Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ano, sankce. Protože další stupeň je ozbrojený konflikt a to asi (doufám) nikdo nechce.

Nicméně, nechápu proč už před osmi lety nepřišla na linii kontaktu vojska OSN a neiniciovala se jednání obou stran. Myslím, že z počátku konfliktu by vzbouřencům stačila větší autonomie a uznán ruštiny. Pokud se ale od začátku chtěli odtrhnout, těžko by je někdo zastavil. Příkladů je ve světě dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Radek124 napsal:

@safiTohle bohužel není zápůjčka z filmu - projevů stařecké demence stárnoucích diktátorů (a s ní souvisejících násilných excesů) je bohužel historie plná, Herodesa na ty co ji ignorují...

Mi povídej.... na vlastním tátovi vidím, jak se mu stářím mění povaha výrazně k horšímu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tím, že nikdo nechce ozbrojený konflikt, nejsem tak jistý. Lidi jsou nepoučitelní a historická zkušenost není z pohledu dějin vůbec dlouhá. Válka v Jugoslávii přišla ani ne 50 let po konci světové. V dojezdu auta na dovolenou se moji vrstevnici natvrdo stříleli. S některými jsem v Bosně a Srbsku mluvil, obyčejný chlapi jako já. Stejné starosti, stejné radosti. Jednoduše řečeno, já mám z toho vývoje úplně normální strach. Ne o sebe, už jsem něco zažil a rozhodně přestávám patřit k chovným kusům ve stádu. Ale povedla se nám skvělá děcka. . Už jsem překousal, že budou žít v klimaticky a energeticky složité době,  překousnul i fakt, že jejich svět a jejich společnost bude mít hodnotově jiný pohled než já, že progresivismus načas poblázní západní svět a vztahy v něm. Ale co je pro mě naprosto neakceptovatelné, je představa, že budou žít v ohrožení válečného konfliktu. Snad se toho kurva nedožijem.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jen dve poznamky..

Nejhorsi diktator je stary diktátor.. co uz nechce nic jineho nez se zapsat do dejin..

A pak nekde vyse bylo otazka, co chce Putin po Cesku.. jeden z jeho pozadavku je nedelitelnost bezpečnosti, ktera je nadrazena vlastnimu rozhodovani malych statu.. a chce navrat k bezpecnostnim hranicim v Evrope z roku 1997.. tedy navrat do doby pred nasim vstupem do Nato.. ten se nechce zastavit na Ukrajine...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Razítkem, pardón bajonety, se potvrdil status quo - Luhanská a Doněcká republika.

Válčit bude kdo? Tradičně Grand Armee / Bundeswehrmacht?  Nebo západní ukrajinská armáda S.Bandery proti Rudé armádě? Včetně Anety s Javelinem na rameni? Nene, hoši. Tohle dopadne jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi přijde, že zdaleka ne všichni včera slyšeli na vlastní oči a uši Putinův projev. Ta míra nenávisti a špíny směrem k Ukrajině si v ničem nezadá s Hitlerovými projevy k Československu v roce 38. Ukrajina podle něj nikdy jako národ neexistovala a nemá právo na nezávislost. To bylo faktické vyhlášení války. A směrem k západu otevřené vyhlášení nepřátelství a nenávisti s velkou mírou ublíženectví. Obvinil nejen současný svět, ale i historii vlastní země. A on bude ten který všechny ty křivdy napraví a ten čas podle něj nastal teď.

 

Ne tohle není žádná velmocenská hra, tady má svět co dočinění se stárnoucím šílencem s prstem na spoušti...

