Přejít na obsah

Jaké JLC máte na ruce


Dali

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 361
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...
před 45 minutami, Potkan napsal:

Ja vim, ze to barevne vubec neladi, ale musel jsem ty novy chrona vyzkouset. Jsou dokonaly! Zlata verze mi neladi k pleti, ale ocel bych rozhodne unosil. Je z vas nekdo zapsany na cekacce?

 

Krasa! je na to cekačka? Taky jsem zkousel Reversa nedavno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Potkan napsal:

Ocel 23900 CHF, zlato 37800. Je na ne poradnik, zajem je obrovsky uz od predstaveni a jeste se nevyrabi. Zatim jsou jen prototypy na vyzkouseni. Na ten minutovy scitac stopek musi mit clovek zrak jako ostriz, ale o to nejde :) 

Moc hezké hodinky.

Ten minutovy scitac stopek je retrogádní ukazatel 0 až 30?

Z hlediska funkčnosti mě teda dost dráždí, že v poloze stopek jsou ovládací tlačítka neergonomicky na levé straně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Vit napsal:

Moc hezké hodinky.

Ten minutovy scitac stopek je retrogádní ukazatel 0 až 30?

Z hlediska funkčnosti mě teda dost dráždí, že v poloze stopek jsou ovládací tlačítka neergonomicky na levé straně.

Presne jak pises. 

Na ta tlacitka se da lehce zvyknout, mam je na PAM taky vlevo a vubec to nevadi. Tady muzes navic zapnout stopky kdykoliv je potreba, i kdyz mas tlacitka napravo a teprve potom, az kdyz potrebujes odecist stopnuty cas, si hodinky otocis na chrono. Prijde mi to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Potkan napsal:

Presne jak pises. 

Na ta tlacitka se da lehce zvyknout, mam je na PAM taky vlevo a vubec to nevadi. Tady muzes navic zapnout stopky kdykoliv je potreba, i kdyz mas tlacitka napravo a teprve potom, az kdyz potrebujes odecist stopnuty cas, si hodinky otocis na chrono. Prijde mi to super.

Díky.

Rozumím, asi budu protivný, ale zvyknout se dá na cokoliliv, i na digitálky.
Zrovna u JLC bych očekával dokonalost, ne to, že si budu zvykat na něco nelogického.
Pokud by měli příběh, že jsou pro leváky, proč ne.
Pokud by obrátili číselníky a u chrono číselníku by byly tlačítka v pravo, bylo by to super.
Takto je to za mě nedomyšlené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vit napsal:

Díky.

Rozumím, asi budu protivný, ale zvyknout se dá na cokoliliv, i na digitálky.
Zrovna u JLC bych očekával dokonalost, ne to, že si budu zvykat na něco nelogického.
Pokud by měli příběh, že jsou pro leváky, proč ne.
Pokud by obrátili číselníky a u chrono číselníku by byly tlačítka v pravo, bylo by to super.
Takto je to za mě nedomyšlené.

Tlacitka musi byt na stejne strane pouzdra jako korunka, jinak by neslo reversovat. A mit korunku vlevo by taky nebylo spravne. Myslim, ze to prave domyslene je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vit: Jedná se o iteraci původního chrona (ještě z minulého tisíciletí): ten model měl na lícu (korunka a tlačítka stopek vpravo) čas (dvojručky), datum a signalizaci, zda stopky stojí nebo jsou v chodu. Na verso straně byly pouze stopky (60 s plus retrográdní minutový sčítač do 30 m).

Teď to inovovali tak, že na použití stopek musíš pouzdro převrátit (protože na líci chybí signalizace chodu stopek), takže tlačítka vlevo... Plus na verso stranu přidali k sekundovému ukazateli stopek i hodiny a minuty, takže je to totální nepřehledný galimatyáš, umocněný skeletonizací. Za mne má JLC minus.

Připojuju link na rozhovor s Philippem Vandelem, autorem původního strojku. V článku je také spousta hezkých fotek, laskavý čtenář nechť si sám porovná estetiku tohoto chrona z r. 1996 s estetikou současného modelu. - Pro pořádek je třeba připomenout, že krom zlaté limity z r. 1996 JLC po r. 2000 uvedlo na trh ještě ocelové reverso chrono v řadě Gran Sport, v několika variantách číselníku, přičemž stopková verso strana nebyla v žádné versi skeletonizovaná.

https://monochrome-watches.com/the-collectors-corner-the-whole-story-behind-the-creation-of-the-jaeger-lecoultre-reverso-chronographe-retrograde/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, sery.vlk napsal:

@Vit: Jedná se o iteraci původního chrona (ještě z minulého tisíciletí): ten model měl na lícu (korunka a tlačítka stopek vpravo) čas (dvojručky), datum a signalizaci, zda stopky stojí nebo jsou v chodu. Na verso straně byly pouze stopky (60 s plus retrográdní minutový sčítač do 30 m).

Teď to inovovali tak, že na použití stopek musíš pouzdro převrátit (protože na líci chybí signalizace chodu stopek), takže tlačítka vlevo... Plus na verso stranu přidali k sekundovému ukazateli stopek i hodiny a minuty, takže je to totální nepřehledný galimatyáš, umocněný skeletonizací. Za mne má JLC minus.

Připojuju link na rozhovor s Philippem Vandelem, autorem původního strojku. V článku je také spousta hezkých fotek, laskavý čtenář nechť si sám porovná estetiku tohoto chrona z r. 1996 s estetikou současného modelu. - Pro pořádek je třeba připomenout, že krom zlaté limity z r. 1996 JLC po r. 2000 uvedlo na trh ještě ocelové reverso chrono v řadě Gran Sport, v několika variantách číselníku, přičemž stopková verso strana nebyla v žádné versi skeletonizovaná.

https://monochrome-watches.com/the-collectors-corner-the-whole-story-behind-the-creation-of-the-jaeger-lecoultre-reverso-chronographe-retrograde/

 

Díky náčelníku, že ses mě zastal, i za khezký článek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...