Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

To jsi popsal Marka Bendu, ne? Piraty nevolim, ale do snemovny patri prave pro temata jako digitalizace a socialni prace. Rakusan je jako slusnej partak drzi, ministerstvo snad dostanou. Pro piraty jako stranu je momentalne nejnebezpecnejsi vnitrostranicka situace. A mimochodem jako pravicovy volic si myslim, ze potrebujeme moderni levicovou stranu jako protivahu. Hamacek a Malacova to rozhodne nejsou, pirati by to byt mohli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepopisoval jsem nikoho, protože nerad jmenuji. O moderní levicové straně můžeme polemizovat jak chceme a o jejich příspěvku v oblastech které zmiňuješ také, já u nich žádnej přínos nevidím. Osobně se ještě teď tetelím blahem nad výsledkem KSČM a ČSSD. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, skalis napsal:

Mlady a casto naivni jsou potreba vzdy. Listopad by ctyricatnici taky nerozhejbali.

Jo tak to jo. Zrovna tenhle příklad mě bolí - dost často jsem si říkal, že jsem ty klíče měl radši zahodit do kanálu-to si říkám na prahu 50 ( a někdy je mi z téhle rozvážnosti zle ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, skalis napsal:

Mlady a casto naivni jsou potreba vzdy. Listopad by ctyricatnici taky nerozhejbali.

No, Listopad rozhejbal hlavně šedesátník Gorbačov 🙂  Klidně ať Piráti exhibují v parlamentu, na (úspěšného) ministra je potřeba něco víc, než mládí a naivita. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je největší problém s levicovou politikou v ČR ten, že necílí na většinu obyvatel, ale jenom na ty menšiny, které si to často vlastně ani nezaslouží. Reálná ochrana zaměstnanců se sice pomalu objevuje, ale bohužel mnohem pomalej než vyplácení přídavků na děti, doplatků na bydlení atd.

Správná sociální politika má bránit děti a nemohoucí před chudobou a hladem, a slušné (tzn. lidi co plní svoje povinnosti vůči státu a společnosti) a pracujícím lidem dá možnost překonat krátkodobou nepohodu při zachování osobní důstojnosti.

V praxi to pak vypadá tak, že místo aby měly děti ve školníé obědy a dopravu do školy MHD zadarmo (aby měly šanci dostat vzdělání a vylézt z těch hoven ve kterých jsou jejich rodiny) a snížily se přídavky na děti, tak se přídavky na děti zvýší aby je tatínek mohl vesele prolít a proházet do automatů, a dítě skončí v exekuci protože jelo autobusem do školy bez lístku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kotlick napsal:

Jako to by nebyl úplně špatný nápad. Po 7 letech strávených po doktorech s dítětem si myslím, že  by to  zdravotnictví prospělo. Tohle je strašný neduh zdravotnictví a taky díra na peníze. Kam příjdu, tam opakuji vše od těhotenství, až po aktuální stav. Ti doktoři znova píšou celý elaborát, který se opakuje na všech zprávách dokola a dokola. Tahám sebou šanon papírů a CD s rentgenama.... tvl. CDčka, chápete to? Proč nemůže být někde systém, ve kterém bude kompletní dokumentace?

A dle mého to platí i o dalších věcech, například odebírání řidičáků pro nezpůsobilost k řízení, nebo zbrojáků apod. Jeden člen rodiny takhle obchází doktory aby mu to některý potvrdil a troufám si říct, že jeden o druhém neví. A bude toho víc, čemu by to pomohlo.

Ony ty systémy existují na správu obrazové dokumentace jako rtg. se jmenují Pacs systémy. Průser je, že tu chybí potřebná legislativa a zkušenosti pro elektronizaci zdravotnictví. Ti staří borci v parlamentu neumí často používat ani maily (třeba Babišovi do dnes věci tisknou a kalendář má papírovej aby se mu vlezl do kufru), technologiím nerozumí, takže to jednak neumí zadat a nemůžeme se ani divit, že všechno stojí miliardy, protože pro ně to je naprostej vesmír.

Navíc ve zdravotnictví je obrovská otázka bezpečnosti dat - všechno jsou to nejcitlivější osobní údaje. Jinak naprostej souhlas, že zrovna tento obor by to potřeboval jak sůl, protože by to umožnilo i výrazný šetření zdravotních pojišťoven atd.

před 12 minutami, skalis napsal:

To jsi popsal Marka Bendu, ne? Piraty nevolim, ale do snemovny patri prave pro temata jako digitalizace a socialni prace. Rakusan je jako slusnej partak drzi, ministerstvo snad dostanou. Pro piraty jako stranu je momentalne nejnebezpecnejsi vnitrostranicka situace. A mimochodem jako pravicovy volic si myslim, ze potrebujeme moderni levicovou stranu jako protivahu. Hamacek a Malacova to rozhodne nejsou, pirati by to byt mohli.

Taky jsem volil víc vpravo a přesně s tímto souhlasím. Nová levice je tam jako protiváha potřeba. Ty jmenovaný mlaďoši typu Sobotka, Gross, ... byli za mě odchovanci lidí, který nepovažuju za zrovna vzor etiky a podle toho to i vypadalo. Tím, že to je nová partaj postavená na vlastních základech to má šanci. Každou dobrou myšlenku nakonec podělají lidi tak uvidíme jakej morální profil si chlapci a děvčata nesou.

