Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 33 minutami, martar napsal:

Diky, Honzo. Mohl bys prosím napsat ještě jednu dvě věty o UOIF vs FNMF, lobbystickém tlaku představitelů muslimských obcí na všech politických úrovních (včetně jednání s francouzskymi presidenty), příp. o problému mezi džihádistickými a šáhistickými saláfisty. Já mám zrovna online poradu.

Tak za 

a) neumim se vyjadrit pouze jednou ci dvema vetama k tak obsahlemu tematu 😉

b) vubec nevim co ty zkratky a nasledna divna slova znamenaji 😀 

 

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl ja myslel ze tahle skoronarodni „anti-muslimska“ hysterie skoncila s volbou presidenta. Po tom co cile bylo dosazeno k vseobecnemu prospechu lidu....

ale mozna me tady nekdo muze poucit, jak vetsinova skupina muslimskeho obyvatelstva vnucuje vetsinove „nemecke“ spolecnosti svou predstavu o  zivote. Treba se neco naucim, co mi tu 13let, kdy tu ziji, unikalo.

jo a vite, ze jsou zeme, kde kdyz reknete, ze muslim=arab, tak jim to udela stejnou radost, ja kdyz ti nekdo rekne slovan=cikan?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honz71: Aha, pardon. Hlavně že Tě to neuráží :D

Bobisku, máme rozdilný pohled na věc, to je v pohodě. Normálně se mi střízlivý přístup k věci líbí, ale na tuhle konkrétní věc tak decentně pohlízet neumím. Vlastní špatné zkušenosti z Evropy + sdilené zkusenosti z prvni ruky od lidí, kterých si vážím + vlastní zkušenosti z "domu islámu" (Indonesie, jih Thajska, UAE, Omán, státy saharské a subsaharské Afriky. To co tu probíhá (úmyslně nedokonavý tvar) se nedá srovnat s ničím z moderní historie. Možná s invazí do obou Amerik, ale spíš je potreba podivat se hlouběji do historie. Hijeme v zajímavých dobách, bohužel.

Jinak v Evropě samozřejmě jsou jak vlivné lobbistické islámské organizace, tak i otevřeně islámské nebo islám podporující politické strany. Úspěch mají na zatím především na komunální úrovni, ambice mají ovšem celostátní. Koneckonců všechny seriozní strany rostou odspodu, tak můžou ve vyšším levelu nabídnout zkušené kvalitní politiky s historií.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Ajaj napsal:

tvl ja myslel ze tahle skoronarodni „anti-muslimska“ hysterie skoncila s volbou presidenta. Po tom co cile bylo dosazeno k vseobecnemu prospechu lidu....

ale mozna me tady nekdo muze poucit, jak vetsinova skupina muslimskeho obyvatelstva vnucuje vetsinove „nemecke“ spolecnosti svou predstavu o  zivote. Treba se neco naucim, co mi tu 13let, kdy tu ziji, unikalo.

jo a vite, ze jsou zeme, kde kdyz reknete, ze muslim=arab, tak jim to udela stejnou radost, ja kdyz ti nekdo rekne slovan=cikan?

Kde přesně žiješ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3023540-byvaly-prazsky-imam-se-priznal-ze-podporoval-teroristickou-skupinu-cesky-soud-ale

 

Čtěte pls mezi řádky: neakceptace práva území na kterém žije, pocit neviny, pomoc muslimům kdekoli na světě v jejich boji. Ještě někdo si myslí, že je to ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, martar napsal:

Kde přesně žiješ? 

No, já si myslím, že Ajaj žije někde na jihovýchodě Berlína. A pokud si to dobře pamatuji z vlákna o paddleboardu, pak se ani nedivím, že zrovna v téhle lokalitě je pořádek. Nápověda: Wann.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Ajaj napsal:

tvl ja myslel ze tahle skoronarodni „anti-muslimska“ hysterie skoncila s volbou presidenta. Po tom co cile bylo dosazeno k vseobecnemu prospechu lidu....

ale mozna me tady nekdo muze poucit, jak vetsinova skupina muslimskeho obyvatelstva vnucuje vetsinove „nemecke“ spolecnosti svou predstavu o  zivote. Treba se neco naucim, co mi tu 13let, kdy tu ziji, unikalo.

jo a vite, ze jsou zeme, kde kdyz reknete, ze muslim=arab, tak jim to udela stejnou radost, ja kdyz ti nekdo rekne slovan=cikan?

