Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 5 minutami, martar napsal:

Jj. Jen od boku pár věcí, které jsou i na trampskou osadu trochu silné kafe :)

  • dětské sňatky
  • omezování osobní svobody (u ženských členů rodiny)
  • vražda ze cti
  • vražda za urážku Proroka
  • vražda nebo násilí po vyhlášení fatwy
  • vražda nebo násilí po opuštění víry
  • džihád ( v podstatě povinnost všech opravdu věřících muslimů přeměnit neislámskou zemi (dár al-harb neboli dům války, někdy též dár al-kufr) na islámskou zemi (dár al-islám neboli dům islámu). Je příznačné, že newspeak funguje i tady a v Evropě se místo termínu "dům války" začal používat název dár al´ahd, tedy dům dohody :) Jen se obávám, že si pod pojmem dohoda představují starousedlíci a novousedlíci dost rozdílné věci :)

Dodatek: mám pocit, že třeba dědické pravo je dost nekompatibilní... ale to jde možná řešit závětí, nevím. A pak samozřejmě polygamie, která se v Evropě různě obchází. Pro jednoho občana zločin, pro jiného ne...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Tom4 napsal:

Vskutku, kdyby zvolil DIY plakátek a vylepil ho na zastávce . . . . ;)

Mimochodem o kontroverzi píšeš až ty, nevím proč? Ani netušíš zda já schvaluji jeho počínání nebo ne, zda jsem stejného názoru jako soud nebo nejsem, třeba můžu míť stejný názor jako ty? 

 

Reagoval jsem na to, co si postnul. Máš pocit, že jsem reagoval na tebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bert @martar

Pánové jste utekli z diskuze kamsi jinam.

Berte co je nejasného na tom, že normativní subsystém musí být  kompatibilní s platným právem? Takhle právo přece funguje standardně. Nebo jsou smlouvy zbytečné jenom proto, že nemohou porušovat zákonné normy? 

Martare krásný výčet případů, ale jde o argumentační fauly. Až najdeš jediný případ v demokratické Evropě, kde podobné jednání stát nebral jako trestné s odkazem na jeho soulad s islámským právem, bude teprve tvůj výčet možné brát vážně.

Jinak pořád nechápu, o co vlastně má jít. Před pár dny jsem četl na internetu článek, jak nějaká česká vicemiss a její intimní přítelkyně žijí společně s postarším mužem a navzájem se opečovávají. V diskuzi k tomu zaznívala jen závist, nikoliv odsouzení. Proč by potom nemohl žít Ahmed taky s dvěma děvčaty? Ať si tomu říkají třeba manželství, stát mu uzná jednu holku, druhou jako družku, ale přece hlavně že jsou všichni spokojení. Fascinuje mě, jak nikoho nezajímá, že ve v mnoha českých rodinách je s dětmi/manželkami (manžely) jednáno jak v hlubokém středověku (viz libovolné shlédnutí Výměny manželek), ale za hlavní problém ČR/Evropy se budou brát islámské sňatky náctiletých... A jsme zpět u longa a perspektivy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bert napsal:

Bobiseku, mně to jasné je, ale borcům s ručníkem okolo hlavy to moc jasné není.

Tak pak mají dvě možnosti:

1) Čelit správnímu/trestnímu postihu (stejně jako Franta Vopršal, který potřetí zmlátil ženu k nepoznání, protože mu spálila bábovku)

2) Postihu z různých důvodů unikat (stejně jako Franta Vopršal, kterého v rámci falešné loajality nenabonzují sousedi, příbuzní, kámoši atd. a manželka ho taky neudá, neboť je na něm finančně závislá nebo se bojí větší nakládačky)

Vy asi dovozujete variantu 3) tj. že muslimové v Evropě mlátí své mnohoženy a vraždí se navzájem ze cti, stát to ví, ale nechá je, protože islámské právo. No a já tvrdím, že variantu 3) jsem nezaznamenal a nikdo mi zatím nedoložil opak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, já tvrdím, že ty arabský hovada se snaží aplikovat své právní normy na majoritní obyvatelstvo. Proto považuji za navýsost nebezpečné připouštět vznik právních subsystémů. IMHO jediná rozumná cesta je inkorporace importovaných norem do právního řádu cestou běžného schválení zákona, a následně viz. Sb. ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte vždyť tohle je až směšné. Odpustím ti termín "arabská hovada", když naprostá většina muslimů v Evropě by Arábii ani nenašla na mapě. Předpokládám také, že nemluvíš o ČR, kde jsem dosud domácího muslima nepotkal.

