Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Bert napsal:

Jestli se něco děje? Jo děje. Zkurvenej Ivan válčí na Ukrajině. Ruská sekce je uzavřena.

A plánuje se sekce Ruské hodinky otevřít někdy v budoucnu a nebo v rámci ideologické čistoty už je utrum? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Bert napsal:

 

@Foundryman byl několikrát v SZ i v rámci napomínání v různých tématech upozorňován na nutnost zvážit svou úroveň a způsob vystupování na Chronomagu. Nepovedlo se mu to. Je tedy první obětí hybridní války. Trvalý BAN.

 

Sorry jako, ale tohle byl exemplární příklad latentního rusofila. Sice to otevřeně nepřizná, ale neustále okopává kotníky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davide, zkus se na to podívat z úhlu pohledu, jaký jsem postoval včera:

Tak borci, nadešel čas vyzkoušet si zavedení sankcí, které zároveň omezují nás samotné. Sekce Ruské hodinky je nepřístupná.

Sankce nás budou všechny bolet. Zavření SWIFTU rozhodně. Proč bychom alespoň v rámci Chronomagu nemohli svůj postoj vyjádřit (byť v malém) obdobně. A nepiš pejorativně o ideologické čistotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, ze pokud se podari jasny postoj zapadniho sveta (sankce, swift, valecna pomoc), ze to sleduji a vnimaji i ostatni.. i treba Cina.. nejde jen o EU.. ale treba i o ten Taiwan.. kdyz ostatni uvidi, ze podobna dobrodrzstvi je budou bolet, snad to zahrnou do svych budoucich uvah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Aktobe napsal:

Bert je CURAK!!!

Oceňuji toto hrdinské gesto, ale myslím, že toto prohlášení je (v rámci Chronomagu) asi tak stejně chytré, jako dnešní minidemonstrace 5 dementů před Ruskou ambasádou majíce za cíl podporu Putina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Bert napsal:

Davide, zkus se na to podívat z úhlu pohledu, jaký jsem postoval včera:

Tak borci, nadešel čas vyzkoušet si zavedení sankcí, které zároveň omezují nás samotné. Sekce Ruské hodinky je nepřístupná.

Sankce nás budou všechny bolet. Zavření SWIFTU rozhodně. Proč bychom alespoň v rámci Chronomagu nemohli svůj postoj vyjádřit (byť v malém) obdobně. A nepiš pejorativně o ideologické čistotě.

 

Poprosil bych uzavřít i sekci Čínské hodinky. To co dělají s Ujgurama a jiné záležitosti taky vyžaduje ráznou odezvu..

Všem měřit stejně,. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Prochy68 napsal:
před 5 minutami, John_Lenon napsal:
Sorry jako, ale tohle byl exemplární příklad latentního rusofila. Sice to otevřeně nepřizná, ale neustále okopává kotníky.

Ja uz s nim "bojoval" ohledne vylouceni Ruska z tentru na Dukovany.

to je právě ono. včera mě vysíral s tim youtube kanálem a ještě ze mě dělá vola, že neumim rusky. 

 

No neumim ty píčo a to jsem chtěl začít učit se Rusky. Ale po tom co se stalo jsem s Rusama skončil. V rámci mého povolání je budu odmítat jako klienty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bert napsal:

Oceňuji toto hrdinské gesto, ale myslím, že toto prohlášení je (v rámci Chronomagu) asi tak stejně chytré, jako dnešní minidemonstrace 5 dementů před Ruskou ambasádou majíce za cíl podporu Putina.

Darwinuv výběr v praxi. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry jako, ale tohle byl exemplární příklad latentního rusofila. Sice to otevřeně nepřizná, ale neustále okopává kotníky.

To si nemyslím, spíš ukázkovej příklad konspiračního provokatera. Stačí se podívat, v jakých vláknech se především vyjadřoval - Žumpa, očkování, covid, Elektromobilita a podobně, primárně polarizující témata, ve kterých se stavěl do pozice člověka "co ví víc, nenechá se oblbnout médii, a je mu jasný že za vším stojí elity", zároveň ve většině vět byly buď Logický chyby nebo argumentační fauly.