 

@martar @Ajaj

Pánové, v Německu jsem žil na vesnici, pak ve městě a jeden čas dojížděl i do hlavního města spolkového státu. V mnoha ohledech to jsou "paralelní" vesmíry, které existují vedle sebe v jednom prostoru. Markantně se liší venkov od města, čtvrť od čtvrti, Ossi vs Wessi... Pravdu můžete mít klidně oba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Ajaj napsal:

....

ale mozna me tady nekdo muze poucit, jak vetsinova skupina muslimskeho obyvatelstva vnucuje vetsinove „nemecke“ spolecnosti svou predstavu o  zivote. Treba se neco naucim, co mi tu 13let, kdy tu ziji, unikalo. 

.....

Urcite te nechci poucovat a take jsem nepsal nic o "vetsinove skupine muslimskeho obyvatelstva".  Psal jsem o sve osobni zkusenosti ze zivota ve meste, kde se "bilej", "krestan", "zid"  rikejme jim vsem treba jako celku "vetsinova spolecnost" bali vstoupit do nekterych ctvrti, protoze v nich byli  tito lide obtezovani, zastrasovani, "ponizovani", zkratka celili umyslnemu natlaku mistni muslimske komunity. V techto ctvrtich napr. nebylo mozne v case modliteb projet po verejne komunikaci, protoze se muslimove bavili tim, ze rozbalili ty svoje koberecky (omlouvam se, neznam presne vyrazy) na silnici, protoze oni preci maji pravo na modlitbu. A policie nikde. Kdybych podobnym zpusobem nekde prerusil v Bruselu dopravu ja, treba z duvodu vzyvani Peruna (protoze jsem Krusnohorec stejne jako Pepa Nahlovsky), tak me seberou do par minut. Nechci flame, nechci hadky, jen si stojim za tim, ze muslimska komunita systematicky pracuje na posouvani "hranic" a zvysovani sveho vlivu na ukor "vetsinove" spolecnosti a to vsude, kam prisla.  A je to logicke, neni treba se tomu divit. Jen je imho hloupe to popirat a jeste hloupejsi temto snaham pouze "ustupovat".

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Bert napsal:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3023540-byvaly-prazsky-imam-se-priznal-ze-podporoval-teroristickou-skupinu-cesky-soud-ale

 

Čtěte pls mezi řádky: neakceptace práva území na kterém žije, pocit neviny, pomoc muslimům kdekoli na světě v jejich boji. Ještě někdo si myslí, že je to ok?

dlouho Berlin, pak 2 roky Mainz, ted rok mezi Berlinem a Potsdami. Pracovne Düsseldorf (hlavne) a Mnichov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, honza71 napsal:

Urcite te nechci poucovat a take jsem nepsal nic o "vetsinove skupine muslimskeho obyvatelstva".  Psal jsem o sve osobni zkusenosti ze zivota ve meste, kde se "bilej", "krestan", "zid"  rikejme jim vsem treba jako celku "vetsinova spolecnost" bali vstoupit do nekterych ctvrti, protoze v nich byli  tito lide obtezovani, zastrasovani, "ponizovani", zkratka celili umyslnemu natlaku mistni muslimske komunity. V techto ctvrtich napr. nebylo mozne v case modliteb projet po verejne komunikaci, protoze se muslimove bavili tim, ze rozbalili ty svoje koberecky (omlouvam se, neznam presne vyrazy) na silnici, protoze oni preci maji pravo na modlitbu. A policie nikde. Kdybych podobnym zpusobem nekde prerusil v Bruselu dopravu ja, treba z duvodu vzyvani Peruna (protoze jsem Krusnohorec stejne jako Pepa Nahlovsky), tak me seberou do par minut. Nechci flame, nechci hadky, jen si stojim za tim, ze muslimska komunita systematicky pracuje na posouvani "hranic" a zvysovani sveho vlivu na ukor "vetsinove" spolecnosti a to vsude, kam prisla.  A je to logicke, neni treba se tomu divit. Jen je imho hloupe to popirat a jeste hloupejsi temto snaham pouze "ustupovat".

