Přejít na obsah

MOMENTUM Watch


kempo007

Doporučené příspěvky

Hehe, paráda.. "Momentum St. Moritz", "at our base in Vancouver, Canada.."

 Ty chudáci Číňani se musej mezi tim Švýcarskem a Kanadou strašně napendlovat. A ten "Industry leading service"! :)

 EDIT: A jinak sorry, jsem při pátku nějakej rejpavej no. 

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím žádný odkaz, tak nevím, na co reaguje Micey, ale vzpomínám si, že nějaká značka Angular Momentum byla svého času hodně designově uznávaná a některé kousky nebyly zrovna levné, viz Ch24. Zda jsou ale Angular Momentum totožné s hodinkami Momentum, na které se ptá zakladatel vlákna, samozřejmě netuším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, paráda.. "Momentum St. Moritz", "at our base in Vancouver, Canada.."

 Ty chudáci Číňani se musej mezi tim Švýcarskem a Kanadou strašně napendlovat. A ten "Industry leading service"! :)

 EDIT: A jinak sorry, jsem při pátku nějakej rejpavej no. 

Momentum je znacka spolecnosti St.Moritz, ktera ma sidlo v Kanade. Je docela mozne,ze muze nektere modely,ne-li vsechny vyrabet v Cine, ale kdo to mimo TOP brandy nedela? Jsou tim ty hodinky min hodnotne? Pokud si udelas trochu casu a zaguglis, najdes na ne recenze na renomovanych webech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem tech par recenzi na renomovanych hodinkarskych webech dej..

Ja vidim proste cinsky hodinky na stejny urovni a ve stejny cene jako desitky jinejch znacek. Byt uznavam, ze design vypada strizlivejc.

A jo, koukam, ze pouzivaj i Miyoty. Tak asi to bude lepsi, nez jsem myslel.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem tech par recenzi na renomovanych hodinkarskych webech dej..

Ja vidim proste cinsky hodinky na stejny urovni a ve stejny cene jako desitky jinejch znacek. Byt uznavam, ze design vypada strizlivejc.

A jo, koukam, ze pouzivaj i Miyoty. Tak asi to bude lepsi, nez jsem myslel.

Na WUSu jich najdes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Zda jsou ale Angular Momentum totožné s hodinkami Momentum, na které se ptá zakladatel vlákna, samozřejmě netuším...

 

Jistěže nejsou. Momentum je čínská navoněná bída. Kdežto Angular Momentum je Švýcar Martin Pauli, samozřejmě jiná liga. Tady zajímavý rozhovor, kde mimo jiné skvěle a srozumitelně popisuje historii výroby švýcarských strojků i některé současné problémy hodinářského průmyslu a ještě jeden pěkný článek o vrabcích a hadech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D aha, dík. Tak snad mi alespoň slouží ke cti, že jsem o těch čínských hujdách v životě neslyšel, byly zcela mimo můj úhel záběru. Taky sem mohl ten novej nikolsn mrsknout alespoň odkaz...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou dělali i parádní titanové anadigi Format 4. Kdysi dávno jsem o nich vážně přemýšlel, že bych si je na tahu pořídil do práce. Myslím, že je tu někdo i měl a možná ještě má...

zdroj: watchreport.com

post-10024-0-80383900-1521221069_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole ty tady hodíš takovej dotaz a pak ty hodinky hodíš do prodeje? Navíc ty co prodáváš sou opravdu hnusný

Ty vole, jsou to pracovni hodinky pro chlapy, jednoduche s dobrymi parametry. Chapu, ze na tom nasem ceskem minidvorecku si vetsina lidi sedne na prdel pred RLX, Omega, Steinhart - ikdyz to posledni je kopirka RLX (jako jedna z mnoha...) etc., ja taky, ale vzal by jsi si takove hodinky do lesa, na vodu, do prace (pokud ovsem nedres prdeli tapecirung kancelarske zidle)? Ja a verim, ze 99,9% lidi, ne. Na tohle jsou hodinky jako napr. Momentum. Ze jsou hnusne? Proc ne? Jejich smyslem neni ohromovat krasou, ale makat. A to zvladnou. V Cesku lidi kupuji/prodavaji daleko vetsi shity jako napr. Diesel etc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou dělali i parádní titanové anadigi Format 4. Kdysi dávno jsem o nich vážně přemýšlel, že bych si je na tahu pořídil do práce. Myslím, že je tu někdo i měl a možná ještě má...

