Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 21 minutami, Foundryman napsal:

Nejhorší je, že jsme jak nahej v trní. Která evropská země má dnes skutečně funkční armádu? Snad Polsko, možná Francie. Bundeswehr Lejnová za svého bačování prakticky zlikvidovala.

V Evropě není žádná armáda, která by se mohla postavit Rusku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc se obávám že pokud mu to půjde , tak se nezastaví na Ukraině. Pak se ukáže jak moc je Nato skutečně semknuté. Nějak se obávám že to dopadne jako v Mnichově. A pokud ne, a dopadlo by to tak že by Rus byl poražen konvenčně, může to být krůček k atomovému konfliktu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukrajina je člen Nato? Že voláte po zásahu Nato? Jste připraveni nasadit život svůj za UK? Svých dětí? Pokud ne, tak je trochu chucpe vyzývat, ať jiní hoši za Uk padnout…. Tohle si musí hlavně vyřešit Ukrajina a uplně nemám pocit, že by levý břeh byl odhodlán bojovat. A conto podpory Ukrajiny. Podpora ze strany Nato opět hraje do karet Putinovi, který v Natu vidí nepřítele. A myslím, že tak to vidí hodně Rusů. A co se týče Putina. To musí chtít Rusové, ať zmizí…a ti to evidentně nechtějí… bude Londýn zabírat majetek boháčů v Londongradu? Udělá v tomto směru něco EU? Jachty, fotbalove kluby…..budou akorat debilni sankce, které postihnou průmysl…. A prvními firmami, které budou v Rusku bude Siemens, Alstom a jiní ze západní Evropy…Trochu realismu…..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukrajina je člen Nato? Že voláte po zásahu Nato? Jste připraveni nasadit život svůj za UK? Svých dětí? Pokud ne, tak je trochu chucpe vyzývat, ať jiní hoši za Uk padnout…. Tohle si musí hlavně vyřešit Ukrajina a uplně nemám pocit, že by levý břeh byl odhodlán bojovat. A conto podpory Ukrajiny. Podpora ze strany Nato opět hraje do karet Putinovi, který v Natu vidí nepřítele. A myslím, že tak to vidí hodně Rusů. A co se týče Putina. To musí chtít Rusové, ať zmizí…a ti to evidentně nechtějí… bude Londýn zabírat majetek boháčů v Londongradu? Udělá v tomto směru něco EU? Jachty, fotbalove kluby…..budou akorat debilni sankce, které postihnou průmysl…. A prvními firmami, které budou v Rusku bude Siemens, Alstom a jiní ze západní Evropy…Trochu realismu…..

Jestli to byla reakce na mně tak jsi to špatně pochopil - psal jsem pokud by se nezastavil na Ukraině - tzn. napadl člena Nato - Polsko, Slovensko, Litvu, Estonsko. A právě proto jsem psal že se obávám že to skončí jako Mnichov - každý bude hájit především své zájmy když půjde do tuhého.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žijeme v době, v jaké žijeme a historie má tendenci se opakovat. Takže ano, osobně se myšlenkově připravuji na možnost, že to s námi za pár let může dopadnout podobně jako před druhou světovou válkou (Mnichov, atd..). 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, matous napsal:


Jestli to byla reakce na mně tak jsi to špatně pochopil - psal jsem pokud by se nezastavil na Ukraině - tzn. napadl člena Nato - Polsko, Slovensko, Litvu, Estonsko. A právě proto jsem psal že se obávám že to skončí jako Mnichov - každý bude hájit především své zájmy když půjde do tuhého.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne. Obecně. Ale tak je že každý hájí své zájmy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

porad mi vrtalo hlavou, proc maji zajem o kus zeme, kde je bida, chudoba, nezamestnanost a dnes uz skoro asi ani zadne obyvatelstvo. ve zpravach jsem asi prehledl nektere informace o regionu https://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_Union_of_Donbas. kdo by dnes (ne)chtel mit kontrolu nad regionem znamym pro zpracovani oceli a zasobami uhli?

