Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Kupceni nekupceni, jsme parlamentni system, kde nejvetsi vykonna moc je v rukou premiera kontrolovaneho snemovnou. Prezident by vysel jako konsenzus na zaklade snemovniho nastaveni (klidne castecne zaplacenym). Prima volba vede k nechutnym kampanim miricim na nejnizsi emoce a vzesly prezident muze mit dojem (aktualne ma), ze je nezavisla instance s vlastni agendou a vlastni silovou pozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímhle zase nesouhlasím já, protože nemíním na téhle pozici mít vykupceneho kašpárka. Bohužel "výhodu" milosti měl již i prezident volený sněmovnou a byla dosti často zneužívána též ( některé nesvéprávné rozhodnutí z minulosti - Svoboda, Husák). O tom, jaký má dojem nebo nemá, je čistě jeho věc, od toho jsou další instituce, které ho mají uložit zpět do jeho kolejí a vysvětlit mu jeho úlohu. 

Kupčení rozhodně ne. Mě minulost poučila dostatečně a kvůli jednomu pitomci rozhodně volat po změně nebudu.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, kuncák7 napsal:

S tímhle zase nesouhlasím já, protože nemíním na téhle pozici mít vykupceneho kašpárka. Bohužel "výhodu" milosti měl již i prezident volený sněmovnou a byla dosti často zneužívána též ( některé nesvéprávné rozhodnutí z minulosti - Svoboda, Husák). O tom, jaký má dojem nebo nemá, je čistě jeho věc, od toho jsou další instituce, které ho mají uložit zpět do jeho kolejí a vysvětlit mu jeho úlohu. 

Kupčení rozhodně ne. Mě minulost poučila dostatečně a kvůli jednomu pitomci rozhodně volat po změně nebudu.

Jo tak ty nemíníš? 😀😀😀 A co teda jako z toho hození kosti prasatům vznikne? Nevykupčenej kašpárek? Nevykupčenej bučícím kamparzem na Primě nebo na jakejch sračkách, který dobrovolně sleduješ v rámci svojí rádobyobčanský angažovanosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Zmizík napsal:

Jo tak ty nemíníš? 😀😀😀 A co teda jako z toho hození kosti prasatům vznikne? Nevykupčenej kašpárek? Nevykupčenej bučícím kamparzem na Primě nebo na jakejch sračkách, který dobrovolně sleduješ v rámci svojí rádobyobčanský angažovanosti.

Zmiziku, laskavě se uklidni. Sracky tady meleš hlavně ty, což zjistuju dlouhodobě. A Primu, tu sleduješ, tak mi ji nevsouvej a dívej se dal. Dík 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kuncák7 napsal:

Zmiziku, laskavě se uklidni. Sracky tady meleš hlavně ty, což zjistuju dlouhodobě. A Primu, tu sleduješ, tak mi ji nevsouvej a dívej se dal. Dík 

Panečku, takhle mě naposled někdo natřel asi v pátý třídě. No nic, přeju ti jen ty nejkrásnější občanský pocity při další lidové volbě 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Zmizík napsal:

Panečku, takhle mě naposled někdo natřel asi v pátý třídě. No nic, přeju ti jen ty nejkrásnější občanský pocity při další lidové volbě 😀

Vidíš, já tobě taky. Snad si zvolíš toho správného 🤣. Natírat tě nemám vůbec potřebu. Odpovídám stejnou rétorikou, jako píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, kuncák7 napsal:

S tímhle zase nesouhlasím já, protože nemíním na téhle pozici mít vykupceneho kašpárka. Bohužel "výhodu" milosti měl již i prezident volený sněmovnou a byla dosti často zneužívána též ( některé nesvéprávné rozhodnutí z minulosti - Svoboda, Husák). O tom, jaký má dojem nebo nemá, je čistě jeho věc, od toho jsou další instituce, které ho mají uložit zpět do jeho kolejí a vysvětlit mu jeho úlohu. 

Kupčení rozhodně ne. Mě minulost poučila dostatečně a kvůli jednomu pitomci rozhodně volat po změně nebudu.

Kuncáku, nevím, nechci si tady honit triko, nejsem v těch věcech příliš kovaný,  ale přímá volba prezidenta je opravdu v systému parlamentní demokracie hodně nešťastný jev.  Čoveče, tohle si troufnu představit u takto vysokého politického činitele ve společnosti s kvalitou Švýcarů.  Pro ně je ale typické, že uvažují odpovědně a ku prospěchu komunity – dříve odmítli delší dovolenou, vyšší důchody či zavést základní mzdu. A ti se tenhle přístup učí několik set let. 

Jinak situace, kdy se může stát prezidentem týpek, co posbíral podporu 50000 lidí v desetimilionovém národě nebo sebral 20 podpisů ve Sněmovně a umí cvičit s veřejností, je kurwa blbě.

Aby nám to na podzim nepředvedl Mára, jakýho nám vyčaruje prezidenta. 

