Přejít na obsah

Jaké chytré hodinky koupit?


Shin

Doporučené příspěvky

Měl jsem instincty soláry (jedničky) a byly super. Jen ten solár není to, na co jsme zvyklí u Casio nebo Citizenu - ty hodinky prostě neuživí, bez nabíječky se neobejdeš. Trochu to podpoří výdrž, ale není to nic extra. Teď mám Fenix 7x safír - solár a i když je ten solární panel prý efektivnější, taky to není na odložení nabíječky do šuplete. Takže za mě Instincty určitě ano - kdybych nechtěl mapy, tak do nich jdu taky. Navíc ty dvojky, to je jiná liga. Čitelnost displeje je excelentní, parádní outdoor hodinky. Co se sklíčka týče, všeobecně k těm ochranným sklíčkům mám podobný vztah, jako k dálkovému ovladači televize v igelitovém pytlíku... :-) Sklíčko hodinek je utopené tak, že ho škrábnout je dost umění. Rozesmál mě prodavač v Datartu, když mi nabízel ochranné sklíčko na safírové Fenixy. Říkal jsem mu, že jestli má nalepovací sklíčko tvrdší než safír, tak ho beru, ale jinak nechci. 😄 

Stručně: šel bych do Instinct 2.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Trochu to tu oživím. Na volný čas mám Garmin D2 Charlie, ale předtím jsem měl Samsung Galaxy Watch o průměru 46 mm, kancelářské hodinky, které se pro mne staly tak návykové, že jsem zanedbával mechanické hodinky a tak šly Samsungy z domu. Stále víc mi ale chybí, protože mít synchronizovaný Outlook na ruce, moci si z hodinek i zatelefonovat, atd. bylo opravdu komfortní. Navíc jsem nikdy nezmeškal hovor, protože jsem v kraválu neslyšel telefon. Uvažuju proto o dalších podobných hodinkách, nechci za ně dávat moc peněz, nechci Apple, nechci ani jiné, ala Apple hranaté hodinky. Prostě kulatá nerezová nebo titanová klasika, kvalitní dotykový displej, otočná elektronická luneta nebo její virtuální verze, maximum kancelářských funkcí, maximální zobrazování SMS, mailů, příloh atd., možnost volání, psaní zpráv hlasovým zadáváním, to všechno bývalé Samsungy uměly, navíc bych chtěl kromě tepu i tlak a EKG a dnes už běžné placení. Samozřejmě GPS a základní sportovní aktivity. Mapy v hodinkách nepotřebuji, tehdejší Samsungy si je stahovaly z mobilní apky, což mi stačilo ale když by byly, bude to jen bonus a navigaci jsem v hodinkách také párkrát použil. Vlastně pro mne byly tehdejší Samsungy skoro ideální, jen neuměly platit a chyběl krevní tlak. 

Můžete mi něco doporučit? Máte někdo třeba Galaxy Watch 4 Classic, 46 mm, popř. Galaxy Watch 5 Pro? Případně mi doporučte něco jiného. Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ty Suunto jsou famózní hodinky ve své kategorii. A ta výdrž je úplně luxusní, konečně použitelné a hlavně funkci solární dobíjení, které jde opravdu poznat. A navíc jsou i pěkně z dobrých materiálu. Taky jsem je měl v Merkur, nakonec ale vzal Fenix 7 kvůli možnosti placení. Škoda že toto Suunto nemá, snad se časem polepší. Jak je to se servisovatelnosti , např.pri výměně baterie,. Článku.Nekde jsem četl, že hodinky Suunto jsou plně servisovatelne a servis baterií oficiálně vymění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych tak nějak shrnul svou dosavadní smartwatch kariéru, Suunto Spartan Sport byly mé první chytré hodinky. Dostal jsem je kdysi na testování od Helveti, po 3 měsících jsem napsal test a protože mne zaujaly, odkoupil jsem je. Byly skvělé, i když tehdy ještě neměly mapy, barvy byly všelijaké atd. Pak k nim přibyl Samsung Galaxy Watch, pak jsem vyměnil Suunto za Garmin D2 Charile (= letecká mutace Fenix 5X), ty už byly proti Suunto o parník dál, i když ještě nemely dotykový displej, pak šly z domu Samsungy, protože se mi stýskalo po mechanikách, ale nedávno jsem koupil - hlavně kvůli práci - nejnovější Samsung Galaxy Watch 6 Classic o průměru 47 mm, s tou jejich legendární otočnou lunetou. Samsung vyhrál ve výběru nejen proto, že jsem už jedny měl ale i proto, že mám teď telefon stejné značky a mohu tak využít jejich plný potenciál. Takže mám Garmin na létání, motorku, lyže, kolo, kolobrndu, do lesa a na další aktivity a Samsung na denní nošení, monitorování kondičních, zdravotních funkcí a spánku (byť mne tyhle věci zajímají jen okrajově), telefonování, placení, notifikace, je to i rychlá kalkulačka ale hlavně mám v hodinkách vše, co v Outlooku na pracovním počítači, synchronizuje se to i s mobilem, což je pro mne velká pomoc. Pravda, takový smartwatch komfort se těžko kombinuje s mechanickými hodinkami, které miluju, ale snažím se je nosit také.