Ale i na západě: kde se snaží muslimové cokoliv vnucovat většině? Co to je za fantasmagorii? Ona je někde nějaká islámská politická strana, potažmo lobbistická skupina, která se snaží ovlivnit stávající politické subjekty? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Bobisek napsal:

@Bert @martar

Pánové jste utekli z diskuze kamsi jinam.

Berte co je nejasného na tom, že normativní subsystém musí být  kompatibilní s platným právem? Takhle právo přece funguje standardně. Nebo jsou smlouvy zbytečné jenom proto, že nemohou porušovat zákonné normy? 

Martare krásný výčet případů, ale jde o argumentační fauly. Až najdeš jediný případ v demokratické Evropě, kde podobné jednání stát nebral jako trestné s odkazem na jeho soulad s islámským právem, bude teprve tvůj výčet možné brát vážně.

Jinak pořád nechápu, o co vlastně má jít. Před pár dny jsem četl na internetu článek, jak nějaká česká vicemiss a její intimní přítelkyně žijí společně s postarším mužem a navzájem se opečovávají. V diskuzi k tomu zaznívala jen závist, nikoliv odsouzení. Proč by potom nemohl žít Ahmed taky s dvěma děvčaty? Ať si tomu říkají třeba manželství, stát mu uzná jednu holku, druhou jako družku, ale přece hlavně že jsou všichni spokojení. Fascinuje mě, jak nikoho nezajímá, že ve v mnoha českých rodinách je s dětmi/manželkami (manžely) jednáno jak v hlubokém středověku (viz libovolné shlédnutí Výměny manželek), ale za hlavní problém ČR/Evropy se budou brát islámské sňatky náctiletých... A jsme zpět u longa a perspektivy.

Však u mně je to hlavně závist! To by tak hrálo, aby měl Mahmúd dvě ženy a já jen jednu :D

Teď vážně: sňatky dětí, resp. sňatky dětských nebo adolescentních nevěst s dospělými muži jsou problémem, se kterým bojuje západní část Evropy v podstatě permanentně. Někdy více (podle litery zákona), někdy méně (přivírání očí, protože jsou to taky voliči, protože mají svou kulturu, protože medializace by rozpoutala nežadoucí vášně atd). To samé polygamie. Mimochodem - fakt nejde o závist ( kdo by proboha chtěl mít vic manželek). Vraždy se zatím řeší, institucionalní nenávist vůči Židům, příp. šíitů vůči sunnitům a naopak se řeší o poznaní míň efektivně. Jde ale především o tendenci - věřící komunita nadřazuje církevní pravo nad světské a zcela legitimně se bude snažit pro ni nevyhovující světské právo pozměnit tak, aby jí vyhovovalo lépe (a časem s církevním splynulo). Což lze v demokracii poměrně snadno prostým přečíslením v průběhu času, a nemusí to být ani zdaleka nadpoloviční většina (a jsme zase u polygamního modelu rodiny, která ten progres ještě zrychlí). Demokracie je zranitelná, změnit se dají zákony i Ústava. Celá diskuse se myslím od začátku točí kolem čtyřicetiletého výhledu. Z tohoto úhlu je upozornění na prvky nemodifikovaného, čistého islamského práva podle mne snad relevantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bobisek napsal:

Ale i na západě: kde se snaží muslimové cokoliv vnucovat většině? Co to je za fantasmagorii? Ona je někde nějaká islámská politická strana, potažmo lobbistická skupina, která se snaží ovlivnit stávající politické subjekty? 