 

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Institut milosti je v poradku, ustava nesmi sklouznout do ochranarskyho stylu, aby branila kundovi delat ve funkci kundoviny. Tomu bychom meli branit tim, ze si kundu nezvolime. A jsem presvedceny ze pri primy volbe je riziko zvolit si kundu vyssi nez pri volbe parlamentni. Prima volba do naseho systemu nepasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Roman I. napsal:

Kuncáku, nevím, nechci si tady honit triko, nejsem v těch věcech ale přímá volba prezidenta je opravdu v systému parlamentní demokracie hodně nešťastný jev.  Čoveče, tohle si troufnu představit u takto vysokého politického činitele ve společnosti s kvalitou Švýcarů.  Pro ně je ale typické, že uvažují odpovědně a ku prospěchu komunity – dříve odmítli delší dovolenou, vyšší důchody či zavést základní mzdu. A ti se tenhle přístup učí několik set let. 

Jinak situace, kdy se může stát prezidentem týpek, co posbíral podporu 50000 lidí v desetimilionovém národě nebo sebral 20 podpisů ve Sněmovně a umí cvičit s veřejností, je kurwa blbě.

Aby nám to na podzim nepředvedl Mára, jakýho nám vyčaruje prezidenta. 

 

Romane, jak už jsem psal- jsem naivní, ale "kurwa", zase mi řekni, kdy se to chceš "naučit"? Chápu, že nechceme preslapy typu včerejška, ale já ve zkratce nechci udělat z ústavy car papíru, kterej se bude měnit vždy a vsude a pokaždý, když si to někdo začne vykládat tak, že i Ústavní soud brečí. Chápu nasranost, ale stále věřím tomu, že jsou tady instituce, aby se to neopakovalo. A prostě si myslím, že i Švýcarsko se to muselo naučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, skalis napsal:

Institut milosti je v poradku, ustava nesmi sklouznout do ochranarskyho stylu, aby branila kundovi delat ve funkci kundoviny. Tomu bychom meli branit tim, ze si kundu nezvolime. A jsem presvedceny ze pri primy volbe je riziko zvolit si kundu vyssi nez pri volbe parlamentni. Prima volba do naseho systemu nepasuje.

Obhajuju neobhajitelný. Tvá argumentace mě nahlodává, bohužel by mě přesvědčilo až další šlápnutí vedle a zvolení další ku..y. ale už bych ho asi nepřežil ( inkfart).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že se to není třeba učit. Jedeme v systému parlamentní demokracie, tak bychom se měli zlepšovat v disciplíně, jak ji povýšit. Důsledně šlapat  stranám na paty, vyžadovat od zvolených politiků výsledky, nechat je vyžírat fuckupy  atd. atd. A to si myslím je těžká písemka. Volba prezidenta je jedním z těchto cvičení. Když si poslanci prohlasují pračuráka,  tak se to s tou partají nebo koalicí musí táhnout hodně dlouho. Teď Zeman vypadne, z ostudy kabát, politická kultura na úrovni představitele státu kompletně rozjebaná a koho z toho bude bolet hlava. Nikoho, protože to nebyl vlastně ničí prezident. Rozmrdal národ na dvě půlky, a nazdar. Zblázněte se tady. 

Přímá demokracie je jiný sport. A my jsme si ji nevybrali, tak nevidím důvod se ji začít učit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je řeč o Rudé Kundě ... od 14:57

 

„V Ústavě ČR existují zbytečné monarchistické prvky, jako je například právo prezidenta udělovat amnestii nebo milosti. Sám za sebe se těchto práv dobrovolně vzdávám a přál bych si, aby byla změněna Ústava takovým způsobem, aby jakýkoli můj nástupce nemohl institut amnestie nebo milosti jakýmkoli způsobem zneužít. A to je jeden z mých závazků mé prezidentské funkce.“

Miloš Zeman (8. března 2013, Hradčanské náměstí vedle sochy T. G. Masaryka)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/prezident-milos-zeman-vyroky-prezidentska-milost_2203291848_vtk

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Roman I. napsal:

…Přímá demokracie je jiný sport. A my jsme si ji nevybrali, tak nevidím důvod se ji začít učit. 

Kdo “my” - myslíš Ty se Zmizíkem? Spíš bych řekl  že vůbec nebylo chybou ústavy a “přímé demokracie” ale zparchantělých parlamentních korupčníků, že se v přímé volbě nenamáhali proti Emanovi postavit a důsledně podpořit kandidáta, který by dokázal oslovit i někoho jiného než Vaši menšinovou “sociální bublinu”. A jestli už teď popíráte schopnost lidí poučit se z vlastních chyb (i v USA si kdysi zvolili Trumpa) a stahujete gatě z představy že “kvůli plebsu” vyhraje Bureš, tak Jste principy fungování demokracie doteď nepochopili - protože žádná další “parlamentní/velkopanská” šaškárna (jako volba papá-tunela na společně schůzi PS a senátu?) problém ucpaných ruských hajzlů na hradě nevyřeší :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Radek124 napsal:

Kdo “my” - myslíš Ty se Zmizíkem? 

Běž si vzít prášek nebo ručník na hlavu. Ústava ČR 

Článek 5

Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, azeppelin napsal:

Já bych se vrátil k monarchii a důsledně dbal přísnosti na dělný lid!

 

před 2 hodinami, safi napsal:

Správně!

Minimálně by bylo dobré omezit voličské právo na ty, kdo platí daně, jak to bylo za Rakousko-Uherska

Upraveno uživatelem bedan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...