Přejít na obsah

Diversky do 10k


Doporučené příspěvky

Prosím o radu, resp. tip na zajímavé automatické diversky do deseti tisíc (+/-).

Zatím mám na zřeteli nějaká Seika (Samurai, pětková řada), Orient, Steinhart... Raději bych nějaké subtilnější, ale je to o pocitu na ruce.

Díky

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ollech a Wajs. Třeba M4. Ale nejen ty. K dostání na www.gnomonwatches.com nebo www.rltwatches.com

OW je hodně podobné Steinhartům, je tam nějaký podstatný rozdíl, pro který je vzít? Vizuálně jsou pěkné, sklíčko bez lupy u M6 mi přijde lepší.

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
OW je hodně podobné Steinhartům, je tam nějaký podstatný rozdíl, pro který je vzít? Vizuálně jsou pěkné, sklíčko bez lupy u M6 mi přijde lepší.

pokud chceš skutečně hodinky do vody tak si kup ty nejlevnější Seika a bude Ti jedno až s nimi praštíš o cokoli ....... pokud chceš divery na parádu tak si kup něco tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

vlákno diversky do 10t je stejně o ničem jako vlákno diversky do 200t ....... pokud někdo chce hodinky skutečně na máchání do slané,sladké,kyselé a já nevím jaké vody tak je to o tom na co konkrétně mají být určené = nároky na profi i neprofi potápění splní nějaký digitální model a ostatní je pozlátko pro publikum ..... otočná luneta není vše ať stojí 1t nebo 500t

 

.... zajímalo by mě kolik je profi potápěčů na foru a co používají za budíky ..... samuraie ani sumo to určitě nebudou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:thumbsup_anim: Nemyslím, že je to tak úplně o ničem. Všem se nám tu líbí hodinky a jejich komplikace atd. Kdybychom to tak brali, pak je celé toto fórum "o ničem" Smrsklo by se to na nejlepší poměr cena-výkon a vyhrály by třeba timexy za 1000.... Málokdo z nás potřebuje diversky, stejně tak letecké, vojenské atd.... je to prostě úchylka a my si ji dokážeme užít
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Diversky můžou být jen o pocitu, protože se někomu líbí. A nemusí se hloubkově potápět. Na plavání a povrchové potápění bez přístrojů jsou naopak Samurai nebo Monstra vhodné, IMHO. Nezavrhoval bych podobné dotazy. Zvláště u nováčků, prošli jsme tím skoro všichni.

 

YPO se nám nějak rozohnil. Měl bys dát na radu Viktora z loňského roku, minule tady podobným neurotikům radil něco jako omývání přirození vlažnou vodou. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, já třeba nepotřebuju hodinky do moc velký hloubky, ale potřebuju robustní hodinky, který přežijou nějaký to omlácení na lodi, díky lunetě zvládnu odpočet do startu, dobře na ně uvidím v noci a i když prší vodorovně, no a samozřejmě se mí líbí ten dizajn a i ta omáčka okolo(cousteau, dirk pitt, kontiki...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlákno diversky do 10t je stejně o ničem jako vlákno diversky do 200t .......

 

Omlouvám se za možné nepochopení, já chtěl hlavně tipy na možná méně známé hodinky, které by přibližně odpovídaly zadání. Jsem nováček, nemám rozhodně tak široký přehled, jako ti zkušení. Rozhodně jsem nechtěl startovat nějaký flame na téma co je lepší, to si stejně musím vyřešit v první řadě sám u sebe. A omezení 10k jsem dal proto, že jednak stejně sklouzne o 50% nahoru a pak prostě proto, že do nich v tuto chvíli nechci dát o moc víc peněz. Třeba i proto, že nejsem potapěč.

Samozřejmě bych mohl koupit Samuraje a držet ústa, ale co když někdo ví o něčem podobném a možná zajímavém, co se mi bude vizuálně líbit víc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam OW Cougar

vyhody:

okre safiru ETY a tak dalej...

-tekne/male (neposobia na ruke ako zavazie idealne ak nie si prave medvedi typ)

-celkom dobre urobene

-tritium (sice nie trubice ale svieti slusne)

-nekopiruju tak moc okato ziaden iny slavnejsi model rolexu alebo omegy

-bez lupy

 

nevyhody:

-kovovy tah podla mna mohol byt leppsie urobeny ale dostanes k nim od gnomonu este NATO podla vyberu

-tie moje mali uvolneny stroj ale asi som mal stastie na zly kus hodinar to opravil a uz su ok

 

celkovo myslim ze za tie peniaze jedna z najlepsich moznosti ake su k dispozicii....pokial ovsem nie si seikofil ak ano tak musis ist do samurajov tam je to este viac muziky za este menej penazi ale niekto proste sieko nema rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele, já třeba nepotřebuju hodinky do moc velký hloubky, ale potřebuju robustní hodinky, který přežijou nějaký to omlácení na lodi, díky lunetě zvládnu odpočet do startu, dobře na ně uvidím v noci a i když prší vodorovně, no a samozřejmě se mí líbí ten dizajn a i ta omáčka okolo(cousteau, dirk pitt, kontiki...)

