Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Máte někdo představu, zda a pokud vůbec se doručují povolávací rozkazy Ukrajincům, kteří jsou rozptýleni po celém světě? Je mi jasné, že ne každý je hrdina ochotný bojovat za svou vlast, ale nějak se mi nelíbí, že někteří se tady schovávají na stavbách a pod. a druzí jedou bojovat. Samozřejmě vím, že jsou zákonné vyjímky z branné povinnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, vzduch napsal:

Máte někdo představu, zda a pokud vůbec se doručují povolávací rozkazy Ukrajincům, kteří jsou rozptýleni po celém světě? Je mi jasné, že ne každý je hrdina ochotný bojovat za svou vlast, ale nějak se mi nelíbí, že někteří se tady schovávají na stavbách a pod. a druzí jedou bojovat. Samozřejmě vím, že jsou zákonné vyjímky z branné povinnosti.

Nevím jak Ukrajinci, ale Moldavané, co dělaj u nás internetové přípojky to mají z ambasády/velvyslanectví dopisem .

Navíc jsou nejen výjimky, ale dá se předvolávat dle ročníku narození, zbraně ke které jsi přidělen,............ ( myslel jsem, že Ukrajina měla všeobecnou mobilizaci, ale když jsem četl, že studenti VŠ - myšleno u profi sportovců, zatím ne, tak jsem trochu zmatenej a po pravdě úplně netuším ). Tak jen na vysvětlenou.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Gulas napsal:

My máme možnost přibližně do konce dubna ubytovat větší množství lidí. Nejsme ale blízko města a dostat se k nám veřejnou dopravou není úplně jednoduchý, tak se první týden nikdo neozval. Za poslední tři dny se ale situace změnila. První u nás přespala mamka s dvěma klukama a pokračovali směr Německo, kde mají známé. Včera dorazila skupina 3 babiček, dvou dětí a mladší ženy. Ta je maminka těch dětí a manželka chlapa, který pro ně ubytování hledal (komunikoval jsem s ním přes WhatsApp). Už 4 dny byli v ČR a nemohli nic najít.

Obě rodiny jsou z oblasti Kyjeva a patřily, řekl bych, k těm bohatším Ukrajincům, což ale soudím jenom podle toho, čím přijeli. Nic víc. Je jednoduché začít utečence škatulkovat a začít si hrát na někoho, kdo má právo zavrhovat důvody, proč ten druhý utíká a z jaké oblasti země zasažené válkou. Pořád platí, že jejich manželé a tatínci dětí zůstali v zemi, kde bylo ještě před měsícem všechno v pořádku a bohužel existuje šance, že se už nikdy domů nevrátí a své blízké už neuvidí.

Byl první, nebo druhý den invaze a tady už se debatovalo o tom, do které země za Atlantikem by kdo utíkal, příp. posílal své rodiny. Tito lidé vyrazili po týdnu války a při představě, že i Kyjev a další se můžou dostat do stavu, v jakém je Charkov nebo Mariupol. Mají pár tašek a všechno, co celej život budovali, se stává minulostí. Myslím, že každá z těch bab by se radši vrátila domů do tepla neřešila, co bude s ní, děckama a manželem. Nálada ve společnosti nejen u nás se začíná klasicky mírně obracet a radikalizovat v přímé úměře k rostoucím cenám paliv a já začínám mít chuť, vrazit do krku, každýmu od koho slyším nějaký blbý kecy, ten jeho rohlík s vysočinou.

Edit: Příspěvek nemá vyznít útočně proti Martarovi (jak ho snad ani nebylo možné chápat), ale spíš jako přímá a zkušenost a povzdech nad měnícím se přístupem lidí, žijících stále ještě v komfortu a blahobytu...

Jj. Uz napadli letiste 90 km od polskych hranic, takze uz ti vycuranci ze zapadni Ukrajiny maji od nas z gauce moralni pozehnani a povoleni utect a vsechno tam nechat. Nevim, jak emotikonem vyjadrit ironii a otraveni, takze vypisuji…. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gulas @Roman I. Asi jsem to blbě napsal - já měl spíš na mysli, zda nedojde k takovýmu tomu efektu, že až sem dorazí rodiny z míst postižených přímo válkou (Kyjev bez debat), tj. lidi pomoc nejvíce potřebující, bude už solidarita Čechů unavená a systém a zdroje vyčerpané. 