Tak jak už psal Roman, cítím opravdu strach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Roman I. napsal:

Já se tím, že nikdo nechce ozbrojený konflikt, nejsem tak jistý. Lidi jsou nepoučitelní a historická zkušenost není z pohledu dějin vůbec dlouhá. Válka v Jugoslávii přišla ani ne 50 let po konci světové. V dojezdu auta na dovolenou se moji vrstevnici natvrdo stříleli. S některými jsem v Bosně a Srbsku mluvil, obyčejný chlapi jako já. Stejné starosti, stejné radosti. Jednoduše řečeno, já mám z toho vývoje úplně normální strach. Ne o sebe, už jsem něco zažil a rozhodně přestávám patřit k chovným kusům ve stádu. Ale povedla se nám skvělá děcka. . Už jsem překousal, že budou žít v klimaticky a energeticky složité době,  překousnul i fakt, že jejich svět a jejich společnost bude mít hodnotově jiný pohled než já, že progresivismus načas poblázní západní svět a vztahy v něm. Ale co je pro mě naprosto neakceptovatelné, je představa, že budou žít v ohrožení válečného konfliktu. Snad se toho kurva nedožijem.

To je to co mě trápí a podepisuji se pod to. Navíc mám už dvě krásné vnoučata. 

Nyní se mi v hlavě hodní dokola tři věci. Putin, válka, Evropa v prdeli ( nejen)

A proč ? Protože Putin nemá silné protivníky. Nato vyjádří rozhořčení a možná i hluboké, OSN zřejmě vydá rezoluci, Evropská Unie a USA vymyslí restrikce a Čína která, by ho jako jediná mohla plácnout před prsty, bude dělat jako že nic, jelikož se ji to nyní "just in time" tak úplně netýká.

Kde se Putin zastaví, ptám se ? Co ho nyní omezuje ? Co ho zastaví ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Kristian.nov napsal:

Tak mi přijde, že zdaleka ne všichni včera slyšeli na vlastní oči a uši Putinův projev. Ta míra nenávisti a špíny směrem k Ukrajině si v ničem nezadá s Hitlerovými projevy k Československu v roce 38. Ukrajina podle něj nikdy jako národ neexistovala a nemá právo na nezávislost. To bylo faktické vyhlášení války. A směrem k západu otevřené vyhlášení nepřátelství a nenávisti s velkou mírou ublíženectví. Obvinil nejen současný svět, ale i historii vlastní země. A on bude ten který všechny ty křivdy napraví a ten čas podle něj nastal teď.

 

Ne tohle není žádná velmocenská hra, tady má svět co dočinění se stárnoucím šílencem s prstem na spoušti...

Tak jak už psal Roman, cítím opravdu strach...

Presne tak. On nezabira Ukrajinu, ale jen si bere zpatky část matičky Rusy. Aspon to tak citi. Ted dve oblasti, ale co bude dal. Dalsi bude Charkov, Odesa..............atd. Sankce a rezoluce ma u prdele, u Krymu si vyzkousel, ze mu to prochazi. Takze casem bude asi nutne delat "neco víc".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem pochopil tu ruskou kličku s uznáním republik, hned mě napadla ta Čína a T. Bylo by logické využít všeobecné rozhořčení z ukradení území ukrajiny, a vzít si, o čem jsou přesvědčeni, že jim bylo ukradeno. Je to celkem prekérka. Otázka, co za reakci světa si přejeme - ta je teda dobrá!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostá ekonomická izolace je na kolena dostane, jenom v reálu, co přesně jim ustřihneš? Protože každej řetěz má 2 konce…

A společenská izolace/prestiž….obávám se, že je to jedna z věcí, který na nich nechápeme. Nějakou dobu jsem žil na Ukrajině (hlavně západ, trochu východ) a už při přejetí Užgorodu mi to přišlo jak jiná planeta (mentálně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se bojím, že to není o tom jakou reakci si přejeme, ale jaká ho zastaví. A to asi nebude úplně ta, kterou bychom si přáli. Jak píše @Kristian.nov, naprostá izolace a k tomu nejspíš i skutečná železná opona...a ještě je otázka jestli to bude stačit, nebo jak bude reagovat. Bohužel se nám tady skutečně prochází šílenec s nabitou bambitkou. A toho papír nezastaví. A nechat ho dál se procházet a doufat, že nebude chtít na delší vejlet? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...