Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ja jsem ani po mesici neotupel. Asi tomu vedome pomaham, ale branim se upadnout do stavu, kdybych to zacal vnimat jako danost a normu. Vnimam to utrpeni a zmar a ukrajinsky rodiny (rozumej mamy s detma), ktery potkavam v obchode, na ulici (jedni bydli naproti, prijeli pred par dny) mi pripadaji jako zivouci svedomi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně. Mám to podobně, akorát to mám rozdělené. Pokud jde o mé vlastní obavy (o rodinu, o existenci), tak z prvotní fáze mírné husiny z jaderného ruského harašení jsem otrnul do fáze, kdy každé ráno mrknu na úroveň radiace na Ukrajině a ruskému připomínání atomovek se už jen ušklíbám. Ne, že bych považoval za vyloučený, že je ta parta barbarů použije... jen s tím nic neudělám, tak jsem si zvykl. Pokud jde ale o soucit s lidským utrpením na Ukrajině, neotupěl jsem (asi i proto, že nekoukám na TV). Je to neskutečný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o úhlu pohledu. Když jsem jednal se svým dánským protějškem (izraelsko ukrajinský původ) a mezi řečí jsem mu vysvětloval obavu o zanesení válečného konfliktu na západ a tudíž k nám, se stoickým klidem mi odvětil, že bych si zvyknul. Jeho máma žijící v Izraeli, je prý každý tři týdny "ve sklepě" a bere to jako součást života.

Stejně tak kamarádka Češka 50+, která mi na mou obavu z jaderného konfliktu odvětila, že to s ní nehnulo, pže jako malá měla večerní režim v tomto pořadí - večeře, umejt zuby, jaderná válka, spát. Tehdy prý Rusko vyhrožovalo v tv obden. Něco na obou příkladech je. Co mě hlavně se.e je agilita médií, který přiživujou v lidech strach. Je to fakt Žumpa 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať už jde celá slavná EU reprezentace do hajzlu. Jakožto příčetný člověk ráno otevřu zpravodajství, a dočtu se tyto perly:

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny ...

... a v článku pak dále:

Evropský blok již proti Rusku zavedl v koordinaci se západními partnery v čele s USA a Británií čtyři balíky sankcí a zejména lídři pobaltských zemí či Polska mluvili před summitem o dalším přitvrzení, které by zasáhlo pro Moskvu klíčový vývoz ropy či plynu. Skupina států v čele s Německem však byla z ekonomických důvodů proti. Prezidenti a premiéři se nakonec shodli na tom, že je EU připravena „rychle přistoupit k dalším koordinovaným robustním sankcím proti Rusku a Bělorusku, aby účinně překazila ruské možnosti pokračovat v agresi“...

Takže shrnuto: Na ničem podstatném se nedohodli, pouze již po stopadesátéosmé odsoudili agresi a deklarovali svoji připravenost dělat BU BU BU. Právě se chystám do jedné firmy, přemýšlím, s kým budu mluvit, co budu řešit. Tak jsem si výše uvedený text převedl do svých pátečních reálií. To by ke mně mohl přijít šéf dílny a říct něco jako: Berte, my se dnes na ty dva motory a převodovku vyserem, protože jsme se nedohodli, kdo to bude dělat a vůbec ani nevíme, jestli to umíme. Vůbec se ale neboj, zato si hezky zazpíváme a vyjádříme Ti soustrast, že nás zaměstnáváš. Víme, že jsme banda neschopných ustrašených debilů, ale prosíme, aby jako obvykle do patnáctého doputovala na naše konta mzda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď je ten nejvhodnější stav stopnout ruskej plyn a ropu, je jaro, topit se přestává a spotřeba půjde dolů. Jenže na západ od nás si nikdo nedovede představit slevit ze své rozežranosti a připustit, že by se nějak omezili. Buď by se to do zimy vyřešilo nebo by byl prostor na to se připravit. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me teda prijde, ze na topeni jsme dost rozezrani v CR. V Belgii jsem kosnul, v Anglii vzdycky taky, to je jasny, Nizozemci setri kazdou korunu a proste se tepleji oblikaji. Oproti tomu v CR chteji vsichni teplicko aby si mohli po byte chodit v tricku a kratasech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

Ať už jde celá slavná EU reprezentace do hajzlu. Jakožto příčetný člověk ráno otevřu zpravodajství, a dočtu se tyto perly:

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny ...

... a v článku pak dále:

Evropský blok již proti Rusku zavedl v koordinaci se západními partnery v čele s USA a Británií čtyři balíky sankcí a zejména lídři pobaltských zemí či Polska mluvili před summitem o dalším přitvrzení, které by zasáhlo pro Moskvu klíčový vývoz ropy či plynu. Skupina států v čele s Německem však byla z ekonomických důvodů proti. Prezidenti a premiéři se nakonec shodli na tom, že je EU připravena „rychle přistoupit k dalším koordinovaným robustním sankcím proti Rusku a Bělorusku, aby účinně překazila ruské možnosti pokračovat v agresi“...

