Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Před hodinou, long napsal:

Hola,

je mi padesát tři let 

Sem do toho vlákna píšu myslím  poprvé a chtěl jsem vám říci ať se vyserete na politiku a premiéra , který je nejspíše , bývalý člen StB a zřejmě nás všechny okradl díky Čapímu hnízdu a i například díky Penam a jeho ostatním soukromým aktivitám 
Taky se mi nelíbí, že vládne jen díky rudochům co mají historicky na rukou krev a náckům, kteří jsou prodejní jak holka z Dubí. 
Co je jasné, že i v Čechách politici od revoluce vždy prokazatelně kradli a krást zřejmě budou . Co vláda  tak dvě tři aféry se zloději .

V čem máme primát, nejen v celé  Evropě, tak to je starý a zlý člověk na hradě obklopený dvěma  extra zloději . 

Co mně ale opravdu vadí?!!!!!

To je centrální Evropa, která se nám díky Angele za posledních sedm let změnila a bohužel stále  mění a není to k lepšímu! 

Vrcholná forma dialektismu. Nejdříve zdravá sebekritika, že v ČR všichni politici kradnú ... Hlavním belzebubem je ovšem politička cizího státu, kde se krade jaksi mnohem méně, na jehož hospodářství visí blahobyt celé Evropy a která byla X krát zvolena s většinovou podporou... 

Proč? Protože na zastávce v ospalé díře nějaký blázen nelegálně vylepil v Malování samo doma vytvořenou A4... 

Ale máš pravdu, u nás by Bureš určitě sám vyrazil vrtulníkem plakát strhnout a posléze schválil povinnou registraci všech inkoustových barevných tiskáren a pro jistotu hejtmanům nařídil provádět každé dvě hodiny kontrolu všech svislých stěn autobusových zastávek z kouřového skla.

Merkelová se spolehne na to, že první první rozumný člověk ten plakátek místo focení po twitterech strhne a raději vládne...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím kam to dát, tak hodím rychlý dotaz sem :)

 

Nevíte někdo zda maj tyhle Mida plastové dílce ve strojku?  

Mido calibre Powermatic 80 (ETA C07.621) automatic movement, based upon ETA 2824-2, containing 23 Jewels, bitting at 21600 vph, and has a power reserve of approximately 80 hours. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Bobisek napsal:

Vrcholná forma dialektismu. Nejdříve zdravá sebekritika, že v ČR všichni politici kradnú ... Hlavním belzebubem je ovšem politička cizího státu, kde se krade jaksi mnohem méně, na jehož hospodářství visí blahobyt celé Evropy a která byla X krát zvolena s většinovou podporou... 

Proč? Protože na zastávce v ospalé díře nějaký blázen nelegálně vylepil v Malování samo doma vytvořenou A4... 

Ale máš pravdu, u nás by Bureš určitě sám vyrazil vrtulníkem plakát strhnout a posléze schválil povinnou registraci všech inkoustových barevných tiskáren a pro jistotu hejtmanům nařídil provádět každé dvě hodiny kontrolu všech svislých stěn autobusových zastávek z kouřového skla.

Merkelová se spolehne na to, že první první rozumný člověk ten plakátek místo focení po twitterech strhne a raději vládne...

 

asi tak nejak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím kam to dát, tak hodím rychlý dotaz sem
 
Nevíte někdo zda maj tyhle Mida plastové dílce ve strojku?  
Mido calibre Powermatic 80 (ETA C07.621) automatic movement, based upon ETA 2824-2, containing 23 Jewels, bitting at 21600 vph, and has a power reserve of approximately 80 hours. 
Marne premyslim, co te vedlo k tomu, pro tuto otazku zvolit tema "zumpa".. :-o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bobisek napsal:

Vrcholná forma dialektismu...

Ten plakátek je pravděpodobně nasírací záležitost, přesně jak píšeš. Ovšem nahradím-li dialektiku logikou, matematikou a zkušeností, dojdu k tomu, ze podobné plakátky budou za 40 let vylepovány oficiálně. Už před třemi, možná čtyřmi lety nabádali zcela vážně politici a uředníci ženy ve větších německých městech (v reakci na incidenty během svátků a festivalů), aby zvážily styl oblečení a pohyb bez doprovodu. Už před patnácti lety byly v některých zónách německých měst, kde policie dočasně rezignovala na svou práci, ženy v "nevhodných" oděvech inzultovány šaria hlídkami. A to pokračovalo až cca do roku 2016. Tyhle tendence ale budou sílit s tím, jak poroste množství lidí, kteří je budou aktivně nebo i pasivně podporovat.

