Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@dykmore rozlisit ostravsko a tesinsko jako dva regiony umi clovek ze severni moravy, od mistku na zapad je to podle me pro vsechny ostravsko :) ale souhlasim s tim, ze tesinsko je vystiznejsi :)

pointa je, ze je tam ruda a vyrabi se tam ocel. a je tam jeste porad i uhli... takze jde o to, kterou kasu to bude plnit. momentalne jsou alespon podle wiki uz nejaky ten patek vlastniky tech zelezaren/ocelaren ruske firmy. always follow the money.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K ruské mentalitě — možná už tady tohle video proběhlo, možná už ho leckdo z vás viděl, ale přijde mi maximálně výstižné — bohužel titulky, ale můžete si to přepnout i na němčinu, ruštinu nebo estonštinu:
 

Tl;dr: Čím dříve Rusák vymře, tím asi pro všechny lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pěkná facka ... 👍 (tedy je-li pravda, že by to mělo vozit pomoc UA, v článku o tom není zmínka)

 

1770985600_Snmekobrazovky2022-03-17095312.jpg.0f251428a86fe837dec3013e97cc9fc2.jpg

https://simpleflying.com/russian-volga-dnepr-antonov-an-124-impounded-canada/

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://videacesky.cz/video/proc-rusko-utoci-na-ukrajinu

Jedno z dalších videí, kde se mimochodem řeší i to, že Krym vysychá a dramaticky se také mění demografie v Rusku. S pár věcmi tam člověk souhlasit nemusí, jako například o schopnosti ruské armády, apod. Nicméně to nebyla ztracená půlhodinka. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Anela napsal:

@dykmore rozlisit ostravsko a tesinsko jako dva regiony umi clovek ze severni moravy, od mistku na zapad je to podle me pro vsechny ostravsko :) ale souhlasim s tim, ze tesinsko je vystiznejsi :)

pointa je, ze je tam ruda a vyrabi se tam ocel. a je tam jeste porad i uhli... takze jde o to, kterou kasu to bude plnit. momentalne jsou alespon podle wiki uz nejaky ten patek vlastniky tech zelezaren/ocelaren ruske firmy. always follow the money.

Aha, ale ono to bylo asi myšleno jinak, já jsem to přirovnání k Donbasu pochopil v návaznosti na polskou menšinu a někdejší národnostní třenice, hýbání s hranicemi apod. Samozřejmě průmysl zde je další faktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, geometr napsal:

Když tam nebude Putin, bude tam někdo jinej. Mám obavu, že Jelcinovské Rusko (kdy mimochodem slovo oligarcha, které se poslední dobou hodně užívá, mělo jiný význam, než dnes za Putina) bylo jen světlá chvilka v novodobé historii.

A docela mě udivuje, když tu někteří hovoří o tom, co běžní Rusové..., jak kdyby to tam a ty lidi znali. To jsou všechno domněnky, možná zbožná přání, nic víc. A když to v tom Rusku neotočí běžní / malí lidé (resp. nebudou mít vůli především tito lidé), tak nejspíš nikdo. Tím, že budou utíkat ven z Ruska, to svoje Rusko nezachrání.

Vubec se nechci pasovat do role odbornika, ale do Ruska jsem cca sest let prodaval (v ramci korporace), soukrome projel trans sibirskou magistralu a chodil nakej cas kolem Bajkalu. Co za sebe jako samozvanej expert muzu prohlasit, je ze je to jak s Cechama. O ceskem mentalite taky muzeme vest dlouhe diskuze k nicemu. Mezi Rusakama jsou logicky obrovske rozdily a rozhodne bych je nehazel do jednoho pytle. Potkal jsem tam par fakt monstrkokotu, ale i neskutecne fajn lidi. Prusvih je, ze treba uplne chudak, se kterym jsem popijel vodku ti rekne, ze se ma furt na hovno jako driv, akorat driv byl Rus nekdo a mohl bejt hrdej. Napr TV reklama odkazuje u produktu na Sovetskou kvalitu, z naseho pohledu totalne nepochopitelne. To, co ted Ruska armada dela za zverstva vidime my, ale prumernej rus vidi sankce, zapad mu vykreslujou jako spatnej a bohuzel se tolik k informacim nedostane. Na prevrat ze spodu vubec neverim. Kdo vi, tak se boji a spousta lidi to vidi nasi optikou az nepochopitelne cernobile. Ale jak nekdo postoval nedavno, propaganda je peknej hnus a nepochybuju, ze funguje na obou stranach. 

Aby bylo jasno, Rusaky vubec nehajim, jen me desi kolektivni vina. Asi proto, ze jsem jich par fajn zazil a asi i proto, ze jsem srab a sam bych nemel koule na to jit demonstrovat proti rezimu s vidinou, ze neuvidim 10 let rodinu. Proto si vazme svobody, kterou mame a podporujme Ukrajince jak jen to jde. Oni fakt valci za nas, az je mi ouzko z toho za jakou cenu. 

