Přejít na obsah

Pomoc s rozhodováním


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám takové dilema. Neuvěřitelně moc se mi líbí steinhart ocean one 39 černé. A jak jsem si tu načetl jsou to vlastně hodinky inspirované rolex. Ano vím, že mi hodně lidí poradí nekupuj si je vypadají jako rolex. A popravdě hodně mě to od koupi odrazuje takový ten pocit, že mám kopie. Ale na rolex opravdu nemám a tyto hodinky chci jako druhé "otloukánky" na víkendy. Tak a k mému dotazu. Napadlo mě, že kdyby se vyměnili ručičky za jiné podobné tudor či jiné už by to nebylo tolik rolex. Jdou vyměnit ručičky? Pokud ano, kde by se daly sehnat? A kdo by je vyměnil? A máte představu zda se to cenově vyplatí? Či vás napadá jiný typ hodinek v podobné relaci s etou a roztečem nožiček 20mm? Samozřejmě na tahu a podobné steinhartům "rolex"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se Ti líbí, tak si je kup a užívej si je. Steiny jsou za ty peníze velmi solidně udělané hodinky, nebudeš litovat. Mně třeba vadí jen ta lupa, jinak bych tenhle model taky chtěl. A upřímně řečeno, jestli jsou podobné nějakým rolexkám je mně osobně třeba absolutně jedno. Prznit nový hodinky tim, že je budeš hned otevírat a měnit jiný ručky - proč? Fejky to nejsou a 999 lidí z tisíce nebude vůbec tušit, že by měly být něčemu podobné...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se jednalo o fejky, neřeknu ani slovo... Podobností by se našlo víc a tohle je jen malý příklad. Nevím, proč by TH a Steiny měly být zapovězený.

 

m116710blnr-0002.png

 

31536-hv-tag-heuer-WAZ211ABA0875.jpg

ocean-titan-500-gmt-premium-101498472746

Tak z těchto 3 hodinek co si tu postnul nejsou vyloženě homage ani jedny. Úplně jinej tvar pouzdra, lunety a úplně jinej cifr... Naproti tomu ty Davosy v tvém dalším příspěvku, kde je na první pohled rozdíl jen v nápisu na cifru, jsou už kopírka Rolád jak vyšitá. Takže jestli něco srovnávat s těma Steinama 39, tak leda ty Davosy. Je rozdíl inspirovat se např. barevnou kombinací a mezi tím udělat totožně vypadající hodinky (jiné kvality) s jediným na 1. pohled rozeznatelným rozdílem a to jiným nápisem/značkou na cifru.

 

Jinak k tématu, určitě bych zkusil ty Wardy, jsou sice dražší, ale za to s vlastním designem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic proti steinum davosam atp. jsou to opravdu dobre hodinky ale jestli te uz ted hloda cervik pochybnosti ohledne puvodnosti designu usetris spoustu casu penez a energie jen tim ze tuto fazi preskocis, kdybych se mohl vratit v case zacal bych u seiko skx 007(9) cetl a rozhlizel se

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar pánové,

Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak jsem to dal sem, doufám, že se autor nebude zlobit.

 

Potřeboval bych poradit, nebo spíš jen popostrčit.

Již delší dobu pokukuju po Squale 50 Atmos blue, nejlépe na meshi.

Potřeboval bych poradit, kde se po nich podívat, a kde by se dali třeba i zkusit na ruce. Chtěl bych určitě leštěné (pískované ne).

Samozdřejmě mě hned napadl chronoshop, ale tam mají skladem jen pískované, a náramek bych musel koupit jako příslušenství.

V toptime sk je mají v nabídce na meshi, ale zas nikde nevidím dostupnost.

Chtěl jsem se tedy zeptat na zkušenosti,a jak je to např. v chronoshopu s objednávkou hodinek co nejsou skladem atp.

Než začnu všechny obvolávat :-)

Předem díky za rady.

Upraveno uživatelem Milog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám takové dilema. Neuvěřitelně moc se mi líbí steinhart ocean one 39 černé. A jak jsem si tu načetl jsou to vlastně hodinky inspirované rolex. Ano vím, že mi hodně lidí poradí nekupuj si je vypadají jako rolex. A popravdě hodně mě to od koupi odrazuje takový ten pocit, že mám kopie. Ale na rolex opravdu nemám a tyto hodinky chci jako druhé "otloukánky" na víkendy. Tak a k mému dotazu. Napadlo mě, že kdyby se vyměnili ručičky za jiné podobné tudor či jiné už by to nebylo tolik rolex. Jdou vyměnit ručičky? Pokud ano, kde by se daly sehnat? A kdo by je vyměnil? A máte představu zda se to cenově vyplatí? Či vás napadá jiný typ hodinek v podobné relaci s etou a roztečem nožiček 20mm? Samozřejmě na tahu a podobné steinhartům "rolex"?

ak ta to uz teraz stve, tak ver, ze casom ta bude stvat este viac. na tebou spominane experimenty by som zvolil radsej nieco lacnejsie, napr. Tisell.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tema levnejsi ?kopie? nebo drazsi autenticke vnitrne resim casto. Vzdy si rikam,zda chci zas vyhodil furu penez za neco pro vetsinu lidi tak zbytecneho ci marniveho. Jenze uz mam tuhle nemoc jako konicek, zivotni styl. O hodinkach si ctu, porad se nejak vzdelavam, vsude po nich koukam, chci si o nich povidat, u novyh lidi hned zkoumam, jak jsou na tom, zda se nejedna taky o takove silence...sam sobe uz tedy vlastne nedokazu obhajit v zasade racionalni porizeni ?inspirace?. Treba ale budes mit stesti a nedospejes do tohohle stadia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moc všem děkuji za pomoc. Po velkém rozhodování jsem se rozhodl, že opravdu koupím Ocean one 39 (42). Byl to velký boj. Psal jsem si s jedním z vás, že koupím chr. ward. Ale nakonec jsem nemohl nějak překousnout tu velikost 38mm. Vyzkoušel jsem několik Seiko, ale prostě tato značka mi nějak ještě k srdci nepřirostla. Už jsem uvažoval, že koupím opravdu Rolex suby, ale bál bych se je pak nosit. Steinharty budou moje víkendové a "outdoorove" hodinky,  počítám, že hodně utrpí. Do kanceláře mám jiné. Popravdě začínám mít pocit, že mě stejně ty rolexky časem neminou. :)

Upraveno uživatelem Ludwajs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat jak je to stím titanem ? Někde jsem četl že jdou na něm vidět dost škrabance. S titanem nemam žádné zkušenosti, tak jsem trošku skeptický.

Pokud stojí otázka mezi titan vs. ocel, pak bych skoro řekl, že se to až zbytečně moc řeší. Anebo mám štěstí na svůj titan. Po více než čtyřech letech nemám žádné vrypy, všechno je na úrovni běžných provozních vlásečnic a oleštěnin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Titán nieje odolnejší. Je pevnejší ako oceľ, ľahší ale posriabatelny je úplne rovnako ako oceľ. Možno by som povedal, že je na škrabance náchylnejší o máličko viac ako oceľ. Ale tiež nieje titán ako titán. Používajú sa rôzne zliatiny ktoré sa odolnosťou môžu líšiť. Tak ako sa používajú rôzne ocele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...