Z mého pohledu přehlížet tyhle signály je stejně naivní jako skákat na špek tvůrcům fake plakátků.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, martar napsal:

Ten plakátek je pravděpodobně nasírací záležitost, přesně jak píšeš. Ovšem nahradím-li dialektiku logikou, matematikou a zkušeností, dojdu k tomu, ze podobné plakátky budou za 40 let vylepovány oficiálně. Už před třemi, možná čtyřmi lety nabádali zcela vážně politici a uředníci ženy ve větších německých městech (v reakci na incidenty během svátků a festivalů), aby zvážily styl oblečení a pohyb bez doprovodu. Už před patnácti lety byly v některých zónách německých měst, kde policie dočasně rezignovala na svou práci, ženy v "nevhodných" oděvech inzultovány šaria hlídkami. A to pokračovalo až cca do roku 2016. Tyhle tendence ale budou sílit s tím, jak poroste množství lidí, kteří je budou aktivně nebo i pasivně podporovat.

Z mého pohledu přehlížet tyhle signály je stejně naivní jako skákat na špek tvůrcům fake plakátků.

Asi žiješ v jiné Evropě, než já. Pokud jde o odvážnost oblečení žen všeho druhu, takovou míru odhalení poprsí či zadků jsem nezaznamenal nikdy v historii. Jistě, tento vývoj se nelíbí mnohým muslimům, kupodivu ale třeba též řadě "křesťansko-židovsko ukotvených" babiček a dědečků. Někteří to předpokládám dokonce slečnám napodobujícím Miley Cyrus na ulici ostře připomenou. 

Vyvozovat z toho "logicky a matematicky", že za 4O let budou všechny ženy v burkách, bych si tedy opravdu netroufl :)

Doplnění:

Martare omluva, ty jsi samozřejmě nepsal za 40 let o burkách, ale jen o oficiálním vyvěšování plakátků. Já popravdě ani nevylučuji, že v budoucnu skutečně bude nošení minisukní či tílek bez podprsenek vnímáno negativně. Můj argument zní, že ještě před 50 lety to na mnoha místech Evropy bylo také tak a nikdo to nebral jako konec civilizace, islám v tom navíc tehdy neměl prsty ani trochu.

Upraveno uživatelem Bobisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne že budou v burkách. Že budou tlačeny k cudnému oblečení, ať chtějí nebo ne. A řeč byla o některých velkých městech, resp. jejich částech, nikoli o Evropě jako celku.

Popravdě bych si přál, abych se mýlil. Taky nejsem nadšený z toho, jak se někdo obléká nebo chová na veřejnosti, ale ta svoboda za to myslím stojí. Jakmile počet lidí vyznávajících nějakou omezující ideologii nebo víru přesáhne určitou mez, rovnováha se naruší a místo demokracie nastupuje teokracie nebo jiná totalita. A je uplně fuk, zda se jedná o muslimy nebo třeba kalvinistické puritány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martare toto samozřejmě bez dalšího podepíši.

V praxi jsem ovšem nikde neviděl sebemenší formální snahu evropských států nějak volnost oblékání regulovat. Jde o virtuální problém, lidem se na něj však hezky nadává a nesoustředí se na věci klíčové. Příkladem je long výše - plakát ho nasral víc než naprostá bezmoc české vlády v úplně ve všem. V důsledku neschopnosti Babiše a jeho přisluhovačů přitom ztrácíme svobodu mnohem více, než kdybychom zde všichni chodili v arabských hábitech chodili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad řidič Smetana: svým "žertem" bezpochyby způsobil škodu jinému (DP Olomouc) a musel jí uhradit. Stejný trest by měli dostat sprayeří, kteří postříkají dům (byť je to někdy umění), hajzl, co ti na auto klíčema vyreje píču (umění, protest?). Nechápu, co je na tom kontroverzního...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BobisekNo, formální snaha státu je jedna věc a doporučení úredníků a komunálních politiků ve Wupperthalu, Kolíně, Stuttgartu, ale i třeba Chotěbuzi je věc druhá (a realitě bohužel asi bližší).

