Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, African napsal:

Mám pocit, že největší problém u nás je v tom, že si každý a to hlavně podnikatelé myslí že je konec světa a snaží se urvat co jde, samozřejmě v tom hraje hlavní roli i vychcanost a vidina rychlého zbohatnutí. A za to dostaneme již brzy flákanec z leva i z prava. Dodavatelé zboží například u nás ve firmě nám zdražili pouze domácí dodavatelé, které odřezáváme jednoho po druhém, a končíme v zahraničí, kde nám musím zaklepat doposud nezdražil dodávky jediný. Stejně tak jsem zařízl všechny delší dovolený v ČR a přeorientoval je za čáru. Aby mě nějak buzík zdražil třikrát v řadě chatku v kempu na červenec a chtěl platbu předem, tak na to nemám koule. Žrádlo, stavební materiál, všechno beru z Polska, díky bohu je mám za barákem. Energie? Díky dobré flašce vína jsem je minulý rok před tím fiaskem zafixoval na tři roky, takže prostě suma sumárum tenhle neskutečný bordel nějakým způsobem dám. Ale uvědomuji si, že tisíce lidí začíná mít existenční problémy a vláda prostě musí začít reagovat, protože včera bylo pozdě.....

Nám nejvíc zdražili právě dodavatelé ze zahraničí (PUR pěny), na druhém místě dceřinné firmy zahraničních majitelů (plošný materiál). Potahové látky a železo se jakž takž drží, +10%, což je taky hodně, ale proti 60% u pěn a 40% u dřeva je to furt sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěli jsme vysoutěžit městkou honitbu, cca 600 hektarů. Na základě vypsaného záměru města jsme poslali nabídku, kterou rada smetla ze stolu a dali to původnímu nájemci. Jeho nabídka byla ve výši 1/3 té naší. Když jsme se ohradili, tak prý původní nájemce hospodaří dobře. Že na nájmu poškodili město o víc než milion je jim jedno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jednoduše... co to bylo za zakázku? VZ, VZMR? Někde na nějkákým jejich profilu zveřejněno? Stejně musí jednat dle Zákon č. 134/2016 Sb.

Dal bych jim normálně podnět na ÚHOS a finanční kontrolu ať si užijou? 🙂

Upraveno uživatelem Tomsn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na úřední desce vyvěsili -  v souladu s ustanovením § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) ve znění pozdějších předpisů, zveřejňuje z á m ě r o b c e pronajmout režijní honitbu města..........

K záměru je možné se písemně vyjádřit do 20.12.2021 včetně.

Já v tom městě žiju celej život, chtěli jsme jít do normální férové soutěže a tohle je fakt špatně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okej moje chyba... řídí se tímdle paskvilem 🙂 záleží jak si to tam chceš rozhádat viz: https://frankbold.org/poradna/fungovani-obci-a-uradu/hospodareni-obce-a-kraje/hospodareni-obce-a-kraje/rada/co-muzete-delat-pokud-obec-postupuje-pri-p popř. https://www.moderniobec.cz/majetkopravni-dispozice-s-nemovitostmi-obce-1/

Tam bydlíš no... nejdřív bych si zkontroloval jesli úřadně proběhlo vše oukej, při nejhorším můžeš podat ponět na MV.

Netuším jestli cena kterou nabídl původní pronajimatel i když je 1/3 oproti tvojí je moc nízká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne, zda tak jako např. inflační očekávání může stvořit resp. umocnit inflaci, nemůžou podobně fungovat prohlášení světových lídrů a tajných služeb o válečném konfliktu na Ukrajině. Zbrojní průmysl a kapitál na to přece musí nějak reagovat, a jakmile se se tohle soukolí začne hýbat...

Prosím chytřejší členy než jsem já, aby mě uklidnili! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, martar napsal:

Zajímalo by mne, zda tak jako např. inflační očekávání může stvořit resp. umocnit inflaci, nemůžou podobně fungovat prohlášení světových lídrů a tajných služeb o válečném konfliktu na Ukrajině. Zbrojní průmysl a kapitál na to přece musí nějak reagovat, a jakmile se se tohle soukolí začne hýbat...

Prosím chytřejší členy než jsem já, aby mě uklidnili! :)

Já to tady vnímám opačně, snaží se to tlačit. Ostatně kdo je tady agresor je celkem zřejmé. Nechcou opakovat Krym, kdy se tam najednou objevilo spousta vojaků, co Rusko tvrdilo, že vlastně nejsou jeho. Mimochodem takhle jich nedávno US několik set zabili v místě, kde žadný ruský voják není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inflaci může stvořit jedině emise nových peněz. Případně razantní všeobecné utlumení výroby. Prostě suma peněz na trhu je větší než suma zboží a vyrovnává se to cenami. To k té první části.

