Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 38 minutami, Bert napsal:

Náhodou ..... mám. A dokonce dva:

1. Sir Winston Leonard Spencer-Churchill

2. Lord Vetinari

 

před 31 minutami, martar napsal:

Jako že bys chtěl s nima spolupracovat nebo být jako oni? První možnost to asi není; druhá je lehce děsivá :)

Kamaráde, nezbývá mi, než Ti odpovědět mottem novin (Ankh-morporská Kometa), které Lord Vetinari čte každý den. PRAVDA VYDĚSÍ 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, safi napsal:

nepřijde mi, že by Bert měl nějakého politika v oblibě 🙂

Teď trochu vážně .... jakou vidíte šanci, že se za nové vlády pohne s pražským okruhem? Protože to je jediné, co může život v Praze zlepšit..

 

Skoro žádnou. Nejdřív se musí dát dohromady ten sajrajt, co vznikl jako novej stavební super úřad. Pak musíš sešikovat dav komunálních politiků, aby se pohlo s výhradama, peticema a obstrukcema ze strany obcí a mc. No a pak ti uz zbyvaj jen Děti Země, hnutí duha a podobně, které ale neumlcis nijak. Na 4 roky neřešitelné, bohužel. Snad uspěje nějakej dílčí kus či zázrak, ale moc v to nevěřím. Ač jsme v tomhle vlákně, myslím to vážně 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jsem už v roce 2008 seděl na veřejném projednání stavby SOKP 518 .... Měl všechno zkreslené (tuším Pudis nebo Pragáč), a do dneška nic, je mi skoro toho tyjátru líto. Tyjátrem to nazývám proto, že jsem tehdá dostal od sfanatizovaného ovčana Suchdola facku 🙂

No, co se dá dělat, když si starosta Suchdola Petr Hejl na odpírání SOKP založil politickou kariéru....

Kuncák má samozřejmě pravdu. A já dodávám: bez masivní změny zákonů nepostavíme v přijatelném čase žádnou liniovou stavbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me se to nikdy nedostavi. Nebo treba za 30-40 let. Je to vostuda. Stejne jako vnitrni okruh, kde nejsou schopni z Troji tahnout obchvat pres Povltavskou a Spojovaci pres Jarov kousek k Jizni spojce. Kolik to je kilometru? Pár. Mohlo to byt davno hotove. O radialach na Radlicke, Proseku, atd. ani nemluvim. To proste melo davno stat. Hlavne ze se stavi dementni cyklostezky na magistrale 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bert napsal:

Vzhledem k tomu, že jsem už v roce 2008 seděl na veřejném projednání stavby SOKP 518 .... Měl všechno zkreslené (tuším Pudis nebo Pragáč), a do dneška nic, je mi skoro toho tyjátru líto. Tyjátrem to nazývám proto, že jsem tehdá dostal od sfanatizovaného ovčana Suchdola facku 🙂

No, co se dá dělat, když si starosta Suchdola Petr Hejl na odpírání SOKP založil politickou kariéru....

Kuncák má samozřejmě pravdu. A já dodávám: bez masivní změny zákonů nepostavíme v přijatelném čase žádnou liniovou stavbu.

Jo zkreslené, to už jsem viděl jeden z prvních projektu na stredni- to je 30 let :-(. kurna. Suchdol- tam vyměň u slova kurna jedno písmeno.

 

před 8 minutami, Frantik napsal:

Podle me se to nikdy nedostavi. Nebo treba za 30-40 let. Je to vostuda. Stejne jako vnitrni okruh, kde nejsou schopni z Troji tahnout obchvat pres Povltavskou a Spojovaci pres Jarov kousek k Jizni spojce. Kolik to je kilometru? Pár. Mohlo to byt davno hotove. O radialach na Radlicke, Proseku, atd. ani nemluvim. To proste melo davno stat. Hlavne ze se stavi dementni cyklostezky na magistrale 🙂 

Nechtěj ani vědět,co vychází z tebou jmenovaných radiál. Co jim vychází z magistrály, jak se má zklidňovat dale a podobně. 

No a dost z mé strany, už jsem se naštval dostatečně, jdu si za domácí úkol ještě něco projet pracovne, abych byl nachystané na zítřek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Praze máte, co jste si zvolili 🙂

A že Lipavský nemůže škodit, je velký omyl. Třeba V4 by se měla v minimálně v energetice, v otázce superiority vlastních Ústav nad evropskými nesmysly a v oblasti Liquer, Bacon, Gun and Titts spojit a blokovat hrnoucí se šílenosti. Čaputová je asi marná, hrozná škoda je Kurze a teď do toho budou mít možnost házet vidle eurohujerští Piráti.

