Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 6 minutami, Conrad napsal:

Taky jeden pohled na věc

...

 

Takto, naco ti je benzin za 12,60 Kc ked si z bankomatu peniaze nevyberies, a svojou visou asi tiez nezaplatis... Pri priemernom ruskom plate cca 10 000 Kc, ani ta cena nie je az tak uzasna, si myslim. Ale je to jeden z pohladov na vec 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, pato31681 napsal:

Takto, naco ti je benzin za 12,60 Kc ked si z bankomatu peniaze nevyberies, a svojou visou asi tiez nezaplatis... Pri priemernom ruskom plate cca 10 000 Kc, ani ta cena nie je az tak uzasna, si myslim. Ale je to jeden z pohladov na vec 

myslel jsem spíše na tohle

https://www.autoforum.cz/predstaveni/nemecky-ministr-priznal-ze-zeme-je-v-pasti-embargu-na-dovoz-ruske-ropy-a-plynu-bude-chtit-zamezit/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A takhle vznikají konspirační teorie:

Kámoš se hrozně podivoval, co dělal včera ruský vládní letoun v USA a že se o tom nikde nepsalo...

https://www.flightradar24.com/data/flights/rsd88

Tak jsem mu to holt dohledal 😄 vyzvedli si vyhoštěné diplomaty

https://onemileatatime.com/news/russian-government-flying-to-washington/

 

 

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Conrad napsal:

Hitleráci sklízí politiku Schroedra a mama Merkel. Multiplikovano zelenou somnambulí Timmermansem a celou EU. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Conrad napsal:

Taky jeden pohled na věc

autoforum.cz

Pokud se rychle nic nezmění, dá se očekávat intervence vlád v podobě snížení daňového zatížení. V tomto kontextu ale není od věci podívat se na situaci v zemi, která za současným stavem primárně stojí a jíž by měly ony sankce ruinovat. Jistě ruinují, ne že ne, ne všude to ale bude platit. Jednou z oblastí, kde je Rusko za vodou, jsou právě ceny paliv, neboť je naprosto soběstačné - s 12 procenty podílu na světovém trhu je jedním z největších světových vývozců. A částky požadované za ropu na světových trzích ho nemusí zajímat.

Ukazuje to nejnovější příspěvek Rusa, který si na Youtube říká Dan Sheekoz. Podle svých slov se anglicky naučil jen díky sledování amerických filmů, sympatizuje se západem a situaci v Rusku už dlouho ukazuje celému světu. Je to zajímavý pohled na tamní dění, jeho poslední pouť po tamních benzinkách vás ale spíše přivede k slzám. Rusko má totiž pro potřeby vlastního obyvatelstva ropy i ropných produktů dostatek, pročež se ani s příchodem války ceny prakticky nezměnily. Litr 95oktanového benzinu se tak u hranic s Gruzií prodává v přepočtu za 12,60 Kč, litr stooktanového za 14,65 Kč a litr motorové nafty za 12,10 Kč.

Takové ceny jsme u nás neměli již desítky let, v době jejich platnosti pak navíc lidé nebrali měsíčně v průměru přes 40 tisíc korun, jak je tomu dnes, ale výrazně nižší částku. Je navíc více než jisté, že čím déle se válečný konflikt potáhne, tím dražší pohonné hmoty budou - ropa je dnes asi na 120 dolarech za barel, analytici očekávají růst až ke 180 dolarům, pokud se situace neuklidní. A k tomu situace skutečně nesměřuje. Minimálně v tomto ohledu aktuální stav ruinuje především západ a Rusko naopak zvýhodňuje, nad tím nelze zavírat oči.

Zase ale treba zasadit do reality:Průměrná mzda v Rusku se pohybuje okolo 50 tisíc rublů, tedy v přepočtu okolo 15 000 Kč. To je ale průměr, na který většina lidí ani nedosáhne. Za uplynulý rok byl poslední oficiální údaj o mediánu tamních mezd 32 422 rublů. Z čehož vyplývá, že polovina Rusů bere méně než 9 800 Kč. To není úplně hodně, co myslíte? Nutno připomenout, že v Česku ve 2. čtvrtletí roku 2021 činila průměrná hrubá měsíční mzda 38 275 korun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, mtruelle napsal:

Zase ale treba zasadit do reality:Průměrná mzda v Rusku se pohybuje okolo 50 tisíc rublů, tedy v přepočtu okolo 15 000 Kč. To je ale průměr, na který většina lidí ani nedosáhne. Za uplynulý rok byl poslední oficiální údaj o mediánu tamních mezd 32 422 rublů. Z čehož vyplývá, že polovina Rusů bere méně než 9 800 Kč. To není úplně hodně, co myslíte? Nutno připomenout, že v Česku ve 2. čtvrtletí roku 2021 činila průměrná hrubá měsíční mzda 38 275 korun

Zase ber to tak, že u nás je to taky tak, takže 38 275 většina lidí nemá.