Jinak obecně o tom, že je potřeba si to vyšlapat od spoda - úplně s tím nesouhlasím. V každým patře je ta politika trochu jiná. Několik let se pohybuju v HR v mezinárodních firmách a z mojí zkušenosti nejlíp fungují týmy, kde jsou namíchaný senioři a junioři dohromady a momentálně se to i úspěšně testuje v managementu. Těm mladejm často nikdo neřekl, že něco nejde a staří pardálové jednou ve vyjetých kolejích již známého (takto jsme to dělali vždycky). Pokud dokáží najít vzájemnej respekt a spolupracují, tak je to pecka...

Možná je to tím, že já před lety podobnou šanci dostal...

Třeba zrovna to MPSV a nějaký digitalizace by jim fakt slušely...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Drooz3R napsal:

V praxi to pak vypadá tak, že místo aby měly děti ve školníé obědy a dopravu do školy MHD zadarmo (aby měly šanci dostat vzdělání a vylézt z těch hoven ve kterých jsou jejich rodiny) a snížily se přídavky na děti, tak se přídavky na děti zvýší aby je tatínek mohl vesele prolít a proházet do automatů, a dítě skončí v exekuci protože jelo autobusem do školy bez lístku.

S tímto naprosto souhlasím. Řešení jsou často nekoncepční, šitý horkou jehlou a udělaný tak, že si kupují hlasy voličů.

Přitom to co by mohlo fungovat je často celkem banální (ale docela těžký na to přijít, protože to vyžaduje kotext a jistou dávku kretivity) včetně implementace a řekněme spravedlnosti (nikoho to nezvýhodňuje), jako v tom příkladu, kterej popisuješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Politika ale nefunguje a ani nemá fungovat jako mezinárodní firma a pokud si "maldej" neošahá, jak to má fungovat alespoň teoreticky, tak se tu dočkáme neustálých třenic a cílených nesmyslů v předvolebních slibech a dalších výkřicích, kterých jsme svědky ( ohýbání zákonů a podobných šaškáren ). Na téma digitalizace nemám už sil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, skalis napsal:

Ohledne kompetenci a pripravy na jednani strci naivni pirati leckoho do kapsy.

Přípravu na jednání mohou mít, ale je to jako když si panic nastuduje Kamasutru a  připraven vyrazí do bordelu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já marně přemejšlím, kdy naposledy jsem se při spolupráci s nějakým člověkem dozvěděl, jestli je straníkem, potažmo který strany...a nevzpomněl jsem si. Tím chci trochu říct, že ta stereotypní rovnice mladej = pirát = debil (alternativně feťák) mi moc nevoní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, JR_2010 napsal:

Já marně přemejšlím, kdy naposledy jsem se při spolupráci s nějakým člověkem dozvěděl, jestli je straníkem, potažmo který strany...a nevzpomněl jsem si. Tím chci trochu říct, že ta stereotypní rovnice mladej = pirát = debil (alternativně feťák) mi moc nevoní.

Jestli jsem tohle já někdy napsal, tak to není pravda. Bartoš je chytrej člověk, vůbec mě nezajímá jak vypadá ( sám jsem nosil vlasy delší než on ). Ale drtivá většina dalších z jeho strany to už rozhodně tak v hlavě nemá, čest vyjímkám. Takovouhle škatulku jsem nikdy neuznával a neberu jí ani ted. Tvrdím, že osahat si musíš vše a Conrád to shrnul myslím velice vtipně a trefně :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vůbec nebylo myšleno jako reakce na konkrétní příspěvek kohokoli tady, to byl jen můj takový postřeh na základě různých zkušeností z poslední doby. Jinak znám dost blbců ze svého okolí a určitě budou patřit do různých stran a určitě si bude řada z nich myslet, že blbec jsem zase já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JR_2010 napsal:

To vůbec nebylo myšleno jako reakce na konkrétní příspěvek kohokoli tady, to byl jen můj takový postřeh na základě různých zkušeností z poslední doby. Jinak znám dost blbců ze svého okolí a určitě budou patřit do různých stran a určitě si bude řada z nich myslet, že blbec jsem zase já.

Sorry, jako obvykle jsem u první věty zapoměl smajlíka :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

„V Česku panuje představa, že ministrem financí má být nejlepší ekonom, ministrem školství nejlepší učitel a ministrem zdravotnictví nejlepší lékař. Myslím, že je to mylná představa. Ministrem financí má být silná politická figura s úzkou vazbou na premiéra, jinak vůbec nemá šanci prosadit velké změny.

Vypadlo ze Stanjury

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Conrad napsal:

„V Česku panuje představa, že ministrem financí má být nejlepší ekonom, ministrem školství nejlepší učitel a ministrem zdravotnictví nejlepší lékař. Myslím, že je to mylná představa. Ministrem financí má být silná politická figura s úzkou vazbou na premiéra, jinak vůbec nemá šanci prosadit velké změny.

Vypadlo ze Stanjury

No, pěkně nám to začíná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...