:D

Tak to se omlouvám, fakt žiju v paralelnim světě. Chci do toho Tvýho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Bobisek napsal:

Berte vždyť tohle je až směšné. Odpustím ti termín "arabská hovada", když naprostá většina muslimů v Evropě by Arábii ani nenašla na mapě. Předpokládám také, že nemluvíš o ČR, kde jsem dosud domácího muslima nepotkal.

Ale i na západě: kde se snaží muslimové cokoliv vnucovat většině? Co to je za fantasmagorii? Ona je někde nějaká islámská politická strana, potažmo lobbistická skupina, která se snaží ovlivnit stávající politické subjekty? 

Pokud mohu s dovolenim vstoupit do jiz rozjete diskuze, tak bych si dovolil poznamenat, ze na vnucovani "cehokoliv" neni potreba politicka strana. Pokud si nekdy zil "na zapade", tak jiste vis o kazdodenni snaze muslimu vnucovat zatim jeste stale vetsinove (ale zrejme jiz ne dlouho) spolecnosti jejich "pravidla" / hodnoty. Zil jsem v Bruselu 4 roky, Francii mam zjezdenou krizem krazem, fakt si stojim za tim, ze jsou s nami "nekompatibilni" a snazi se kazdy bozi den posouvat hranice o kousek dal a to i za cenu zjevneho porusovani platnych zakonu s vedomim, ze vetsinova spolecnost je banda slabochu, ktera v duchu "politicke korektnosti" a "rasove a kulturni tolerance" toto porusovani zakonu toleruje/prehlizi.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@honza71

Politickou stranu(y) potřebuješ k prosazení tebou požadovaných pravidel, tedy přinejmenším v demokracii.

Obsahově o nekompatibilitě většiny muslimů s mými hodnotami vůbec nepochybuji. Už poněkolikáté pouze uvádím, že nechápu ten důraz na danou skupinu jako hlavní příčinu problémů, když shodně nekompatibilní chování vykazuje mnohem více osob, které jsou tzv. "naše". Stačí se podívat na rozhovor s flákancem Volným na DVTV. Neplatí i na něj tvá citace: "snazi se kazdy bozi den posouvat hranice o kousek dal a to i za cenu zjevneho porusovani platnych zakonu s vedomim, ze vetsinova spolecnost je banda slabochu, ktera v duchu "politicke korektnosti" a "rasove a kulturni toleranci" toto porusovani zakonu toleruje/prehlizi" .

A mě a myslím že i českou společnost zatím tito lidé ohrožují mnohem více než muslimové, které jsem v ČR zaznamenal jen na vylhaných Tomiových fotkách. Uznávám, v Marseille budou priority jiné a je možné, že mé děti budou za 40 let čelit závažnému problému. Předpokládám potom, že budou řešit muslimy a ne abstraktní otázku, co budou dělat jejich děti, až v roce 2100 možná přiletí z Hvězdy smrti... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, honza71 napsal:

Pokud mohu s dovolenim vstoupit do jiz rozjete diskuze, tak bych si dovolil poznamenat, ze na vnucovani "cehokoliv" neni potreba politicka strana. Pokud si nekdy zil "na zapade", tak jiste vis o kazdodenni snaze muslimu vnucovat zatim jeste stale vetsinove (ale zrejme jiz ne dlouho) spolecnosti jejich "pravidla" / hodnoty. Zil jsem v Bruselu 4 roky, Francii mam zjezdenou krizem krazem, fakt si stojim za tim, ze jsou s nami "nekompatibilni" a snazi se kazdy bozi den posouvat hranice o kousek dal a to i za cenu zjevneho porusovani platnych zakonu s vedomim, ze vetsinova spolecnost je banda slabochu, ktera v duchu "politicke korektnosti" a "rasove a kulturni tolerance" toto porusovani zakonu toleruje/prehlizi.

