Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ne tak docela. Se započtením všech zaměstnanců (včetně domorodců) bylo naše zastoupení v Rusku personálně větší, než ruské tady. Pokud nám Rusové nedovolí zaměstnávat jejich občany, bude to dost problém.
U nás Rusové Čechy nezaměstnávali.
Samozrejme ze zamestnavali, jen nejsou vedeni pod ambasadou jako v nasem pripade zamestnanci Ceskeho domu. Je to opet hra s cisly. Kdyby se secetli zamestnanci dalsich ruskych statnich subjektu u nas, bylo by to cislo mnohonasobne vyssi.
Edit: A jak pise Tom4, jedna se o mistni pracovniky.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Tom4 napsal:

Tzv. místních sil zaměstnávali rusové v Praze asi 20. 

U nás to je malinko zkreslené, místnich sil v Moskvě zaměstnáváme okolo stovky, nicméně většina je zaměstnána v tzv. Českém domě, to je víceúčelové české centrum, po světě je jich více jak dvacet, tohle konkrétní v Moskvě: https://czechhousemoscow.cz/o-nas/ a tady budou mistní síly chybět. Pokud je tedy nenajme třeba jiná organizace ;)

Jo, je to tak. Já chtěl jen připodotknout, že to Babišovo "vítězství" se může ukázat jako Pyrrhovo. Českej dům znám, párkrát jsem tam bydlel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může, v tom máš 100% pravdu. Politicky u nás je zajímavé že se u toho ukazuje právě AB, protože tím jde vyloženě proti velké části své voličské základny, které se východ "historicky" líbí.

Jinak jen pro zajímavost místní síly mohou být velmi užitečni lidé, třeba právě u obchodu, kde místní zaměstnanec na naší ambasádě dokáže pro naše firmy udělat v dané zemi hodně. Někdy jsou to také třeba naši krajané, nebo potomci našich krajanů v zahraničí kteří pracují pro ambasádu. A stejně tak to funguje i na ambasádách cizích zemí samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětlí mi tu někdo k čemu náš stát potřebuje tak nutně provozovat v cizích zemích kromě velvyslanectví/konzulátů ještě hotely (konkrétně v Moskvě jde oficiálně jen o  ubytování/pronájmy/kancly/restauraci/parking na prestižní adrese, prdlačky "kulturní centrum"), tj. něco co by na stejné adrese klidně mohla provozovat i regulérní komerční firma se 100% státní účastí? Doby kdy Čech smrděl korunou a delegace byly rády že mají kde na noc složit hlavu už jsou doufám dávno pryč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti to klidně objasním, ale spíš někde v hospodě u piva než takhle ve virtuálním prostředí  ;)

 

@Foundryman můj skromný odhad je že nás tím zaskočili, počty diplomatů se řeší, jasné. Počty provozního personálu budiž, ale omezování místních sil není moc obvyklé si myslím. Taková naschvál akce bych řekl.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Tom4 napsal:

Já ti to klidně objasním, ale spíš někde v hospodě u piva než takhle ve virtuálním prostředí  ;)

 

@Foundryman můj skromný odhad je že nás tím zaskočili, počty diplomatů se řeší, jasné. Počty provozního personálu budiž, ale omezování místních sil není moc obvyklé si myslím. Taková naschvál akce bych řekl.

Když naši mudrci vyrukovali s paritou PERSONÁLU přímo se to nabízelo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti to klidně objasním, ale spíš někde v hospodě u piva než takhle ve virtuálním prostředí 
 
[mention=743]Foundryman[/mention] můj skromný odhad je že nás tím zaskočili, počty diplomatů se řeší, jasné. Počty provozního personálu budiž, ale omezování místních sil není moc obvyklé si myslím. Taková naschvál akce bych řekl.
Tak je jasne, ze zacnou naschval akce, dalsi je omezeni parkovacich mist, rysuje se film o ČR apod..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nastudoval, co to je Český dům. Myslel jsem si, že je to nějaký pozůstatek z totalitní minulosti, ale ne, vznikl roku 1993!

Zdroj: wikipedie:

České Centrum-Český Dům Moskva (ČC-ČDM) je součástí sítě dvaceti dvou Českých center působících v zahraničí. Věcným rozsahem činností, charakterem a objemem poskytovaných služeb je však ČC-ČDM v porovnání s ostatními Českými centry ojedinělý. Vedle obecné reprezentace a popularizace České republiky v návaznosti na aktivity velvyslanectví České republiky v Ruské federaci, kterého je formálně nedílnou součástí, je ČC-ČDM především výjimečným zázemím pro dlouhodobě působící zástupce českých firem v Ruské federaci i pro individuální české cestovatele.