A ani k tomu nepotřebují politické strany.

Když se tohle začíná dít ve čtvrti kde bydlíš, můžeš buď zůstat a nebo ji opustit než aby děti ve škole měly peklo. 

Jo, můžeš se samozřejmě soudit a tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejsi jeden z prvnich co proda a zdrhne, tak prodas pod puvodni trzni cenou a za penize z prodeje jinej barak na slusnym miste nekoupis... 

A casto ani prodat nechces nebo nemuzes ( stromy, zahrada, vzpomínky, nakladny neprestehovatelny fundus...)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, martar napsal:

A jseš si jistý (bez ironie), že nejsi v komfortní zóně svý sociální bubliny? 

v urcite socialne skupine samozrejme zije kazdy z nas a podle toho se diva na svet okolo. 
Ale prave proto jsem napsal, ze vetsina „muslimske“ komunity se nesnazi vnutit svuj zpusob zivota me nebo zbytku obyvatel. Problem (jak ja ho vidim), je ve zevseobecnovani, kdy vidis vysinute jednani jedincu a udelas z toho zaver na urcitou skupinu lidi, ktera ani neni homogenni (muslimove).

Zil jsem nejakou dobu v Dubaji, pracovni kolektiv 80% muslimu. V soukromem case se stykal jenom s muslimy. A podle nazoru plno lidi mi urcite jenom chteli podrezat krk a jen navenek se chovali jak kamosi, protoze jsem byl sef. A z my socialni bubliny na to dikybohu rikam jen Bullshit...

A ten „nazor“ ze Zeman a Babis nejsou uplne Dusinove, ale hlavne ze Merkel je horsi, me vzdy uplne uzemni.

Mohl bych vzhledem k veku rict, ser na to, co te nepali to nehas. Ale to co se deje uz delsi dobu v Cechach (politicka representace), z toho je mi jen smutno. Hodne smutno. Muzes si merit hdp, porovnavat platy apod. jak chces, ale to moralni svinstvo co ti nejvyssi ustanovi jako normu a vetsina to prijme za standard se bude odstranovat hodne dlouho. A otazka uz je, jestli je to vubec jeste mozne nebo stav je nevratny 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, honza71 napsal:

Urcite te nechci poucovat a take jsem nepsal nic o "vetsinove skupine muslimskeho obyvatelstva".  Psal jsem o sve osobni zkusenosti ze zivota ve meste, kde se "bilej", "krestan", "zid"  rikejme jim vsem treba jako celku "vetsinova spolecnost" bali vstoupit do nekterych ctvrti, protoze v nich byli  tito lide obtezovani, zastrasovani, "ponizovani", zkratka celili umyslnemu natlaku mistni muslimske komunity. V techto ctvrtich napr. nebylo mozne v case modliteb projet po verejne komunikaci, protoze se muslimove bavili tim, ze rozbalili ty svoje koberecky (omlouvam se, neznam presne vyrazy) na silnici, protoze oni preci maji pravo na modlitbu. A policie nikde. Kdybych podobnym zpusobem nekde prerusil v Bruselu dopravu ja, treba z duvodu vzyvani Peruna (protoze jsem Krusnohorec stejne jako Pepa Nahlovsky), tak me seberou do par minut. Nechci flame, nechci hadky, jen si stojim za tim, ze muslimska komunita systematicky pracuje na posouvani "hranic" a zvysovani sveho vlivu na ukor "vetsinove" spolecnosti a to vsude, kam prisla.  A je to logicke, neni treba se tomu divit. Jen je imho hloupe to popirat a jeste hloupejsi temto snaham pouze "ustupovat".

a ses si jistej, ze v Cechach podobny mista nemas? Ja jsem puvodem z Chomutova....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bert napsal:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3023540-byvaly-prazsky-imam-se-priznal-ze-podporoval-teroristickou-skupinu-cesky-soud-ale

 

Čtěte pls mezi řádky: neakceptace práva území na kterém žije, pocit neviny, pomoc muslimům kdekoli na světě v jejich boji. Ještě někdo si myslí, že je to ok?

