Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 10 minutami, mtruelle napsal:

Nevim, post jsem psal a posilal jenom jednou, jeho dalsi osud neovlivnuji.

Nikoliv, psal jsi to dvakrát, necelých 24 hodin od sebe. A po napsání prvního to další 4x citovali. 

Jen mě zajímalo o co jde 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Tom4 napsal:

Nikoliv, psal jsi to dvakrát, necelých 24 hodin od sebe. A po napsání prvního to další 4x citovali. 

Jen mě zajímalo o co jde 

Nechapu, dnes v jsem byl v te dobe na zahrade a mimo internet. Urcite jsem to neposilal.  Fakt nevim…..  jen doplnim… divne je, ze ten druhy prispevek mi nejde editovat… chtel jsem ho otevrit a odmazat a nepusti me to tam….

Upraveno uživatelem mtruelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty americké drony zaslané na Ukrajinu jsou zajímavé, škoda že mají jednorázové použití. Pak to množství 800 ks už nezní tak velkolepě. V podstatě řiditelná munice. I tak ale super. Zajímalo by mne, pro jaké cíle je jejich použití optimální a jaká je jejich účinnost ve srovnání třeba s Javeliny. Výhodu bezkontaktního použití na větší dálku samozřejmě chápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, uff napsal:

Aby bylo jasno, Rusaky vubec nehajim, jen me desi kolektivni vina. Asi proto, ze jsem jich par fajn zazil a asi i proto, ze jsem srab a sam bych nemel koule na to jit demonstrovat proti rezimu s vidinou, ze neuvidim 10 let rodinu. Proto si vazme svobody, kterou mame a podporujme Ukrajince jak jen to jde. Oni fakt valci za nas, az je mi ouzko z toho za jakou cenu.

S dovolením bych se zastavil u pojmu kolektivní vina. Už to tady několikrát padlo. Všichni Rusáci za to nemůžou, těch vojáků mi tam je líto, běžný Rusové jsou masírování. Já z toho mám pocit, že za všechno, co se nyní děje, může ruská věrchuška, a zbytek jsou muzikanti. Tady prosím vás nemůže být ani řeč o nějaké kolektivní vině. Natož o kolektivním trestu. Pochopím tento princip, kdyby někdo šikanoval a aktivně ublizoval člověku, který se stal obětí jenom na základě svého původu a nebyl spojený s prvotní agresi státu, odkud pochází. Ale pokud se dobře dívám, tak západní společenství Rusákům neubližuje, jenom s nimi nechce mít nic společného. A to je jeho svaté právo. Nespolupracovat, neobchodovat a nestýkat se s někým, kdo aktivně útočí na jeho principiální hodnoty.

Já jsem nikdy osobně neřekl, ani mě v životě nenapadlo, že bych nějakého Rusáka byť jen verbální napadl. Já s nimi nechci do konce života mít nic společného. Nechci tam jet, nechci si kupovat jejich výrobky, bude mi vadit, když se budou pohybovat ve stejném prostoru jako já. Budu nejspokojenější, když ten režim bude oddělený a zpacifikovaný vojenským varováním, aby nemohl expandovat.

Jen si vezměte, jakou má naše republika zkušenost s Rusákama od konce druhé světové války. Personifikováno se jedná o naše prarodiče, rodiče, nás potažmo naše děcka. Po druhé světové válce za pomoci bolševiků tady proběhl komunistický převrat. 20 let tady byla okupační vojska. V devadesátých letech byl chvíli klid, alespoň se o ničem neví. No a nedávno se potom průseru ve Vrběticích se provalilo, Že Česká republika byla rejdištěm ruských agentů. V V současnosti ten pičus hrozí západu jadernými zbraněmi.  Takže jeden průser za druhým a nechápu, proč bychom se měli opakovaně pokoušet nastavovat druhou tvář. Namlouvali jsme si, že lidstvo poučené hrůzou světové války vytvoří nějaký kooperující systém. Nejde to ve světovém měřítku, nefunguje to, je to asi normální, že politika funguje podle Darwina, je teritoriálně útočná.

takže ať si Rusáci políbí prdel, Ivan, Voloda i Nasťa, tak jak tam stojí a čumí a dělají si tam v celé širé Rusi,  cokoliv co chtějí. Ať se tam třeba pozabíjí. Jejich země jejich hra jejich pravidla. Nejsou to bratři, nejsou to kamarádi, něco jako debilní panslavismus neexistuje.

Ale tohle přeci proboha není uplatňování nějaké kolektivní viny?

