Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, martar napsal:

Mimochodem, z ryzího masochismu - a taky abych otestoval svou ruštinu - jsem si pustil ten Solovjovův TV pořad z odkazu níže:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-ukrajine-se-nezastavime-zalykal-se-v-televizi-vztekem-predni-rusky-propagandista-40390393

Podle mě je v té televizi ožralej, nemůžu si pomoct. Každopádně je to ale moc hezká ukázka velkoruské mentality... a taky úrovně vysílání.

Prosím Elogu, aby na to nekoukal, nebo mu prdne žilka :)

Martine, oprášil jsem jí též. Mě ožralej nepřijde, ale koukni mu na zorničky, ten musí zobat. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Violoncello napsal:

Trochu off topic, ale linii Žumpy držím!

IMG_20220317_064223.jpg

Blbý je , že já cítím tohle vylučování Ruska odevšad jako chybu - to, že se nemusej cítít dodržovat jakákoliv pravidla čehokoliv, to už víme, ale je to další argument pro jejich propagandu doma. Zlej Západ atd. A obyč rusák si to tak vyloží a nějaká, ač malá šance na demonstrace, převrat, je zase menší.

I Haag je pro ně pro legraci, tohle ještě víc.

Když už nic, tak by tam ta ruská delegace musela sedět a poslouchat tu grilovačku a když by to aspon jednomu z nich došlo, tak by to doma poslal dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S drogama mi hodní hoši nemáme zkušenosti - ale máš recht, to by taky leccos vysvětlovalo. Prostě rusák pod vlivem.

-

Jak jsem byl v posledních dnech mírný optimista, tak už zase nejsem. Poslední akce Ruska a jeho odchod resp vyloučení z Rady potvrzují ten pocit konce civilizace, jakou jsme znali a ve které jsme vyrůstali... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, shaggy napsal:

A co by ich prinutilo tam sediet?

Já doufám že jednací řád (původně jsem chtěl napsat třeba i slušnost někoho z nich, ale to jsem zamítl ). Navíc při většině jednání tam nějaký zástupce je ( píšou si vlastní zápis, ještě než dostanou ofiko znění ). 

Prostě se chytám stébla a furt malounkou doufám, že se domluví ( i když jsem pro řešení silové ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vzduch napsal:

Když už sem postuješ takové slátaniny, tak bys taky k tomu mohl něco napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, kuncák7 napsal:

Já doufám že jednací řád (původně jsem chtěl napsat třeba i slušnost někoho z nich, ale to jsem zamítl ). Navíc při většině jednání tam nějaký zástupce je ( píšou si vlastní zápis, ještě než dostanou ofiko znění ). 

Prostě se chytám stébla a furt malounkou doufám, že se domluví ( i když jsem pro řešení silové ). 

Aaa, omlouvám se. Přečetl jsem si to po sobě a tohle je na hranici sci-fi, takže píčovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9:23 - Kyjev oznámil smrt dalšího ruského generála. Oleg Miťajev zahynul při útoku na Mariupol, uvedl poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko.

Tak pokud je to pravda, tak mají soudruzi poměrně velkou spotřebu generálů a někde dělají chybu. Ale nevím, jestli nemají třeba tolik generálů jako inženýrů......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že v knize Všechno bylo jinak, V. Suvorov, autor píše, že SSSR v II. sv. nedodržoval žádné normy pro zacházení se zajatci - prostě proto, že původní Ženevské úmluvy prostě nepodepsal = tedy pro ně neplatily. A obyčejní vojáci ani netušili, co znamená červený kříž na vozidle, a podle toho se chovali.

Obávám se, že když nebudou členy ničeho - a včera večer v ČT24 spekulovali, jestli nevznést otázku a případně upravit např. Radu bezpečnosti a právo veta - tak rusáci ztratí veškeré zábrany.T edy pokud kdy nějaké měli...

