Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Micey napsal:

Diktovat ústavu jiné zemi? Věřit někomu, kdo neuznává (nedodržuje) mezinárodní konvence..., zaminuje humanitární koridor (četl jsem dneska)...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tydle všechny výhrady samozřejmě chápu, ale jaká je teda alternativa? Těžko vyhladíš celý Rusko, žejo.  A úplně nevěřim tomu, že by se vzdali podmínky, že Ukrajina nevstoupí do Nato. Teda určitě ne bez hodně hodně mrtvejch lidí, čemuž se doufám chtěj všichni vyhnout.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jeden pohled na věc

autoforum.cz

Pokud se rychle nic nezmění, dá se očekávat intervence vlád v podobě snížení daňového zatížení. V tomto kontextu ale není od věci podívat se na situaci v zemi, která za současným stavem primárně stojí a jíž by měly ony sankce ruinovat. Jistě ruinují, ne že ne, ne všude to ale bude platit. Jednou z oblastí, kde je Rusko za vodou, jsou právě ceny paliv, neboť je naprosto soběstačné - s 12 procenty podílu na světovém trhu je jedním z největších světových vývozců. A částky požadované za ropu na světových trzích ho nemusí zajímat.

Ukazuje to nejnovější příspěvek Rusa, který si na Youtube říká Dan Sheekoz. Podle svých slov se anglicky naučil jen díky sledování amerických filmů, sympatizuje se západem a situaci v Rusku už dlouho ukazuje celému světu. Je to zajímavý pohled na tamní dění, jeho poslední pouť po tamních benzinkách vás ale spíše přivede k slzám. Rusko má totiž pro potřeby vlastního obyvatelstva ropy i ropných produktů dostatek, pročež se ani s příchodem války ceny prakticky nezměnily. Litr 95oktanového benzinu se tak u hranic s Gruzií prodává v přepočtu za 12,60 Kč, litr stooktanového za 14,65 Kč a litr motorové nafty za 12,10 Kč.

Takové ceny jsme u nás neměli již desítky let, v době jejich platnosti pak navíc lidé nebrali měsíčně v průměru přes 40 tisíc korun, jak je tomu dnes, ale výrazně nižší částku. Je navíc více než jisté, že čím déle se válečný konflikt potáhne, tím dražší pohonné hmoty budou - ropa je dnes asi na 120 dolarech za barel, analytici očekávají růst až ke 180 dolarům, pokud se situace neuklidní. A k tomu situace skutečně nesměřuje. Minimálně v tomto ohledu aktuální stav ruinuje především západ a Rusko naopak zvýhodňuje, nad tím nelze zavírat oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Micey napsal:

Já tydle všechny výhrady samozřejmě chápu, ale jaká je teda alternativa? Těžko vyhladíš celý Rusko, žejo. 

Já nevim, jaká je alternativa a naštěstí nejsem politik ani vojenskej expert. Ale kvůli tomuhle přece nebojovali, nebo jo? To není nezávislost a suverenita Ukrajiny přece. To pak mohli hned na začátku říct, nechte nás bejt, dáme vám ty dvě "republiky" a Krym a nenecháme umírat lidi a ničit města. Já mám prostě jen obavu, že tudy cesta nevede a jestli jo, jsme tam kde jsme byli a Rusko si bude dělat, co chce. To už tu analogicky opravdu bylo a nejspíš ne jen jednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Micey napsal:

Já tydle všechny výhrady samozřejmě chápu, ale jaká je teda alternativa? Těžko vyhladíš celý Rusko, žejo.  A úplně nevěřim tomu, že by se vzdali podmínky, že Ukrajina nevstoupí do Nato. Teda určitě ne bez hodně hodně mrtvejch lidí, čemuž se doufám chtěj všichni vyhnout.

Do NATO je nevezmou a do EU taky ne. Tam proste neplní žádná kritéria a teď mají politici EU plnou hubu kecu, ale nakonec zjisti, ze proste nepůjde vzít UK do EU jen tak za měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...