Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tady to počtení ukazuje na ideologický kontext války.

Toho jsem se bál, že nepůjde jen o "peníze" = udržení se vládnoucí vrstvy u moci, ale o ideologii. Jak víme z historie, "svaté" války byly ty nejkrvavější..

https://www.forum24.cz/putinuv-mozek-dugin-zapad-je-hrbitov-toxickeho-odpadu-civilizace-pryc-od-nej/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=1AjXk5Jf2yo-202203010843&dop_id=15613873

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jasně, že za to jako Západ můžeme. Ustupovali jsme mu a v zájmu zachování přizně voličů trpěli jeho hru.

Akorát, že tímhle si to u voličů posral do konce života.

 

Ale budoucí vývoj si netroufnu předvídat. Válka neskončila. Spíš skončil její začátek. Teď mám od rána v hlavě tu kolonu a hezky mi z toho není. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Gustaf napsal:

Na co čekají Anonymous? Heknout jim infrastrukturu, vypnout proud a vodu nebo pouštět stále dokola reálný obrázek na Ukrajině. Live stream na světelných plochách ve městech atp...kua už budeme spoléhat i na hackery

Gustafe, predstavujes si to jako Hurvinek valku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, temny napsal:

Pch, to sami jeste radi sezerou 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, nedělní Putinovo opatření prý odpovídá v americké pětistupňové poplachové škále DEFCON číslu tři, přičemž jednička je atomová válka a pětka hluboký mír.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-na-ukrajine-rusko-putin-atomova-bomba-vyhruzka-jaderna-sila.A220228_175317_zahranicni_albe?zdroj=top

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Radek124 napsal:

Ono taky "uzavřít vzdušný prostor" rozhodnutím zvenku by znamenalo že:

  1. lítat dle vlastního uvážení by nad vlastním územím nemohlo ani Ukrajinské vojenské letectvo (drony nevyjímaje)
  2. někdo zvenku (USAF, Luftwaffe?) by to musel řídit, hlídat a vynucovat = riziko přímého konfliktu s kacapstánem. Stačí si vzpomenout na ten kravál kvůli jedinému sestřelu nad Tureckem, i dacan jako Erdogan se kvůli tomu tehdy málem podělal strachy a od té doby zmetek pro sichr hraje na obě strany.

Myslím že exell mal na mysli svoj (US) vzdušný priestor, nie bezletovú zónu nad UA. To je asi každému tu jasné že to (v tejto fázi) nejde. Musel by spraviť niečo nemysliteľné voči civilistom aby sa na to svet odhodlal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem videl na FB. Takze ano, nejake tradice v narode ozivaji... 🤮

Neznámý průvodčí: ”NENÍ den, abych v práci neřešil alkoholiky, rváče, černé pasažéry, narkomany, ALE to, co se řešilo dnes jsem ještě nezažil....
Co se děje na východě je hrozný a ty lidi opravdu lituji, ale chování dnes několika Čechů bylo opravdu šílené .....
3 zážitky dnes z vlaku, z práce:1)Ukrajinští kluci odjíždějí na vojnu a rukují. Vezli jsme 4 mladíky, kterým nebylo moc do smíchu, vyřizují jim jízdenky a oni se na něco ptají. Hodně lidí nerozezná rozdíl mezi ukrajinštinou a ruštinou. Jakmile jeden z těch kluků promluvil, několik lidí na ně začalo pokřikovat: Táhni domů ty ruskej zmrde... atd. Nepomohlo ani, když jsem za ně řekl, že to nejsou Rusové 😔....
2) Mladá holčina jela z Prahy do Hradce Králové. Lístek měla na slevu do 15ti let a chtěla se prokázat nějaký dokladem. Jelikož byla cizinka, měla připravený pas. Měla smůlu, že si vedle ní všimli, že se znakem ruské federace. Když jsem vešel do vozu, tak holka ubrečená šla proti mě, a že co má dělat, že ji vyhodili z vozu a nadávali ji....
3) Z Nymburka jsem vezl 3 starší chlapy v monterkách a s taškami. Neměli lístky a styděli se mluvit, protože mluvili rusky. Jeden něco zkoušel anglicky, ale pak mě chytil za ruku, odvedl na chodbu vozu a řekl, že lístky nemají a chtějí si je koupit. Omluvil se, že nechtěl mluvit před lidmi ruský, styděl se a měl strach. Mezi prodejem lístků se ptám, kam jedou a on, že je dnes vyhodili z práce i ubytovny, protože jsou kdo jsou. Takže jedou do Prahy a dál se uvidí...Tak nevím, začal hon na čarodějnice?“
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ferox napsal:

