Přejít na obsah

Vystěžejkovač - "kleště"


Doporučené příspěvky

Pánové,

po letech používání jednoduchého vystěžejkovače při sundavání tahů, oblepování hodinek a přesto ne zcela uspokojivých výsledcích (ano, nejsem moc šikovný:-)) jsem uznal, že je čas na "kleště"

 

Prosím poraďte do čeho mám jít.

Bergeon? Případně jaký konkrétně? Koncové vidličky se dají měnit dle šířky stěžejek?

 

Moc díky za rady/tipy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si tohle http://www.watch-tool.de/html/bracelet_tools.php?id=0090fc

 

Bergeon je zbytecne drahej. Kvalita je srovnatelna.

 

díky!

 

na tyhle jsem se taky díval, akorát mě dost mate, jak píšou, že tyto jsou na R a támhle ty na O.

Nejsem si jistý (snad ale ano), jestli se pasují různé vidličky do jedněch kleští.

 

Aktuálně to u mě vypadá takto, což se ale, víme, může rychle změnit...

post-23274-0-60154200-1518005940_thumb.jpg

post-23274-0-22420200-1518005963_thumb.jpg

post-23274-0-61985600-1518005985_thumb.jpg

post-23274-0-72230100-1518006948_thumb.jpg

post-23274-0-61747200-1518006969_thumb.jpg

Upraveno uživatelem jenik77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to teda v ruce neměl, ale v podstatě tam není co pokazit, aby to nefungovalo.

Kdysi jsem si pořídil i plastový vidličkový vystěžejkovač, a ač (snad) nejsem úplné kopyto, ten šel přímo pod nehet už při štělování.

Bylo to měkké a příliš pružné už v ramínkách, tohle vypadá na nějakou slitinku s pevnějším kloubem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeniku77,nechtel jsi tady ziskat radu od nekoho kdo ma praktickou zkusenost s takovym naradim a podelil se prave o tuto cennou zkusenost?

Jedine Radimk psal,ale k jinemu vystezejkovaci.

Kdysi tu nekdo kleste prodaval,ja bych ho oslovil a zeptal se ho,mozna bude sdilny a budes to mit primo od "kovare".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeniku77,nechtel jsi tady ziskat radu od nekoho kdo ma praktickou zkusenost s takovym naradim a podelil se prave o tuto cennou zkusenost?

Jedine Radimk psal,ale k jinemu vystezejkovaci.

Kdysi tu nekdo kleste prodaval,ja bych ho oslovil a zeptal se ho,mozna bude sdilny a budes to mit primo od "kovare".

 

jojo, osobní zkušenost je to, co bych uvítal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přispěju do pléna vlastní zkušeností. Moc pozitivní ale nebude, tak sry... A rovnou to zkrátim - všechno je to imo na houno. Sem tak středně levej řekl bych, zatim jsem si v domácích podmínkách poradil kolem hodinek se všim (myšleno uživatelsky, žádný servis, rozebírky, apod.) ale výměna tahu u rolád (116710LN) je neuvěřitelnej voser jak s klasickym vystěžejkovačem, tak kleštěma - nemam sice ten Bergeon, lacinější plasťák (litr to myslim stálo), ale funkce je prakticky stejná. Každopádně jsem zkusil všechno možný a nakonec se na to rači vys...kašlal. Nosim je na tahu. A to mam jak parádní řemen na míru od Rasti (RC3), tak Rubber B. Tož tak...

 

edit: našel jsem obrázek, tenhle mam

post-37766-0-23410100-1518086497_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přispěju do pléna vlastní zkušeností. Moc pozitivní ale nebude, tak sry... A rovnou to zkrátim - všechno je to imo na houno. Sem tak středně levej řekl bych, zatim jsem si v domácích podmínkách poradil kolem hodinek se všim (myšleno uživatelsky, žádný servis, rozebírky, apod.) ale výměna tahu u rolád (116710LN) je neuvěřitelnej voser jak s klasickym vystěžejkovačem, tak kleštěma - nemam sice ten Bergeon, lacinější plasťák (litr to myslim stálo), ale funkce je prakticky stejná. Každopádně jsem zkusil všechno možný a nakonec se na to rači vys...kašlal. Nosim je na tahu. A to mam jak parádní řemen na míru od Rasti (RC3), tak Rubber B. Tož tak...

 

edit: našel jsem obrázek, tenhle mam

 

 

Moc díky za postřehy!

 

Pánové, máte ještě někdo ty kleště??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to máš na Rolády, Tudor, Zenith...prostě žádný pětkový Seika, tak bych šel fakt do něčeho kvalitního - Bergeon nebo ten z druhýho příspěvku. Měl jsem kdysi vystěžejkovač z číny a bylo to neuvěřitelný blato, ohnutý do minuty :death:  Letěl do koše ještě ten samej den. Mám takovej pocit, že ty kleště budou to samý v bledě modrým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ja mám tie isté, pre mňa trochu sklamanie, hodinky, pri ktorých som nahadzoval ťah 10 minút mi robia stále problém. Buď som totálne drevo, alebo mám hodinky s blbými stežejkami, staré 10 ročné Casiá sa mi nepodarilo nahodiť ani po hodine boja s kliešťami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Tak jsem vobjednal tohle.. to jsem zvedav.. si prijdu trochu jako zubar.. :-) ale jak uz jsem nekde psal, jednostrannym vystezejkovavacem uz nikdy.. a na teplo fakt chci nasadit gumaka.. :-)

https://www.watch-tools.de/tools/bracelet-tools/spring-bar-plier-for-rlx-watches-official-geneva.phpfederstegzange_rolex_official_geneva_3.thumb.jpg.01a7850d4517ce2d3e62af7121e84959.jpg



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, petr_cha napsal:

Tak jsem vobjednal tohle.. to jsem zvedav.. si prijdu trochu jako zubar.. 🙂 ale jak uz jsem nekde psal, jednostrannym vystezejkovavacem uz nikdy.. a na teplo fakt chci nasadit gumaka.. 🙂

https://www.watch-tools.de/tools/bracelet-tools/spring-bar-plier-for-rlx-watches-official-geneva.php

Vyzerá super, daj potom vedieť, aké máš z neho dojmy a či bude všetko OK s predajcom. Majú tam zaujímavé veci - pomohol si mi nájsť poriadny výber hodinárskych lúp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...