Edit: A Moravanů a Slezanů :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, martar napsal:

@Gulas @Roman I. Asi jsem to blbě napsal - já měl spíš na mysli, zda nedojde k takovýmu tomu efektu, že až sem dorazí rodiny z míst postižených přímo válkou (Kyjev bez debat), tj. lidi pomoc nejvíce potřebující, bude už solidarita Čechů unavená a systém a zdroje vyčerpané. 

To máš naprostou pravdu. Bohužel to tak bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl. tak jsem si včera vyslechl:

Ukrajina si za to může sama.
Je to obrana Ruska, jako ten útok je obrana.

Mají tam chemické zbraně, Ukrajinci.

EU chce na Ukrajinu dovést jaderné zbraně.

Ty pi..čo, ten kokot co ho vozím autem do práce seděl v mém autě naposledy.

Škoda, že ty sračky, nezačal tlačit o 15 min dřív, mohl si vyzkoušet 10 km noční pochod po dálnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@guzmic

A to jsme národ, kde má každý přístup ke vzdělání a k informacím, narozdíl od Ruska. Z těchto názorů jsem nešťastnej. V mém okolí mají podobné pohledy na svět i vysokoškoláci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, guzmic napsal:

EU chce na Ukrajinu dovést jaderné zbraně

Omyl, ty už tam jsou, a jsou dávno rafinovaně ukryté v Záporoží, protože pak to přeci nejde naměřit, tá radijoaktivitá.

🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, alky napsal:

Omyl, ty už tam jsou, a jsou dávno rafinovaně ukryté v Záporoží, protože pak to přeci nejde naměřit, tá radijoaktivitá.

🙄

Ti "moji" čtou asi stejný tisk 🙂 Nejlepší je, že cokoliv mi "můj zdroj" pošle, mi nejde otevřít, pže dezinformační web. Z jeho pohledu je to porušení svobody slova. Napadnout pravdu idiocií je dnes tak nějak jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, vzduch napsal:

Máte někdo představu, zda a pokud vůbec se doručují povolávací rozkazy Ukrajincům, kteří jsou rozptýleni po celém světě? Je mi jasné, že ne každý je hrdina ochotný bojovat za svou vlast, ale nějak se mi nelíbí, že někteří se tady schovávají na stavbách a pod. a druzí jedou bojovat. Samozřejmě vím, že jsou zákonné vyjímky z branné povinnosti.

Mozno staci ze maju mimo UA trvaly pobyt a uz sa na nich mobilizacia nevztahuje. Tak je to tusim na Slovensku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teče jim do bot...

Musíme uvítat dobrovolníky, kteří chtějí bojovat proti ukrajinským jednotkám,“ řekl na zasedání bezpečnostní rady Vladimir Putin. Dodal, že těmto zájemcům chce pomoct dostat se do oblastí bojů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Venus napsal:

teče jim do bot...

Musíme uvítat dobrovolníky, kteří chtějí bojovat proti ukrajinským jednotkám,“ řekl na zasedání bezpečnostní rady Vladimir Putin. Dodal, že těmto zájemcům chce pomoct dostat se do oblastí bojů.

To budou nejspíš ti dobrovolníci co se dostavili na výzvu na úřad "doplnit své údaje".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tady myslím ještě nezaznělo, tak je poklona všem státům ze střední Evropy, které zvládly odbavit zhruba 1,8 mio uprchlíků za 14 dní. Jen pro srovnání. V roce 2015 přišel do Evropy za celý rok zhruba 1 000 000 uprchlíků. Co předvádí Poláci, je myslím něco neuvěřitelného. Takže až se zase jednou bude superkorektní západ dívat na země středoevropského prostoru jako na netolerantní buranské země druhého řádu, tak by si obrazně měly dát pár facek. 

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...