Přejít na obsah

Alpiner Automatic 4


vtxx

Doporučené příspěvky

Ahoj všem Alpina příznivcům aktuálním i budoucím!

 

Po tom, co jsem tady narazil na Bellsovo vlákno, jeho GMT Alpiny a úžasný fotky, jsem tyto GMTčka taky chtěl. Už delší dobu jsem koukal po něčem se čtvrtou ručičkou a teď tady tohle. Chtěl jsem něco na denní nošení, takže na tahu. 

 

A jak to dopadlo?

Tak trochu jinak. Koukal jsem i po GMT verzi ICE LEGACY, ale nakonec, i kvůli ceně a jen do začátku jsem šel do černého modelu Alpiner 4, s tím, že časem je vyměním za vyšší řadu. A co se nestalo, láska na první pohled. Sice jsem se tu dočetl, že Alpiny jsou hodně fotogenický a při setkání dial2face se dostavuje zklamání, tak u mě to bylo naopak. Jsou prostě úžasný. Jednoduchý, čistý a hlavně s rychle a přesně čitelným časem.

Jen to focení, fotím dobře, fotím rád, ale hodinky jsou snad to nejtěžší, co jsem kdy fotil. Hlavně tyto. Ale nakonec se něco nafotit povedlo. Snad se na to dá koukat.

 

Asi jediný, co bych jim vytknul, je luneta, která má celkem dost vůli. V této cenové kategorii bych čekal lepší, občas se stane, že se i sama během nošení posune, ovládá se hodně lehce.

Přesnost průměrně +5s/d a je závislá na natažení, ke konci rezervy už se dostávají do mínusu. Při mém nošení do práce, takže nic moc pohyb a přes noc odložit, se na max nenatáhnou. Oproti ostatním hodinkám co mám (SEIKO, HAMILTON) mi přijde, že je to slabší. 

 

Každopádně jsou skvělý, po třech měsících se stále neokoukaly. Tak a co teď :)

V kombinaci s černým řemenem se mi hodně líbí broušená luneta oproti té černé, ještě navíc s nevyužitelným kompasem. Tah zase asi líp kontrastuje s černou lunetou, ale tahle se mi líbí víc.

Tak uvidíme,?

 

 

post-14121-0-04842700-1519307294_thumb.jpg

post-14121-0-54161600-1519307318_thumb.jpg

post-14121-0-31389800-1519307327_thumb.jpg

post-14121-0-45650600-1519307333_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že moje "masáž" Alpinama i funguje a naše řady se tak rozrůstají :) Gratuluju k novému parádnímu kousku, věřím, že spokojenost ti nějakou dobu jistě vydrží a kdyby ne, tak přechod na verzi s GMT už po těchto není nijak vzdálený.

Btw: Já jsem v době koupě svých i sám uvažoval o bílých, jsou vážně krásné, ale nejsou tak univerzální jako černé, takže jsem to vzdal. Potřeboval bych je jedině oboje na střídačku, ale to je zase blbost mít naprosto stejné hodinky ve dvou barevných provedeních :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 

Ahoj všem Alpina příznivcům aktuálním i budoucím!
 
Po tom, co jsem tady narazil na Bellsovo vlákno, jeho GMT Alpiny a úžasný fotky, jsem tyto GMTčka taky chtěl. Už delší dobu jsem koukal po něčem se čtvrtou ručičkou a teď tady tohle. Chtěl jsem něco na denní nošení, takže na tahu. 
 
A jak to dopadlo?
Tak trochu jinak. Koukal jsem i po GMT verzi ICE LEGACY, ale nakonec, i kvůli ceně a jen do začátku jsem šel do černého modelu Alpiner 4, s tím, že časem je vyměním za vyšší řadu. A co se nestalo, láska na první pohled. Sice jsem se tu dočetl, že Alpiny jsou hodně fotogenický a při setkání dial2face se dostavuje zklamání, tak u mě to bylo naopak. Jsou prostě úžasný. Jednoduchý, čistý a hlavně s rychle a přesně čitelným časem.
Jen to focení, fotím dobře, fotím rád, ale hodinky jsou snad to nejtěžší, co jsem kdy fotil. Hlavně tyto. Ale nakonec se něco nafotit povedlo. Snad se na to dá koukat.
 
Asi jediný, co bych jim vytknul, je luneta, která má celkem dost vůli. V této cenové kategorii bych čekal lepší, občas se stane, že se i sama během nošení posune, ovládá se hodně lehce.
Přesnost průměrně +5s/d a je závislá na natažení, ke konci rezervy už se dostávají do mínusu. Při mém nošení do práce, takže nic moc pohyb a přes noc odložit, se na max nenatáhnou. Oproti ostatním hodinkám co mám (SEIKO, HAMILTON) mi přijde, že je to slabší. 
 
Každopádně jsou skvělý, po třech měsících se stále neokoukaly. Tak a co teď :)
V kombinaci s černým řemenem se mi hodně líbí broušená luneta oproti té černé, ještě navíc s nevyužitelným kompasem. Tah zase asi líp kontrastuje s černou lunetou, ale tahle se mi líbí víc.
Tak uvidíme,?

Krasna prace ! At delaji radost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...