Lipavský nic nevymyslí, to daleko převyšuje jeho schopnosti. Ve zmiňovaném interview to bylo jasně vidět - citace novin(k)ových titulků a přednes stanoviska Strany. Vlastní myšlenka nula nula nic. Zahraniční politiku může nakrásně provozovat premiér, ale podklady, návrhy, doporučení musí dodávat zamini.

A hlavně vůbec nejde o EU, jde o to, provozovat v rámci možností rozumnou politiku vůči zbytku světa. V českém zájmu, nikoli v zájmu Německa nebo Francie (která si aktuálně pochvaluje, jak spolupráce s Čínou dosahuje nových rekordů). A nachystat se na to, až se ten EU-cirkus zhroutí. Nikoli pokud, ale až.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Foundryman napsal:

V Praze máte, co jste si zvolili 🙂

A že Lipavský nemůže škodit, je velký omyl. Třeba V4 by se měla v minimálně v energetice, v otázce superiority vlastních Ústav nad evropskými nesmysly a v oblasti Liquer, Bacon, Gun and Titts spojit a blokovat hrnoucí se šílenosti. Čaputová je asi marná, hrozná škoda je Kurze a teď do toho budou mít možnost házet vidle eurohujerští Piráti.

Lipavský nic nevymyslí, to daleko převyšuje jeho schopnosti. Ve zmiňovaném interview to bylo jasně vidět - citace novin(k)ových titulků a přednes stanoviska Strany. Vlastní myšlenka nula nula nic. Zahraniční politiku může nakrásně provozovat premiér, ale podklady, návrhy, doporučení musí dodávat zamini.

A hlavně vůbec nejde o EU, jde o to, provozovat v rámci možností rozumnou politiku vůči zbytku světa. V českém zájmu, nikoli v zájmu Německa nebo Francie (která si aktuálně pochvaluje, jak spolupráce s Čínou dosahuje nových rekordů). A nachystat se na to, až se ten EU-cirkus zhroutí. Nikoli pokud, ale až.

naprostý souhlas, LipaNský je nula, nula, mínus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby tady snad nevznikl pocit, že tohle je jediný názor který ve společnosti panuje, tak se k tomu taky vyjádřím.

Od V4 bychom se měli distancovat jak to půjde, s Polskem a Maďarskem už bohužel při jejich dnešní politice nesdílíme společné zájmy ani hodnoty.

Čína, a především Rusko, jsou pro nás bezpečnostní hrozby. Čína skrz monopolizaci technologií a jejich zneužívání, Rusko kvůli agresivní politice a informační válce, včetně ovlivňování voleb, ničení muničních skladů, vraždění na cizím území.

Díky 40 letům komunismu a velikosti naší ekonomiky jsme proti západnímu světu pozadu a sami se na moderním trhu pořád prosadit nedokážeme (čest vyjímkám - ale to neuživí celý stát), takže potřebujeme spojence, a nejlepší šance je právě EU, která nám rozhodně nic nerozkazuje bez naší účasti - sami se podílíme na tvorbě zákonů, pravidel a evropské politiky.

A když chcete o Lipavském říkat že je nula, přečtěte si aspoň článek o něm na wikipedii. S jeho kroky a projevy nemusíte souhlasit, v zahraniční politice se budou ještě aspoň dalších sto let setkávat názory z obou stran železné opony, ale netvrďte že nemá zkušenosti, nic neumí a nic neudělal, protože to objektivně není pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Drooz3R napsal:

Aby tady snad nevznikl pocit, že tohle je jediný názor který ve společnosti panuje, tak se k tomu taky vyjádřím.

Od V4 bychom se měli distancovat jak to půjde, s Polskem a Maďarskem už bohužel při jejich dnešní politice nesdílíme společné zájmy ani hodnoty.

Čína, a především Rusko, jsou pro nás bezpečnostní hrozby. Čína skrz monopolizaci technologií a jejich zneužívání, Rusko kvůli agresivní politice a informační válce, včetně ovlivňování voleb, ničení muničních skladů, vraždění na cizím území.

Díky 40 letům komunismu a velikosti naší ekonomiky jsme proti západnímu světu pozadu a sami se na moderním trhu pořád prosadit nedokážeme (čest vyjímkám - ale to neuživí celý stát), takže potřebujeme spojence, a nejlepší šance je právě EU, která nám rozhodně nic nerozkazuje bez naší účasti - sami se podílíme na tvorbě zákonů, pravidel a evropské politiky.

A když chcete o Lipavském říkat že je nula, přečtěte si aspoň článek o něm na wikipedii. S jeho kroky a projevy nemusíte souhlasit, v zahraniční politice se budou ještě aspoň dalších sto let setkávat názory z obou stran železné opony, ale netvrďte že nemá zkušenosti, nic neumí a nic neudělal, protože to objektivně není pravda.