Třeba tady jsou jedny z těch levnějších, ale i tak je to 3x nad limit.

post-953-1205490917.jpg

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OW je hodně podobné Steinhartům, je tam nějaký podstatný rozdíl, pro který je vzít? Vizuálně jsou pěkné, sklíčko bez lupy u M6 mi přijde lepší.

 

 

Nevite prosim zda Steinhart pouziva ´pouze Etu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chceš skutečně hodinky do vody tak si kup ty nejlevnější Seika a bude Ti jedno až s nimi praštíš o cokoli ....... pokud chceš divery na parádu tak si kup něco tady

 

 

Nevita zda je mozne seridit denni odchylku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za tipy na zajímavé hodinky, je vidět, že se dá vybrat z širší nabídky, než je pouze Seiko.

Dnes jsem se fyzicky prošel po obchodech a vyzkoušel jsem tyto dva stroje:

 

Certina DS First Automatic, klasické diversky na koženém pásku s motýlkovou sponou. Cena přibližně odpovídá limitu (je velmi nepatrně vyšší), uvnitř je za průhledným dýnkem standardní ETA, vodotěsnost 200 m.

 

post-2946-1205577799.jpg

DS First Automatic

 

Druhý kousek je o poznání zajímavější, Certina DS 3 - z limitované série 1888 kusů. Cena je více než dvojnásobná, k hodinkám je dodáván kovový tah a pryžový pásek, dýnko je plné se želvičkou. Za vyšší cenou se skrývá určitá exkluzivita limitky, otázka je, zda-li se vyplatí...?

V budoucnosti by tato hodinky mohly být určitě více ceněny, je to určitým způsobem dobrá (?) investice. (Cena nových hodinek se blíží ceně použitých hodinek Omega.)

 

post-2946-1205578065.jpg

DS 3 Limited Edition

 

Jak byste volili vy?

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Děkuji všem za tipy na zajímavé hodinky, je vidět, že se dá vybrat z širší nabídky, než je pouze Seiko.

Dnes jsem se fyzicky prošel po obchodech a vyzkoušel jsem tyto dva stroje:

 

Certina DS First Automatic, klasické diversky na koženém pásku s motýlkovou sponou. Cena přibližně odpovídá limitu (je velmi nepatrně vyšší), uvnitř je za průhledným dýnkem standardní ETA, vodotěsnost 200 m.

 

 

DS First Automatic

 

Druhý kousek je o poznání zajímavější, Certina DS 3 - z limitované série 1888 kusů. Cena je více než dvojnásobná, k hodinkám je dodáván kovový tah a pryžový pásek, dýnko je plné se želvičkou. Za vyšší cenou se skrývá určitá exkluzivita limitky, otázka je, zda-li se vyplatí...?

V budoucnosti by tato hodinky mohly být určitě více ceněny, je to určitým způsobem dobrá (?) investice. (Cena nových hodinek se blíží ceně použitých hodinek Omega.)

 

 

DS 3 Limited Edition

 

Jak byste volili vy?

 

 

ty druhé jsou minimálně pro mě hezčí ........pokud se cena pohybuje někde kolem 25t a jsi ochotný ty peníze utratit tak bych si raději koupil nějaké Omegy z vlákna Prodej - klidně i ty quartzové ........

 

- takže za mně číslo 2 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty druhé jsou minimálně pro mě hezčí ........pokud se cena pohybuje někde kolem 25t a jsi ochotný ty peníze utratit tak bych si raději koupil nějaké Omegy z vlákna Prodej - klidně i ty quartzové ........

 

- takže za mně číslo 2 :)

 

DS3 jsou cca za 22.500,- Ty levnější vypadají v reálu líp, než na fotce. Čídelník je černý a pásek hnědý - na té fotce to alespoň já vidím v trochu jiných barvách. Jsou taky subtilnější, než DS3.

 

Souhlasím, že můžu sehnat za podobnou cenu starší Omegy. víc mě asi zaujaly ty Millisovy mechanické, byť jsou starší. Nové stojí stejně quartz i automat... Každopádně to stojí za zvážení.

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...