Hele Berte o boji muslimum proti bezvercum slysim od „dvojcat“....kdy to bylo? 20 let zpatky?

k cemu od ty doby doslo, je vcelku slusny rozesrani od stredozemniho more dal na V/JV kde to nakonec odsrali hlavne ty muslimove, protoze se tam zacali rezat hlava nehlava mezi sebou a pocty mrtvych muzes pocitat uz v milionech. Coz nakonec taky slusne prispelo k exodu na zapad, kam fakt netahli kvuli ctyrem stovkam co dostanes na Harz4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, kuncák7 napsal:

Bobisku, Radek zareagoval možná proto takto, že ty se chováš pro sebe asi pragmaticky a argumentuje vecne, ale pro okolí jsou tvé odpovědi prezirave, castecne urážlivé pro lidi z opačným názorem, až posmesne. Takže se nediv. Z principu si tvůj názor osobně rád přečtu, ale ze sportu nebudu souhlasit s ničím, ač je to částečně pravda. Dokud se budeš chovat jako mistr světa a vseznalek vseho+poučovatel toho jediného správného názoru, tak se nediv. 

Můj názor ti může bejt ukradenej, což je taky správně, jen konstatuji dostupná fakta. 

Kuncáku já ti nevím, ale jestli mi má (jak píšeš) přezíravé chování naznačovat zrovna nejmilejší osoba na fóru RadekXXX, tak je to se mnou fakt špatný a zavazuji se k důkladné sebekritice.

My dva máme výhodu, že se neznáme. Takže se můžeš soustředit jen na to, co píšu. Nevím, co bylo v mých příspěvcích urážlivého či posměšného. Obyčejně to je ale tak, že k podobným odsudkům se uchylují ti, kterým se mé názory nelíbí, nemají už ale argumenty na jejich vyvrácení. To už jsem zažil v životě mockrát a dokážu se s tím srovnat :)  Ale abych jako ty dokázal popírat pravdu, jen protože ji bude zrovna zastávat někdo mě nesympatický, s tím bych se tedy nesrovnal...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Ajaj napsal:

v urcite socialne skupine samozrejme zije kazdy z nas a podle toho se diva na svet okolo. 
Ale prave proto jsem napsal, ze vetsina „muslimske“ komunity se nesnazi vnutit svuj zpusob zivota me nebo zbytku obyvatel. Problem (jak ja ho vidim), je ve zevseobecnovani, kdy vidis vysinute jednani jedincu a udelas z toho zaver na urcitou skupinu lidi, ktera ani neni homogenni (muslimove).

Zil jsem nejakou dobu v Dubaji, pracovni kolektiv 80% muslimu. V soukromem case se stykal jenom s muslimy. A podle nazoru plno lidi mi urcite jenom chteli podrezat krk a jen navenek se chovali jak kamosi, protoze jsem byl sef. A z my socialni bubliny na to dikybohu rikam jen Bullshit...

A ten „nazor“ ze Zeman a Babis nejsou uplne Dusinove, ale hlavne ze Merkel je horsi, me vzdy uplne uzemni.

Mohl bych vzhledem k veku rict, ser na to, co te nepali to nehas. Ale to co se deje uz delsi dobu v Cechach (politicka representace), z toho je mi jen smutno. Hodne smutno. Muzes si merit hdp, porovnavat platy apod. jak chces, ale to moralni svinstvo co ti nejvyssi ustanovi jako normu a vetsina to prijme za standard se bude odstranovat hodne dlouho. A otazka uz je, jestli je to vubec jeste mozne nebo stav je nevratny 😞

Na naši reprezentaci máme podobný názor - jen tedy já ten začátek úpadku datuji už z dřívějšího období, než zemanovsko- babišovského. Současná parta tomu už jen dala korunu. No, koho jsme si zvolili, toho máme.

K Chomutovu: zajimavé, že s touhle zkušeností nevnímáš rizika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...