Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:
před 2 hodinami, Z. Paul napsal:
Nemám další info, četlo to někdo někde?
C138A917-DDE3-4A73-A91D-02F8093128F0.thumb.jpeg.09686193419c3640d783b924f6530957.jpeg

No ja cetl, ze je to fiktivni postava

Nejspíš tomu tak bude. Mmch na fotce je výroční polský MiG-29...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, vojta1 napsal:

Tak to já právě přesně naopak. Myslím, že je důležité aby věděl kdo to tam posílá... 

Máš kámo pravdu, tady jde o to aby putin a Rusko věděli, že nasrali celý svět. Oni to hlavně poslední týden pociťuji vojensky  i ekonomicky a to celý národ a o to světu jde. Aby se každý rusák zamyslel

Nyní se mohou ptát a kdo za tohle může ? Opravdu "západ"  a je to vše jen propaganda ?  A nebo že by Vládík, který zapomněl kde začínají a končí hranice Ruska za našeho tichého mlčení a podpory ?

Rusko musí vědět, že to posralo a Rusko není jen Putin.

Musí to poznat:

Ekonomicky ( to co nyní zažívá ekonomika v Rusku, musí neskutečně rusáky bolet)

Vojensky ( podpora dronů třeba od Turecka (a tyto drony právě cvičí s těmi kolonami ruské techniky)

Třeba i ty Anonymous ( moc se těším až jim ochromí kompletní kritickou infrastrukturu)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnitřně cítím existenční rozdíl mezi failem invaze na Ukrajinu (protože někdo pošle zbraně a vojáky) vs. celosvětovou izolací Ruska a zničením jeho ekonomiky v přímém přenosu. Svět si vybral variantu druhou a já jen doufám, že ten debil nebuda tak zhrzený, aby někam poslal pozdrav červeným tlačítkem. Jak se všichni báli vojensky postavit proti Rusku na Ukrajině, tak já se víc bojím téhle izolace, která je vlastně direktivní útok na Putinovi voliče. Neříkám, že neměla přijít, já se toho prostě víc obávám ve vztahu k červenému tlačítku (last resort).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Hasňa napsal:
před 20 hodinami, VS napsal:
Jo, pro tohle poznání k něčemu byla. Ale jestli rudá armáda dneska funguje stejně, jako tenkrát, tak se nedivím, že tak dopadá. Putinovi se říká jen to, co chce slyšet, pravda ho nezajímá. Připomíná mi jednoho ostravského miliardáře. Ten taky nemá vstupní interface a dialog s ním je jeho monolog.

Světlík?

Pán je znalec. :)

Jsem zvědavý na jeho miliardovou lahvárnu v Bělorusku. Asi stejný kauf, jako elektrárna v Turecku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, tmx said:

Vnitřně cítím existenční rozdíl mezi failem invaze na Ukrajinu (protože někdo pošle zbraně a vojáky) vs. celosvětovou izolací Ruska a zničením jeho ekonomiky v přímém přenosu. Svět si vybral variantu druhou a já jen doufám, že ten debil nebuda tak zhrzený, aby někam poslal pozdrav červeným tlačítkem. Jak se všichni báli vojensky postavit proti Rusku na Ukrajině, tak já se víc bojím téhle izolace, která je vlastně direktivní útok na Putinovi voliče. Neříkám, že neměla přijít, já se toho prostě víc obávám ve vztahu k červenému tlačítku (last resort).

Souhlas, taky se toho obávám. Ten člověk je zjevně úplně mimo realitu, nemá to v hlavě v pořádku a nikdo moc neví, čeho je schopný, každopádně ještě před týdnem by nikdo z nás netipoval, že zahájí invazi na celou ukrajinu. Evropa teď jede na dopaminové vlně ze semknutí, ale je to jaderná krize a je třeba občas mírnit emoce, jakkoliv těžce se mi to při pohledu na zakoušenou Ukrajinu píše. Ostatně USA to asi pochopili a neuzavřeli vzdušný prostor.

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky "uzavřít vzdušný prostor" rozhodnutím zvenku by znamenalo že:

  1. lítat dle vlastního uvážení by nad vlastním územím nemohlo ani Ukrajinské vojenské letectvo (drony nevyjímaje)
  2. někdo zvenku (USAF, Luftwaffe?) by to musel řídit, hlídat a vynucovat = riziko přímého konfliktu s kacapstánem. Stačí si vzpomenout na ten kravál kvůli jedinému sestřelu nad Tureckem, i dacan jako Erdogan se kvůli tomu tehdy málem podělal strachy a od té doby zmetek pro sichr hraje na obě strany.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...