Přejít na obsah

Limitka 100 let ČSR



Doporučené příspěvky

No on ten vtip by pak tolik nevynikl... Takhle je to fakt pěkné, jen jak jsem psal, velikost 47mm je opravdu špatný vtip. Ale celé to takhle vzít a dát do pouzdra alá Lamiczka, to by bylo podle mě pěkné...

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 711
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jak nemám rád ciferník bez jednotlivých hodin, tato "čistota" se mi líbí.

Ale nechtělo by to uvést 18, 19 i 20 ať je odkaz na sto let komplet? Pak by ale vteřinovka musela být asi na pozici 3?

A pokud se nelze shodnout na velikosti tak dvě verze?

 

Taky mě napadlo, nebo nacpat místo původních 5 - 10 - 15 - až 60 dát malá významná data co letos mají nějaké kulaté

či půlkulaté výročí, ale to teda vypadalo dost blbě a tak jsem si řekl že 20 taky ne, jelikož je to primárně k výročí založení.

 

Jo a trikolora = 100% kolotoč. Možná trikolóru vytvořit rubínem vsazeným do korunky, to jo, to by šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velikost 47mm je opravdu špatný vtip

 

Já bych to dal v pohodě ;)

Ale Longines třeba dělá i menší hodinky, tohle je podle mě největší z jejich nabídky, hledal jsem manuál a small seconds

a to jsou od nich asi jediný v nabídce. 

Longines by mě neurazily, tu značku mám rád :) proto jsem tam hledal ty heritage a došel jsem k tomuto.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tommas4- ten poslední ciferník je super, akorát to pouzdro no :) pokud to mají být oblekovky (jako že jsem za), chce to nižší pouzdro. Věděl by to někdo spojit s tím anelovým pouzdrem? (teď neřeším přesnou velikost pouzdra). díky

 

edit - menší pouzdro taky samozřejmě - ne každý má zápěstí jako Ty :)

Upraveno uživatelem Funthom95
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě těší že to berete jako návrh pánové, moje umělecká duše má radost,

ale to bylo jen trochu mávání myší :) chtělo by to doladit, upravit a učesat aby to byl návrh ;)

A nechceš to zkusit? Dát tomu trochu víc času a pak ukázat?

 

Vít by mohl taky přijít se svojí verzí, protože má taky dobrý nápady

a zrovna tak ostatní.

 

Když tady bude X návrhů, může se některý vybrat.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam se k tomu co tu zazniva stale casteji. Chce to cloveka nebo spis maly tym ktery bude mit ideu,smer,pribeh.a ktery nesejde z cesty;) ktery si srovna v hlave otazky typu:chci delat hodinky z doby 1918 nebo soudobe hodinky? Chci mit hodinky vyrobene v CR nebo je mi jedno jaka skladacka to bude.. chci vzit nejaky aktualni model a ten customizovat nebo udelat original od zakladu? Mebo neco mezi? Co jsou ty zakladni prvky ktere vyjadri 100 lete vyroci? Jaka bude velikost hodinek? Atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se libi smer Stowa Partitio. Jen bych tam dal rimske cislice misto arabskych. Kolotoc barevnych rucek bych si odpustil a dal jen modrene.

Na cifr bych dal maximalne letopocet 1918 a ne rozmezi. Realne, zadnych sto let republiky neni, protoze republika, kterou oslavujeme trvala jen kratce do roku 1939 a ta, ve ktere zijeme ted vznikla 1.1.1993. Bral bych to jen jako vyroci vzniku prvni republiky. Na dynko pak lva a hotovo. Cim jednodusseji, tim lepe a vic nadcasove. Nechci zadne kreace vy stylu Karla IV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se libi smer Stowa Partitio. Jen bych tam dal rimske cislice misto arabskych. Kolotoc barevnych rucek bych si odpustil a dal jen modrene.

Na cifr bych dal maximalne letopocet 1918 a ne rozmezi. Realne, zadnych sto let republiky neni, protoze republika, kterou oslavujeme trvala jen kratce do roku 1939 a ta, ve ktere zijeme ted vznikla 1.1.1993. Bral bych to jen jako vyroci vzniku prvni republiky. Na dynko pak lva a hotovo. Cim jednodusseji, tim lepe a vic nadcasove. Nechci zadne kreace vy stylu Karla IV.

Pro mě asi podlimitních 37mm - strašně málo :(

Jinak souhlas, žádný kolotoče, ale podle mého ani 2 číselný stupnice (hodiny a minuty), čím míň čísel, tím líp.

Snažil bych se využít vizuálu od tommas4 s 19 a 18, to mě oslovilo moc asi tím, že to má nápad (bylo zmiňováno už v úvodu vlákna, abych neupíral někomu autorství). Na zbytek pak indexy a zase čím míň, tím líp. Řekl bych, že hodinové úplně stačí. Barevný ručky, proč ne. A co ta malá vteřinovka?

Dobrou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by tuhle limitku mohl zasponzorovat přímo chronomag, top 10 nejzasloužilejších těžařů kryptoměn 

by dostalo hodinky ve zlatě a zbytek klasika ocelový.  :(

 

Jaj a ja si rikal ze ktere stranky to na me vyskocilo. Uz jsem si myslel, ze novinari potrebuji premie a ono je treba vydelat na limitku ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mě ještě napadla taková pitomost - co takhle modřené ručky, bílý ciferník a číslice letopočtu (vycházím z těch od Tommas4) dát červeně? Je to decentní trikolora, nebude to bít do očí... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě, idea dobrá.

Dořešit:

- znak, v současný podobě je nečitelný, nebál bych se zkusit výřez, nebo samotného lva. I ten původní nástřel pro "pobavení", má něco do sebe. Minimálně řeší proporce na ciferníku.

- indexy (asi bych zvýraznil hodinový)

- značení LE zboku?

- dýnko?

Na ciferníku je myslím vše co by tam mělo být, pokud teda někdo nechce ČSR, nebo Republika Československá, nebo Česko-Slovenský stát (zdroj wikipedie...) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád pomohu, udělám vizualizace na co mi moje schopnosti stačí, nicméně po dnešním dnu je naprostá podmínka aby tam nebylo slovo chronomag, to asi chápe každý komu je z jednání majitele fóra na blití.

Mě také, je to zkušený uživatel, na svém blogu hrdě píše že je na internetu déle nez Google a přitom nás krmí pohádkou jak jen něco zkouší. Tuhle vzpomínku na takovéto, gentlemansky řečeno ubohé jednání fakt na ruce nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...