Mimochodem uvedená kniha, ať autor fabuluje nebo ne, mne uvedla do skepse, neboť víceméně odpovídá realitě chování tohoto státu za posledních 100 let. Stručně komunismus, atd. ... = "náš vliv" rozneseme min. do celé Evropy, a nejlépe do celého světa.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si neumím představit, jak se po takovýchhle zvěrstvech můžou obě strany dohodnout... začínám mít pocit, že i kdyby Rusko muselo na konci války vrátit Krym a Donbas a pŕijmout všechny odsunuté ukrajinské Rusy, stejně to bude málo.

Taky si to neumim predstavit. A desim se toho, ze se na konci bude jednat a zapad bude tlacit Ukrajinu, aby teda ten Donbas a Krym Rusku pustili. Vlastne se desim i toho, ze po tech zverstvech, co ruska armada predvadi, muze nekdo vubec mit zaludek s Putinem jednat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, mtruelle napsal:

9:23 - Kyjev oznámil smrt dalšího ruského generála. Oleg Miťajev zahynul při útoku na Mariupol, uvedl poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko.

Tak pokud je to pravda, tak mají soudruzi poměrně velkou spotřebu generálů a někde dělají chybu. Ale nevím, jestli nemají třeba tolik generálů jako inženýrů......

 

před 12 minutami, mtruelle napsal:

9:23 - Kyjev oznámil smrt dalšího ruského generála. Oleg Miťajev zahynul při útoku na Mariupol, uvedl poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko.

Tak pokud je to pravda, tak mají soudruzi poměrně velkou spotřebu generálů a někde dělají chybu. Ale nevím, jestli nemají třeba tolik generálů jako inženýrů......

Hele, já si teď nejsem jistý o co jde, protože ti uvedený post ze včerejška citovali 4!!! lidé, tak máš 4x upozornění v oznámeních, a ten post se tady objeví znovu, ten samý.

Ale úplně přesně, copy+paste odněkud. Jako chápu že se někdy objeví 2x vtip apod., ale tomu, vzhledem k 4 citacím, nerozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, skalis napsal:


Taky si to neumim predstavit. A desim se toho, ze se na konci bude jednat a zapad bude tlacit Ukrajinu, aby teda ten Donbas a Krym Rusku pustili. Vlastne se desim i toho, ze po tech zverstvech, co ruska armada predvadi, muze nekdo vubec mit zaludek s Putinem jednat.

Bohužel si myslím, že vždycky se najde jedna strana, která nemá v jednání na výběr a dohodnout se budou muset ( nedovedu si vůbec představit, že Čína mohla jednat s Japonskem, po druhé světové ). Takže to bude trochu kupčení- vzdáte se Donbasu a Krymu a my vám pomůžeme s obnovou. 

Plně rozumím tvému názoru, i politici jsou lidi, ale dost často se uměj oprostit od rozhodnutí srdcem a jednaj z rozumu ( jinak by snad ani žádnej konflikt nikdy nemohl skončit ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ze jim Krym a Donbas pusti. Krym uz davno pustlili a kdo by chtel Donbas, kde je mraky debilnich rusáků. Kolem udelat plot a nasrat, Marschaluv plan na Ukrajinu a daj to zase dokupy a rusaci at se u sebe zahrabou.

Jednat se s nima bude muset, ale taky Putin tam nebude vecne a treba prijde nekdo, kdo bude chtit vytahnout Rusko z izolace.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tam nebude Putin, bude tam někdo jinej. Mám obavu, že Jelcinovské Rusko (kdy mimochodem slovo oligarcha, které se poslední dobou hodně užívá, mělo jiný význam, než dnes za Putina) bylo jen světlá chvilka v novodobé historii.

A docela mě udivuje, když tu někteří hovoří o tom, co běžní Rusové..., jak kdyby to tam a ty lidi znali. To jsou všechno domněnky, možná zbožná přání, nic víc. A když to v tom Rusku neotočí běžní / malí lidé (resp. nebudou mít vůli především tito lidé), tak nejspíš nikdo. Tím, že budou utíkat ven z Ruska, to svoje Rusko nezachrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě řečeno, abych se tedy nikoho nedotknul, tak celý Donbas je v podstatě ala naše Ostravsko - se všemi konotacemi - a skutečně etnických rusáků tam bylo dost - ovšem určitě ne těch nejbystřejších.