Naopak, pokud se někdo prokáže, že emigruje z Ruska z etického a politického přesvědčení, ne z ekonomického prospěchu, jemu bychom měli pomoci. Ale i v tomto případě bychom byli podle mě donucení k veliké opatrností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, martar napsal:

Ty americké drony zaslané na Ukrajinu jsou zajímavé, škoda že mají jednorázové použití. Pak to množství 800 ks už nezní tak velkolepě. V podstatě řiditelná munice. I tak ale super. Zajímalo by mne, pro jaké cíle je jejich použití optimální a jaká je jejich účinnost ve srovnání třeba s Javeliny. Výhodu bezkontaktního použití na větší dálku samozřejmě chápu.

Ten typ co jim posílají /na konci je číslo 600?/ je na ničení obrněných cílů a techniky. Stejný suicide dron s označením 300 na konci je na ničení lidských sil. Aspoň takhle jsem to četl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Roman I. napsal:

...jakou má naše republika zkušenost s Rusákama...

Jak je ta čeština bohatá - i samotné slovo Rusák má negativní konotaci. Patří k tomu na základě historické zkušenosti ještě Němčour. K jiným národům snad ani podobné výrazy neexistují, alespoň mě teď nenapadají...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Artesia napsal:

Jak je ta čeština bohatá - i samotné slovo Rusák má negativní konotaci. Patří k tomu na základě historické zkušenosti ještě Němčour. K jiným národům snad ani podobné výrazy neexistují, alespoň mě teď nenapadají...  

Já mám ještě pár - Rakušák, Talián, Anglán, Japončík, pak ještě Amík, i když tam už je negativní podtón oslabený. Možná Frantík. (Zajímavé, že se tato označení omezují v podstatě na hlavní aktéry WWII.)

Upraveno uživatelem hufnor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, hufnor napsal:

Já mám ještě pár Rakušák, Talián, Anglán, Japončík, pak ještě Amík, i když tam už je negativní podtón oslabený. Možná Frantík. (Zajímavé, že se tato označení omezují v podstatě na hlavní aktéry WWII.)

Jeste laskyplne titulovani Francouzu a Anglicanu jako zabozrouti a veprove hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ArtesiaTo má být nějaký sluníčkově angažovaný vzpomínkový optimismus? Nejsem geniální Karel Oliva, takže jen s vědomím že jsme v žumpě si dovolím připomenout že zrovna čeština je ve vytváření negativně zabarvených termínů pro národnosti/sousedy/etnika/rasy mimořádně kreativní odjakživa - k výše uvedeným doplňme třeba Pšonek (přičemž i oficiální "Polák" je možná historicky negativní, vzhledem k tomu že ještě za Dalimila se v kronikách označovali jako "Polané"), Čobolák, Šlonzák, Židák, Arabák, bubák, žluťák atd. - a věřím že do týdne od prvního kontaktu s mimozemšťany by v hospodách frčely i variace na emzáka... :whistle:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes vydala nase firma interni prohlaseni.. par vet o sbirce mezi zamestnanci, podekovani a posledni veta.. ze spolecnost lituje valky, veri v mirove ujednani, v navrat do puvodniho stavu a mezitim ze plne podporuje svoje obchodni aktivity v Rusku (mame tam dcerinky)... :-(

..tento tyden kdyz ruske nakupci odmitli v nemecku, tak to chtej zajistit po nas...

Sledujete nekdo vyhlaseni a nastaveni sankci, to jako jestli treba do mesice vyhlasi v nejake podobe smir, tak sankce zmizi a jedeme jako by se nic nestalo a vse jako driv? To snad ne..



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, petr_cha napsal:

Dnes vydala nase firma interni prohlaseni.. par vet o sbirce mezi zamestnanci, podekovani a posledni veta.. ze spolecnost lituje valky, veri v mirove ujednani, v navrat do puvodniho stavu a mezitim ze plne podporuje svoje obchodni aktivity v Rusku (mame tam dcerinky)... 😞

..tento tyden kdyz ruske nakupci odmitli v nemecku, tak to chtej zajistit po nas...

Sledujete nekdo vyhlaseni a nastaveni sankci, to jako jestli treba do mesice vyhlasi v nejake podobe smir, tak sankce zmizi a jedeme jako by se nic nestalo a vse jako driv? To snad ne..


 

Jo Petře, zvykej si. Prachy nesmrděj, ale pachuť zůstane.

U nás na úřadě jsem zaslechl debatu dvou soudruzek, kdy se prý obnoví naše družba s partnerským ruskym městem. Na to pak nemáš slov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...