zdroj: watchreport.com

Na ebay se na ne da obcas narazit. Uz se bohuzel nevyrabeji. Vidim tam inspiraci u Breitling Aerospace Evo Night

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D aha, dík. Tak snad mi alespoň slouží ke cti, že jsem o těch čínských hujdách v životě neslyšel, byly zcela mimo můj úhel záběru. Taky sem mohl ten novej nikolsn mrsknout alespoň odkaz...

Cest je v nasi zemi pojem velmi mlhavy... , moc bych se s ni neohanel. Mel jsi konkretne tyhle hodinky v ruce, ze o nich pises jako o cinskych hujdach? PC nebo mobil ci tablet, na kterem jsi natukal svuj prispevek, je naprosto jiste sestaven z komponentu vyrobenych v CLR. Vzdyt i slavny iPhone je z cinskych komponentu. Zdroj:

https://www.lifewire.com/where-is-the-iphone-made-1999503

https://www.macworld.co.uk/feature/apple/where-are-apple-products-made-3633832/

 

Jsou tedy moje hodinky shit jen proto, ze jsou  vyrobene v Cine? Ostatne jako mnoho microbrandu. Pokud ano, co jiz zminovany iPhone? Taky shit? Skoda, ze ty hodinky nejsou z Tibetu, to by byly super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistěže nejsou. Momentum je čínská navoněná bída. Kdežto Angular Momentum je Švýcar Martin Pauli, samozřejmě jiná liga. Tady zajímavý rozhovor, kde mimo jiné skvěle a srozumitelně popisuje historii výroby švýcarských strojků i některé současné problémy hodinářského průmyslu a ještě jeden pěkný článek o vrabcích a hadech.

Momentum je znacka spolecnost St.Moritz a je tom microbrand. Produkuje jak quartz, tak automaty se strojky Seiko. Je to bida? Zalezi na uhlu pohledu. Treba  Prim z Noveho Mesta je u mne bida a kolik ma spokojenych/nespokojenych zakazniku. 

http://forums.watchuseek.com/f71/lets-see-some-momentums-4153978.html

http://forums.watchuseek.com/f71/momentum-steelix-910060.html

 

Jsem s temito hodinkami spokojeny, prodal jsem je, abych si mohl koupit jine - automaty. Budou-li to zase Momentum? Nevim, je z ceho vybirat. Mozna skoncim zase u quartzu, treba Elliot Brown je zajimavy pocin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mě šlo o to, že tady zalozis téma, polozis X otázek na zkušenosti a přitom si jedinej či jeden z mála, kterej je tady má a současně je prodáváš.

Jsi měl napřed udělat recenzi či příspěvek do chlubiciho vlákna. Ale je to tvoje věc. Jen mi ten postup přišel nestandartni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastne mas pravdu. Jako pracovni hodinky cajk. Sam mam jako pracovni a potapeci hodinky Prometheus Piranha s Miyotou 9015 a naprosta spokojenost. Esteticke hledisko je jen subjektivni vec, takze k tomu se nebudu vyjadrovat. Presto sam za sebe vnimam drobny rozdil mezi mikrobrandy vyrabejicimi v Cine (obvykle fandovske projekty nikterak nezastirajici, kde se hodinky zakazkove vyrabi, ale kladouci duraz na kvalitu provedeni, technicke parametry a v lepsim pripade i design) a mezi znackou jako je "Momentum St, Moritz, Vancouver", ktera se evidentne za cinsky puvod stydi.