No ja mam pocit, ze Putin je stale nad veci a jede podle nejakeho, mozna alternativniho planu. Vyjimecne bych totiz souhlasil s nasimi soudruhy, ze Putin byl k invazi vyprovokovan. Ne ale nejakym ohrozenim Ruska, ci co to vsechno tvrdili, ale faktickou neschopnosti a nejednotou Zapadu. Vzdyt kolik evropskych clenskych statu NATO bylo ochotno plnit svoje zavazky treba pokud jde o vydaje na obranu.
Dalsim faktorem mohl byt i fail USA pri odchodu z Afganistanu, no a taky stale se zlepsujici ekonomika i obranyschopnost Ukrajiny. On Zelenskyj v necem pripomina Putinovy zacatky. Tenkrat si ho vybral strizlivejici Jelcin a predal mu Rusko v chaosu, spise pod vladou oligarchu, nez politicke reprezentace. 
Putin mel kliku, ze diky narustu cen surovin, toho jedineho co Rusko dokaze produkovat, ziskal dost financnich prostredku na svuj boj a mohl Rusko konsolidovat a ovladnout. A potom si zacal plnit svuj sen - obnovu imperia.
Takze mi prijde, ze kalkuloval s tim, ze Ukrajinu obsadi, dokud bude dostatecne slaba a jelikoz v Evrope neni nikdo kdo by mohl a za morem asi nikdo kdo by chtel  mu branit, tak si vezme co chce a nazdar. A treba podle prvni nemecke reakce, na kterou si i ukrajinsky velvyslanec stezoval ("Proc vam mame pomahat, kdyz vydrzite par hodin...") to mozna nebyla uplne blba uvaha.
Ukrajinska obrana spolu s tradicni neschopnosti ruske generality planovat uvodni casti operaci mu do casoveho rozpoctu hodila vidle a mezitim se Evropa i dalsi staty dokazaly fantasticky sjednotit. I kdyz treba Nemci spise na natlak svych volicu, nez ze by se jejich vlada dobrovolene vzdavala Nordstreamu 2. Koneckoncu Schroder byl vrcholny politik.
Takze pripomenuti pohotovosti jadernych zbrani (v pohotovosti byly vzdy, jinak nemaji smysl - ovsem rada lidi na to zapomina) vypada spis jako natlak, ktery ma primarne obnovit nazorove rozdeleni Evropy. Neco jako pripomenuti Mnichovske dohody, tentokrat s Ukrajinou - stoji nam Ukrajina za to riziko? Taky si opakovane vola s Macronem, ne s nekym z Nemecka ci GB
Ten plan muze byt pokracovat ve valce a s nasazenim vsech sil Ukrajinu obsadit, potom nejak ustat sankce, nez se (oficialne z humanitarnich duvadu, ve skutecnosti spise pro GD nebo jiny prachy) zacnou zmirnovat, rusit ci obchazet. A treba i pak trochu ustoupi, vzdyt aby se tvaril jako vitez, tak mu bude stacit oficialne potvrzeny Krym. Umim si predstavit evropske soudruhy, jak k tomu Zelenskeho premlouvaji - vzdyt uz ho stejne Rusko obsadilo, tak co...
Neumim si predstavit, co delat aby mu to neproslo, tam jenom doufam ze to nekoho napadne. Ale asi vime co delat, aby to jemu, nebo jeho nastupci neproslo pripadne opakovani. Proste pokud jde o obranu vzit si priklad z Polska. A klidne se na nej a podobne staty, ktere maji s Ruskem podobnou zkusenot (Pobalti) orientovat v ramci nejake extra spoluprace.

Vidim to podobne. Myslim (nebo doufam 🤔), ze nakonec podepisou nejaky lejstro, kde se U vzda Krymu plus mozna casti vychodu, slibi ze nikdy nebude v NATO a na druhou stranu se rusak zavaze, ze už na U nikdy nevstoupi (ani přímá/nepřímá podpora ukrivdenych krajanu) a nebude blokovat prijeti U do EU

jinou win-win situaci si moc predstavit nedokazu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferox - on nejaky ten feedback neuskodi. Jen museji doma pak rict, jak je vnima svet. Tam je putin leta masiruje, ze jsou mistri sveta a vsichni je milujou, tak at vidi a procitnou. Samozrejme individualne vuci tem lidem to neni hezky, na druhou stranu, hodne rusu, hlavne tech bohatsich, mi prijde jako arogantni hovada, co si mysli, ze jsme nejaka jejich kolonie.

