Přejít na obsah

Výběr pilotních hodinek


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

potřebovala bych poradit s výberem hodinek jako předsvatební dárek pro mého přítele. Je to pilot, takže bych určitě chtěla vybrat nějaké pilotky, v současnosti má Citizen Pilot evolution. Samozřejmě nejvíc se mi líbí Breitling Navitimer, bohužel 150 tisíc na ně do té dobry nenašetřím... :)

Hodinkám vůbec nerozumím, a postupem času jsem se dohrabala ke dvěma variantám, které se mi líbí. 

 

Zeppelin:

https://www.timestore.cz/Znacka/Zeppelin/Los-Angeles/Zeppelin-Los-Angeles-54969

 

Laco:

https://www.chronoshop.cz/laco-fliegeruhren-b/laco-flieger-leipzig

 

Je tu někdo, kdo by mi dokázal říct, jestli jsem nevybrala úplný shit, případně dokázal navrhnout alternativu? Jaký je váš názor na tyto hodinky?

Děkuju mockrát! Hezký den :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Dobrý den,

 

Laco:

https://www.chronoshop.cz/laco-fliegeruhren-b/laco-flieger-leipzig

 

Je tu někdo, kdo by mi dokázal říct, jestli jsem nevybrala úplný shit, případně dokázal navrhnout alternativu? Jaký je váš názor na tyto hodinky?

 

Děkuju mockrát! Hezký den :)

Z tvého výběru rozhodně Laco, či Stowa, jak píše kolega. Případně lze ještě uvažovat o produkci ze stáje Sinn, Steinhart nebo Archimede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už tu padlo, omezil bych na Laco, Stowa a Glycine. Vsechno hodinky s historii a vsechno velka petka. Mam Laco (Munster) i Glycine (SST12) oboje parádní hodinky ale univerzálnosti vynikají právě glyciny. Díky GMT a WR200 jsou to hodinky ideální na cestovani, škoda jen že nemají true GMT.

 

Za sebe bych bral Glycine, pokud je ale nadšenec do Luftwafle tak bud Laco (pokud ma větší zápěstí) nebo Stowa pokud menší, oboje určité ve verzi bez Loga. Ja mám 18,5 cm a nositelnejsi jsou pro me paradoxně větší Glycine, které tak nějak lip sednou, Laco ma specificky tvar pouzdra a myslím ze mít třeba o centimetr užší ruku tak tech 42 mm už bude na hraně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už tu padlo, omezil bych na Laco, Stowa a Glycine. Vsechno hodinky s historii a vsechno velka petka.

Pozor, velkou pětkou se označují výrobci původních B-Uhr. A.Lange&Söhne, Laco, Stowa, Wempe, IWC.

No a pak je hafo pilotních, který maj historii a vůbec tak nevypadají. Třeba Cartier Santos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za názory! Problém vidím v tom, že je to prostě komerční pilot na B737, a ačkoliv je fanda do všech letadel, bojím se, jestli ty Laco nemají smysl jenom pro ty největší fanoušky, co se o to zajímají... Jak říkám, Breitling Navitimer by byly asi ideální, ale bohužel úplně mimo rozpočet :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to prkotina, ale vyhovoval by mu ciferník na Laco? To znamená, že jsou tam uvedena ta velká čísla s minutami? Když to vezmu podle sebe, tak mám styl pilotek rád ale na ciferníku mám radši klasická čísla (nebo žádná čísla), než minuty. Samozřejmě Laco dělá i s klasickými čísly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za názory! Problém vidím v tom, že je to prostě komerční pilot na B737, a ačkoliv je fanda do všech letadel, bojím se, jestli ty Laco nemají smysl jenom pro ty největší fanoušky, co se o to zajímají... Jak říkám, Breitling Navitimer by byly asi ideální, ale bohužel úplně mimo rozpočet :(

Navi ee, Rolex GMT Master jsou ty nejsprávnější pilotky pro dopravního pilota za mě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...