Přejít na obsah

Prim Republika


Doporučené příspěvky

No, ono s tou snahou připsat jim inspiraci bych nekřečoval (nomos habring ...) - prostě střízlivý bauhaus společenský hodinky s mimostředkou na 6 takhle nějak vypadají snad všechny. Jak jinak taky, že.

Ovšem ta informace o primácké povrchové úpravě stříbra je pro mne znepokojivá - obávám se, že do toho bych bez podrobného zasvěcení nešel ani za těch 20, nechci jim však křivdit. Možná udělají nerez nelimitku bez pro mne nepohodlného REPUBLIKA, to by pak měly být slušný Bauhaus hodinky, ne ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 107
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To pouzdro se mi nelíbí. Tady oblíbený výraz " ocucaný bonbon", ale už přímo z výroby.

Naklapávací víko- archaismus.

Vteřinový věnec - nerozumím mu, ale asi podvolení designu. Radši měli nechat jen kříž, nebo nic.

Materiál pouzdra- oni ostatní asi vědí, proč ho nepoužívají, nebo Elton vymyslel převratnou metalurgickou novinku na vytvrzení povrchu

Cena... radši bez komentáře

Ale jako retro počin do šuplíku, proč ne :) ovšem investiční potenciál asi blízký nule.

Na druhou stranu už dokázali vyplodit i větší hrůzy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Je to škoda, že se nějak nemůžou najít ani v designu, ani v tom ostatním. Bauhaus mám rád, takže cifr a ručky ,za mě, dobrý.

Tvar pouzdra už je na pováženou, ale zřejmě to je kvůli materiálu. Stejně by se to časem ocucalo.

Hodinky této cenové kategorie a "sběratelského potenciálu" by se neměly stydět za svoje logo a ne se schovávat za republiku,

vlastně ani nevíme jakou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co si pamatuju ze skoly je shrnuto zde:

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Dějiny_Česka

 

Nikdy se Ceskoslovensko nedozilo 100 let.

Slovaci se odjakziva citili byt na druhe koleji. (ani se jim nedivim)

Moc teto limitce nerozumim.

(Ale je to jen muj nazor. Tak me nekamenujte.)

Ostatni se mozna u techto hodinek budou bit gjerojsky do hrudi a hrde zvedat bradu. Ale vubec netusim proc ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Konečně jsem se dozvěděl, jak je to s tou povrchovou úpravou stříbrného pozdra: je rhodiované. Asi to v dněšní době není nic překvapivého, ale mě to zklamalo, smysl rhodiování mi uniká i u stříbrných šperků. To pak pouzdro nemuselo být ze stříbra, mohli ho udělat klidně z mosazi a vypadalo by to stejně. To stříbro člověk vlastně vůbec neuvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem se dozvěděl, jak je to s tou povrchovou úpravou stříbrného pozdra: je rhodiované. Asi to v dněšní době není nic překvapivého, ale mě to zklamalo, smysl rhodiování mi uniká i u stříbrných šperků.

Ten smysl nehledej u výrobku, ale u zákazníka. Pro prodej je dnes prvořadá bezúdržbovost, dnes nikdo nekoupí nic, o co by se musel nějak starat. Navíc velkou část věcí ani nepoužíváme, jen někde leží. A tak se používají i taková řešení, která popírají původní vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

pořád mi chodí elektronické letáky propagující prim republika, ale přijde mi, že obrázky jsou pořád spíše z počítače, viděl je někdo další na živo? nebyla by nějaká reálnější fotka?

Já je naživo viděl už 2x a zřejmě jsem asi jeden z mála komu se líbí. Na fotkách moc pěkně nevypadají, naživo je to podle mýho lepší (stejně jako Orlíky který se mi na fotkách hnusí a naživo bych je snad koupil na místě), je to za mě zajímavý retro. Rád bych viděl, jak naživo vypadá varianta s růžovým zlatem, která mi přijde nejzajímavější. Cena 100k proč né, ale půl míče mi přijde jako nesmysl, byť samozřejmě nevím, co stojí vývoj, výroba, co čistě materiál na pouzdro atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...