Tohle téma se jmenuje "Jaké chytré hodinky koupit" a upřímně, stále to není snadná volba. A možná ještě horší než dřív, protože dvě základní kategorie (smartwatch vs sporttestery) se čím dál víc prolínají, resp. sportovní hodinky mají čím dál víc opravdu chytrých funkcí. Já nakonec skončil u dvou - jedny jsou špičkové smartwatch s malou výdrží, druhé jsou sportovní chytré hodinky. Je fakt, že jsem při nedávném výběru váhal mezi Samsungy a některém z lepších modelů Garmin (Epix, Fenix), ale to už bych měl dvoje Garminy a svých letitých D2 Charlie se nechci vzdát, mám k nim citovou vazbu. Také jsem nevěděl, jak by si poradily s kancelářskými funkcemi, nemají tak rozsáhlé zdravotní funkce ani tak širokou nabídku stažitelných aplikací atd. A protože mne u kancl hodinek dvoudenní výdrž neomezuje - prostě hodím ráno na bezdrátovou nabíječku kromě mobilu i hodinky - vyhrál Samsung. Nevím, jak je na tom ve srovnání s etalonem "chytrosti" Applewatch, ale obojí patří ke špičce a vzhledem ke značce mého mobilu jiná volba nebyla. Navíc se mi ten profláklý Apple design už trochu zajídá.

Mimochodem, cvičně si občas změřím i tlak a ono to fakt funguje překvapivě přesně, byť hodinky vyžadují každou chvíli kalibraci podle druhého tlakoměru. A protože mám doma chytrou váhu, která umí změřit i všechny možné tuky, vody atd. a hodinky to umí také  (mají dotykové senzory v tlačítkách) občas to porovnám a váha i hodinky mají překvapivě blízké (pro mne nelichotivé) výsledky. A kromě mnoha jiných funkcí mne překvapivě zaujala ještě jedna a opravdu ji občas, spíš ze zvědavosti použiju - teploměr tekutin a různých povrchů - je sice nutné hodinky sundat, protože senzor je na spodní straně, ale spolehlivě změří na dálku teplotu třeba vody v rychlovarné konvici, polévky, omáčky či povrchu čehokoliv. Zajímavá blbůstka..:-).    

20240120_154611~01.jpg

DSC02297.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, siki napsal:

Ty Suunto jsou famózní hodinky ve své kategorii. A ta výdrž je úplně luxusní, konečně použitelné a hlavně funkci solární dobíjení, které jde opravdu poznat. A navíc jsou i pěkně z dobrých materiálu. Taky jsem je měl v Merkur, nakonec ale vzal Fenix 7 kvůli možnosti placení. Škoda že toto Suunto nemá, snad se časem polepší. Jak je to se servisovatelnosti , např.pri výměně baterie,. Článku.Nekde jsem četl, že hodinky Suunto jsou plně servisovatelne a servis baterií oficiálně vymění.

Jsou to mé první outdoor smartwatch, protože do teď to stálo všechno dle mého názoru a hlavně pro mé využití za starou belu. U outdoorových hodinek je u mě na prvním místě právě baterie, pak mám rád přesnost a to výškoměru, barometru a kompasu. Přesnost praletých Suunto Core kdejaké smartwatche mohli pouze závidět a kámoši měnili hodinky co dva roky aby se někam posunuli za cenu hodně peněz, protože starší modely mají hodnotu nula, nula. Suunto Vertical solar mají úžasnou výdrž baterie, aspoň pro mě dostačující a konečně se dopracovali k přesnosti důležitých funkcí a to i GPS, která už je dnes na vysoké úrovni. Paměť na mapy obrovská, všechno jde pěkně svižně, baví mě. Odinstaloval jsem mega fíčurin, trénink modů, spacích modů, plánovačů, kalendářů, lampiček, no prostě mega pytel píčovin, konec konců nosím hodinky pouze do přírody a nepoužívám je pro zlepšení svého životního stylu, to už nemá cenu 😂 Jsou plně servisovatelné jak píšeš, možnost výměny baterie, skla, součásti pouzdra a celého modulu, údajně i nějákých senzorů. Jde mi držák na kolo, už mám stáhlé nějáké nové cesty po okolí, tak tam ještě vědět kolik dní jsem místo naplánované dvouhodinové cesty bloudil po okolí  😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, African napsal:

...Odinstaloval jsem mega fíčurin, trénink modů, spacích modů, plánovačů, kalendářů, lampiček, no prostě mega pytel píčovin, konec konců nosím hodinky pouze do přírody a nepoužívám je pro zlepšení svého životního stylu...

Tohle je snad nejdůležitější informace! Hledám něco do přírody, kde budou jen TOPO mapy, GPS, kompas, baro/alti a hodiny 🙂 Od koupě jakýchkoliv smartwatch / sporttesterů mě nakonec vždycky odradí to množství funkcí, měření, sledování, šmírování a instalace aplikací do mobilu s maximem práv... Opravdu jdou takhle ořezat až na dřeň a nechat si tam jen věci co chci? Jde to zjistit z nějakého jejich návodu, videa? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, juk napsal:

Tohle je snad nejdůležitější informace! Hledám něco do přírody, kde budou jen TOPO mapy, GPS, kompas, baro/alti a hodiny 🙂 Od koupě jakýchkoliv smartwatch / sporttesterů mě nakonec vždycky odradí to množství funkcí, měření, sledování, šmírování a instalace aplikací do mobilu s maximem práv... Opravdu jdou takhle ořezat až na dřeň a nechat si tam jen věci co chci? Jde to zjistit z nějakého jejich návodu, videa? Díky.

Jde o Widgety, které se ti ukazují na hodinkách. Asi jsem napsal špatně odinstalovat, jelikož aplikace to tak nabízí, ale zpravidla je pouze schováš, jelikož všechno souvisí se vším. Takže tam necháš pouze jak píšeš co tě zajímá, ostatní nevidíš.

https://www.suunto.com/en-cz/Support/Product-support/suunto_vertical/suunto_vertical/widgety/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...