 

Pisu z tabletu s napisem "Made by Samsung" (takze to bude taky cinska hujda)... nastesti jsem fanda pres hodinky, a ne pres spotrebni elektroniku, takze me to netrapi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele mě šlo o to, že tady zalozis téma, polozis X otázek na zkušenosti a přitom si jedinej či jeden z mála, kterej je tady má a současně je prodáváš.

Jsi měl napřed udělat recenzi či příspěvek do chlubiciho vlákna. Ale je to tvoje věc. Jen mi ten postup přišel nestandartni.

Prave, ze jsem je tu nikde nezaregistroval. Kdyz jsem potreboval hodinky do prace (WR, luminiscence, kovove pozdro), nic vyjma Casio, Traser, Luminox mi tu nikdo nic nedoporucil. Tak jsem jukl na WUS a nasel jsem, LLBean, Nite, Pretorian, GWS a mj. Momentum. Potreboval jsem levne, odolne hodinky. Momentum Steelix melo vyborne recenze od uzivatelu z USA, skvely pomer cena vs. uzitna hodnota. Vzal jsem je na kellotarvike. Ted si chci poridit automaty (bud field nebo diver) a urcite to bude nejaky microbrand - nejspis HELM Vanuatu, ale Deep Blue nebo Obris Morgan by taky nebyla spatna volba, jen mne trochu odrazuje rozmer lug2lug (51 mm) - mam ruku 19,5 a nejsem si jisty jak by mi sedely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave, ze jsem je tu nikde nezaregistroval. Kdyz jsem potreboval hodinky do prace (WR, luminiscence, kovove pozdro), nic vyjma Casio, Traser, Luminox mi tu nikdo nic nedoporucil. Tak jsem jukl na WUS a nasel jsem, LLBean, Nite, Pretorian, GWS a mj. Momentum. Potreboval jsem levne, odolne hodinky. Momentum Steelix melo vyborne recenze od uzivatelu z USA, skvely pomer cena vs. uzitna hodnota. Vzal jsem je na kellotarvike. Ted si chci poridit automaty (bud field nebo diver) a urcite to bude nejaky microbrand - nejspis HELM Vanuatu, ale Deep Blue nebo Obris Morgan by taky nebyla spatna volba, jen mne trochu odrazuje rozmer lug2lug (51 mm) - mam ruku 19,5 a nejsem si jisty jak by mi sedely.

jestli máš ruku 20, tak padnou jak p.del na hrnec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastne mas pravdu. Jako pracovni hodinky cajk. Sam mam jako pracovni a potapeci hodinky Prometheus Piranha s Miyotou 9015 a naprosta spokojenost. Esteticke hledisko je jen subjektivni vec, takze k tomu se nebudu vyjadrovat. Presto sam za sebe vnimam drobny rozdil mezi mikrobrandy vyrabejicimi v Cine (obvykle fandovske projekty nikterak nezastirajici, kde se hodinky zakazkove vyrabi, ale kladouci duraz na kvalitu provedeni, technicke parametry a v lepsim pripade i design) a mezi znackou jako je "Momentum St, Moritz, Vancouver", ktera se evidentne za cinsky puvod stydi.

 

Pisu z tabletu s napisem "Made by Samsung" (takze to bude taky cinska hujda)... nastesti jsem fanda pres hodinky, a ne pres spotrebni elektroniku, takze me to netrapi.

Pravda je, ze znacka primarne cili na severoamericky trh, kde jsou zakaznici trochu citlivejsi na slovo CHINA, tak to nikde nepropaguje. Sam bych si od nich nic pres 100 babek nevzal, napr. Momentum Fieldwalker je za 385 babek trochu ulet. Designove se ovsem nema Momentum nema moc co stydet. To co produkuje v poslednim case Citizen je des... Doba BN0000-04h nebo NY0040 je davno pryc a jaka je to renomovana znacka. Libi se mi HELM, americka firma, vyrabi v Cine a odesila z cinske adresy, zadna designova nebo technicka revoluce, ale klasika za vybornou cenu. 

Ja s Cinou nemam problem, dokazi vyrobit kvalitu za dobrou cenu, ale i opak. Jde jen o to, co clovek chce a dostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...