Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@guzmic Na Slovensku? Řekl bych že stejně jako v Čechách: budeš li dostatečně velkým zvířetem (starostou, hejtmanem/županem, šéfem nemocnice nebo jeho významným dodavatelem/kamarádem) a nebo aspoň mrzkým policajtem, pak v podstatě kdykoliv. Alternativně = beze ztráty cti se jako čerstvý absolvent karantény můžeš tak akorát přihlásit na úklidovou brigádu v Covidáriu a nebo jako dobrovolník na provádění odběrů - pak možná dostaneš šanci pomýšlet na dřívější termín... :skull:

PS: Taky jsem to nakonec stačil chytnout dřív, než by na mě i s kvalifikací na hned několikanásobnou "rizikovou skupinu" vůbec kdy mohla v tomhle systému jménem "slibotechna" přijít řada... :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, guzmic napsal:

V kterým roce se budou očkovat pětatřicátníci?

prdele jsem kokot, ani nevím kolik mi je...sedmatřicátníci. 🙂

Myslis ten slavnej 35. pesi pluk? https://cs.m.wikipedia.org/wiki/35._pěší_pluk

Tem uz je to asi jedno 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prominte mi moji blbou otazku. Co je to ta rozpoctova brzda?

Dival jsem se vcera v noci na sluzbe, nemohouc spat, na ASch s Kalouskem u Moravce. Jestli jsem to pochopil dobre, tak letos bude rozpocet minus 500mld, pokud se v lete rozjede ekonomika. A pristi rok je minimalne 300-400mld schodek take planovany. A nejak mi neni jasny, jak se takhle da hospodarit. Na jedny strane se snizuji prijmy do rozpoctu snizovanim dani a na druhe rostou vydaje, z meho pohledu, jak utrzene ze retezu. Ta brzda je nejake narizeni EU, kolik muze byt zadluzeni statu, aby nezkrwchoval? Prosim o vysvetleni polopate nemocnicni lopate.

Dik. P.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23/2017 Sb. Je to dluhová, nikoli rozpočtová brzda. Říkali to blbě 🙂

EDIT 1 - Doplnění z webu Min fin: Zmíněný zákon obsahuje rovněž pravidlo, které v našich podmínkách nazýváme „dluhová brzda“. To reaguje na případ, kdy by i přes pravidlo strukturální bilance dluh vzrostl nad úroveň 55 % HDP se zohledněním rezervy z financování státního dluhu. Pak zákon vyžaduje schválení vyrovnaných resp. dlouhodobě udržitelných rozpočtů všech institucí v sektoru vládních institucí. ČR již má dluhovou brzdu ve svém právní systému, přičemž při tvorbě zákona vycházela i ze švýcarské úpravy.

EDIT 2 - Doplnění Bertova názoru: takto koncipovaná pseudobrzda je na 3,14 ču.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to říkal Jirka Paroubek? Zdroje jsou... (teda aspoň tehdy možná byly).

Nejstrašnější na tom je ten chaos a nejistota na všech stranách, kdy i podniky které by mohly provozní výpadek využít aspoň  k  rekonstrukci/upgradům/automatizaci dnes všecko odkládají a radši se nechávaji dotovat, pro případ že by jim do toho zas nějakej “mikromanažer” v půlce hodil vidle :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Radek124 napsal:

Jak to říkal Jirka Paroubek? Zdroje jsou... (teda aspoň tehdy možná byly).

 

Nerad koriguji, ale "Zdroje jsou", je výrok Špidlův... Paroubkovi se připisuje : "Kdo z vás to má?"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...