Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 minutami, guzmic napsal:

Já jsem za, ať ty lenoši na HO pěkně platí...

Jo sorry, mě ta migrace dneska nějak unavuje a myslím si, že její čas ještě přijde. 

K tomu druhému mám tak nějak vztah a někdy z těch mouder, co tu pristanou, se dá vybrat i opravdu něco, co lze použít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@decebal

Nadkritické množství není nijak speciální termín, kromě fyziky se používá v řadě dalších oborů hovorově v obecném smyslu (a jsem si jist, ze to víš). Vyjadřuje stav, kdy se sledovaná veličina začne v čase chovat jinak než kdyby byla v množství pod pomyslnou kritickou hranicí. V tomto pŕipadě to množství a koncentrace vylučuje přirozenou asimilaci. Studie fakt netřeba uvádět - samotná existence čtvrtí s převažujícím obyvatelstvem s mimoevropskými kořeny a problematickým začleněním do společnosti to potvrzuje dostatečně jasně*. Pokud by ses snad chystal namitnout, proč by se minorita měla vůbec přizpůsobovat, nemá další diskuze smysl. Já to vidím ze strany majority a své obavy považuji za legitimní, Ty to třeba vidíš z druhé strany a ja to respektuju - i to je legitimní.

*a teď fakt nemluvím o osvěživých malých cizineckých čtvrtích ve velkoměstech, ale treba o třetině všech předměstí.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BertOK, výzva se přijímá: Technicky vzato by letos (a vlastně i zpětně za loňský rok) mohl jménem OSA a dalších mediálních příživníků v parlamentu a u soudů trvat na drastickém navýšení poplatků na úroveň komerčních prostor, a to za každou televizi ve všech domácnostech kde byl nejméně jeden člen rodiny zaměstnavatelem evidován na Home Office (takže provozoval produkci na pracovišti a kdoví kdo jiný se toho účastnil). Těžko říct nakolik by uspěl, ale třeba by si víc lidí uvědomilo jaké institucionální "pijavice ze zákona" si tady potichu a bez větších protestů vydržujeme... :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní jako vychytralý plán. Taktéž bude potřeba zkasírovat všechny online produkce ke kterým se divadla a jiné podobné spolky v časech krize (díky Andy) uchýlily. Teď jsem si četl rozhovor s jednou pirátskou poslankyní. Na vybraní a rozdělení miliardy potřebuje OSA 150 mega domů. No, rád si přečtu výroční zprávu za 2020.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Bert napsal:

To zní jako vychytralý plán. Taktéž bude potřeba zkasírovat všechny online produkce ke kterým se divadla a jiné podobné spolky v časech krize (díky Andy) uchýlily. Teď jsem si četl rozhovor s jednou pirátskou poslankyní. Na vybraní a rozdělení miliardy potřebuje OSA 150 mega domů. No, rád si přečtu výroční zprávu za 2020.

Ale dyť to je jen 15%. Žádný nadkritický množství.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

@decebal

Nadkritické množství není nijak speciální termín, kromě fyziky se používá v řadě dalších oborů hovorově v obecném smyslu (a jsem si jist, ze to víš). Vyjadřuje stav, kdy se sledovaná veličina začne v čase chovat jinak než kdyby byla v množství pod pomyslnou kritickou hranicí. V tomto pŕipadě to množství a koncentrace vylučuje přirozenou asimilaci. Studie fakt netřeba uvádět - samotná existence čtvrtí s převažujícím obyvatelstvem s mimoevropskými kořeny a problematickým začleněním do společnosti to potvrzuje dostatečně jasně*. Pokud by ses snad chystal namitnout, proč by se minorita měla vůbec přizpůsobovat, nemá další diskuze smysl. Já to vidím ze strany majority a své obavy považuji za legitimní, Ty to třeba vidíš z druhé strany a ja to respektuju - i to je legitimní.

*a teď fakt nemluvím o osvěživých malých cizineckých čtvrtích ve velkoměstech, ale treba o třetině všech předměstí.

Já si nemyslím, že by se minorita neměla přizpůsobit. Ale nemyslím si taky, že je možné všechny házet do jednoho pytle. A celá tahle debata začla mým zpochybněním tvrzení o převzetí Vídně muslimy v příštích deseti letech. Toť vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavý jak se vylidnila politická scéna napravo od středu. Z ODS je autentická levicová strana a některé výroky jejich představitelů by si její voliči měli číst před spaním. Asi holt bude ten bruselskej neomarxismus něčím zajímavej, že za ním všichni jdou, jak můry za světlem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, decebal napsal:

Já si nemyslím, že by se minorita neměla přizpůsobit. Ale nemyslím si taky, že je možné všechny házet do jednoho pytle. A celá tahle debata začla mým zpochybněním tvrzení o převzetí Vídně muslimy v příštích deseti letech. Toť vše.

Já jsem o žádným převzetí nepsal, napsal jsem: že budou mít převahu politickou a demografickou...

klidně jich může bejt třeba 20% ale když budou všichni volit jednoho kandidáta, je možný, že vyhraje....

prostě jich tam mají plné zuby ať se Ti to líbí nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, guzmic napsal:

Já jsem o žádným převzetí nepsal, napsal jsem: že budou mít převahu politickou a demografickou...

klidně jich může bejt třeba 20% ale když budou všichni volit jednoho kandidáta, je možný, že vyhraje....

prostě jich tam mají plné zuby ať se Ti to líbí nebo ne.

Tak jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Foundryman napsal:

Ohledně toho převzetí bych jen připomněl exponenciální versus lineární růst. Případně exponenciální růst versus stagnace až pokles.

Jakože, když se teď muslimská menšina začne exponenciálně rozmnožovat, že za deset let ty děti dostanou volební právo :-)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, elloco napsal:

Je zajímavý jak se vylidnila politická scéna napravo od středu. Z ODS je autentická levicová strana a některé výroky jejich představitelů by si její voliči měli číst před spaním. Asi holt bude ten bruselskej neomarxismus něčím zajímavej, že za ním všichni jdou, jak můry za světlem...

Rozděluje prachy, víc za tím nehledej. Čím víc se přerozděluje, tím víc uvízne cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...