Když to přepočtu, od oka, tak těch 12,6 za litr benzínu skoro odpovídá cenám u nas- cca 39 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna koukám na zprávy, jak se několik lidi z ČR chystá na UK pomoci přímo v centru dění se zbraní v ruce …. 
 

Nevim jaký názor na tuto pomoc máte. Ale já k tomu moc otevřeny ve většině případech nejsem … Spíše se divím rozhodnutí …

“ profesionální “ voják to vzdal z “rozumných” důvodu …. I když by šel …
 

Na druhou stranu, úplný amatér,  který neprošel ani základním výcvikem má “ amatérsky ” zabalený batoh.
Zbraň držel tolikrát, že mu stačí 2 prsty na jedné ruce ….  A čeká v “plné polní” na povolení od Miloše…

Otázka zní : i z jakýchkoliv obav a byť s dobrým úmyslem pomoci -  nač bude v přímém boji amatér ? ….  Který má dle mého mizivé šance . Buď bude bohužel jen živý terč. Nebo až uvidí, že realita je jiná, než na to koukat v TV nebo hrát na PS, či PC prosit o záchranu … 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Lobber napsal:

Zrovna koukám na zprávy, jak se několik lidi z ČR chystá na UK pomoci přímo v centru dění se zbraní v ruce …. 
 

Nevim jaký názor na tuto pomoc máte. Ale já k tomu moc otevřeny ve většině případech nejsem … Spíše se divím rozhodnutí …

“ profesionální “ voják to vzdal z “rozumných” důvodu …. I když by šel …
 

Na druhou stranu, úplný amatér,  který neprošel ani základním výcvikem má “ amatérsky ” zabalený batoh.
Zbraň držel tolikrát, že mu stačí 2 prsty na jedné ruce ….  A čeká v “plné polní” na povolení od Miloše…

Otázka zní : i z jakýchkoliv obav a byť s dobrým úmyslem pomoci -  nač bude v přímém boji amatér ? ….  Který má dle mého mizivé šance . Buď bude bohužel jen živý terč. Nebo až uvidí, že realita je jiná, než na to koukat v TV nebo hrát na PS, či PC prosit o záchranu … 
 

Nebudu je házet do jednoho pytle, ale drtivá většina takovýhle dobrodruhů mají už jiste zkušenosti a nejsou to civilove, jak myslíš. Je tam procento dobrodruhů bez vycviku- minimum, kteří plní kvótu Darwinovi teorie, ale opravdu drtivá většina ví, do čeho jde a nekouká na to jen v tv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, kuncák7 napsal:

Zase ber to tak, že u nás je to taky tak, takže 38 275 většina lidí nemá.

Když to přepočtu, od oka, tak těch 12,6 za litr benzínu skoro odpovídá cenám u nas- cca 39 Kč.

Jo, souhlas. Jenze ja ten prvotni prispevek chapal jako sdelení, jako ze jak se maj dobre kdyz to lejou do tricet let starych zigulu….zase na druhou stranu… nekdy koncem lonskeho roku jsem koukal na mobile.de, ze zachovalej Zaporozec se prodava za raketu……

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ala levnej benzin v kundistanu - no vono to docela v hodne zemich pekne plni kasu. Takze pro me moc neni ekonomickou inspiraci blazinec, kde na jedny strane provaris ve valecnym kasinu par miliard denne a zaroven vyberes psi prd v pytliku na danich…

ala dnesni pozadavky kundy - ty vole to jsou tragedi: vstoupit do jednani za stavu - jen doted asi 10k plastic bags na ceste domu, technika znicena/vystrilena za par desitek miliard $ - a tvuj pozadavek je aby ti na papire podepsali to, co uz jsi v podstate neoficialne mel a nikdo se nezajimal ti to sebrat, nez jsi na tohle dobrodruztvi vyrazil 🥴🥴🥴 joooo vlastne jsem zapomnel, ze nominovali svyho MP 🤔🤔🤔 tak to je taky dobrej polibek smrti za soucasny situace…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, mtruelle napsal:

Jo, souhlas. Jenze ja ten prvotni prispevek chapal jako sdelení, jako ze jak se maj dobre kdyz to lejou do tricet let starych zigulu….zase na druhou stranu… nekdy koncem lonskeho roku jsem koukal na mobile.de, ze zachovalej Zaporozec se prodava za raketu……

Aha, já si jen dal práci a propočítal to. V první chvilce jako správnej Čech jsem nadával jak špaček -)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, kuncák7 napsal:

Aha, já si jen dal práci a propočítal to. V první chvilce jako správnej Čech jsem nadával jak špaček -)))))

Ja jsem Cech jen na pul, ale taky z toho nejsem odvazanej. Na druhou stranu… kdyby byla nafta za kilo a jako bonus by bylo, ze Putin pujde od valu… tak ani neceknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...