Takovej ten typ člověka, co svůj blud zakončí něčím jako - náhoda? Nemyslím si! Chtěl jsem jen vyvolat diskuzi a to se mi povedlo! Očekávám, že mi budete dávat palce dolů (diskuze na Novinky.cz).

Na to nemá smysl reagovat a překvapuje mě, že vydržel tak dlouho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ragu napsal:


To si nemyslím, spíš ukázkovej příklad konspiračního provokatera. Stačí se podívat, v jakých vláknech se především vyjadřoval - Žumpa, očkování, covid, Elektromobilita a podobně, primárně polarizující témata, ve kterých se stavěl do pozice člověka "co ví víc, nenechá se oblbnout médii, a je mu jasný že za vším stojí elity", zároveň ve většině vět byly buď Logický chyby nebo argumentační fauly.

Takovej ten typ člověka, co svůj blud zakončí něčím jako - náhoda? Nemyslím si! Chtěl jsem jen vyvolat diskuzi a to se mi povedlo! Očekávám, že mi budete dávat palce dolů (diskuze na Novinky.cz).

Na to nemá smysl reagovat a překvapuje mě, že vydržel tak dlouho.

Máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ragu napsal:


To si nemyslím, spíš ukázkovej příklad konspiračního provokatera. Stačí se podívat, v jakých vláknech se především vyjadřoval - Žumpa, očkování, covid, Elektromobilita a podobně, primárně polarizující témata, ve kterých se stavěl do pozice člověka "co ví víc, nenechá se oblbnout médii, a je mu jasný že za vším stojí elity", zároveň ve většině vět byly buď Logický chyby nebo argumentační fauly.

Takovej ten typ člověka, co svůj blud zakončí něčím jako - náhoda? Nemyslím si! Chtěl jsem jen vyvolat diskuzi a to se mi povedlo! Očekávám, že mi budete dávat palce dolů (diskuze na Novinky.cz).

Na to nemá smysl reagovat a překvapuje mě, že vydržel tak dlouho.

Bert měl trpělivost no.

 

Já ne, začal jsem ho ignorovat.

 

Jinak máš pravdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bert napsal:

Oceňuji toto hrdinské gesto, ale myslím, že toto prohlášení je (v rámci Chronomagu) asi tak stejně chytré, jako dnešní minidemonstrace 5 dementů před Ruskou ambasádou majíce za cíl podporu Putina.

Mezi těmi zkurvysyny byli i dva vysírači z událostí kolem covidu (ten co napadal Kubka a nějakej antivax aktivista) - oceňuju jejich konsistentnost, když už je někdo lidskej vodpad, tak je jím na všech frontách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, John_Lenon napsal:

20+ komentářů a sebevražedné sklony. 

 

Neříkají ti doma lumíku? 

 

Jinak s čínou souhlasim, jsou to zmrdi. Troubo.

Teď nerozumím. Proč troubo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já z toho Bertova počinu zavření ruských hodinek mám celkem radost. Samozřejmě si nemyslím, že to něco reálně změní. Včerejší rozklepnutí hodinek jsem vnímal jako milou českou švejkovinu, ale třeba se mýlím.

Jde tady o zcela jiný rozměr. Jak tady vnímáme závažnost a symboliku toho, co se děje. Putin se natvrdo zařadil vedle Hitlera, Stalina, Pol Pota mezi masové vrahy dějin. Rusko a jeho mocenská ideologie (ať v kabátu komunismu nebo nacionalismu) v mých očích je na úrovni fašismu. 

A udělat gesto, že stejně jako tady snad nesneseme očividnou propagaci nacismu, tak  v tuto chvíli udělat gesto, že pošleš do prdele symboliku státu, který má rukou krev stejně, je chvályhodné.  Mít tady Vostok s ruským tankem je imho šílené.

