Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 5 minutami, geometr napsal:

... to už tu jednou bylo (možná víckrát).

já to nepročítám celý, v tom případě jsem rád, že ten názor nemám sám

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za posledních dvacet let Západ jen a jen slábl. Toliko heslovitě, co mne tak namátkou napadá: deindustrializace • násobné posílení Číny • „vzdělanostní společnost“ • problémy a fiasko v Iráku • tištění nekrytých peněz, nesplatitelné zadlužování • fiasko v Libyi • anexe Krymu • bezprecedentní migrační krize • feminismus, genderismus, buzersexuálové • wouci a blmouni • zfixlované americké volby • grýndýl a rozvrat energetiky • atd. atd… 

Posledním krokem bylo ujištění Západu, jmenovitě Bidena, že na Ukrajině vojensky nezasáhne. Pokud si Putin situaci vyhodnotil tak, že není nač čekat, diví se tomu někdo?

Pro pomalejší - to není obhajoba Putina, to je uvažování, co dělat, abychom se podobným průserům vyhnuli. Za rohem je Čína, a to je daleko nebezpečnější soupeř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Foundryman napsal:

No a když si vezmu, že máme ve vládě podobné idioty: 

Ruský prezident Vladimir Putin prohraje válku proti Ukrajině, kterou nesmyslně rozpoutal, uvedl v pátek před senátory šéf české diplomacie Jan Lipavský,

jímá mě beznaděj...

Tomu jsem se upřímně zasmál... ten vůbec neví, která bije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Roman I. napsal:

já to nepročítám celý, v tom případě jsem rád, že ten názor nemám sám

🙂 Nemyslel jsem ten názor, nýbrž tu situaci v Evropě. A v té době (před 2. světovou válkou) přesvědčení / domněnku, že někdo bude obětován ve prospěch míru pro ostatní a tím válka / konflikt skončí. To jsem měl na mysli.

A co se války týká, ta už samozřejmě nikdy nebude mít podobu, jakou měla v první polovině 20. století. V dnešní době je jen otázkou, na jak velkém území se bude válčit konvenčně, na jak velkém kyberneticky, ekonomicky, energeticky... a jak to bude dlouho trvat.

Dovede si tady vůbec někdo z vás představit, že by teď byl na území Ukrajiny při pohledu na svoje děti? Mě jímá hrůza prostě, nemužu si pomoct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Zdenek1307 napsal:

Tomu jsem se upřímně zasmál... ten vůbec neví, která bije.

Já bych se tomu rád zasmál, ale nějak mi to nejde. 

Navíc jsem ted zjistil ( vůbec mi to nedošlo ), že bych si měl změnit vyzváněcí ton v telefonu - ruská hymna, Alexandrovci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě velké zklamání z jednání Německa.

Dobře, chápu přes 70 let gumování mozků pacifismem společně s pocitem viny (i když oprávněným) za zvěrstva minulosti, se z nich stali akorát ohební kšeftaři. Ale to, že tento po Rusech druhý nejpočetnější evropský národ ztratil hrdost a důslednost mi hlava nebere. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, kuncák7 napsal:

Já bych se tomu rád zasmál, ale nějak mi to nejde. 

Navíc jsem ted zjistil ( vůbec mi to nedošlo ), že bych si měl změnit vyzváněcí ton v telefonu - ruská hymna, Alexandrovci.

Dej si tam  " Běž domů Ivane"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, klobadysek napsal:

Za mě velké zklamání z jednání Německa.

Dobře, chápu přes 70 let gumování mozků pacifismem společně s pocitem viny (i když oprávněným) za zvěrstva minulosti, se z nich stali akorát ohební kšeftaři. Ale to, že tento po Rusech druhý nejpočetnější evropský národ ztratil hrdost a důslednost mi hlava nebere. 

Dědictví Merkelové. Kohl byl ještě jiná liga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, montemar napsal:

trochu mě děsí těch 45 tis pytlu, (pokud je to teda pravda), to nevypadá jen na ukrajinu.. 

Rusové možná dnes nebo zítra ovládnou Kyjev, ale to neznamená, že se to nevrtne v krvavou partyzánskou válku...Navíc pytle na mrtvoly se asi moc nekazí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...