Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Irwinek napsal:

Nepochyboval jsem o tom, je tady potřeba poučit se v historii a udělat zas nějakou defenestraci !

Bohužel to většinou nepomáhá. Přijde většinou jen další jelito a to bude naslouchat třeba majitelům koloběžek a budeš mít další pruh jen pro ně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, kuncák7 napsal:

Bohužel to většinou nepomáhá. Přijde většinou jen další jelito a to bude naslouchat třeba majitelům koloběžek a budeš mít další pruh jen pro ně. 

Ono Dvořákovo nábřeží taky někdo vymyslel prdelí 😞

ještě by to chtělo pruh pro monokola - posledně jsem viděl nějaký pako na tomhle vehementu jet po magistrále - předkloněnej, celej v černym, ale na hlavě měl helmu , aerodynamickou

bez názvu.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jel včera na kraji Prahy po okresce a v dálce jsem viděl postavu na koloběžce, úplně vzpřímenou, stál v takovým tom postoji, jedna noha rovně, druhá za ní stranou, vypadal z dálky jako propiska, po nějaký době jsem ho dojel, pověsil se za ním a chvilku jsem to nechápal, ale on jel pořád 75 km/h, jak měl ta úzká řídítka, tak s nima furt kvrdlal, hrozně jsem se o něj bál, ani jsem ho radši nepředjel. Je vůbec možný, že se tohle oficiálně vyrábí? Mě to přijde tedy strašně nebezpečný. Jo, a nekouřilo to, tak to asi byla jaderná kolobrnda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, na jedny strane sikana e-kol s omezenim vykonu (250 W), max. rychlosti, do ktere pomaha motor (25 km/h) a tim, ze "samo to nejede" (tj. motor pouze pomaha - musi se slapat), na druhe strane zde jezdi vselijake vehikly dosti rychle. Podle me seda zona, kdy technologie predbehla pravo a casem se to zreguluje (coz neni nutne dobre).

Podle me bude platit na kolobezky casem stejna metrika jako na e-kola, viz vyse, zbytek budou e-skutry, tj. znacka, pojisteni, ridicak, helma atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JR_2010 napsal:

Já jel včera na kraji Prahy po okresce a v dálce jsem viděl postavu na koloběžce, úplně vzpřímenou, stál v takovým tom postoji, jedna noha rovně, druhá za ní stranou, vypadal z dálky jako propiska, po nějaký době jsem ho dojel, pověsil se za ním a chvilku jsem to nechápal, ale on jel pořád 75 km/h, jak měl ta úzká řídítka, tak s nima furt kvrdlal, hrozně jsem se o něj bál, ani jsem ho radši nepředjel. Je vůbec možný, že se tohle oficiálně vyrábí? Mě to přijde tedy strašně nebezpečný. Jo, a nekouřilo to, tak to asi byla jaderná kolobrnda.

Spíš to měl odblokované/předělané. Pár takových máme ve vesnici. Popisovali to v hospodě. Asi to není nijak složité.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Kotlick napsal:

Spíš to měl odblokované/předělané. Pár takových máme ve vesnici. Popisovali to v hospodě. Asi to není nijak složité.

Přesně, na chatě máme vseumela co to upravuje skoro zadarmo a baví se tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepotřebujete všeuměla, některé z těch čínských krámů mají vypnutí omezovače rovnou jako položku v menu - a pak už je to jenom otázka výkonu osazeného motoru, baterek, hmotnosti, odporu vzduchu a absence pudu sebezáchovy dotyčného "pilota". Že je to o držku a na silnici i chodníku to nemá co dělat je bez diskuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, JR_2010 napsal:

Já jel včera na kraji Prahy po okresce a v dálce jsem viděl postavu na koloběžce, úplně vzpřímenou, stál v takovým tom postoji, jedna noha rovně, druhá za ní stranou, vypadal z dálky jako propiska, po nějaký době jsem ho dojel, pověsil se za ním a chvilku jsem to nechápal, ale on jel pořád 75 km/h, jak měl ta úzká řídítka, tak s nima furt kvrdlal, hrozně jsem se o něj bál, ani jsem ho radši nepředjel. Je vůbec možný, že se tohle oficiálně vyrábí? Mě to přijde tedy strašně nebezpečný. Jo, a nekouřilo to, tak to asi byla jaderná kolobrnda.