Velmi trefny pohled z pohledu vyjednavani popsal Radim na forbsu: 

https://forbes.cz/mir-nejlepsi-nabidkou-na-stole-bude-otazka-rozdeleni-ukrajiny-pise-vyjednavac-parik/

 

Ja ze sve zkusenosti dodavam, ze obchodni vyjednavani s Rusakem pro me byla velka skola. Kam se hrabou Polaci, kteri to taky sakra umi, ale jsou to takove kurwy (v dobrem), kdezto Rusak fakt umi zatlacit a dostat dodavatele do slepe ulicky a poradne ho v tom porochnat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, uff napsal:

Vubec se nechci pasovat do role odbornika, ale do Ruska jsem cca sest let prodaval (v ramci korporace), soukrome projel trans sibirskou magistralu a chodil nakej cas kolem Bajkalu. Co za sebe jako samozvanej expert muzu prohlasit, je ze je to jak s Cechama. O ceskem mentalite taky muzeme vest dlouhe diskuze k nicemu. Mezi Rusakama jsou logicky obrovske rozdily a rozhodne bych je nehazel do jednoho pytle. Potkal jsem tam par fakt monstrkokotu, ale i neskutecne fajn lidi. Prusvih je, ze treba uplne chudak, se kterym jsem popijel vodku ti rekne, ze se ma furt na hovno jako driv, akorat driv byl Rus nekdo a mohl bejt hrdej. Napr TV reklama odkazuje u produktu na Sovetskou kvalitu, z naseho pohledu totalne nepochopitelne. To, co ted Ruska armada dela za zverstva vidime my, ale prumernej rus vidi sankce, zapad mu vykreslujou jako spatnej a bohuzel se tolik k informacim nedostane. Na prevrat ze spodu vubec neverim. Kdo vi, tak se boji a spousta lidi to vidi nasi optikou az nepochopitelne cernobile. Ale jak nekdo postoval nedavno, propaganda je peknej hnus a nepochybuju, ze funguje na obou stranach. 

Aby bylo jasno, Rusaky vubec nehajim, jen me desi kolektivni vina. Asi proto, ze jsem jich par fajn zazil a asi i proto, ze jsem srab a sam bych nemel koule na to jit demonstrovat proti rezimu s vidinou, ze neuvidim 10 let rodinu. Proto si vazme svobody, kterou mame a podporujme Ukrajince jak jen to jde. Oni fakt valci za nas, az je mi ouzko z toho za jakou cenu. 

Velmi trefny pohled z pohledu vyjednavani popsal Radim na forbsu: 

https://forbes.cz/mir-nejlepsi-nabidkou-na-stole-bude-otazka-rozdeleni-ukrajiny-pise-vyjednavac-parik/

 

Ja ze sve zkusenosti dodavam, ze obchodni vyjednavani s Rusakem pro me byla velka skola. Kam se hrabou Polaci, kteri to taky sakra umi, ale jsou to takove kurwy (v dobrem), kdezto Rusak fakt umi zatlacit a dostat dodavatele do slepe ulicky a poradne ho v tom porochnat. 

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, vzduch napsal:

Tak jsem to zběžně prolítl pán je poněkud zaujatý. Krajské listy jsou myslím odnož Parlamentních listů, takže asi tak.

Nicméně mě pobavila jeho věta:

"Naštěstí velká část učitelů dětem otevřeně řekne, že k danému tématu nemají dostatečné informace, což je jediná pravdivá odpověď."

No tvl to je velký špatný, jak nemají informace?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lynx12 napsal:

No tvl, z toho na mne jde mráz ... na druhou stranu, evakuační vládní stroje by asi neměly zapnutý transpondér ...

 

Můžu poprosit o bližší vysvětlení? Nějak mi asi uniká závažnost. Díkec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=24320]McMarty[/mention] všechno jsou to vládní stroje a letí z Moskvy pryč ... 
A teď psali, že se v půlce cesty do Pekingu otáčely, zatím z neznámých příčin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, Kotlick napsal:

Tak jsem to zběžně prolítl pán je poněkud zaujatý. Krajské listy jsou myslím odnož Parlamentních listů, takže asi tak.

Nicméně mě pobavila jeho věta:

"Naštěstí velká část učitelů dětem otevřeně řekne, že k danému tématu nemají dostatečné informace, což je jediná pravdivá odpověď."

No tvl to je velký špatný, jak nemají informace?? 

Jj přesně tak, je to velmi, velmi podivný zdroj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Frostie napsal:
před 40 minutami, Lynx12 napsal:
[mention=24320]McMarty[/mention] všechno jsou to vládní stroje a letí z Moskvy pryč ... 

A teď psali, že se v půlce cesty do Pekingu otáčely, zatím z neznámých příčin

Psalo se o tom, že Lavrov se v noci na půl cesty otočil zpět .... Hmm, že by Lavrov letěl nakupovat do Číny za ruble, že na to potřeboval celou letku a cestou mu řekli, že ruble neberou ... :D

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Tom4 napsal:

 

Hele, já si teď nejsem jistý o co jde, protože ti uvedený post ze včerejška citovali 4!!! lidé, tak máš 4x upozornění v oznámeních, a ten post se tady objeví znovu, ten samý.

Ale úplně přesně, copy+paste odněkud. Jako chápu že se někdy objeví 2x vtip apod., ale tomu, vzhledem k 4 citacím, nerozumím.

Nevim, post jsem psal a posilal jenom jednou, jeho dalsi osud neovlivnuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...