Prosím Ty, kteří by mi chtěli vpálit německé hodinky B Uhr třeba, ať se předtím zamyslí, jestli to není spíš militárie.  Při švejkování bychom zavřeli všechny sekce, protože žádný národ nemá svědomí čisté. 

Rusko se děje teď, Putin jako představitel říše zla napadl zemi, která s ním válčit nechtěla a má většinovou domácí podporu. Pro mě tečka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, John_Lenon napsal:

20+ komentářů a sebevražedné sklony. 

 

Neříkají ti doma lumíku? 

 

Jinak s čínou souhlasim, jsou to zmrdi. Troubo.

Mýty a mylné představy[editovat | editovat zdroj]

220px-Lemmus_sibiricus.jpg
 
Lumík sibiřský (Lemmus sibiricus)

Mylné představy o lumících trvají několik staletí. Ve 30. letech 16. století geograf Zeigler ze Štrasburku předložil teorii, že lumíci padají během bouřekz oblohy a pak náhle umírají, když na jaře roste tráva. Této teorii odporoval přírodovědec Ole Worm, který připustil, že lumíci mohou padat z nebe, tvrdil však, že se nerodí samoplozením, nýbrž je přináší vítr. Worm jako první publikoval pitvu lumíka a dokázal, že lumíci jsou anatomicky podobní ostatním hlodavcům.[3][4], např. hrabošům a křečkům, a Carl Linné prokázal jejich přirozený původ.

Mnoho lidí se domnívá, že se lumíci při migraci dopouštějí masových sebevražd. To však není pravda. Mýtus masových sebevražd u lumíků je starý několik století a byl popularizován řadou faktorů.

Lumíci jsou hnáni silným biologickým nutkáním a zvýší-li se výrazně hustota jejich populace, začnou migrovat ve velkých skupinách. Lumíci umějí plavat: mohou se tedy ve snaze najít nové působiště odhodlat přeplavat řeku či jezero. Je-li vodní překážkou oceán nebo je prostě nad jejich síly, mnoho lumíků utone. Nevysvětlené fluktuace v populacích lumíků norských a jistý sémantický zmatek (sebevražda nejen jako vědomé rozhodnutí, ale také jako projev šílenství) napomohly vzniku populárního stereotypu o sebevražedných lumících, zejména když takové chování ukázal filmový dokument Walta Disneyho (viz níže). Blud je však starší: objevuje se již v srpnovém čísle (1877) časopisu Popular Science Monthly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Roman I. napsal:

Já z toho Bertova počinu zavření ruských hodinek mám celkem radost. Samozřejmě si nemyslím, že to něco reálně změní. Včerejší rozklepnutí hodinek jsem vnímal jako milou českou švejkovinu, ale třeba se mýlím.

Jde tady o zcela jiný rozměr. Jak tady vnímáme závažnost a symboliku toho, co se děje. Putin se natvrdo zařadil vedle Hitlera, Stalina, Pol Pota mezi masové vrahy dějin. Rusko a jeho mocenská ideologie (ať v kabátu komunismu nebo nacionalismu) v mých očích je na úrovni fašismu. 

A udělat gesto, že stejně jako tady snad nesneseme očividnou propagaci nacismu, tak  v tuto chvíli udělat gesto, že pošleš do prdele symboliku státu, který má rukou krev stejně, je chvályhodné.  Mít tady Vostok s ruským tankem je imho šílené.

Prosím Ty, kteří by mi chtěli vpálit německé hodinky B Uhr třeba, ať se předtím zamyslí, jestli to není spíš militárie.  Při švejkování bychom zavřeli všechny sekce, protože žádný národ nemá svědomí čisté. 

Rusko se děje teď, Putin jako představitel říše zla napadl zemi, která s ním válčit nechtěla a má většinovou domácí podporu. Pro mě tečka.

 

Opravdu se vážně přimlouvám za uzavření sekce Čínské hodinky. Koncentrační tábory pro Ujgury se dějí právě teď a nyní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...