Jsou i rychlejší...

https://smartmania.cz/kaabo-je-tady-v-cesku-jsou-skladem-nejlepsi-elektrokolobezky-na-svete/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, eskimak napsal:

Som toho nazoru ze bez registracie a vodicaku to absolutne nema co robit na ceste. Ani na chodniku.

Souhlasím, jen dodám, že na soukromé elektrokoloběžky si jejich majitelé dávají častěji pozor a jezdí s nimi, aspoň tady u nás ve východní Asii, docela akceptovatelně. Popravdě, ty černé MI scooter a podobné mi vcelku nevadí. Naprosté prokletí jsou ale ty obrovské sdílené červené a zelené k-rvy, které už i u nás protlačila nějaká lobby, a jejich potřebu tady odůvodnila naprosto lživými argumenty, jako je potřeba lidí dostat se do práce a z práce. Váží to odhadem 30kg, jezdí to cca 30km/h a prý to na základě GPS omezuje rychlost v parcích apod. - no to určitě, to možná se zadřenými ložisky. Naprosto absurdní je parkovací místo na sdílené koloběžky v centru: je u zastávky uprostřed chodníku a u něj nějaké desatero a snad první bod je: Nejezdi po chodníku 😕  neznám nikoho, kdo by s tím jezdil do práce, zato v parku je moc veselo, když partička pobere pět kusů a valí s tím v lajně středem nejširšího chodníku, to lidi chytají děti a měšťáci se dívají jinam. Takové drobnosti, jako že vedle v ulici to někdo postavil vedle auta, další šprýmař do toho asi kopnul a udělalo to pěknou díru v kapotě, už jsou jen detail. Fakt, čekal bych, že přijde mor, kobylky, zemětřesení, ale tuhle městem požehnanou všivárnu bych nikdy neuměl předpovědět.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, dykmore napsal:

Souhlasím, jen dodám, že na soukromé elektrokoloběžky si jejich majitelé dávají častěji pozor a jezdí s nimi, aspoň tady u nás ve východní Asii, docela akceptovatelně. Popravdě, ty černé MI scooter a podobné mi vcelku nevadí. Naprosté prokletí jsou ale ty obrovské sdílené červené a zelené k-rvy, které už i u nás protlačila nějaká lobby, a jejich potřebu tady odůvodnila naprosto lživými argumenty, jako je potřeba lidí dostat se do práce a z práce. Váží to odhadem 30kg, jezdí to cca 30km/h a prý to na základě GPS omezuje rychlost v parcích apod. - no to určitě, to možná se zadřenými ložisky. Naprosto absurdní je parkovací místo na sdílené koloběžky v centru: je u zastávky uprostřed chodníku a u něj nějaké desatero a snad první bod je: Nejezdi po chodníku 😕  neznám nikoho, kdo by s tím jezdil do práce, zato v parku je moc veselo, když partička pobere pět kusů a valí s tím v lajně středem nejširšího chodníku, to lidi chytají děti a měšťáci se dívají jinam. Takové drobnosti, jako že vedle v ulici to někdo postavil vedle auta, další šprýmař do toho asi kopnul a udělalo to pěknou díru v kapotě, už jsou jen detail. Fakt, čekal bych, že přijde mor, kobylky, zemětřesení, ale tuhle městem požehnanou všivárnu bych nikdy neuměl předpovědět.

V Praze je zrejme soutez o to, kdo ji co nejdebilnejc zaparkuje. Chte nechte se musi cas od casu zucastnit kazdy, treba kdyz jedes po cyklostezce a kolebezka je hned za zatackou napric cestou. To jsem ji malem ve vzteku preparkoval do Vltavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...