Jump to content

Nový ciferník pro Omegy

Vit
 Share

Recommended Posts

Koupil jsem kapesní omegy s poškozeným ciferníkem.

Sháním někoho, kdo by mi stejný ciferník prodal, případně provedl opravu - výměnu číselníku.

post-1538-1204811618.jpg

• 2 weeks later...

Jestli je to porcelán, tak ho bohužel nikdo neopraví, mám úplně stejný problém se svými Omegami, dokonce i na stejném místě. Oprava prý není možná, pouze je možné vyrobit nový. No a za to chtěli u Omegy nekřesťanské peníze. Tak jsem se raději smířil s tím, že je mám po dědovi opravené tak po domácku :o)

Taky na to kašlu, oprava (výměna za ciferník z jiných hodinek) by mě stála víc, než je cena hodinek (informace od hodináře).

Uklidňuju se tím, že to nejde tak moc vidět.

Taky na to kašlu, oprava (výměna za ciferník z jiných hodinek) by mě stála víc, než je cena hodinek (informace od hodináře).

Uklidňuju se tím, že to nejde tak moc vidět.

Zkus to ještě pořádně vyfotit ze strany strojku. Tak, aby bylo vidět, co je to za kalibr, nebo to přečti pod setrvačkou.

Zkus to ještě pořádně vyfotit ze strany strojku. Tak, aby bylo vidět, co je to za kalibr, nebo to přečti pod setrvačkou.

Dškuju za ochotu, přikládám foto strojku.

post-1538-1205902180.jpg

Promiň, já tam pořád nevidím na to číslo.

zkusím ho doma najít, kde ho mám zhruba hledat a kolikaciferné číslo to má být?

(jsem hold amatér)

:helpsmilie:

Ještě jeden postřeh, celý strojek (i s korunku) se trošku "hýbe" (osově drží, jen se "točí kolem pomyslné osy strojku" cca o 1mm).

Utažení těch dvou šroubků, které jdou přes okraj strojku nepomáhá - čím by to mohlo být?

Edited by Vit

zkusím ho doma najít, kde ho mám zhruba hledat a kolikaciferné číslo to má být?

(jsem hold amatér)

:helpsmilie:

Ještě jeden postřeh, celý strojek (i s korunku) se trošku "hýbe" (osově drží, jen se "točí kolem pomyslné osy strojku" cca o 1mm).

Utažení těch dvou šroubků, které jdou přes okraj strojku nepomáhá - čím by to mohlo být?

Jak už jsem ti jednou psal, to číslo pod SETRVAČKOU. Na té fotce je vidět ale nedá se přečíst.

ahoj, kalibr je 40,6 L

Když jsem včera asi 3 min luštil s lupou a baterkou (bez přídavného osvětlení bych to nezvládl), tak jsem našel číslo 40,6L a říkám si, to je asi něco jiného než číslo kalibru. Tak jsem na hodinky hleděl ještě dalších 20 minut a snažil jsem se najít nějaké smysluplnější číslo, ale nepodařilo se mi to .......

(teď už vím proč)

:smile_anim:

Edited by Vit