Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 11 minutami, safi napsal:

Myslíte, že tuhle jednotu světa Rusko čekalo? Jsem zvědavý na ten finanční masakr zítra…

Nemyslim, ze to ten zmrd cekal. Postavila se proti nemu cela spolecnost, mozno by nekdo cekal razantnejsi akce, ale dulezita je ta jednota - vsichni stoji proti nemu, Rusko smeruje k silne izolaci.

Taky jsem zvedavy na zitra, preju tomu zmrdovi at financne padne uplne na kolena a snad na to dojede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, marecenator napsal:

Nemyslim, ze to ten zmrd cekal. Postavila se proti nemu cela spolecnost, mozno by nekdo cekal razantnejsi akce, ale dulezita je ta jednota - vsichni stoji proti nemu, Rusko smeruje k silne izolaci.

Taky jsem zvedavy na zitra, preju tomu zmrdovi at financne padne uplne na kolena a snad na to dojede.

Mě zaujalo, že nabídl jednání, ale pořád si připomínám, že tohle může být úskok v úskoku a že pravé peklo ještě nenastalo. Pokud Kličko říká, že Kyjev je už obklíčen, tak další dny budou asi mnohem drsnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, busdriver napsal:

Na to sem taky zvedavej. Jestli k nam nejaky zpravy vubec prosaknou a jestli nas teda nesmazne v noci atom...

Myslím, že tak zoufalý ještě není, vypadá to, že dost ruských posádek jsou začátečníci, kterým neplánovaně protáhli vojenské cvičení. Dost bude záležet na vývoji doma, respektive, jak sankce zasáhnou armádu a příslušný zbrojní komplex.

A nezapomínejme, že Čína je zatím dost nečitelná. Evidentně soudruzi v Pekingu počítají a zvažují, co dělat

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi"Finanční masakr" si zatím představit neumím - prostý ruský mužik s kyblíkem brambor přežije i bez SWIFTu a až mu dojdou ve strožoku ruble, pokácí si k otopu výše oplakávanou berjozku.

Každopádně Putlerovi ze srdce přeju aby v dalších dnech naplno pocítil co to znamená být "vyvrhel", kterého vyžrané servilní krysy převlečené za kamarády opouštějí a jediné co mu na stará kolena zbude je jeho ušmudlané červené tlačítko a hrozba postavení před mezinárodní tribunál, potom co se i samozvaný uzurpátor Saša (po vzoru Mussoliniho mrtvoly) zhoupne na kandelábru. Jak Bidena od ostudy v Afghánistánu nemusím, tak tímhle jediným slůvkem trefil hřebíček na hlavičku. Teď už "jen" zbývá (předpokládejme pomocí příslibu tichého urovnání Trumpovy "obchodní války" + moratoria na zprávy o Ujgurech) přesvědčit k aspoň částečné blokádě Čínu - a pokud se Ukrajinci udrží, do týdne by se ta úchylná studenoválečná představa tankového blitzkriegu opravdu mohla začít sypat. Škoda že za poslední roky už jsem si z východní světové strany zvykl spíš na špatné zprávy... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minimálně od roku 2014 se v západní expertní komunitě a v rámci NATO často diskutovala varianta, podle které by Rusko mohlo zvolit limitovaný jaderný útok v podobě omezeného použití pouze jedné nebo několika málo jaderných zbraní. K tomu by mohlo dojít v momentě, kdy by se dostalo do přímého vojenského střetu s NATO a Putin by věřil, že v konfliktu nezvítězí. Tím by konflikt eskaloval na další úroveň s očekáváním, že NATO nebude ochotno v eskalaci pokračovat dále, zasedne s Ruskem k jednacímu stolu, a Kreml tak odvrátí porážku.”

.. nechci ani domýšlet, jakej cíl by je mohl napadnout.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, vzduch napsal:

Taky mně přijde úsměvná případná mobilizace mladíků, kteří neabsolvovali ZVS. Jen jsem si potřeboval ulevit. 

Přesně, já jsem ročník 84 a když jsem měl jít na ZVS, tak v ten rok byla zrušena. Zbraň jsem nikdy nedržel v ruce, hod granátem nikdy nebyla má silná disciplína a sundat mi brýle, tak jsem slepý jako patrona a jsem spíš nebezbečný pro lidi z vlastních řad. V pátek v práci jsem v našem mladém kolektivu (25-30let) prohlásil, že by bylo zajímavé, kdybychom museli narukovat a všichni na mě koukali jako na blázna, že jich se to netýká, že přeci již máme profi armádu, tak asi takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, gloom napsal:

Přesně, já jsem ročník 84 a když jsem měl jít na ZVS, tak v ten rok byla zrušena. Zbraň jsem nikdy nedržel v ruce, hod granátem nikdy nebyla má silná disciplína a sundat mi brýle, tak jsem slepý jako patrona a jsem spíš nebezbečný pro lidi z vlastních řad. V pátek v práci jsem v našem mladém kolektivu (25-30let) prohlásil, že by bylo zajímavé, kdybychom museli narukovat a všichni na mě koukali jako na blázna, že jich se to netýká, že přeci již máme profi armádu, tak asi takto.

Prostě by ses to musel naučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 minutes ago, montemar said:

 

.. nechci ani domýšlet, jakej cíl by je mohl napadnout.. 

Dneska se mi dobře spát nebude. Na seznamu nepřítelských států moc cílů, kam to doletí, není.

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, gloom napsal:

Přesně, já jsem ročník 84 a když jsem měl jít na ZVS, tak v ten rok byla zrušena. Zbraň jsem nikdy nedržel v ruce, hod granátem nikdy nebyla má silná disciplína a sundat mi brýle, tak jsem slepý jako patrona a jsem spíš nebezbečný pro lidi z vlastních řad. V pátek v práci jsem v našem mladém kolektivu (25-30let) prohlásil, že by bylo zajímavé, kdybychom museli narukovat a všichni na mě koukali jako na blázna, že jich se to netýká, že přeci již máme profi armádu, tak asi takto.

Naučil by ses to sakra rychle. Pokud ne, je mi líto. Jo a aby sis to blbě nevylozil, i nám s absolvovanou ZVS by bylo ouvej, neboj. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Topolánek: Putinovi financujeme válku

Závislost států Evropské unie na ruském plynu je enormní. V Česku, Slovensku, Maďarsku, Rakousku a Finsku je téměř stoprocentní, v Německu, Polsku či Švédsku se ruský plyn podílí na spotřebě plynu z 50 až 75 procent. A jeho cena se v posledním roce zvýšila o polovinu.

„Mezi lednem 2021 a lednem 2022 poklesla dodávka ruského plynu o 46 procent, což znamená, že to Putin dělal zcela vědomě a že si tím financuje válku,“ konstatoval Topolánek.

„Rusko nedodávalo plyn na spotový trh, protože by snižovalo jeho cenu v dlouhodobých kontraktech. A vzhledem k dlouhodobým kontraktům, které jsou na spotový trh vázané, nikoli podle ropy, mu čtyřnásobná cena plynu umožňuje financovat válku, kterou mu tím pádem platíme my,“ dodal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gloom”neboj” vetsina z nas by stejne byla jen potrava pro dela. Jedna z taktik klasickeho pozemniho boje je i primitivni “komu drive dojde munice”….takhle se pradeda dostal v legiich v boji proti bolsevikovi do zajeti a me diky rusky kunde ceka mozna to stejny.

na atom neverim. To i tomuhle zrmdovi je jasny, ze kdyz to zkusi I v malym meritku, tak vsechny ostatni atom velmoci vymazou rusko ze svetovych atlasu jednim spolecnym uderem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...