Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Právě teď, Duke650 napsal:

já ti nevím, imho je to klasicky rozehrané vyjednávání - řeknu si o dvě a nakonec budu rád i za jedno

i to je moc, to je jak kdyby jsi s 20 mandáty chtěl 5 ministerstev, imho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Frostie Jsme bohatej stát a pupek světa - a stát má paláců, zkonfiskovaných zámečků a vyhořelých mafiánských vilek na rozdávání. Takže když oni s 20 mandáty 5 ministerstev, tak proč si jich při 108 křeslech místo stávajících 14 nerozdělit aspoň 30, ať je vidět že na to máme? I kdyby se pro půlku mimistrů měly nějaké nové resorty vymyslet (dezinformatika, rovné a genderové příležitosti, norské fondy, marihuanový průmysl,…) - a z těch co by zbyli na ocet se (po vzoru EK) udělají aspoň místopředsedové bez portfeje a bez užitku, samozřejmě s přiměřenou apanáží a otáčecím křeslem ve Strakovce… :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jim tu šanci dal (nevim jestli na dopravě, nějak jsem to neřešil). Je to strana plná převážně mladejich lidí, bylo by podle mě fajn, aby na vládě participovali a sbírali další zkušenosti. V kapani si odvedli svoje a myslím, že ta špína co se na ně kydala z nich udělala větší zlo než jsou. Jsou mladí, mají plný hlavy idealistickejch a někdy možná pitomejch nápadů, ale pokud za 10-20 let ve Strakovce má sedět něco rozumnýho, tak ty lidi musí nasbírat zkušenosti. Ve skutečnosti by tomu podle mě dost prospělo, kdyby se různý politický generace uměly spojit a spolupracovat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, nemám nic proti mladým lidem s idealistickými nebo klidně pitomými nápady. Ale mám hrůzu z mladých lidí s idealistickými nebo pitomými nápady, kteří mají možnost je prosadit, a navíc jsou zcela upřímně přesvědčení/věří tomu, že dělají dobrou věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze Pirati su/budu presne tam kde patria a vdaka bohu za to, (aj ked hlasov teda priniesli asi za viac) Skusenosti proste ziadne nemaju a je to vidiet na vsetkom co robia...od Prahy, az nakoniec po tie samotne volby (kde si ich Starostovia povodili ako malych).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Lamiczka napsal:

Já bych jim tu šanci dal (nevim jestli na dopravě, nějak jsem to neřešil). Je to strana plná převážně mladejich lidí, bylo by podle mě fajn, aby na vládě participovali a sbírali další zkušenosti. V kapani si odvedli svoje a myslím, že ta špína co se na ně kydala z nich udělala větší zlo než jsou. Jsou mladí, mají plný hlavy idealistickejch a někdy možná pitomejch nápadů, ale pokud za 10-20 let ve Strakovce má sedět něco rozumnýho, tak ty lidi musí nasbírat zkušenosti. Ve skutečnosti by tomu podle mě dost prospělo, kdyby se různý politický generace uměly spojit a spolupracovat....

Neblázni :) zkušenosti se sbírají postupně: komunál, nižší patra a až pak ministerstvo. Mladýmu vojáčkovi taky nedáš generálský frčky, aby "sbíral zkušenosti". 

Upraveno uživatelem Altrigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Americkej napsal:

Jestli dát pirátům ministerstvo, tak akorát zdravotnictví. To už stejně dělá každej blbec, co jde kolem. Tam si můžou digitalizovat do bezvědomí.

Jako to by nebyl úplně špatný nápad. Po 7 letech strávených po doktorech s dítětem si myslím, že  by to  zdravotnictví prospělo. Tohle je strašný neduh zdravotnictví a taky díra na peníze. Kam příjdu, tam opakuji vše od těhotenství, až po aktuální stav. Ti doktoři znova píšou celý elaborát, který se opakuje na všech zprávách dokola a dokola. Tahám sebou šanon papírů a CD s rentgenama.... tvl. CDčka, chápete to? Proč nemůže být někde systém, ve kterém bude kompletní dokumentace?

