Přejít na obsah

Rolex Baselworld 2018


dabelM

Doporučené příspěvky

Zajímavé postřehy .... https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=594675

 

Zejména tvrzení Rolexu, že nemá příliš zájem prodávat ocelové hodinky, kvůli nižší marži, mě překvapila ... myslel jsem, že je to naopak ... na druhou stranu to vysvětluje, proč se na některé modely čeká tak dlouho :)

S dovolením bych tuto informaci doplnil. Tvrzení Rolexu to není, je to tvrzení někdoho, kdo tvrdí že se to dozvěděl. Pravda bude někde okolo toho, že Rolex je zaskočený obrovskou poptávkou po sportovních SS modelech, kterou ale nechce uspokojit, protože by si tím podkopal exkluzivitu značky, takže chce část milovníků hodinek posunout ke koupi zlatých modelů, což se jim třeba v Asii daři dobře. Lék na tohle pitomé uvažovaní má jedno slovo a to slovo je: krize. Pamatuju si jak v létě 2009 v Torneau měli všechny sportovní modely vyskládané hezky ve vitrínce, jenom černé Daytony tam chyběly. Žádný růst není nekonečný a tak se v Ženevě rozhodli, že než to skončí, tak na tom ještě něco trhnou. Řekneme si k tomu něco v roce 2022 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 321
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S dovolením bych tuto informaci doplnil. Tvrzení Rolexu to není, je to tvrzení někdoho, kdo tvrdí že se to dozvěděl. Pravda bude někde okolo toho, že Rolex je zaskočený obrovskou poptávkou po sportovních SS modelech, kterou ale nechce uspokojit, protože by si tím podkopal exkluzivitu značky, takže chce část milovníků hodinek posunout ke koupi zlatých modelů, což se jim třeba v Asii daři dobře. Lék na tohle pitomé uvažovaní má jedno slovo a to slovo je: krize. Pamatuju si jak v létě 2009 v Torneau měli všechny sportovní modely vyskládané hezky ve vitrínce, jenom černé Daytony tam chyběly. Žádný růst není nekonečný a tak se v Ženevě rozhodli, že než to skončí, tak na tom ještě něco trhnou. Řekneme si k tomu něco v roce 2022 :)

No čet jsem to jen zběžně, ale vysvětlovalo by to ledacos  :) i tak jsem zvědav na tvůj odhad Dejve ... už aby to bylo ... protože třeba to, že Daytony v oceli nejsou mě osobně docela štve.

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za link, téměř každému se naživo zdají nové Pepsiny růžovo fialové. Z fotek na mě taky tak působí. 

 

Nove, ci zlata varianta maju rovnaku farbu lunety.  Bolo by super, keby by niekto z miestnych majitelov povedal k tomu par slov. Z toho mala informacii co som zatial pozrel mi to vychadza tak, ze ruzovo-fialovu farbu vyvolava hlavne konkretne umele osvetlenie co by mne nevadilo.. Tu je recenzia s naozaj detailnymi fotkami od majitela, kde sa zaobera aj tolko krat omielanou tematikou farby lunety..

 

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=525992

 

toto video som tu uz postoval, ale pre istotu ak ho niekto prehliadol :

 

 

 

tu pekne vidiet skutocnu farbu bez dodatocneho osvetlenia, a podla mna je paradna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.instagram.com/p/Bg3JPa0AMed/

 

na druhém slajdu je srovnání, ale jen nových modelů, se starými ne...ale podle mě je luneta shodná

Luneta shodná nebude, protože originál lunetu z WG přehodit do SS nešlo. Bude  zřejmě přizpůsobená novému pouzdru, ale je možné, že barva lunety bude stejná, nebo velmi podobná. Ano, většina fotek na forech pocházela ze stánku na BW, takže pod umělým světlem. Proto ta hysterie kolem neexistujicí růžovo - fialové kombinace. Na fotce, kde s nimi někdo vylezl do stínu za halu na denní světlo, to vypadá na modrou a červenou. Myslím, že nejlíp budou vypadat v normálním  slunečním světle. Ale uvidíme až dorazí.  Co mě zajímá nejvíc, jak uvedení SS  ovlivní cenu a poptávku po minulém modelu WG. CH24 zatím nabízí 23 kousků. Tipuju, že za rok to bude výrazně víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové jaký je váš odhad ohledně BLNR po letošním Baselu? Prošel jsem nějaké příspěvky na Rolex forum a WUS a dost často tam padá výraz ?discontinued? Pravdou je, že asi dvě rozdílná pouzdra dělat nebudou. Otázka zní: dostanou dle vás nový kalibr anebo končí? Už jsem se tu na to pokoušel ptát a nějak to zapadlo, díky za názor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové jaký je váš odhad ohledně BLNR po letošním Baselu? Prošel jsem nějaké příspěvky na Rolex forum a WUS a dost často tam padá výraz ?discontinued? Pravdou je, že asi dvě rozdílná pouzdra dělat nebudou. Otázka zní: dostanou dle vás nový kalibr anebo končí? Už jsem se tu na to pokoušel ptát a nějak to zapadlo, díky za názor :)

Podle mých informací, teď dorazí poslední várky k AD  a pak se počítá se změnou ref. čísla a novým strojkem - ale pořád s lunetou BLNR ( možná s ceníkem 2019? ). Zatím o úplném vyřazení této barevné kombinace nevím nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cybere diky moc za reakci. Tak to je co jsem potreboval slyset. Tedy pockat na novy kaliber. Jen doufam, ze tam nenacpou ten jubilee.

Chapu te spravne, ze ty nove strojky budou tedy uz v prubehu roku?

Jubliee tam cpát rozhodne nebudou. Důvod proč do nových Pepsi udělali unikátní pouzdro, které neumožnuje osazení na oyster, je aby nedošlo poškození image starší verze 116719 BLRO, protože by jinak stačilo vyleštit střední dílek oysteru a vzhledově by byly na první pohled k nerozeznání. Nové strojky ale hned tak v BLRN nebudou i když se s tím prý počítá. Ale u Rolexu člověk nikdy neví nic na 100% dokud to nepředstaví sami.  Pokud by stáhli bez náhrady BLNR, tak by se z nich staly ještě více  vyhledávané hodinky. Plechové LV byly na trhu jen pár let, díky tomu se staly tak vyhledávané. Nikoli pro docela divnou barvu lunety, nebo pro nový  maxidial, který je dnes standartně na všech keramických SUB/GMT/SD. S novými ceníky budeme chytřejší  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem v tvé předešlé zprávě asi hledal to co bych tam asi rád našel :) když jsi psal, že teď přijde poslední várka a pal nový strojek :) Rád bych těch 72 hod, ale stejný vzhled. Pokud by to zasekli, tak by mě *** :) Jak říkáš ..uvidíme :) Nechal jsem se zapsat na waiting list, tak bych nerad ten ?starý? stroj :)))) pardon :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...