ČC-ČDM je největším areálem ve vlastnictví České republiky v zahraničí, disponuje 122 kancelářemi, 132 byty a 87 hotelovými pokoji. K dispozici jsou dále konferenční místnosti, salonky, business centrum, autodoprava, restaurace, pivnice, bar, tělocvična, venkovní hřiště, posilovna, sauna a další. Služby pak doplňuje přítomnost lékařské ambulance, dislokovaného pracoviště Nemocnice na Homolce. České centrum-Český dům Moskva se nachází přímo v centru Moskvy, přibližně 2,5 km od Rudého náměstí a Kremlu. V současné době je v ČC-ČDM akreditováno cca 100 zástupců českých firem. Business centrum ČC-ČDM nabízí vyhledávání kontaktů na potenciální ruské obchodní partnery, informuje o výstavách a veletrzích konaných v Ruské federaci i v České republice, spolupodílí se na organizaci seminářů, firemních prezentací a obchodních jednání, zprostředkovává tlumočnické a překladatelské služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, baza napsal:

Tak jsem si nastudoval, co to je Český dům. Myslel jsem si, že je to nějaký pozůstatek z totalitní minulosti, ale ne, vznikl roku 1993!

Zdroj: wikipedie:

České Centrum-Český Dům Moskva (ČC-ČDM) je součástí sítě dvaceti dvou Českých center působících v zahraničí. Věcným rozsahem činností, charakterem a objemem poskytovaných služeb je však ČC-ČDM v porovnání s ostatními Českými centry ojedinělý. Vedle obecné reprezentace a popularizace České republiky v návaznosti na aktivity velvyslanectví České republiky v Ruské federaci, kterého je formálně nedílnou součástí, je ČC-ČDM především výjimečným zázemím pro dlouhodobě působící zástupce českých firem v Ruské federaci i pro individuální české cestovatele.

ČC-ČDM je největším areálem ve vlastnictví České republiky v zahraničí, disponuje 122 kancelářemi, 132 byty a 87 hotelovými pokoji. K dispozici jsou dále konferenční místnosti, salonky, business centrum, autodoprava, restaurace, pivnice, bar, tělocvična, venkovní hřiště, posilovna, sauna a další. Služby pak doplňuje přítomnost lékařské ambulance, dislokovaného pracoviště Nemocnice na Homolce. České centrum-Český dům Moskva se nachází přímo v centru Moskvy, přibližně 2,5 km od Rudého náměstí a Kremlu. V současné době je v ČC-ČDM akreditováno cca 100 zástupců českých firem. Business centrum ČC-ČDM nabízí vyhledávání kontaktů na potenciální ruské obchodní partnery, informuje o výstavách a veletrzích konaných v Ruské federaci i v České republice, spolupodílí se na organizaci seminářů, firemních prezentací a obchodních jednání, zprostředkovává tlumočnické a překladatelské služby.

Blbost, Český dům už tam byl dávno za komunistů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, baza napsal:

No jo, 1993 se stal součástí Českých center.

Moc nechápu, k čemu je to dnes dobré. To bude tím, že nejezdím do Moskvy...

Ber to tak, že je to velmi užitečné zařízení, něco jak jsem psal o schopném místním zaměstnanci ambasády, tak lokálně umístěné multifunkční centrum dokáže skvěle pomoci třeba firmám které chtějí v dané zemi expandovat. Je jedno jestli jde o polostátní firmu nebo soukromou, pokud chceš podnikat v cizi zemi, tak jedna z funkcí ambasád je pomoc s náležitostmi které to provázejí. Kancelář, konferenční prostory, prezentace, zázemí, hospoda, to vše tam k tomuto účelu je. A samozřejmě ne jen v Moskvě ale i jinde po světě. Stejně tak to mají další státy, u nás i v zahraničí. Nic neobvyklého, moc se o tom neví, aby taky ano, jde to mimo většinu veřejnosti. Mezi lidmi co obchodují se zahraničím už to povědomí je větší samozřejmě. Každopádně z toho mají většinou užitek oba státy.

před 2 minutami, montemar napsal:

trochu me napada, ze jsme byli pouziti vyuziti na zmirneni napeti na uk hranicich.. neco jako pepek vyskoc ve svejkovi :) .. coz neni dulezity, hlavne, ze splnilo ucel 

Estráda na hranicích Ukrajiny byla zajímavá, záměrně píšu estráda, jen jak zde proběhly ty snímky letadel. Na vojně jsem byl u letectva, protože mě to vždy bavilo, tak mě zaujalo zda by si kdokoliv soudný vystavil patnáct svých nejmodernějších stíhacích bombardérů hezky do řady na letišti 150km od hranic, pokud by hrozil konflikt? Zaprvé ty letadla uletí těch 150 km za tři minuty, a za druhé by snad měly být schované. Takhle šlo jen o statickou ukázku, pokud by chtěli útočit tak nedělají vojenskou přehlídku. :) Stejně jento banda roztahovačná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, baza napsal:

No jo, 1993 se stal součástí Českých center.

Moc nechápu, k čemu je to dnes dobré. To bude tím, že nejezdím do Moskvy...

Mohu tomu tedy rozumět tak, že pokud bys do Moskvy jezdil, pak bys to chápal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...