a nebyl s tím problém - jen tam zapadlo tak přesně, že se už nedalo sundat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...