Přejít na obsah

Magrette New Zealand


Potkan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pěkný hodinky a hlavně pěkný a místy i dost odvážný fotečky:)

 

Díky, musím přiznat, že pokračování třetí fotky bylo přesně takové, jaké se dá asi i čekat...samozřejmě hodinky vlna spláchla a já je pak lovil ve vodě, ale naštěstí to bylo bez úhony a fotka vyšla, takže super :)

 

Těm tvým hodinkám teda závidim ;-)

Uz jsi jim dopřál ozdravnou kůru?

 

Konečně se pořádně vykoupali, vždy jsem je měl jen na kůžích od Spinacha a ty jsem drtit ve vodě nenechal, teď už to vyšlo. Ozdravná kůra je teprve čeká, neměl jsem to kdy řešit, jelikož jsem je chtěl na dovolenou s sebou. Tu absolvovali skvěle, vlastně jsem je nosil ze všech nejvíc, takže teď budou lázně zasloužené.

Akorát mi teda bylo řečeno, že než řešit servis Miyoty, tak by bylo možná i lepší koupit rovnou nový strojek, ať už STP, které se dávají do novějších modelů, nebo klidně i ETU a napasovat to tam, což není úplně špatný nápad a tyto strojky se dají sehnat za pár korun, takže to možná právě i takto budu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bells- v tech tvejch hodinkach je Miyota 9015, ne? Ja tedy na jeji servisovatelnost cetl pomerne dobry ohlasy, casto je srovnavana s ETA strojkama, kdo ti tohle rikal, pokud se muzu zeptat? Kdyby si tam mel starsi "osmickovou" , tak to pochopim, ale ja na tenhle stroj slysel a cetl skoro samou chvalu, tak me to docela prekvapuje.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

villain - jj je v nich 9015 a bavil jsem se o tom v Koscomu, ale abych to uvedl na pravou míru, tak já tam šel hlavě s jinými hodinkami a při té příležitosti jsem se rovnou zeptal i na toto, když už jsem tam byl. Samozřejmě je to úpně mimo jejich repertoár, ale i tak jsme to probrali a neřekli mi, že by to nešlo servisovat, nebo tak, ale že když jim chci dát kompletku po těch letech, tak jestli by nebylo lepší rovnou sehnat lepěí strojek, což mi jako jedna z možností nepřijde úplně špatné. Však do novějších modelů už se i dávají STP, případně ETA a přitom se dají sehnat tyto strojky za slušné ceny, takže o tom sám taky uvažuju. Bohužel teď nemám úplně čas na řešení servisu, ale už to musím konečně provést, hodinky to potřebují a jít cestou lpšího strojku mě fakt i docela láká. Z Koscomu to byl pouze tip na jednu z možností a mě zaujal, takže tak se to má přesně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no ja prave na tuhle Miyotu fakt cetl jen chvalu, v nakupu to udajne neni o moc levnejsi, jak zakladni ETA a nekde na WUS, tusim, se probiralo, ze ty strojky jsou az na par malickosti prakticky identicky. Tak uvidis, treba bude stacit vycistit a seridit. Pak napis, jak to dopadlo, ja mel tenhle stroj uz asi trikrat a vzdycky slapal vyborne, mnohdy presnejc, nez ETA, ale to uz je asi i o vyladeni toho konkretniho kusu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pár nových fotek, tak to tady opráším, čímž rovnou vidím, že jsem se stále nedostal k výměně strojku, o které jsem psal :) Holt mám hlavu úplně jinde, ale už bych to vážně měl konečně dotáhnout do zdárného konce. Objednal jsem jim i novou origo gumu, tak i ten strojek bych mohl, ať jsou zase jako nové.

 

post-25778-0-08421600-1546963417_thumb.jpg

 

post-25778-0-47489200-1546963416_thumb.jpg

 

post-25778-0-78639800-1546963416_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samolibě řeknu jooo to je :clap:protože vážně je, ostatně jako všechny od Spinacha. Musím je ale šetřit, protože takové si znovu nekoupím, když je každý kus unikát. Rád bych to vypalování taky zkusil, pak bych z toho měl možná ještě větší radost, kdyby to bylo vlastníma rukama, ale čas je můj nelítostný nepřítel a vyhrává na plné čáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Bellsi, jak Villaina nemusím, tak s tím strojkem má pravdu. 9015 je fakt dobrá strojovna a je to masovka, takže se servisem a díly nemůže být problém, já bych ho nezatracoval. Já mám novější model s STP a na rovinu - zase tak moc přesné odchylky nevykazuje. ETA to není. A miyota 9015 je dle všech recenzí s ETA strojky srovnatelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako je pravda, že na začátku běhala ta 9015 slušně a servis by přece jen vyšel levněji, než kupovat celý strojek. S tím strojkem jsem to myslel jako určité vylepšení, kdybych sehnat vysloveně ETU, ale tam už ta cena bude samozřejmě vyšší, než u STP.

No uvidím, už se k tomu konečně dokopu, zjistím na kolik by vyšel servis 9015 a pokud to bude výrazně míň, než kdybych kupoval ETU, tak to nechám asi tak, ale pokud by byl rozdíl malý, tak proč je rovnou nevylepšit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to, aych se do toho trochu nepřimotal:) Já mám s Myiotou 9015 velmi dobré zkušenosti, teda hlavně s přesností, servisovat jsem nemusel. Z ETY zase úplně odvařenej nejsem, hlavně když jsem se dozvěděl, že třeba modelu 2824-2 existují 4 provedení, které se liší dost výrazně kvalitou a hlavně cenou.... Většinou se člověk dostane k té základní a to žádný trhák co do spolehlivosti a přesnosti není a hlavně se dle mě liší kus od kusu. Ale chápu, že udělat z japonců švýcary je lákavé:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...