Myslíš toto? Jan Lipavský – Wikipedie (wikipedia.org)

Opravdu jsi ty názory četl všechny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jak jsem psal výše, chápu že člověk nemusí se vším souhlasit, ale stojím si za tím že označit to jako že nedělá "nic" je nesmysl.

Z toho článku na wikipedii mám větší výhrady pouze k bodům které se týkají Izraele a Green deal, ani v jednom případě ale ta problematika není tak jednoduchá, abych mohl říct že je můj názor dokonale opačný, nebo že té problematice skvěle rozumím. A troufám si říct že jestli někdo tvrdí že to umí jednoduše vyřešit, tak buď lže (to se týká hlavně politiků kteří se takovým populismem snaží získat laciné hlasy), nebo nemá ani vzdálenou představu o komplexitě obou problémů v souvislosti s tím, jak dnešní globalizoivaný svět funguje, nebo by dotyčný měl kandidovat na prezidenta zeměkoule, protože takového probuzeného vůdce všichni potřebujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Drooz3R napsal:

Ano, jak jsem psal výše, chápu že člověk nemusí se vším souhlasit, ale stojím si za tím že označit to jako že nedělá "nic" je nesmysl.

Z toho článku na wikipedii mám větší výhrady pouze k bodům které se týkají Izraele a Green deal, ani v jednom případě ale ta problematika není tak jednoduchá, abych mohl říct že je můj názor dokonale opačný, nebo že té problematice skvěle rozumím. A troufám si říct že jestli někdo tvrdí že to umí jednoduše vyřešit, tak buď lže (to se týká hlavně politiků kteří se takovým populismem snaží získat laciné hlasy), nebo nemá ani vzdálenou představu o komplexitě obou problémů v souvislosti s tím, jak dnešní globalizoivaný svět funguje, nebo by dotyčný měl kandidovat na prezidenta zeměkoule, protože takového probuzeného vůdce všichni potřebujeme.

Ano, skoro přesně tyhle dva body hlavně myslím. Nicméně tvá odpověď se dá vztáhnout na jeho vyjádření- problematika je tak složitá, že si nedokážeme lehce pomoci, proto jeho vyjádření je minimálně nesmyslné ( do Izraele bych se nerad pouštěl, ač jsem velkej fanda historie a tahle oblast je mé velké hobby, nedokázal bych dát jednoznačnou odpověď ani na zdánlivě lehkou otázku. U Green dealu si jsem jistej o dost víc, ale jednoduché řešení zkrátka neexistuje ).

Dle mého je směřování jen na EU a NATO krátkozraké ( tak to aspoň cítím já ) a je to na delší debatu, ale prostě na tomto postu bych raději viděl úplně někoho jiného - profíka, co své názory umí zaobalit a skrýt a ne tím nasrat půlku světa a to ještě ani nenastoupil- lidově řečeno. To si s naším potenciálem, umístěním a velikostí, nemůžeme dovolit.

Možná se mi vysmějete, ale takhle to mám nastavený. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Drooz3R napsal:

Ano, jak jsem psal výše, chápu že člověk nemusí se vším souhlasit, ale stojím si za tím že označit to jako že nedělá "nic" je nesmysl.

Z toho článku na wikipedii mám větší výhrady pouze k bodům které se týkají Izraele a Green deal, ani v jednom případě ale ta problematika není tak jednoduchá, abych mohl říct že je můj názor dokonale opačný, nebo že té problematice skvěle rozumím. A troufám si říct že jestli někdo tvrdí že to umí jednoduše vyřešit, tak buď lže (to se týká hlavně politiků kteří se takovým populismem snaží získat laciné hlasy), nebo nemá ani vzdálenou představu o komplexitě obou problémů v souvislosti s tím, jak dnešní globalizoivaný svět funguje, nebo by dotyčný měl kandidovat na prezidenta zeměkoule, protože takového probuzeného vůdce všichni potřebujeme.

Chápu tvůj postoj, ale v tomhle si dovolím tvrdit, ze onu komplexitu "nedává" ani naše politická reprezentace a někdy nejúčinnějším prostředkem, jak se bránit Green Dealu, masovější neintegrovatelné migraci a řadě dalších věcí, které nejsou v zájmu - troufám si tvrdit - většiny občanů ČR... je klást účinný odpor. Tu aktivně, tu pasivně, prostě nepodporovat a neurychlovat proces implementace věcí, které podle naší historické zkušenosti nevedou k dobrým koncům. A to proevropský politik Lipavský, nadřazující právo a agendu EU nad právo členských států, prostě nenabízí.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych ještě připodotkl, že mě velice překvapuje náhled na EU jako na jakousi charitu, která nemá na mysli nic, než naše dobro. Na to se snad hodí jen výrok Jana Husa - "Sancta simplicitas" 🙂

Nerad bořím bábovičky, ale pro ilustraci snad stačí připomenout neslavnou historii společné měny Euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...