Takže shrnuto: Na ničem podstatném se nedohodli, pouze již po stopadesátéosmé odsoudili agresi a deklarovali svoji připravenost dělat BU BU BU. Právě se chystám do jedné firmy, přemýšlím, s kým budu mluvit, co budu řešit. Tak jsem si výše uvedený text převedl do svých pátečních reálií. To by ke mně mohl přijít šéf dílny a říct něco jako: Berte, my se dnes na ty dva motory a převodovku vyserem, protože jsme se nedohodli, kdo to bude dělat a vůbec ani nevíme, jestli to umíme. Vůbec se ale neboj, zato si hezky zazpíváme a vyjádříme Ti soustrast, že nás zaměstnáváš. Víme, že jsme banda neschopných ustrašených debilů, ale prosíme, aby jako obvykle do patnáctého doputovala na naše konta mzda.

Celé to stojí na nesplnitelném snu EU - vést s Ruskem ekonomickou válku, která nás ale nesmí nic stát (pokles HDP, vysoká inflace atd.). Takže výsledkem jsou jen jalové kecy a slovní strašení. A pak někteří členové EU to hrajou na obě strany, takže realita je právě taková jaká je... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K EU se vyjadřovat už nebudu, byl jsem tu přesvědčován, že sankce fungují skvěle a vše je vlastně ok. 

Dnes mě neskutečně potěšilo a nasralo současne to, že jsem byl schopen pomoct paní s trema klukama ( odhadem 3,5 a 13 let), co si jela na úřad a zabloudila. Angličtina nám nesla ( hlavně mě), němčinou nehovej, paní se snažila česky, já ukrajinsky, nakonec z toho stejně byla ta zaprdena rustina. Jsem pysnej, že jsem jí pomohl, ale sere mě, že jim nemůžeme opravdu pomoct, aby to byla úplná rodina zase doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bert napsal:

Ať už jde celá slavná EU reprezentace do hajzlu. Jakožto příčetný člověk ráno otevřu zpravodajství, a dočtu se tyto perly:

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes nad ránem pohrozili Rusku dalšími robustními sankcemi za agresi na Ukrajině, neshodli se však na diskutovaném embargu na dovoz ruských energií ani jiných konkrétních krocích. Rusko podle nich musí přestat páchat válečné zločiny ...

... a v článku pak dále:

Evropský blok již proti Rusku zavedl v koordinaci se západními partnery v čele s USA a Británií čtyři balíky sankcí a zejména lídři pobaltských zemí či Polska mluvili před summitem o dalším přitvrzení, které by zasáhlo pro Moskvu klíčový vývoz ropy či plynu. Skupina států v čele s Německem však byla z ekonomických důvodů proti. Prezidenti a premiéři se nakonec shodli na tom, že je EU připravena „rychle přistoupit k dalším koordinovaným robustním sankcím proti Rusku a Bělorusku, aby účinně překazila ruské možnosti pokračovat v agresi“...

Takže shrnuto: Na ničem podstatném se nedohodli, pouze již po stopadesátéosmé odsoudili agresi a deklarovali svoji připravenost dělat BU BU BU. Právě se chystám do jedné firmy, přemýšlím, s kým budu mluvit, co budu řešit. Tak jsem si výše uvedený text převedl do svých pátečních reálií. To by ke mně mohl přijít šéf dílny a říct něco jako: Berte, my se dnes na ty dva motory a převodovku vyserem, protože jsme se nedohodli, kdo to bude dělat a vůbec ani nevíme, jestli to umíme. Vůbec se ale neboj, zato si hezky zazpíváme a vyjádříme Ti soustrast, že nás zaměstnáváš. Víme, že jsme banda neschopných ustrašených debilů, ale prosíme, aby jako obvykle do patnáctého doputovala na naše konta mzda.

Na Rusa platí vždy a jen hrubá síla ,v tomto případě bychom to ale odsrali všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@VoidStáhnutím termostatu se dá šetřit na sobě a nebo nevolnících platících nájemnících u centrálního vytápění. Já teda taky kdysi rodinu zkoušel "otužovat" na 19-21, dokud jsem si nespočítal že prachy prodrbané na manželčiných paragrafech za nasoplené potomstvo, na účtech z lékárny a za sanaci plesnivých zdí vyjdou sakra dráž, než kdybych (hypoteticky) celoročně topil na 28. A další věc která plebsu baštícímu sociálno nedochází (viz donedávna masivně propagované uzly na vejfuku vs krmení baterek kýblama uhlí) je, že v celoročním měřítku je i po letech masivní podpory plynofikace domácností pořád mnohem významnější trvalá spotřeba v průmyslu, energetice, službách a veřejných prostorech všeho druhu - kde bývá vypouštění tepla pánubohu do oken (a přenesení nákladů na zákazníka) často levnější a politicky přijatelnější, než třeba dlouhodobá/sezónní odstávka a kompletní odpis+výměna technologie.

