Přejít na obsah

Citizen Eco Drive SkyHawk U600


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Taky jsem si stáhnul aplikaci do mobilu na měření světelného toku, abych zjistil jak "silné" je světlo v různých podmínkách - přímé slunce, večerní slunce, zataženo, umělé světlo - zmiňované LED. Je to sice jen takové informativní, ale zjistil jsem zajímavé hodnoty a už je mi jasné, že i když se zdá světla dostatek, tak na dobití do plného stavu to prostě nestačí.

 

Nejednou jsem řešil nabíjení svých hodinek a vyhlížel slunce, vystavoval je pod nejlepším úhlem, aby byla účinnost co nevyšší.

Někdy bylo i týden zataženo a ukazatel pořád nestoupal a já si myslel, že je kapacitor na výměnu. Dostal jsem tip, světe div se přímo od Goldtime, že je mám dát pod lampičku - dokonce se o tom píše i v návodu viz snímek. Samozřejmě v dnešní době LED technologií jsem použil tento zdroj světla - nízká spotřeba, nehřeje jako halogen.

Taky jsem si stáhnul aplikaci do mobilu na měření světelného toku, abych zjistil jak "silné" je světlo v různých podmínkách - přímé slunce, večerní slunce, zataženo, umělé světlo - zmiňované LED. Je to sice jen takové informativní, ale zjistil jsem zajímavé hodnoty a už je mi jasné, že i když se zdá světla dostatek, tak na dobití do plného stavu to prostě nestačí.

jo s tou appkou bych si taky dal říct...dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 59
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky jsem si stáhnul aplikaci do mobilu na měření světelného toku, abych zjistil jak "silné" je světlo v různých podmínkách - přímé slunce, večerní slunce, zataženo, umělé světlo - zmiňované LED. Je to sice jen takové informativní, ale zjistil jsem zajímavé hodnoty a už je mi jasné, že i když se zdá světla dostatek, tak na dobití do plného stavu to prostě nestačí.

 

jo s tou appkou bych si taky dal říct...dík

Sice se ptám už po druhé, ale jak se ta aplikace jmenuje, prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem to tady považoval za uzavřenou debatu, kde už není moc co přidat, ale mýlil jsem se a přidával příspěvek k vystěžejkovači v jiném tématu.

Je to stažené z google play a je to luxmetr a mám ji na androidu.

Asi jich je více v nabídce, ale já si stáhnul tuto.

post-26308-0-20428100-1519218715_thumb.jpg

Upraveno uživatelem husakmartin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak jsem to tady považoval za uzavřenou debatu, kde už není moc co přidat, ale mýlil jsem se a přidával příspěvek k vystěžejkovači v jiném tématu.

Je to stažené z google play a je to luxmetr a mám ji na androidu.

Asi jich je více v nabídce, ale já si stáhnul tuto.

Díky moc, zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Hodinky (CITIZEN) se nakonec rozjely a jsou zatím v poho, teď řeším problém SEIKO ( 7D48 Premier perpetual) potřebuji někde sehnat (z ebay se mi nechce objednat raději bych od někoho zde)

Seiko 302324X Capacitor

jedná se o baterii Panasonic MT 920 pro kalibr 7D48

výměnu si provedu sám tlakovku udělám na rohu

 

díky za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže opravdu tu baterii zde na fóru od žádného hodináře nekoupím??

děkuji za nabídky....

po mých opakovaných zkušenostech ne. Divím se, že už jsi to neobjednal na tom ebayi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nejednou jsem řešil nabíjení svých hodinek a vyhlížel slunce, vystavoval je pod nejlepším úhlem, aby byla účinnost co nevyšší.

Někdy bylo i týden zataženo a ukazatel pořád nestoupal a já si myslel, že je kapacitor na výměnu. Dostal jsem tip, světe div se přímo od Goldtime, že je mám dát pod lampičku - dokonce se o tom píše i v návodu viz snímek. Samozřejmě v dnešní době LED technologií jsem použil tento zdroj světla - nízká spotřeba, nehřeje jako halogen.

Taky jsem si stáhnul aplikaci do mobilu na měření světelného toku, abych zjistil jak "silné" je světlo v různých podmínkách - přímé slunce, večerní slunce, zataženo, umělé světlo - zmiňované LED. Je to sice jen takové informativní, ale zjistil jsem zajímavé hodnoty a už je mi jasné, že i když se zdá světla dostatek, tak na dobití do plného stavu to prostě nestačí.

S tim umelym svetlem mas pravdu jenom castecne. Po experimentech s levnymi solarnimi panely jsem zjistil, ze nejvetsi ucinnost solarnich panelu je na infra spektru, infra vykon z bile ledky nikdy nedostanes. Takze staci strcit stroj pod halogenovou lampičku nebo edisonovu zarovku a mas za chvilku nabito. :)

 

Odesláno z mého Pokédexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...