K té druhé - zbrojaři jsou jistě nadšení, já však furt nechápu, k čemu by Rusům byla Ukrajina. Při tom bordelu, který tam panuje. To by bylo i pro ně dost nestravitelné sousto.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Foundryman napsal:

K té druhé - zbrojaři jsou jistě nadšení, já však furt nechápu, k čemu by Rusům byla Ukrajina. Při tom bordelu, který tam panuje. To by bylo i pro ně dost nestravitelné sousto.

Třeba jen zkoušejí, co jim ještě projde. Snadné sousto... A zemí k obsazení je v okolí dost (třeba Pobaltí). Utiskovaná ruská menšina a už to jede. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hola,

je tady jistě někdo, kdo sleduje dění na Ukrajině a hrátky Putina, který se snaží získat body a to nyní již samotnou přítomností ruských vojsk na hranici a možným rozpoutáním konfliktu.

S prezidentem Ukrajiny se nebaví,  tedy obecně se baví jen s prezidenty, které si sám určí, cvičení s Běloruskem se prodlužuje. S ostatními jednajícími evidentně nenašel společnou řeč.

Co by tím Rusko získalo? Mně to prostě  nevychází a říkám si, že více ztratí než získá, tedy krom území, na které si Putin myslí, že má historické právo a je pro něj důležité proto, aby mohl případně znovu sjednotit SSSR

Jedná se tedy hlavně o to, že je Rusko ekonomicky v hajzlu a v Ukrajině vidí peníze a taky například území, export obilí do Afriky a tím posílení vlivu Ruska na dalším kontinentně? 

Nebo se spíše jedná o to že chce, aby bral svět Rusko vážně a proto vyhrožuje? Vždyť ztratil evidentně podporu Číny, která mu evidentně nařizuje jak a co má dělat. Pletu se, když si myslím, že ten jazýček na misce vah pro možný start konfliktu s Ukrajinou a velice pravděpodobným evropským konfliktem mimo hranice bývalého SSSR může být a nakonec bude čínský prezident ?

 

Sorry nesmějte se mi a tady z toho mám docela hrůzu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ani tak nebojím obsazení Ukrajiny Ruskem, resp. nemyslím si že to je cílem. Bojím se spíš toho, že až si Rusko opět ukousne nějaký ten kousek, což si myslím že cílem je, tak se řekne, no vidíte, vždyť to dopadlo dobře, žádná válka, všechno cajk. Co je komu po nějakém Doněcku, Luhansku, Krymu... Beztak už to je vlastně ruské. Jenže Putinovi nikdo do hlavy nevidí. Mrtví Ukrajinci a koneckonců i Rusové jsou mu šumafuk. Klidně tam může vlítnout se vším, co tam má. A za ten týden, než se tam dohrabe NATO (jestli vůbec), řekne ok ok, brzdím, stahuju se, sorry. Ale nestáhne se úplně a zůstane mu ten kousek ještě mnohem větší. Ale zabránilo se válce, tak dobrý. Však těm Ukrajincům zůstalo docela dost. Já z toho mediálního strašení nejsem úplně hepy, ale ono NATO asi moc jiných možností nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že NATO se nikam hrabat nebude, prostě jako vždy počká v teple, jak to dopadne. Putin si je na 200% jistý po Krymu, že EU do žádné války nepůjde, raději něco obětuje (v krajním případě klidně i nás se Slovenskem), jak známe z historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřijde mi, že by v posledních letech ve válkách někdo něco extra hmatatelného získal. Spíš naopak, stálo to hromadu peněz. Pár vůdců si získalo pofiderní obdiv ve svých zemích.

Mezi Ruskem a Ukrajinou jde o něco jiného:

1) V Rusku je zase jednou špatná nálada, tak se hledá vnější nepřítel. Za jejich bídu můžou všichni ostatní, jen ne vedení země. Chudáčci malí... Vzpomínají jak to bylo super v SSSR a jak byli velcí a stateční....

2) Rusko nechce Ukrajinu v NATO, ale přidává k tomu východní a střední Evropu, jako své zájmové území

3) Ukrajina resp. její území je pramáti všech Rusů, vnímají to jako své historické lůno. Něco jako u nás Přemyslovci, nebo Velká Morava apod.

4) Rusko nechce, aby Ukrajina byla úspěšná, nebo nedejbože se tam žilo líp než v Rusku. Obyvatelé Ruska by se začali ptát, jak je to možné.

Asi toho bude víc. Ono už jen to vyhrožování útokem způsobuje odliv investic, nejistotu apod.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...