"Z hrubé domácí spotřeby zemního plynu se spotřebuje 28,3 % v sektoru průmyslu, 25,0 % v domácnostech, 23,5 % na výrobu elektřiny a tepla a 16,3 % v komerčním a veřejném sektoru. Zbývající zemní plyn je spotřebován v sektorech dopravy, zemědělství a lesnictví a rybolovu."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martar: Ten pocit ohrozeni (svoje, rodiny) ja naopak vubec nemam, na to jsem dost salamista. Manzelka jo, ta kvuli tomu vystresovana byla. Ona je sice plasan, ale kdyz na krizi dojde, tak naopak funguje perfektne - to je lepsi, nez kdyby to bylo obracene.

 

Flipik, Void: Souhlasim, lidi musi prijmout, ze nas to neco bude doopravdy stat. Ze pokud z toho vyvazneme jen ekonomickym propadem, poklesem realne kupni sily, a omezenim komfortu, tak jeste muzeme byt radi. Ze muze dojit i na zvyseni dani, aby se dopady daly ve spolecnosti kompenzovat. A vidite, jak to zatim vedeme - jak se zacne mluvit o omezeni topeni, coz je u nas extremne zbytnela potreba (my mame v obytnych prostorech 20-21 stupnu a dovedu si predstavit v pohode jit dal dolu a vetsina pribuznych a znamych tvrdi, ze mame doma zimu a potrebudou 24+ stupnu), tak hned vyskoci ANO a podobni a zacnou tim tlouct vladu po hlave. Mne nevadi, ze ryjou do vlady. Vadi mi, ze tim vytvari u svych volicu (+-polovina populace) dojem, ze topeni v obyvaku je nedotknutelny, a tim (a dalsi podobnou retorikou) vyhrocuji budouci vztahy mezi majoritou a ukrajinskou mensinou, ktera tady proste bude at chceme nebo nechceme. Tohle me na nich sere nejvic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 2. 2022 v 10:01, geometr napsal:

No pánové, mám obavu, že v nejbližších dnech spatříme naprostou a dlouhodobou neschopnost přebujelého evropského politického aparátu na plný pecky. Aparátu, kterej žije dlouhodobě zcela mimo jakoukoliv realitu. Anebo hájení jen svých parciálních zájmů členských zemí (zejména některých)?. A bohužel, tady už opravdu nejde o ta papírová brčka, jak tu někdo psal. Já nemužu uvěřit tomu, že je z toho politická (a možná i vojenská?) reprezentace Evropy takhle překvapená a tak strašně nepřipravená. To se jeví jako nějaká dlouhodobá rezignace na zpravodajskou činnost nebo ignorace výsledků zpravodajské činnosti. A naprostá nepřipravenost na jakoukoliv podobnou situaci. Mně se chce plakat a z tohohle mam opravdu strach.

Včera jsem si to nějak nechtěl uplně připustit, ale tohle je až mrazivě podobný stav letum 1938 / 1939. Co se dělo zhruba šest let před tím víme, co následovalo šest let a následně dalších více než čtyřicet po tom také. Začínáme bejt jako společnost špatný nejen v matematice, ale i v dějepise.

... no, měsíc utekl a...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ale vubec nejde o topeni v obyvaku. To prave lamani chleba prijde az s realnou hrozbou nasobneho zdrazeni potravin a moznym krachovanim potravinarskeho prumyslu. Rozhodne budou chybet hnojiva, jelikoz Rusko bylo exporterem mocoviny a fosfatu. A k vyrobe hnojiv se potrebuje i dost energie, tedy plynu. To bude teprve ten pravy moment, kdy se bude lamat chleba, kdy se bude smenovat moralka za jidlo a spokojeneho volice. Toho se bojim, a nekdy mam pocit, ze s tim Rusko pocita. Energie jsou nejak dovezt ci koupit jinde, ale komodity typu hnojiva, osivo jsou nedostatkove vsude. Mimochodem, uchvatil me Fiala, pote co vlada zrusila bioaditiva, jak pronesl cosi o tom, ze misto repky mohou ted zemedelci zasadit psenici, kdyz ji ted budeme vice potrebovat.  Nejde o to zruseni, to je naprosto v poradku a kdyz to ubere Agrofertu tak tuplem, ale o tu zbytecnou hrabeci radu. To mu nemohl ministr zemedelstvi sdelit, ze repka je v zemi uz od podzimu? A ze osivo se objednava s predstihem? Ze proste Monsanto nema v rezerve par set tun osiva navic, takze i kdyby chteli repku zaorat a osit psenici, tak ji proste nesezenou? :) A hnojiva uz vubec nejsou, tedy nejsou za dostupne ceny.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...