Přejít na obsah

Limitka 100 let ČSR



Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 711
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud jde o cenu, vedle se řeší limitka "Jen počkej!":

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/102321-vostok-amphibia-50-v%C3%BDro%C4%8D%C3%AD-%D0%BD%D1%83-%D0%BF%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8/

a cenově to vychází myslím okolo 5000 Kč.

 

Akorád tedy jsou to amfíbie, tedy ruský Vostok z Čistopolu (ne Vostok Europe), tj. nevím jak moc by to byla košer tahle země původu právě s tímhle výročím.

No a jsou taky potápky, což asi není úplně to, co by vyjadřovalo naši státnost... i když to tedy vezmu ekonomicky... :-)

 

Jinak customizací oni dělají stovky už desítky let.

 

Náhled na jeden e-shop:

https://meranom.com/en/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže bych se pokusil o další shrnutí:

 

1)      Prim trakaře/diplomat ? námitka: Nehodí se z dobového hlediska, navíc taková Prim edice určitě vznikne

2)      Eterna military 1939 ? jsou krásné a fanoušci by se dočkali no-date verze. Námitka: Nesedí úplně dobově, ale to by až tak vadit nemuselo. Problém je dělat limitku z limitky.

3)      Oris 1917 ? sedí dobově, ale zase by to byla limitka z limitky a jsou drahé. Existuje něco podobného, na čem by se dalo v tomto smyslu stavět?

4)      Eterna-matic Grande ? krásné, cenově přijatelné, s dobře navrženým ciferníkem by seděly dobově, námitka: Pro mnoho lidí příliš malé. Obávám se, že - ač mně by slušely, bylo by málo zájemců, ne každý má holčičí zápěstí...

5)      Kapesní hodinky ? ještě to tu nebylo, ale nikdo další kromě mě na to nezareagoval.

6) Longines Heritage Collection ?Heritage 1918. Dobrá varianta k Oris 2017. Určitě z toho udělat no-date.

7) Nakoupit díly a poskládat si to.

8) Vostok Amphibia - za mě a ji stě nejen za mě: Fakt ne. Pro Jen počkej limitku se hodí nejvíc na světě, ale v tomto případě by to bylo chucpe.

 

Tož, z mého pohledu jsou zde 2 vážné varianty, které by stály za další diskusi:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Varianta A: Adaptace Longines Heritage 1918.

Varianta B: Poskládat si je z dílů. 

 

Můžeme se zaměřit na diskusi o těchto dvou možnostech? Pokud by někdo navrhoval  Eterna military 1939, což by byly ve výsledku parádní hodinky, tak ať prosím nejprve ověří, zda je to v tomto případě vůbec možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenecháme tedy zaniknout hlasy pro hranáče, nehledě na to, že mně by se taky líbily, takže se tedy bavme o těchto třech reálných variantách:

 

Varianta A: Adaptace (no date, text ČSR 2018, možná mapka) Longines Heritage 1918.

Varianta B: Secesní adaptace (no date, text ČSR 2018, mapka vzhledem k velikosti asi ne) Eterna-matic Grande (hranáče)

Varianta B: Poskládat si je z dílů. 

 

Přidávám obrázky hodinek, ze kterých by vycházely varianty A a B.

post-49696-0-90718600-1496909204_thumb.jpg

post-49696-0-13428200-1496909308_thumb.jpg

post-49696-0-54424400-1496909336_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem detailista, ale nebylo by vhodné stran tohoto výročí udělat limitku hodinek domácí výroby ? 

 

Prim Masaryk ....to zní vznešeně a tak nějak se to doplňuje a dává to smysl.

 

Jak už v diskusi zaznělo: Patrně se takových hodinek příští rok dočkáme jak z Eltonu, tak z MPM.

 

Osobně mám pocit, že by stálo za to si tu dobu připomenout v příslušně vintážním stylu. Myslím, že - pokud jde o varianty A a B - tak k té první republice Eterna i Longines sedí o dost víc než Prim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se díval na ty hranáče Eterny a prodávají se porůznu kolem 800USD, což je dle mého soudu stravitelné. Na druhou stranu se zdá, že je to doprodej, protože na webu Eterny jsem je nenašel - může to být problém? 

Ale pokud bychom se rozhodli pro hranáče, jistě by bylo možné najít i jiné pěkné hodinky k adaptaci (ovšem zrovna Eterny by se k danému účelu hodily velmi dobře).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Longiny 1918 stojej něco přes 40kkč. Za tak bizardní hodinky (sorry za ten výraz, ale jejich nositelnost je dnes fakt omezená) mi to přijde moc. A bohužel tam není ani žádná exkluzivita, jako např. u Nautilů, tj. jen sériovky s nějakým nápisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych dal do seznamu k zvážení nějakej ten unitas. Dělají ho přiměřeně třeba Steinhart, Laco, Archimede... něco v tomto duchu:

https://www.chronoshop.cz/steinhart-marine/steinhart-marine-chronometer-ii-arabic

 

Tak to je ta varianta C. Určitě bych se tomu nebránil. Jen bych v tom případě orodoval za decentnější pouzdro. Tyhle hodinky by neměly být gigantické. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, že si vám tady do toho dovoluji strkat rypák, protože se neúčastním limitky, jen mám takovou technickou poznámku. Jelikož je to zdánlivě takové chytlavé téma limitky, začínají se tady rozvíjet různé směry, co se návrhů týká a za chvíli se začne dělat pořadník, rozebírat čísla, budete tu mít stránek, že se v tom nikdo nebude orientovat, nebylo by proto dobré si nejprve ujasnit, kdo z vás to tedy zastřeší, technicky (např. zpracování návrhu), komunikačně s dodavateli, výrobci, účastníky limitky, atd.? Pokud jsem dobře četl, tak zakladatel vlákna to dělat nechce, respektive si na to netroufá...jinak držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...