A dle mého to platí i o dalších věcech, například odebírání řidičáků pro nezpůsobilost k řízení, nebo zbrojáků apod. Jeden člen rodiny takhle obchází doktory aby mu to některý potvrdil a troufám si říct, že jeden o druhém neví. A bude toho víc, čemu by to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lamiczka napsal:

Já bych jim tu šanci dal (nevim jestli na dopravě, nějak jsem to neřešil). Je to strana plná převážně mladejich lidí, bylo by podle mě fajn, aby na vládě participovali a sbírali další zkušenosti. V kapani si odvedli svoje a myslím, že ta špína co se na ně kydala z nich udělala větší zlo než jsou. Jsou mladí, mají plný hlavy idealistickejch a někdy možná pitomejch nápadů, ale pokud za 10-20 let ve Strakovce má sedět něco rozumnýho, tak ty lidi musí nasbírat zkušenosti. Ve skutečnosti by tomu podle mě dost prospělo, kdyby se různý politický generace uměly spojit a spolupracovat....

Souhlasím, jestli budeme spoléhat na staré osvědčené kádry, tak se nikam neposunem. Někteří z těch "starých zkušených" jsou zaparkovaní z parlamentu tak dlouho, že už nemají páru co se děje venku. Chce to obměňovat postupně, ne revoluce ale evoluce.

Jinak se nám může stát to co v Americe, kde se ty funkce málem dědí, řešil jsem to kdysi s američanem co si vzal moji spolužačku. Říkal mi, že je to tam místama fakt průser. Rodinné klany kde v kongresu nebo senátu sedí už 3. generace a nebo staříci nad hrobem, kteří se tam drží protože mají konexe na vlivné lobby (petro, zbraně, energie apod.) dostanou příspěvky na kampaň a sedí tam desítky let a nic nevymyslí, jen odkývou to co se po nich chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Americkej napsal:

Jestli dát pirátům ministerstvo, tak akorát zdravotnictví. To už stejně dělá každej blbec, co jde kolem. Tam si můžou digitalizovat do bezvědomí.

Navic za rok by se tam vystridali vsichni ctyri...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lamiczka napsal:

Já bych jim tu šanci dal (nevim jestli na dopravě, nějak jsem to neřešil). Je to strana plná převážně mladejich lidí, bylo by podle mě fajn, aby na vládě participovali a sbírali další zkušenosti. V kapani si odvedli svoje a myslím, že ta špína co se na ně kydala z nich udělala větší zlo než jsou. Jsou mladí, mají plný hlavy idealistickejch a někdy možná pitomejch nápadů, ale pokud za 10-20 let ve Strakovce má sedět něco rozumnýho, tak ty lidi musí nasbírat zkušenosti. Ve skutečnosti by tomu podle mě dost prospělo, kdyby se různý politický generace uměly spojit a spolupracovat....

 

před 11 minutami, Kotlick napsal:

Souhlasím, jestli budeme spoléhat na staré osvědčené kádry, tak se nikam neposunem. Někteří z těch "starých zkušených" jsou zaparkovaní z parlamentu tak dlouho, že už nemají páru co se děje venku. Chce to obměňovat postupně, ne revoluce ale evoluce.

Jinak se nám může stát to co v Americe, kde se ty funkce málem dědí, řešil jsem to kdysi s američanem co si vzal moji spolužačku. Říkal mi, že je to tam místama fakt průser. Rodinné klany kde v kongresu nebo senátu sedí už 3. generace a nebo staříci nad hrobem, kteří se tam drží protože mají konexe na vlivné lobby (petro, zbraně, energie apod.) dostanou příspěvky na kampaň a sedí tam desítky let a nic nevymyslí, jen odkývou to co se po nich chce.

Osobně si myslím, že ne nadarmo platí pravidlo, že oprava domu začíná u základů ( komunální politika ). Já zase nechci, abych tu měl zákonodárce, co mi na své zkušenosti napíše - v 16 jsem neměl čas na školu protože demonstrace Gréta je fajn, ve 20- ti jsem neměl čas, protože jsem dělal kampaň a pak jsem už jen seděl ve výboru, podvýboru a podobně. Dobře není ani jedno, jen ten starší má alespon více životních zkušeností, než nějaké jelito čerstvě po škole. (není pravidlem, ale předpoklad tu je ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...