Což je problém celýho Ruska, nejdříve systematicky let po milionech likvidovali ty chytřejší, a za posledních 30 let odtud odešli. Kdo zůstal, musí s těmi ostatními vyjít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ze jim Krym a Donbas pusti. Krym uz davno pustlili a kdo by chtel Donbas, kde je mraky debilnich rusáků. Kolem udelat plot a nasrat, Marschaluv plan na Ukrajinu a daj to zase dokupy a rusaci at se u sebe zahrabou.
Jednat se s nima bude muset, ale taky Putin tam nebude vecne a treba prijde nekdo, kdo bude chtit vytahnout Rusko z izolace.

Ja s tim tak pocitam, je to asi rozumnej kompromis, fakticky to tam rusky je. Krome toho plotu to ale bude chtit solidni vojensky zaruky zachovani dohodnutyho stavu. Aby pri dalsich pokusech o expanzi dostal rus pres pazoury hned a bez kompromisu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, geometr napsal:

Když tam nebude Putin, bude tam někdo jinej. Mám obavu, že Jelcinovské Rusko (kdy mimochodem slovo oligarcha, které se poslední dobou hodně užívá, mělo jiný význam, než dnes za Putina) bylo jen světlá chvilka v novodobé historii.

A docela mě udivuje, když tu někteří hovoří o tom, co běžní Rusové..., jak kdyby to tam a ty lidi znali. To jsou všechno domněnky, možná zbožná přání, nic víc. A když to v tom Rusku neotočí běžní / malí lidé (resp. nebudou mít vůli především tito lidé), tak nejspíš nikdo. Tím, že budou utíkat ven z Ruska, to svoje Rusko nezachrání.

Ber to tak, že jsi v Žumpě- já jsem už tři dny doma, přicházím o hlas a není mi zrovna moc dobře. Hrabu se na ruskejch servrech, v ruskejch knížkách a připadám si jako politickej genius ( něco mezi sirem Winstnem, trochu stříknutej TGM a Benešem, Angelou a spol., vžívám se do role Hitlera, Stalina, min. předsedy Todžo,.... ) a mám dojem, že ze svých návštěv Rusa znám. Tak asi tak.

Většinou je to zbožné přání, protože válku na větším území ani tady nechce nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Tibb napsal:

Popravdě řečeno, abych se tedy nikoho nedotknul, tak celý Donbas je v podstatě ala naše Ostravsko - se všemi konotacemi - a skutečně etnických rusáků tam bylo dost - ovšem určitě ne těch nejbystřejších.

Což je problém celýho Ruska, nejdříve systematicky let po milionech likvidovali ty chytřejší, a za posledních 30 let odtud odešli. Kdo zůstal, musí s těmi ostatními vyjít.

Sice ses nedotknul, ale rozveď to Ostravsko, nechápu to :) myslel jsi spíš Těšínsko, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar “Mladá měststská generace” ve vymírajícim rusku si bohužel umí spočítat že na ”revoluci” je jich málo, jejich vlastní rodiče a uvědomnělí sovětští důchodci by (je dle instrukcí z oficiálních médií) utloukli čepicema a zbytek nahnali do dobytčáků jedoucích na sibiř, “hlavně aby byl mír”. Odvážnější tak zajímá maximálně jestli by se z toho hnoje nedalo emigrovat (což nám v ničem nepomůže a jim jejich úspory/majetek taky ne) - no a těm zbývajícím zbývá jen oportunistické hledání metod jak v tom zkurveném systému dál fungovat a případně z něj profitovat - po vzoru tuzemské “normalizace”, která z “mladých a perspektivních” vyrobila vexláky, Mrázky, Babiše a podobnou kolaborantskou chamraď, na které pak vyrostou další zamindrákovaní Putinové :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...