necetl jsem nekde, ze v cine potrebuji uhli? nebo ocel? nebo snad oboje?

edit: asi nic noveho, ani aktualniho, uz pod tim clankem na wiki jsou reference na clanky, ze spolecnosi skupuje rusky vlastnik

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, safi napsal:

Žijeme v době, v jaké žijeme a historie má tendenci se opakovat. Takže ano, osobně se myšlenkově připravuji na možnost, že to s námi za pár let může dopadnout podobně jako před druhou světovou válkou (Mnichov, atd..). 

No a není to smutný, takhle preventivně ohýbat hřbet s velkým předstihem dopředu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz to tak ctu, co kdybychom se k tem rusakum pridali dobrovolne? Jednou uz jsme je tu meli a nebylo to tak spatny. Hlavne by byl mir a klid na praci, pruvod na 1.Maje, vojensky prehlidky s nejmodernejsi technikou atd atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kuncák7 napsal:

Ne, nepřekrucuju. O vojenském cvičení ví i cvrček u Vás. Jestli ti vadí vojenská kolona, ve vestách a přilbách a v ruce zbraně, tak je to pro mě totéž. Jsem zvědav, kdy ty, předpokládám , hrdej majitel max. modré knížky, přiložíš ruku k dílu a něco uděláš ( odhaduju, že by sis prostřelil nohu jen když by ses měl oblíct ). Bud rád, že je tam máte a šoupej nohama.

Jo a abych nevytrhával z kontextu, dej sem i ty své další komenty, kdy chceš mít klid a být bez války u vás. Ty patříš opravdu přesně sem, do tohodle vlákna.

velice správně, kuncáku, tak jest.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, busdriver napsal:

No a není to smutný, takhle preventivně ohýbat hřbet s velkým předstihem dopředu?

To není ohýbání hřbetu, zejména když jsem v jedné ze skupin, po kterých by Rusáci šli 🙂 Spíše to, že by se člověk neměl 100% spoléhat na pomoc ostatních států směrem k ČR a SR. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, safi napsal:

To není ohýbání hřbetu, zejména když jsem v jedné ze skupin, po kterých by Rusáci šli 🙂 Spíše to, že by se člověk neměl 100% spoléhat na pomoc ostatních států směrem k ČR a SR. 

Chybí stará monarchie 🙂 Nicméně by asi nebylo od věci, urychleně se zkoordinovat s Polskem, Maďarskem, Slovenskem a možná i Rakouskem. Od Německa, Francie atd. nelze nic očekávat. Němci jsou sami fprdeli a Francouzi na cokoli východně od Štrasburku kašlou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byt  v NATO ma svoje vyhody,ale tiez nemam falosny pocit,ze keby ruske tanky prejdu nasu hranicu,tak tu mame vsetkych zo zapadu na pomoc. Verim,ze k tomu ale nepride.skor ma dnes napadlo,ze co take Rakusko ktore v NATO nie je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, minuso napsal:

Byt  v NATO ma svoje vyhody,ale tiez nemam falosny pocit,ze keby ruske tanky prejdu nasu hranicu,tak tu mame vsetkych zo zapadu na pomoc. Verim,ze k tomu ale nepride.skor ma dnes napadlo,ze co take Rakusko ktore v NATO nie je...

Vono, kyby šlo do tuhýho, to by si najednou vzpomnělo, že do Nata vlastně chce. To mi věř. Stejně tak Švédsko a Finsko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem furt mírnej optimista - myslím, že Putin na západě Ukrajiny zabředne do vleklé války a nebude mít kapacitu na něco dalšího. Rusové se vždycky uměli dobře bránit, ale s obsazováním území s nepřátelským obyvatelstvem to už tak slavné nebylo. Chybí jim holt anglická koloniální zkušenost 🙂

Nebo si dosadí v Kyjevě svoje lidi, adeptů tam asi najde dost, a armádu zase stáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...