Jen se tě teda jako právníka zeptám: jak vnímáš např. situaci ve Velké Britanii, kde už se mladí právníci (jestli jsem to dobře pochopil) školí i v základech islámského práva, existuji tam islámské soudy a oba podle mne neslučitelné systémy si hledají misto "vedle" sebe? Samozřejmě znám příklady koexistence autonomních právních systémů (namátkou indiánská teritoria, charedim komunity apod.), ale tam to není v tak masivním měřítku (a často je to i tak zdrojem problémů, viz aktuální epidemiologická situace v Izraeli).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, elloco napsal:

Ad řidič Smetana: svým "žertem" bezpochyby způsobil škodu jinému (DP Olomouc) a musel jí uhradit. Stejný trest by měli dostat sprayeří, kteří postříkají dům (byť je to někdy umění), hajzl, co ti na auto klíčema vyreje píču (umění, protest?). Nechápu, co je na tom kontroverzního...

Vskutku, kdyby zvolil DIY plakátek a vylepil ho na zastávce . . . . ;)

Mimochodem o kontroverzi píšeš až ty, nevím proč? Ani netušíš zda já schvaluji jeho počínání nebo ne, zda jsem stejného názoru jako soud nebo nejsem, třeba můžu míť stejný názor jako ty? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, martar napsal:

@BobisekNo, formální snaha státu je jedna věc a doporučení úredníků a komunálních politiků ve Wupperthalu, Kolíně, Stuttgartu, ale i třeba Chotěbuzi je věc druhá (a realitě bohužel asi bližší).

Jen se tě teda jako právníka zeptám: jak vnímáš např. situaci ve Velké Britanii, kde už se mladí právníci (jestli jsem to dobře pochopil) školí i v základech islámského práva, existuji tam islámské soudy a oba podle mne neslučitelné systémy si hledají misto "vedle" sebe? Samozřejmě znám příklady koexistence autonomních právních systémů (namátkou indiánská teritoria, charedim komunity apod.), ale tam to není v tak masivním měřítku (a často je to i tak zdrojem problémů, viz aktuální epidemiologická situace v Izraeli).

Martare obávám se, že nemám dostatek objektivních informací k situaci v UK, abych se k ní kvalifikovaně mohl vyjádřit. Znám ale dost lidí, co tam studovali/studují a nikdo si na rozsah výuky šárii nestěžuje. Základy islámského práva se učí i na českých právnických fakultách, je to významný historický právní systém (asi bude nutné rozlišovat mezi tradiční a talibanskou verzí...).

Obecně mi nepřijde nijak divné, když se lidé v určité skupině rozhodnou řídit své životy podle pravidel, které jim vyhovují. Proč by se muslimové dobrovolně v Leedsu nemohli řídit islámským právem, stejně jako se Češi někde v trampské osadě na Sázavě řídí jejich pravidly? Samozřejmě kladu důraz na slovo dobrovolnost a nemůže to jít proti platným zákonům. Nejsem si vědom, že by v UK někde neplatilo anglické (skotské) právo či že by orgány veřejné moci řekly, že má přednost islámské právo před anglickým. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bobiseku, krásná teze. Takže v praxi: řídím se trampským právem v trampské osadě, která leží v ČR. Dle trampského práva udělám něco, co je ok, avšak dle práva platného v ČR toto ok není.  Jdu k soudu. Dostanu za uši.  Proč tedy alternativní právní systém? IMHO totálně na pí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj. Jen od boku pár věcí, které jsou i na trampskou osadu trochu silné kafe :)

  • dětské sňatky
  • omezování osobní svobody (u ženských členů rodiny)
  • vražda ze cti
  • vražda za urážku Proroka
  • vražda nebo násilí po vyhlášení fatwy
  • vražda nebo násilí po opuštění víry
  • džihád ( v podstatě povinnost všech opravdu věřících muslimů přeměnit neislámskou zemi (dár al-harb neboli dům války, někdy též dár al-kufr) na islámskou zemi (dár al-islám neboli dům islámu). Je příznačné, že newspeak funguje i tady a v Evropě se místo termínu "dům války" začal používat název dár al´ahd, tedy dům dohody :) Jen se obávám, že si pod pojmem dohoda představují starousedlíci a novousedlíci dost rozdílné věci :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...