Diky, Honzo. Mohl bys prosím napsat ještě jednu dvě věty o UOIF vs FNMF, lobbystickém tlaku představitelů muslimských obcí na všech politických úrovních (včetně jednání s francouzskymi presidenty), příp. o problému mezi džihádistickými a šáhistickými saláfisty. Já mám zrovna online poradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, průser je že při současných zeleno-levičáckych tendencích v eurosojúzu (zakázat flinty, pistole, nože, vývrtky i prkna s hřebíkem, mediálně ostrakizovat jakýkoliv náznak kritiky vítačství a tabuizovat existenci jakýchkoliv sociálně-patologických zvyků u imigrantů - i za cenu automatizované cenzury médií a internetu) si naše děti ono střílení krocanů užijou nejspíš zas jenom jako ten kanonenfuter. A angažovaní soudruzi (jako tuhle bobisek) budou vlně za vlnou šťastně mávat startovní vlajkou a povzbuzovat k těsnějšímu semknutí řad, kupředu levá... 🦃🦃🦃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bobisek napsal:

@honza71

Politickou stranu(y) potřebuješ k prosazení tebou požadovaných pravidel, tedy přinejmenším v demokracii.

Obsahově o nekompatibilitě většiny muslimů s mými hodnotami vůbec nepochybuji. Už poněkolikáté pouze uvádím, že nechápu ten důraz na danou skupinu jako hlavní příčinu problémů, když shodně nekompatibilní chování vykazuje mnohem více osob, které jsou tzv. "naše". Stačí se podívat na rozhovor s flákancem Volným na DVTV. Neplatí i na něj tvá citace: "snazi se kazdy bozi den posouvat hranice o kousek dal a to i za cenu zjevneho porusovani platnych zakonu s vedomim, ze vetsinova spolecnost je banda slabochu, ktera v duchu "politicke korektnosti" a "rasove a kulturni toleranci" toto porusovani zakonu toleruje/prehlizi" .

A mě a myslím že i českou společnost zatím tito lidé ohrožují mnohem více než muslimové, které jsem v ČR zaznamenal jen na vylhaných Tomiových fotkách. Uznávám, v Marseille budou priority jiné a je možné, že mé děti budou za 40 let čelit závažnému problému. Předpokládám potom, že budou řešit muslimy a ne abstraktní otázku, co budou dělat jejich děti, až v roce 2100 možná přiletí z Hvězdy smrti... 

Ja to beru tak, že tuzemští zmrdečci nejsou zmrdečky na základě viry či ideologie (až na komunisty), ale holt se tak individuálně vyvinuli. Čili se vyřeší časem sami. A na jejich místo nastoupí jiní zmrdi. To je všude tak nějak stejné. Na rozdíl od předešlého, v ČR hypotetického problému, který má jediné humánní řešení - klást maximalní možný legalní odpor, tak aby se hypotetický problém nestal problemem reálným. Jakmile totiž nastane ( Francie, Belgie, Německo, Anglie, atd..), je pozdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktom je ze cesku/slovensku spolocnost muslimovia naozaj zatial vobec neohrozuju, ale to nie je vobec pre to, ze by sa im dokazala tak ucinne branit, ale proste pre to, ze inde sa maju lepsie tak oxiduju tam a nie tu. Proste sme v Europe za socky a to aj pre rucnikarov :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Bert napsal:

Za sebe tuto nikam nevedoucí (jiná realita) debatu ukončuji slovy: My ještě možná ne, ale naše děti si jednou fakt dobře zastřílí.

Jen aby měly čím a stály na té správné straně zbraně ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně už shromažďujte střelivo, protože historie zná množství příkladů, kdy společnost proti jejím (domnělým či skutečným) odpůrcům zvnějšku či zevnitř zachránila bdělá veřejnost silou :)

A držkoRadek jako obvykle nezklamal - místo věcné diskuze útok ad hominem a vykreslování představy, že jeho děti budou chudáci rýt nosy v zákopech, protože on je na rozdíl od soudruhů intelektuálů přece příslušníkem toho dělného prostého lidu. Oh wait...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...