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Ajaj napsal:

Vidim to podobne. Myslim (nebo doufam 🤔), ze nakonec podepisou nejaky lejstro, kde se U vzda Krymu plus mozna casti vychodu, slibi ze nikdy nebude v NATO a na druhou stranu se rusak zavaze, ze už na U nikdy nevstoupi (ani přímá/nepřímá podpora ukrivdenych krajanu) a nebude blokovat prijeti U do EU

jinou win-win situaci si moc predstavit nedokazu

Tak tomuhle teda neverim: se rusak zavaze, ze už na U nikdy nevstoupi (ani přímá/nepřímá podpora ukrivdenych krajanu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Prochy68 napsal:

Tak tomuhle teda neverim: se rusak zavaze, ze už na U nikdy nevstoupi (ani přímá/nepřímá podpora ukrivdenych krajanu)

Přesně tak...ruskej zmrd bude pořád ruskej zmrd.

A když tady u nás brečí...tak ať jedou domů a udělají osvětu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, odjinud napsal:

Ferox - on nejaky ten feedback neuskodi. Jen museji doma rict, jak je vnima svet. Tam je putin leta masiruje, ze jsou mistri sveta a vsichni je milujou, tak at vidi a procitnou. Samozrejme individualne vuci tem lidem to neni hezky, na druhou stranu, hodne rusu, hlavne tech bohatsich, mi prijde jako arogantni hovada, co si mysli, ze jsme nejaka jejich kolonie.

Přesně tak. Proste “kolektivní vina”. Není to asi úplně v pořádku, ale tak to je od nepaměti. Rusaci si mysleli, ze jim patří svět a to se teď změní. Zatím je to jen verbální a to proste budou muset vydržet, aspoň se budou zajímat o to, co se děje u nich doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, odjinud napsal:

Ferox - on nejaky ten feedback neuskodi. Jen museji doma rict, jak je vnima svet. Tam je putin leta masiruje, ze jsou mistri sveta a vsichni je milujou, tak at vidi a procitnou. Samozrejme individualne vuci tem lidem to neni hezky, na druhou stranu, hodne rusu, hlavne tech bohatsich, mi prijde jako arogantni hovada, co si mysli, ze jsme nejaka jejich kolonie.

Feedback od male holky? Taky je trochu problem ze rada Rusu, co zije tady patri k tem, co radeji odesli pred Putinem a dost z nich uz je doma tady, ne nekde v samoderzavi.  Kdysi jsem delal v ruske firme, kde nas bylo asi 32 narodnosti, tedy vetsinou z byvaleho Sovetskeho svazu a Jugoslavie. Radovi zamestanci byli zcela normalni a dodnes mam mezi nim par kamaradu. Ovsem majitel firmy (tehdy 15. nejbohatsi Rus) byla jina trida. Priletel svym letadlem do sveho zamecku a potom do jednoho ze svych hotelu v Karlovych Varech a evidentne se domnival, ze kombinaci Panaboha, Billa Gatese a batusky cara... Nezapomenu jak jeden z jeho podrztasku vyhlasil narizeni, ze nikdo nesmi pouzivat zachod za zasedackou, nosit pantofle a jezdit vytahem. Vsechna narizeni jsem porusil v jednom kroku...:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ajaj napsal:

kazdopadne, zkusim to opet trochu odlehcit. Bylo by vcelku ironii osudu, kdybych ty vase ksychty poprvy nazivo uvidel v zakopu :-))) takovej survival rolex sraz. I kdyz ja bych asi vzal Orliky (novodoby), stejne jdou na ho.no, tak kdyz mi s tim ustreli ruku, tak to nebude velka ztrata (z hlediska funkcnosti)

Rád tě poznám. Byl bych radši, kdyby trochu jinak a jinde, ale holt, občas si místo nevybereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na tom sere to,že těch " pohlavárů" v Rusi se to nedotkne a odserou to zase jen ti nejmenší,teda obyčejní lidí. Mám pocit že jim to báťuška P. dá sežrat, i kdyby tam měl poslat milion svých vojáků. A dobře mi z toho není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Frantik napsal:

Přesně tak. Proste “kolektivní vina”. Není to asi úplně v pořádku, ale tak to je od nepaměti. Rusaci si mysleli, ze jim patří svět a to se teď změní. Zatím je to jen verbální a to proste budou muset vydržet, aspoň se budou zajímat o to, co se děje u nich doma.

Myslim si ze s kolektivnou vinou by sme mali narabat opatrne, nie kvoli rusom, ale kvoli nam. Aby sme sa im casom nezacali podobat. Dufam ze rusi pochopia, ze to co im cele roky vtlkali do hlav nema s realitou nic spolocne a sami si poriesia svojho samozvaneho cara

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...